Відновлення співпраці з російськими підприємцями не усунення інших

Тема у розділі 'Стрічка новин', створена користувачем Zoy, 19 тра 2010.

Статус теми:
Закрита.
  1. Zoy

    Zoy newsmaker

    В рамках приїзду Дмітрія Мєдвєдєва до Києва відбувся україно-російський підприємницький форум. Головним підсумком зустрічі сталі домовленості про відновлення співпраці між діловими колами. Адже політичне протистояння, що тривало кілька років, погіршило підприємницьке середовище міждержавних відносин, а також ускладнило взаємодію між підприємцями. Нова українська влада готова не тільки вирішувати накопичені проблеми, але і розширювати присутність російського капіталу і підприємництва в Україні,*— повідомляє російська «Независимая газета».

    Керівник економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин визнає, що низка українських криз негативно позначилася на підприємницькому середовищі. Він зазначив, що головним завданням нової влади є відновлення довіри капіталовкладників. «Тому приватизаційні конкурси, заплановані на 2010*рік, повинні бути абсолютно відкритими, прозорими, заснованими на конкуренції. Упевнений, не йдеться про створення особливих привілейованих умов для російських або інших учасників, про „шикування капіталу за країнами походження”, а тільки про те, що нова українська влада прагне грати за чесними правилами»,*— зазначив знавець, погодившись, що російські капіталовкладники можуть опинитися у більш виграшному становищі, оскільки добре знайомі зі специфікою виробництв, що створювалися за СРСР, і вміють працювати в умовах високих ризиків, властивих країнам*СНД.

    Хоча частина української опозиції виступає з різкою критикою планів стратегічної приватизації до завершення світової фінансової кризи, пан Юрчишин вважає, що відкладати продаж стратегічних об’єктів не можна: «Ми вже запізнилися. Кілька років тому йшлося про мільярди доларів, які Україна може отримати за кожен об’єкт. Спроба приватизації Одеського припортового заводу 2009*року показала, що виручити можна було в кращому разі мільярд. Активи з кожним роком втрачають в ціні. Тим більше що структура світової економіки і попит на ринку стрімко міняються після кризи».

    Фахівці зазначають такі позитивні для української сторони чинники приходу російських власників, як забезпечення стратегічних підприємств дешевою сировиною і енергоресурсами, а також пакетами замовлень на вироби.

    Додатковим чинником, що свідчить про необхідність термінового відновлення ділових зв’язків між Україною і РФ, в Києві називали критичні показники припливу капіталу в країну. За даними Держкомстату, у січні-березні 2010*року чистий приріст сукупного об’єму іноземного капіталу в економіці України склав менше 100*млн. дол.*— тільки 12%*від рівня аналогічного періоду 2009*року. Рівень прямих іноземних інвестицій за цей час теж знизився на 40%*в порівнянні з першим кварталом 2009:*у поточному році власники вклали тільки 717*млн. дол. «Це дійсно рекорд із знаком мінус,*— визнав пан Юрчишин.*— Гадаю, на ситуацію серйозно вплинули політичні події*— президентські вибори, переформатування парламентської більшості, призначення нового уряду. Пов’язані з цим ризики, звичайно, не позначаться на показниках другого кварталу. Але влада не може сидіти склавши руки, їй доведеться довести капіталовкладникам свою благонадійність». Якщо російський капітал повернеться до України, то західні інвестори теж повірять у сталість і безпеку умов роботи в країні, зазначають знавці.



    [http://razumkov.org.ua]
     
  2. Forpost

    Forpost Стоїк

    а казачка то заклинило...
     
Статус теми:
Закрита.
а де твій аватар? :)