ВО "Свобода" та європейські націоналісти. Спроба порівняння

Тема у розділі 'Лібертаріанство, теорія лібералізму', створена користувачем bayard, 11 лис 2012.

  1. bayard

    bayard Дуже важлива персона

    Аналітика
    07.11.2012 22:48

    Високий результат партії «Свобода» на виборах до ВР викликав цікавість до їх ідейних підвалин. Самі свободівці рекламують своє членство у європейскій спільноті правих партій, а, наприклад, Національний Фронт Лє Пена у Франції звуть «своїми побратимами».

    Щоб зрозуміти, чи є насправді «Свобода» європейською правою націоналістичною партією, було зроблене порівняння програм. В якості програми французьких правих був взятий російський переклад програми НФ до виборів у законодавчі збори Франції 1997р. Чинна програма ВО «Свобода» є на її сайті.

    1. Економіка.
    Економічні програми цих двох партій повністю протилежні. Економічні погляди європейських правих значно ліберальніші, навіть за програми та дії європейських урядів. Економічну програму ВОС (ВО «Свобода») писали люди з радянськими шаблонами урядування.

    Що пропонує ВОС?

    60 пунктів економічної програми можна сформулювати коротко – Держава має займатися всім. Значно коротшу економічну програму НФ можна сформулювати інакше – Держава має піти з економіки.

    ВОС вимагає від держави:

    - провести повну інвентаризацію видобутку та виробництва енергоносіїв (вона вже є);
    - ухвалити державну програму енергетичної незалежності України (їх вже є кілька);
    - міняти карбамід на скраплений газ (це нічого, що всі карбамідні заводи приватні);
    - запровадити жорсткий державний контроль над ціноутворенням у нафтогазовій сфері;
    - заборонити приватизацію стратегічних підприємств і повернути у державну власність раніше приватизовані;
    - заборонити в Україні торгівлю землею сільськогосподарського призначення;
    - створити Єдиний державний реєстр прав на нерухомість та землю (він вже є).

    Ухвалити державні програми:

    - розвитку селекції,
    - виробництва посівного матеріалу,
    - засобів захисту рослин,
    - племінного тваринництва,
    - садівництва,
    - рибництва,
    - виробництва сільськогосподарської техніки.

    (всі ці програми приймали майже всі українські уряди за 20 років – кожний новий уряд приймав свою. Щоправда. розвитку всіх цих галузей не помітно, але грошей поділили на ці програми чимало).

    Розвивати конкурентоспроможні галузі української економіки: харчопереробну, авіа-, судно-, верстато- та машинобудування, ВПК та космічну галузь. Спрямовувати державну підтримку на високотехнологічні, наукоємні, інноваційні, імпортозамінні та вертикально інтегровані галузі

    (тобто державні програми розвитку 7 галузей, а розвивати за рахунок держави 6 інших галузей та ще підтримувати невизначену кількість).

    - Державні банки мають становити щонайменше 30% банківського капіталу країни. Обмежити законом % за банківськими кредитами. Заборонити іноземцям володіти контрольними пакетами банків.

    - Ввести кримінальну відповідальність за антисоціальну монетарну та іншу політику НБУ.
    - Забезпечити безвідсоткові цільові державні кредити на відкриття власної справи.
    - Запровадити широкомасштабні галузеві програми прямих дотацій.
    - Створити мережі збуту української сільськогосподарської продукції.
    - Встановити паритет закупівельних та відпускних цін на сільськогосподарську продукцію.
    - Забезпечити сільгоспвиробників державним замовленням. Розбудувати державну систему зберігання сільськогосподарських продуктів.
    - Експорт невідновлювальної сировини та похідних товарів лише за ліцензіями.
    - Зобов'язати будівельні компанії зводити соціальне житло за доступними цінами.
    - встановити п'ятикратне співвідношення між максимальною і мінімальною погодинною заробітною платою у працівників бюджетної сфери.
    - Повернути у державну власність санаторно-курортні комплекси.
    У програмі не сказано, хто і як буде встановлювати паритетні ціни, розвивати майже всі галузі економіки та міняти скраплений газ на карбамід. В СРСР для цього були Держплан, Держснаб та інші подібні інститути. А як буде у нас ВОС не каже.

