Вроки, забобони, поробляння та інші народні вигадки

Тема у розділі 'Релігії народів світу', створена користувачем Zoryanazirka, 23 жов 2007.

  1. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Я, наприклад, не вірю ні у вроки, ні у "пороблено" ні у іншу маячню. Але інші видно вірять. А було все так. Одного дня я протерла очі і виглянула на власний балкон - а там розбите яйце. Ну мало що могло бути, може сусідка зверху п"яна була чи що. Набрала відро води, пробувала змити, послизнулася і розбила балконні двері. Ну нічого, вставили новий склопакет. Яйця почали з"являтися мало нещодня, нервувало мене то особливо зимою - все замерзало і було схоже на одну велику яєшню. Потім почали з"являтися інші речі. Мішечок з мукою з одного боку - яйця з другого. Я тоді так її і спитала - ви шо хочете щоб я вам хліба спекла, на шо дістала відповідь - Зоряночка об чьом ти гаваріш. Потім з"явилися дивні шнурки на балконі, тут коліжанка винесла вердикт - це пута. Ними мерцям зв"язують руки і ноги. Кропила все свяченою водою, і викидали так шоб не торкатися. А яйця казала викачані - мені мало не кінець, пороблено, бла-бла. Ну я довго не думала. Раз бабушка в то все вірить, так ми їй і зробимо. Дома найшовся букет-віник який довго руки не доходили викинути, обпалок свічки (ну типу з цвинтару принесла), поклала під двері, водичкою полила (типу мерця обмивали). Бабушка на місяць затихла, а потім знов полетіли яйця, мука, вода, хоч прибиральницю наймай. Тоді в мене зародилася ідея фікс. Я купила 3 лотки яєць, поклала на котел - шоб "приготувалися" - стухли. Коли всередині вони калатали, ми з сестрою напилися пива і всі 3 лотки вматлошили об її двері. Помогло. З того часу прошло 2 роки.
    Це був вступ.
    Вчора підходжу до вікна. А в моїй фіранці по шву нанизані голки.... ?? Що це?? До хати ходять тільки рідні і друзі, чоловік вперше бачить, мама - от такі в тебе коліжанки на очі добрі, а хочуть тобі зла.. Я взагалі в то все невірю, але досі неможу пояснити звідки воно там взялося.
     
    • Подобається Подобається x 9
  2. ZOOM

    ZOOM Well-Known Member

    Відповідь: Вроки, забобони, поробляння і інші народні вигадки

    Хтось, мабуть вирішив недобре пошуткувати. Хтось з своїх, можливо і коліжанки.

    Але, з тухлими яйцями ви добре придумали...:D
     
  3. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Вроки, забобони, поробляння і інші народні вигадки

    Я всім своїм друзям довіряю, тільки мама весь час торочить - ти незнаєш людей і все таке.

    Вона один раз помила то що я півтора року мала в себе відмивати :) Тільки її яйця були свіжі
     
  4. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Відповідь: Вроки, забобони, поробляння і інші народні вигадки

    Ми бачимо те, що хочемо бачити. Подумайте добре, котра з коліжанок може Вам заздрити чи бажати зла. Навіть якщо вона і ставиться до Вас добре, ніхто не знаю що в неї на душі робиться..
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Марта2

    Марта2 Well-Known Member

    Відповідь: Вроки, забобони, поробляння і інші народні вигадки

    Йой ті кляті забобони, ворожіння! Я стільки чула про них аж деколи страшно робиться, стараюся в це не вірити! Але мого чоловіка це не обійшло боком! Ще до нашого знайомства колишня його пасія навела на нього якусь таку штуку що він її не любив а залишити не міг, казав що щось його так як би прив"язало! Тоді він поїхав до якоїсь БАБУЛЬКИ в село і вона йому відмолила чи що!
     
  6. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Вроки, забобони, поробляння і інші народні вигадки

    я чесно-кажучи в шоці до чого народ доходить!!!!!!!!!!
    Співчуваю!
     
  7. Марта2

    Марта2 Well-Known Member

    Відповідь: Вроки, забобони, поробляння і інші народні вигадки

    Сьогодні носила в ательє штани звужувати, а та кравчиня як побачила що я вагітна то зразу почала про те що вона шити по мені не буде ще не дай Боже дитинці щось пришиє! Я такого навіть не знала, чула що не можна в"язати і вишивати бо дитина пуповиною обмотається, але щоб таке! Йой, як що вірити і знати ті всі зобобони то мажна з розуму зійти, там не стань, там не сядь, виходить взагалі не можна нічого робити!
     
