Відносини Україна-Румунія

Тема у розділі 'Політика і політики', створена користувачем pukhnastyk, 7 тра 2010.

  1. pukhnastyk

    pukhnastyk Well-Known Member

    Якими є відносини між нашою державою та Румунією і якими вони можуть стати у майбутньому? Адже не тільки Росія, але й Румунія не можуть остаточно делімітувати та демаркувати кордон з Україною, оскільки мають територіальні претезензії до нас. І після відносини з Росією, саме відносини з республікою Румунія є найважчими для України у політичному сенсі. Важкі відносини між двома державами склались у боротьбі за о. Зміїний - на жаль, Румунія виграла у Гаазькому суді справу о. Зміїїний (так, Зміїїний визнали островом, як того хотіла Україна, а не скелею, але більшість шельфу із нафтою відійшли Румунії, а не Україні, тому - це наш програш:sad:). Але тепер Румунія не проти забрати собі й о. Майкан, і кордон по р. Дунай інакше провести (на свою користь), і частину Чернівецької та Одеської області собі "загребсти"... Ото "розійшлись" румуни не на жарт. :ireful1:
    І яким може бути україно-румунське майбутнє?

    ---------- Додано в 02:12 ---------- Попередній допис був написаний в 02:06 ----------



    Ісламський тероризм може прийти з... Румунії

    http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=82713
     
  2. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Пухнастику! Давно-давно я писав, що певний період часу ми, військові, програвали штабні навчання в південно-західному регіоні, і "воювали" з т.з. Коричневими, котрі за замислом навчань претендують на повернення територій Калинових (здогадались хто то?), на яких проживають етнічні Коричневі, в тому числі і Буковину... Так ось, розраховуючи бойові можливості, тільки при широкій підтримці "етнічних коричневих", можливі сприятлеві умови для БД "коричневих".
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. nikolas

    nikolas Well-Known Member

    Не частину а всю Чернівецьку обл.,так звані Північну Буковину і Басарабію.Південну Буковину в свій час вони таки собі урвали.Доречі у нас дуже багато людей мають
    паспорт громадянина Румунії, в основному етнічні румуни.
     
  4. І чого ж вони на історичну Батьківщину не повертаються?
     
  5. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Із тої самої причини що україньці у Польщі чи Словаччині..:dntknw:
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. nikolas

    nikolas Well-Known Member

    Так Буковина і є їхньою Батьківщиною,куди ж їм повертатися?У мене жінка по національності - румунка(по свідоцтву),вся її фамілія з діда прадіда жила тут і таких прикладів дуже багато.Так де котрі їдуть в Румунію вчитись,працювати,де котрі там і залишаються,але багато хто так і живе на дві країни.Людина вибирає як їй краще,тай зрешта з румунським паспортом Європа відкрита.Типова ситуація для всіх Західних областей.
     
    • Подобається Подобається x 3
  7. pukhnastyk

    pukhnastyk Well-Known Member

    Ого, то румунська влада таки нагліє - може то їй було б варто нагадати, що Південна Буковина, яка зараз входить в склад Румунії, є етнічною українською територією?

    А от скажіть, будь ласка, як українське населення Чернівецької області ставиться до гіпотетичного приєднання до Румунії?

    п.с. думка етнічних румунів, мабуть, буде позитивною, ну але це логічно...чи вони за те, щоб це була українська територія?

    ---------- Додано в 00:04 ---------- Попередній допис був написаний Вчора в 23:40 ----------

    Насправді західні області України мають теж і загрозу екологічної катастрофи завдяки халатності Румунії - вже вкотре румунські заводи просто нагло скидують відходи важких металів у р. Тису на українську сторону.

    Україна має виставити Румунiї рахунок для компенсацiї збиткiв, завданих викидом у води Тиси важких металiв
    Голова Комiтету Верховної Ради з питань нацiональної безпеки та оборони Анатолiй Гриценко наполягає на тому, щоб Україна виставила Румунiї рахунок для компенсацiї завданих збиткiв.