    На фоні цих та інших обіцянок (наприклад, зміцнення армії та ВПК, запровадження повного ядерного циклу), що потребують великих витрат, цікаво дізнатися, звідки ВОС планує взяти гроші, щоб все це розвивати, контролювати та кредитувати без відсотків?

    Адже програма обіцяє скасувати ПДВ, залишити єдиний соціальний податок з доходів громадян з прогресивною шкалою та базовою ставкою 20%. Не оподатковувати доходи громадян у розмірі мінімальної заробітної плати. А 30% з податку на розкіш обіцяють направити на здешевлення товарів першої необхідності. Оскільки сьогодні ПДВ – основний податок нашої економіки, звідки гроші залишилося невідомо. Але намір влізти всюди і все покращити на основі професіоналізму пройшов скрізь всю програму.

    Десь ми вже це все читали. І зовсім не в програмі європейських націоналістів. Бо французькі праві записали в своїй програмі протилежне.

    «Надо ликвидировать участие государства в управлении хозяйством».

    «Французская экономика несвободна. Зажатая в тисках между мировой свободной торговлей и социалистическим участием государства в управлении хозяйством, она терпит ущерб от совмещения этих двух идеологий».

    «Национальный Фронт будет стремиться к сокращению бюджета государства».

    «Цель общественной политики будет состоять не в умножении бесполезных пособий. Французы должны жить достойно на доходы от своей работы. Минимальная зарплата повысится».

    «Ремесленники, коммерсанты и мелкие и средние предприятия будут первыми освобождаться от тягот налогового бремени и заменяться профессиональной пошлиной».

    «Отменить подоходный налог, налог на наследование».

    «Сокращения налоговых платежей компенсируются сокращением общественных расходов и восстановлением таможенной пошлины».

    Тобто, французькі праві зменшують податки, зменшуючи бюджет, державні витрати, втручання держави. Вони пропонують протилежне українськім «побратимам».

    Французьким правим не прийде в голову заборонити продавати землю. Навпаки, вони пропонують заходи, які б зробили власниками мільйони селян, у т.ч. сільськогосподарських робітників, дали можливість передати цю землю у спадщину.

    Французькі праві не здогадуються втручатись у роботу галузей своєї економіки, вони лише дбають про її захищеність на світових ринках.

    Французькі праві не тільки не підтримують «повернення у власність держави підприємств», вони критикують за це соціалістів.

    Французькі праві не регулюють відсотки банків, не дбають про держзамовлення, взагалі не знають про рудименти радянської планової економіки та радянського економічного менталітету, який проступає скрізь кожне речення програми «націоналістів».

    Так, вони за зменшення податків, але за рахунок зменшення витрат. Вони за підтримку малого та середнього бізнесу, але за рахунок зменшення соціальних виплат мігрантам. В Україні майже немає соціальних виплат мігрантам. то в нас немає тих проблем.

    2. Митна політика

    Французькі праві виступають за матні перешкоди імпорту, але вони пояснюють це високим соціальним рівнем життя французів, високою заробітною платою, податками, які здорожують французьку продукцію. України це жодним чином не стосується.
     
  2. bayard

    bayard Дуже важлива персона

    В Україні необхідність імпортних мит наголошує Народна партія Костенка, яка й є звичайною європейською правою. ВО «Свобода» такою не є. У програмі Свободи про мита майже нічого.

    3. Національна ідентичність «Свободи» і солідарність французьких правих.

    ВО «Свобода» люблять не за економіку. «Вони за українців» кажуть їх прихильники. Але радянський менталітет проступає скрізь, не тільки в економіці. Термін «етнічні українці» проходить по всій програмі. Хто це? Пояснюється «Встановити в паспорті та свідоцтві про народження графу "національність". Визначати національність за Свідоцтвом про народження або Свідоцтвом про народження батьків».

    Тобто етнічність встановлюється державою на основі радянських документів. В залежності від цієї «національності» люди будуть мати своє представництво в органах державної влади, бо програма обіцяє Закон «про пропорційне представництво в органах виконавчої влади українців та представників національних меншин». Тобто, люди будуть обирати не соціаліста чи ліберала, в залежності від своїх поглядів, не свого місцевого, не того, хто добре говорить чи відомий своїми справами, вони будуть обирати від своєї «національності» ... Етничність буде враховуватись і в інших місцях, наприклад, в роботі ЗМІ, при наданні громадянства та т.ін.