  8. Deus igrok

    Deus igrok Дуже важлива персона

    Відповідь: Вроки, забобони, поробляння і інші народні вигадки

     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Вроки, забобони, поробляння і інші народні вигадки

    Я чомусь в то все не вірю, але витягати сама не буду. Я як шнурочки ті на балконі тоді побачила, так коліжанка казала ні в якому разі руками не рухати. А голки в фіранках тоненькі-тоненькі, напевно найменьші.
     
  10. Ума

    Ума Well-Known Member

    Відповідь: Вроки, забобони, поробляння і інші народні вигадки

    У мене була схожа ситуація, як в Зорянки. У нас стара сусідка (спільний паркан) подейкують відьомські прибамбаси знала. Коли напивалася, то моїй бабці на п"яну голову розповідала, що варить голки, якими кололи чоловіка і десь там щось виливає, щоб він швидше вмер (він тлумив її нє подєцкі) і т.п. У нас постійно були і яйця, і якісь шнурки, і свічки і торбочки і тп. В принципі, як казала моя бабця - що то сусідка на смерть поробила. Ми з мамою в то не вірили. Але у нас в сім"ї усі чоловічої статі один за одним повмирали - дідусь, тато, мамин брат (це ті, які мали відношення до нашої хати), навіть пси і коти - чоловічої статі здихали швидко. Потім перестали з"являтися усі ті прибамбасики, а як я вийшла заміж. то знову почали під двері чи в подвір"я підкидатися ті самі речі... я чоловікові ніц не казала (ну, щоб нє спугнуть ;)) але та сусідка два роки тому померла... ну, і звісно, перестали з"являтися різні завиванці підозрілі...

    інколи думаю, нафіга їй то треба було?
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Вроки, забобони, поробляння і інші народні вигадки

    Благо, моя дружина суворо дотримується тільки одного правила - ніколи не шити у неділю.

    А коли мого кота буквально витягли з того світу - я дав йому нове ім"я і знищив його фото. Кіт міттєво припинив хворіти.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  12. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Вроки, забобони, поробляння і інші народні вигадки

    Зоряно, тішить твоє відношення до цих речей, але треба щось робити!
    ще й в Уми такі жахи...

    я біля пісочниці знайшла хрестик (десь 10 см - не малий) - це до чого? при тому що пісочниця на нашому городі, а город нашим є вже десь 50 років!
     
  13. FeRmatta

    FeRmatta Well-Known Member

    Відповідь: Вроки, забобони, поробляння і інші народні вигадки

    я вірю в усі ці забобони, бо вони несуть в собі певну інформацію. нерідко зустрічаєш: те, що вивчено науку, давно вже визнане в народі.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Mariya

    Mariya Well-Known Member

    Відповідь: Вроки, забобони, поробляння і інші народні вигадки

    А хрестик золотий? Важкий?
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Вроки, забобони, поробляння і інші народні вигадки

    :D біля золотого лежав...
    він виглядає старовинним...

    взагалі не знаю що це я про нього згадала... інших випадків дивних не було, чи то може я на таке увагу не звертала
     
  16. Mariya

    Mariya Well-Known Member

    Відповідь: Вроки, забобони, поробляння і інші народні вигадки

    Тю, шо ви мене путаете, а я думала шо золотий, важить з три кiля - то було б до грошей. :cowboy: А так - не знаю.

    Якшо серйозно, то коли в хатi з'являються пiдозрiлi речi - то я би радила хату освятити.
     
  17. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Вроки, забобони, поробляння і інші народні вигадки

    то б я точно сусідів покинула і в нову хату переїхала ;)
     
  18. Капітан

    Капітан Well-Known Member

    Відповідь: Вроки, забобони, поробляння і інші народні вигадки

    У моего бати раз рука сильно заболела. Очень сильно. После визуального обследования он обнаружил кончик иглы, торчащей из передплечья. Вытащил - длинная циганская игла черного цвета. Сколько он с ней проходил и как она туда попала - неизвестно, но есть обоснованное подозрение, что это одна из бывших жен подсобила...
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Mariya

    Mariya Well-Known Member

    Відповідь: Вроки, забобони, поробляння і інші народні вигадки

    Мамочко, ну i жахiття ви розказуете. :scare:
     
  20. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Вроки, забобони, поробляння і інші народні вигадки

    бачу гілка виходить веселою, ужастіки перед сном :)

    а що ж тоді інші колишні зроблять?? стахові від вроків не страхують?
     
а де твій аватар? :)