    Про це Гриценко заявив на прес-конференцiї в Кiровоградi, коментуючи викид у води Тиси важких металiв, що стався внаслiдок прориву напiрного трубопроводу на станцiї очищення шламових вод у Румунiї.

    "Якщо Румунiя вiдмовиться покрити завданi її пiдприємством збитки, Україна має звертатися до Мiжнародного суду", - вважає Гриценко. Вiн наголосив: "Ми маємо захищати свiй iнтерес i не дозволяти безвiдповiдально забруднювати нашi рiчки та водоймища".

    За його словами, вiд забруднення рiчок румунською стороною Україна страждає не вперше. "У нашi рiчки щорiчно потрапляють шкiдливi речовини. I Румунiя жодного разу не компенсувала збиткiв, якi завдавала нам. Такого бiльше допускати не можна", - зазначив голова Комiтету ВР iз нацбезпеки.

    Народний депутат також вважає, що Кабмiн має невiдкладно створити робочу групу пiд егiдою Мiнiстерства надзвичайних ситуацiй iз залученням мiсцевої влади захiдних регiонiв, державних комiтетiв водного та лiсового господарств, Мiнiстерства охорони здоров'я i МВС для того, щоб оцiнити ступiнь забруднення в рiчцi Тиса та ступiнь небезпеки.

    Як повiдомлялося, 16 квiтня внаслiдок прориву напiрного трубопроводу на станцiї очищення шламових вод гiрничодобувного пiдприємства в районi румунського мiста Бая Борша сталося аварiйне забруднення рiчки Секу, що призвело до потрапляння важких металiв у Тису.

    За iнформацiєю водного управлiння Сомеш-Тиса Нацiональної адмiнiстрацiї "Води Румунiї", аварiйне забруднення сталося о 10 годинi ранку, румунська сторона повiдомила про подiю екологiчну iнспекцiю Закарпатської областi о 13.30.

    За результатами аналiтичних дослiджень, виявлено перевищення концентрацiї забруднювальних речовин (цинку, залiза, мiдi) в два-чотири рази.


    IНТЕРФАКС-УКРАЇНА
    21 квітня 2009р. 23:57
    постiйна адреса статтi:
    http://zakarpattya.net.ua/ua_news_38378.html


    п.с. хтось може зауважить, що ця стаття 2009 року? Так, але цього року, 2010, ситуація не покращилась

    стаття на цю ж тему за 18 березня 2010 року тут:

    Чорна справа благородного металу
    Тиса «проклинає» румунське золото

    Омар УЗАРАШВІЛІ

    Екологічну катастрофу в Закарпатті фахівці ООН визнали «другим Чорнобилем»


    http://www.wz.lviv.ua/pages.php?ac=arch&atid=81490
     
    Останнє редагування: 8 тра 2010
    • Подобається Подобається x 1
  8. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Я не розумію...
    Чи були звертання в ці організації з приводу регулярних екологічних катастроф в Румунії, які наносять шкоду Україні? Хтось щось про це знає? Як це відшкодовувалось? Як використовувалось?
     
  9. pukhnastyk

    pukhnastyk Well-Known Member

    Були.
    Ніяк. Було ігнорування українських звернень Румунією. І це найгірше.
    Це ж не вперше у 2010 році стався викид важких металів, а триває вже роками. Ну невже не можна збудувати якісь очисні споруди, якось по-людськи ставитись до людей і до природи? Чи то якщо не на території Румунії, то байдуже на все? Я того не розумію. :dntknw:

    ---------- Додано в 00:52 ---------- Попередній допис був написаний в 00:38 ----------

    Ось так - аби румунську територію не заляло, спускаються їхні дамби і шкідливі відходи потрапляють на українську територію:
    Селяни запевняють, що риба гине через те, що румуни щовесни, коли починаються паводки, зі свого берега скидають у річку якусь отруту із золотодобувних шахт. «У них там, – пояснює ще один житель Тересви, – на водоймах з технічною водою стоять дамби. Та коли рівень води загрожує цим спорудам, вони її спускають у річку».