    Те, що це копія СРСР, кожна людина, що жила в той час, відразу помітить. Але як з цим у французьких правих? В пунктах програми про братерство, громадянську націю та солідарність мова йде про допомогу в скрутних випадках, про захист французів від небезпек. Українські націоналісти про це не згадують, бо в СРСР про це мало піклувались.

    В програмі НФ французами звуться всі французькі громадяни, а меншинами – імігранти. В програмі багато про обмеження економічних прав іміграитів та сприяння поверненню на Батьківщину. Але французьких громадян ділити – до такого вони й додуматися не могли. Навпаки, в програмі кандидата від партії на президентських виборах у 2012р. сказано:

    - Борьба с сегментацией общества на национальные и религиозные общины, утверждение светского начала.
    - Принцип позитивной дискриминации должен быть отменен.
    http://www.zman.com/news/2011/03/11/96914.html

    Тобто, французькі праві проти розділу французів по етнічним чи релігійним ознакам. Наші «націоналісти» - за.

    4. Медична реформа.

    Про що піклуються французькі націоналісти? «Медицина не может думать о проблемах государства. Врачи должны оставаться свободными в принятии решений, в выборе методов лечения, медицинская тайна должна быть гарантирована. Мы отменим официальное назначение главврачей районными администрациями. Должна развиваться госпитализация на дому.». Тобто – як вивільнити лікаря з лещат чиновника.

    Про що піклуються українські «націоналісти»?

    - Запровадити довгострокову державну програму культивування в суспільстві здорового способу життя.

    - Заборонити переривання вагітності.

    - Забезпечити суворий державний контроль за якістю та цінами на лікарські препарати.

    - Організувати належний державний контроль за охороною здоров'я працівників.

    Державний контроль за всім, що рухається.

    В контексті теми. Боротьба з алкоголізмом, наркоманією.

    Французькі націоналісти: «Мы усилим информационные кампании по предупреждению недугов через пропаганду против алкоголизма, табакокурения».

    Свободівці: «Заборонити рекламу тютюнових виробів та алкогольних напоїв у будь-якій формі на всій території України. Встановити кримінальну відповідальність за пропаганду наркоманії та сексуальних збочень».

    Хто помітив різницю між «пропагувати» та «заборонити та карати»?

    5. Інші пункти

    В програмах є чимало подібних тем. І НФ, і ВОС дбають про мову, національну культуру, оборону, ВПК, протидію міграції. Питання лише – як дбають.

    НФ протидіє міграції прибираючи соціальні пільги для мігрантів, він пропонує надавати роботу спочатку французам, а вже потім мігрантам, депортувати безробітних мігрантів, працювати з країнами їх походження, щоб створювати робочі місця в них на Батьківщині. НФ розуміє – масова міграція викликана високим рівнем життя та соціальних пільг і пропонує припинити їх надавати мігрантам. В Україні немає ані високого рівня ані пільг. У програмі ВОС – заборонити, депортувати, карати. ВОС ще дбає про повернення трудових мігрантів-українців з-за кордону. Дуже цікавий спосіб для цього придумали – «забезпечити конституційне право на житло кожній українській сім'ї.».

    Міжнародні пункти. Вони різні, бо перед Україною та Францією різні проблеми.

    НФ – проти інтеграції у ЄС за збереження національного суверенітету.

    ВОС висловлюється по багатьох пунктах. Зокрема пропонується вимагати від НАТО чітких термінів, гарантій та вигідних умов вступу до блоку і «перевірити» реальну готовність до співпраці. Але відомо, що до цих пір НАТО не вважає Україну готово. до вступу. І якісь вимоги заміст підготовки – це саботаж.

    Про вступ до ЄС ані слова.

    Інтеграція пропонується з країнами «балто-чорноморської геополітичної осі» та ГУАМу.

    Відносно Росії пропонується встановити кордони в односторонньому порядку, ввести візовий режим, не купляти більше 30% енергоносіїв у однієї країни-постачальника (у кого купляти ще – не кажуть), пов’язати ціни на газ з ціною транспортуванн (а росіяни згодні? чи в них не питали), виявляти московську агентуру. Добрі гасла, але нереальні, а от як планується вести реальну політику – неясно.

    Враження таке – євроатлантична політика буде замінена гучними заявами, а фактично – з місця не зрушить.

    І останнє – про націоналізм.

    НФ Франції – націоналістична організація. В умовах Франці – це синонім терміну патріотизм. Партія – Батьківщина. Націоналіст, патріот дбає про свою батьківщину. Мабуть панове з НФ роблять це не дуже зграбно. Місцева преса над ними часто глузує, інші політики відносяться не серйозно. Але вони роблять те, що і всі націоналісти – піклуються про країну, її перспективи, міжнародне становище, економіку. І, в першу чергу, про людей, співгромадян – французів.

    ВО «Свобода» багато розповідає про захист українців. Але жодного разу не вказало – від кого буде захищати, в чому і як. Які загрози, як їх блокувати. У ВОС твердий тон, багато заборон і кар. Але незрозуміло, як ці заборони допоможуть українцям.

    Наприклад, «кримінальну відповідальність за будь-які прояви українофобії». Як відрізнити українофобію в програмі не сказано. Мабуть, вони самі будуть вирішувати на свій розсуд. Хто не знає за віком що таке «антисоветская пропаганда», «клевета на советский государственный строй» той побачить це все в українському перекладі.

    На відміну від них у французів чітко сказано, в чому вони вбачають загрозу країні та громадянам і так само чітко визначені цивілізовані механізми протидії.

    Європейські націоналісти ніколи не протестували проти видобування енергоносіїв – це прерогатива їх опонентів – зелених. Навпаки, вони за енергетичну могутність своїх країн. Українські націоналісти всіляко заважають видобуванню сланцевого газу.

    Цікавий підхід «побратимів» до проблем освіти.

    Французи вимагають розвивати професійну освіту, давати корисні для майбутнього навички. Вони пропонують виділяти батькам гроші, щоб вони платили школам за своїм вибором – це підвищить якість освіти.

    ВОС про освіту – контролювати вживання державної мови та відмовитись від участі у болонському процесі. Все, більше освіті, на їх думку, нічого не потрібно.

    Але є пункти, до яких не могли додуматись європейські націоналісти:

    «Створити конкурентоспроможну українську операційну систему для комп'ютерів на базі наявних вільних систем з якісним перекладом, великою кількістю українських шрифтів, запровадити службу підтримки та безпеки. 3апровадити українську операційну систему в усіх державних органах та установах.

    Налагодити вітчизняне виробництво україномовного програмного забезпечення (передусім – спеціалізованого: бухгалтерського, складського, навчального, для діловодства тощо) для державних установ, навчальних закладів та для вільного продажу. Зобов'язати бюджетні установи користуватися винятково українським програмним продуктом».

    Вони ж не жартують!

    Загалом програма ВО «Свобода» рясніє радянськими шаблонами, пропозиціями, підходами. «Заборонити» та «карна відповідальність» найпоширеніші слова в програмі.

    Таке враження, що це КПУ для молодших та україномовних.

    Власне, в нас вже були соціалістичні та ліберальні партії, що копіювали ключові слова у аналогічних європейських партій, залишаючись суто пострадянськими. Схоже, прийшла черга націоналістів.
     
  3. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Вкажіть джерело, автор на це заслужив
     
  4. kitana

    kitana Banned

    А чому цитата з програми ВОС не до кінця процитована? :)
    "Визначати національність за Свідоцтвом про народження або Свідоцтвом про народження батьків, враховуючи побажання громадянина України".

    Далі не читала. Не довіряю тим, хто висмикує з текстів і цитує лише те, що йому потрібно.
     
  5. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Про мову варто сказати більше. Це ж бо дуже розпіарене питання.
    Почнемо. Фонт: -
    Защищать французский язык. Именно в языке выражается душа и культура народа. Поэтому Национальный Фронт обеспечит защиту французского языка по отношению к растущей гегемонии американизмов. Мы далеки от того, чтобы замыкаться в самих себе, мы – напротив, будем проводить политику распространения французского языка за границей.
    І фсьо :pardon:
    У наших жеж капку інакше: -

    V
    1. Ухвалити Закон "Про захист української мови" замість чинного "Про мови в Українській РСР". Створити Державний комітет мовної політики, відповідальний за захист та поширення української мови.

    2. Регламентувати вживання української мови у ЗМІ відповідно до кількості українців – не менше, ніж 78% їх площі та ефірного часу.