    «У 2004 році, коли почався паводок, – розповів головний санітарний лікар Рахівського району Віктор Федурця, – вода в Тисі була такого кольору як ваш светр, – показує на моє чорне вбрання. – На щастя, жителі нашого району споживають питну воду не з Тиси, а зі свердловин. З Румунії справді час від часу в річку скидають важкі метали. Ці метали можуть осідати на дні, на планктоні, яким харчується риба. Потім цю рибу споживає населення. На щастя, Тиса – швидкоплинна ріка, яка все зносить течією. Як на мене, ці донні відкладення мали б більше турбувати Угорщину, де плавна течія. Шкода важких металів для організму людини має велику палітру: від недуг кістково-м’язевої системи – до хвороб печінки та нирок. У дітей від важких металів знижується імунітет».

    «Останнім часом, – каже цей старший науковий співробітник Інституту рибного господарства НАН, у Дунаї, в який впадає Тиса, почали спостерігати скорочення багатьох популяцій риб, наприклад, дунайського лосося. Чимало науковців вважають, що це пов’язано з викидом у Тису важких металів та ціанідів. Ці забруднюючі речовини навіть у невеликих концентраціях не розкладаються, а накопичуються. За умови накопичення їх сумарна доза може перевищити критичний рівень і викликати незворотні зміни в екосистемах.

    Минулого року, напередодні Пасхи, румуни вкотре пофарбували Тису у жовтий колір. Міста Хуст і Тячів, населенню яких вода подавалася з Тиси, довелося терміново переводити на інші джерела водопостачання. У села цих районів воду для пиття підвозили в цистернах. Сусідня держава навіть не попередила Україну про чергове екологічне лихо. На щастя, через неприродний колір річки цей викид вчасно помітили. Заміри води під селом Діловим показали, що концентрація важких металів у воді перевищує допустимі норми в 3-4 рази. Державна екологічна інспекція у Закарпатській області порадила жителям прикордонної зони не поїти худобу водою з Тиси.

    Незабаром, кажуть закарпатські екологи, не лише у Тисі, а й у Дунаї зникатиме риба, а в селах, розташованих вздовж ріки, зростатиме рівень дитячих хвороб. Така ціна золота, що добувається у сусідній державі.

    цитати взято звідси:
    http://www.wz.lviv.ua/pages.php?ac=arch&atid=81490
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Чому мовчить член ЄС Угорщина!?

    Щось тут не те...
     
  11. pukhnastyk

    pukhnastyk Well-Known Member

    Припускаю, що відповідь чому Румунія нічого з тим не робить є в цій частині статті, лінк на яку - у попередньому дописі:

    Чому Румунія не вживає заходів, які б запобігали забрудненню Тиси? Шахта «Бая-Борша» належить компанії Remin Baia Mare, яка володіє найбільшими гірничодобувними шахтами карпатського регіону Румунії. Діяльність цієї компанії минулого року спробували відстежити фахівці префектури повіту Марамуреш. Вони встановили чимало недоліків щодо захисту навколишнього середовища. В опублікованій ними доповіді, зокрема, зазначалося, що чотири відстійники використаної на шахтах води компанії, розташовані за 30 км від румунсько-українського кордону, «можуть становити небезпеку навколишньому середовищу. Внаслідок бездіяльності адміністрації компанії, – йшлося у доповіді, – чотири населені пункти повіту Марамуреш були забруднені отруйними речовинами – ціанідом і миш’яком. Та представники компанії відмовилися закривати відстійники». Комісія встановила, що «у 2000 році на відстійниках виникла аварійна ситуація, що призвела до потрапляння у річку Тису ціанідів та важких металів. Аналогічна ситуація була в 2007 році. Наприкінці липня 2009 року внаслідок сильних паводків відбувся прорив дамби відстійника «Колбу». Обслуговуючий персонал відстійника просвердлив технічний отвір у дамбі. Важкі метали злилися в річку Валя Вишеулуй, яка впадає в річку Тису.