    3. Забезпечити синхронний звуковий переклад державною мовою іншомовних виступів, передач та фільмів на телебаченні і радіо. Здійснювати переклад коштом власників ЗМІ.

    4. Скасувати оподаткування на україномовне книговидання, аудіо- та відео- продукцію, програмне забезпечення.

    5. Запровадити обов'язковий іспит з української мови для держслужбовців та кандидатів на виборні посади. Зобов'язати всіх держслужбовців вживати українську мову на роботі та під час публічних виступів.

    6. Включити до програм усіх вишів України обов'язковий курс "Культура української мови" обсягом не менше ніж 72 години.

    7. Перевірити відповідність мови викладання в усіх без винятку навчальних та виховних закладах офіційному статусу навчальних закладів. Позбавляти ліцензій навчальні заклади, якщо викладання у них здійснюється іноземними мовами без належного оформлення статусу закладу з іноземною мовою викладання. Припинити постачання навчальних посібників та підручників іноземною мовою коштом Державного бюджету України у заклади, що не мають офіційного статусу закладів з іноземною мовою викладання.

    21. Позбавляти ліцензій ті ЗМІ, які порушують мовне законодавство, принижують національну гідність українців, поширюють дезінформацію або здійснюють антиукраїнську пропаганду.

    25. Збільшити обов'язкові квоти ефірного часу на радіо та ТБ і екранного часу в кінопрокаті для виробленого в Україні україномовного аудіовізуального продукту і ґарантувати його рівномірну присутність в ефірі впродовж доби. Запровадити жорстку кримінальну відповідальність за недотримання цих квот.

    28. Налагодити вітчизняне виробництво україномовного програмного забезпечення (передусім – спеціалізованого: бухгалтерського, складського, навчального, для діловодства тощо) для державних установ, навчальних закладів та для вільного продажу. Зобов'язати бюджетні установи користуватися винятково українським програмним продуктом.

    VIII
    14. Упровадити державні програми представлення української культури та мистецтва в Криму. Надавати на конкурсній основі державну підтримку осередкам української культури та україномовним ЗМІ у Криму.

    15. Забезпечити українцям Криму безперешкодний доступ до україномовних ЗМІ та книгарень за допомогою цільових дотацій з державного бюджету.

    16. Забезпечити українцям Криму можливість безперешкодно здобувати освіту рідною мовою в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах.


    Як бачимо кількість явно не рівно якості.
     
  6. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Просто люди володіють лаконізмом, треба вчитися.
     
  7. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Просто люди патріоти, а не нацята...
     
  8. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Ну власне тут ніби спроба порівняння. Якби український уряд депортував циган, я думаю шо Симоненко і Путін з таким щастям дрис***нули б в штани, шо вийшли би на орбіту з третьою космічною швидкістю.
     
  9. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Хто Вам лікар, якщо Ви не можете розібратись в елементарних питаннях?
    Французи не депортують, як Вам би хотілось, етнічних циган, а демонтують стихійні і НЕЗАКОННІ табори, а негромадян Франції, які НЕ МАЮТЬ ЗАСОБІВ до існування репатріюють в місця постійної приписки. Як бачимо, нічого, навіть здалеку подібного на нацятство в діях уряду Франції немає. Законність цих дій відслідковує комісія Євросоюзу.
    Знову мимо каси...
     
  10. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Я ще раз кажу, якби український уряд депортував циган, я думаю шо Симоненко і Путін з таким щастям дрис***нули б в штани, шо вийшли би на орбіту з третьою космічною швидкістю. Привід не має значення.
     
  11. bayard

    bayard Дуже важлива персона

    • Подобається Подобається x 1
  12. Dred

    Dred Well-Known Member

    Франція проводить ту ж саму депортацію тільки під більш "цивілізованим" виглядом так сказати в межах ліберальних законів. І звичайно під протекторатом ЄС оскільки у всього ЄС ті ж самі проблеми, так що депортація в межах "ліберальних" законів буде продовжуватися.
    Цікаво що термін депортація виник у Франції.:cofee:
     
  13. OrangeSpring

    OrangeSpring Well-Known Member

    Баярд ну не надо метать бисером. Они в упор не видят, что нет разницы между Свободой и коммунистами

    ---------- Додано в 20:34 ---------- Попередній допис був написаний в 20:33 ----------

    Вас в этой статье только депортация взволновала? а все остальные - особенно экономические вопросы. Программа КПСС:facepalm:
     
  14. Mr. Blick

    Mr. Blick Дуже важлива персона

    Яка різниця хороша "Свобода", чи погана ? Для України найголовніше - позбавитись ригианального режиму зараз, і совкової русифікованої більшості, яка вперто буде обирати собі януковичів і намагатись перетворити Україну на Білорусьросію, взагалі. І "Свобода" сьогодні самий чесний вибір для тих, хто так вважає і хоче продемонструвати свою політичну позицію.
    Тягнибок, вибачте, не сидів на донецькому телебаченні в футболці "шахтаря", намагаючись переконати тамтешніх орків, що він їхній хлопець, як головна опозиціонерка.
     
  15. bayard

    bayard Дуже важлива персона

    у вас тут противоречие. либеральные законы касаются функционирования экономики, и не значение термина либеральный, не касается каких-то там "депортаций"
     
  16. Bambook

    Bambook Persona non grata

    Ну тут ви трохи загнули. Лібералізм у Європі стосується не лише економіки, це значно ширше поняття. Для того, щоб наголосити на превалюванні лібералізму ЛИШЕ в економіці, застосовують термін "економічний лібералізм". Не плутайте Францію і США. Це в американців уся різниця між партіями зводиться до податків і зовнішньої політики. У Європі партійне життя трохи більш різнобарвне.
     
  17. kym

    kym Well-Known Member

    І слава богу що Свобода не взяла за основу французьку чи бельгійську чи яку іншу праву європейську теорію. я думаю ви зауважили специфіку України.... Україна від розвинутого соціалізму трансформується у щось друге.... ні французи ні ніхто інший в Європі не має такої ситуації, так що повною дурістю є порівнювати економічні частини програм правих європейців і правих українців. Свобода є тільки одною частиною правого руху України і більша частина правих підтримала Свободу бо керівники інших правих сил дискредитували себе... дискредитує себе Тягнибок то на місце Свободи прийдуть інші праві. Зараз уже твердо можна сказати що в Україні завжди будуть право-національні сили і вони завжди будуть мати мінімум 25-30% підтримки населення незалежно від назви самих сил. З ліквідацією залишків совкової ментальності цей процент буде рости і рано чи пізно вони почнуть домінувати у владі і тоді різниця між різними національними партіями буде у економічних програмах.... а на теперішньому перехідному етапі європейські штампи нам не підходять. Економічна програма Свободи має вигляд державного капіталізму і це є добре і має перспективу. Україна взагалі має шанс створити новий тип економічних відносин, не соціалізм який доказав свою неефективнісь не чистий капіталізм, якого теж уже немає ніде. Існуючий в Європі і США глобальний неокапіталізм теж доказав свою неефективність і криза 2008р це перший цвях у його могилу. Державний капіталізм Китаю поки що показує що цей шлях перспективний і Свобода свідомо чи не свідомо позакладувала в свою програму елементи державного капіталізму. Комуністи теж хочуть іти цим шляхом, але довіри до комуністів немає бо це не українські комуністи, а філія російської компартії.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Мілена

    Мілена Дуже важлива персона

    Звісно, можна лаяти Свободу і так, і сяк, але якщо подивитись на Францію і порівняти з тим, що там робиться для захисту французької, з вимогами Свободи, то випадів проти Свободи, думаю, поменшає...

    http://zn.ua/POLITICS/yazykovoe_zak...a_vo_frantsii_vzglyad_skvoz_veka-2-87189.html
    Стаття з ДТ Языковое законодательство и языковые отношения во Франции

    Этапными в истории современной языковой регуляции стали законы об использовании французского языка 1975 (закон Ба-Лориоля) и 1994 (закон Тубона) годов.

    Закон 1975 года (Loi n° 75-1349 du 31 decembre 1975 relative a l’emploi de la langue francaise) впервые в новейшей истории Франции обозначил сферы употребления французского языка, распространявшиеся не только на правоотношения в административной государственной дея*тельности, но и на правоотношения в обществе, в общественной жизни.

    Закон содержал ряд положений об обязательном употреб*лении французского языка во всей письменной и устной рек*ламе, в трудовых соглашениях, публикациях в печати объявлений с предложением работы, соглашениях, касающихся имущества и услуг, надписях и табличках в общественных местах (на автодорогах, железнодорожном и морском транспорте, в аэропортах), счетах и квитанциях, любой информации о радио- и телепрограммах. Закон запрещал использование какого-либо иностранного термина или выражения, если существовал французский эквивалент.
    Принятие нового закона (закона Тубона 1994) инициировал вновь назначенный министр культуры и франкоязычия Жак Тубон после победы на парламенских выборах 1994 г. партий правого толка.

    Принятию закона предществовала публичная дискуссия.
    Министр высшего образования и исследований тогда публично выразил намерение «не субсидировать крупные научные конгрессы во Франции, если они проводятся на английском языке, а не на французском». Подобные пожелания выразила и Националь*ная академия медицины.
    Известный писатель Морис Дрюон обратился в форме открытого письма к главе законодательного органа, где писал, что парламентарии калечат французский язык, и призвал их достойно представлять государство Франция, ведь представлять государство - значит представлять французский язык.
    [FONT=&quot][/FONT]
    В соответствии с законом 1994 года (La loi n? 94—665 du 4 aoыt 1994 relative a lemploi de la langue franзaise) употребление французского языка является обязвтельным:
    - в сфере работы, трудоустройства и деятельности предприятий. Например, условия работы и коллективные соглашения на предприятии или учреждении должны быть составлены на французском языке. Любое положение, примененное к наемному работнику, является недействительным, если оно составлено на иностранном языке.
    - в сфере образования и науки: язык образования, экзаменов и конкурсов, а также диссертаций и докладов государственных и частных заведений — французский, за исключениями, оправданными случаями, когда преподаватели приглашены из других иностранных государств»)
    - в средствах массовой информации (публикации, обзоры, сообщения, распространяемые во Франции через средства массовой информации, должны быть на французском или, по крайней мере, сопровождаться тезисами на французском.
    - любая надпись, объявление, нанесенные или сделанные в общественных, публичных местах или в общественном транспорте и предназначенные информировать население, должны быть на французском языке».
    Важными... являются поправки к «Закону о свободе передачи информации от 30 сентяб*ря 1986 года» (Loi n° 86-1067 du 30 septembre 1986 relative a la libertй de communication), которыми были введены квоты для франкоязычных песен иисполнителей: «...соотношение музыкальных произведений, создаваемых или исполняемых французскими и франкоязычными авторами и артистами, должно достичь как минимум 40% песен на французском языке. Эти произведения распространяются в самое лучшее для прослушивания время каждым радиовещателем, получившим разрешение на вещание...». И это не пожелание вещательным организациям, а государственный закон.

    Контроль за выполнением действующего законодательства осуществляетВысший совет по телевидению и радиовещанию, а правительство ежегодно к15 сентября должно подавать парламенту отчет о состоянии французского языка.
    В вопросах языка французское общественное мнение солидарно с высшим руководством государства. Французы придумали своеобразный конкурс для «стимулирования» высокопоставленных должностных лиц и известных частных владельцев, публично игнорирующих французский язык: ежегодно им присваивают титул «Английский наймит, подстилка». Первым его победителем стал генеральный директор «Рено» Людовик Швейцар — за отчеты о деятельности компании на английском

    О Высшем совете по телевидению и радиовещанию:
    http://www.gramota.ru/biblio/magazines/gramota/ruspress/28_608
    Формирование:
    Совет состоит из девяти членов, которые назначаются президентом Республики, председателем Сената и председателем Национального собрания, то есть тремя высшими руководителями страны. Соблюдается принцип равенства ветвей власти: каждый руководитель делегирует в Совет по три своих представителя.
    Функции :
    контроль за соблюдением обязательств электронными СМИ, распределение частот, назначение руководителей государственных программ вещания, обеспечение политического плюрализма, поощрение свободной конкуренции, покровительство над детскими программами. И что особенно важно отметить, одна из главных функций Высшего совета аудиовизуальных средств Франции - защита французского языка. Совет вправе налагать санкции: от штрафов до запрещения вещания.
     
  19. Dred

    Dred Well-Known Member

    То вам сі так здає на ділі ліберальні закони торкаються всього в Європі. Оскільки в них курс такий ліберальний у всьому.
     
  20. Saszko

    Saszko Well-Known Member

    Это же не религиозная ветка!;)
     
а де твій аватар? :)