    Звіт екологів у Бухаресті поклали під сукно. Бо компанія, яка експлуатує золоті родовища, належить іноземцям – російським і казахським олігархам. А не вельми багата Румунія вкрай зацікавлена у залученні іноземного капіталу.
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Вже ясніше... Але чому СТІЛЬКИ РОКІВ мовчить ЄС?
    Взагалі, якщо все так і є - то це скандал.
     
  13. pukhnastyk

    pukhnastyk Well-Known Member

    Не знаю, можливо Україна не сильно захищає права своїх громадян у цьому питанні, а пора б - йдеться же ж про здоров'я людей і про зміни в екосистемах в гіршу сторону.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. nikolas

    nikolas Well-Known Member

    Однозначну відповідь дати важко, бо існують різні думки з цього приводу.Для звичайних людей це питання не стоїть так гостро.Серед моїх знайомих є багато румунів ,і у нас ніколи не виникало якогось непорозуміння стосовно цього питання.Наскільки я знаю,за всі часи сумісного проживання на Буковині,між двома народами ніколи не було якихось кривавих протистоянь чи етнічних чисток.В основному людям думається,аби жилося добре як українцям ,так і румунам.
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. Replikator

    Replikator Well-Known Member

    Взагалі румуни вже дуже давно ведуть підлу політику по відношенню до української дельти Дунаю. Мало того, що при вході у Тульчинський рукав Дунаю вони побудували струмінекеруючу греблю й забирають 70% води собі, так вони ще і звалище грунту влаштували нижче за цією греблею - щоб весь рідкий грунт викопаний з Сулінського й інших румунських гирл замулював наше Килійськоє гирло та його дельту.
    Наскільки я пам'ятаю, в міжнародній конвенції про кордон по річках йдеться про те, що явразі острів фізично з'єднується з материком, то тільки в цьому випадку він переходить до іншої країни. А Майкан наскільки мені відомо до Румунії ще не прилучився. Тому в цьому рукаві треба терміново заглиблювати фарватер. До речі, сама назва цього острова походить від прізвища румунського генерала Майкану, що брав участь у придушенні Татарбунарського повстання.
    Як румуни хочуть впливати на наш канал - не зовсім зрозуміло. Канал знаходиться набагато нижче Майкана і глибоко на українській території. До речі, для того, щоб не перетинатися з румунами на користь судноплавства свого часу відмовилися від будівництва каналу у рукаві Лімба, по якому якраз і проходить кордон між Україною і Румунією в місці впадіння Дунаю у Чорне море.
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    В Рахивском районе я как то пообщался с местным журналистом - гуцулом. Он рассказывал, что те украинцы, которые живут в Румынии, не могут изучать украинский язык, и что забавно, живут через Тису, а чтобы съездить к родственникам, должны ездить через Буковину
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. pukhnastyk

    pukhnastyk Well-Known Member

    Тобто нема шкіл і ВНЗ, де б викладалась українська мова? :sad:
     
  18. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона


    Рассказывал, что да
     
  19. nikolas

    nikolas Well-Known Member



    В принципі,це є правдою.Тільки тепер румуни почали трохи лояльніше ставитись до етнічних українців(русинів).Відкриваються недільні школи,класи з вивченням укр.мови,раніше цього не було.Порівняно з тим,якими можливостями володіють румуни в Україні,це кіт наплакав.Така в них політика,Romania Mare.
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Replikator

    Replikator Well-Known Member

    Вже шостий рік Румунія набирає у свої коледжі та виші етнічних молдаван, що проживають на території Бесарабії в селах. Там їм надають гуртожиток та стипендію. Потім "орумунений" молдаван повертається до себе в село, маючи вищу освіту европейського зразка і починає працювати на Велику Румунію.
    Приклад того, як працює вищезазначений механізм - це історія з пам"ятником маршалу Авереску (той що окуповував Бесарабію у 1918 р.) в селі Озерне Ізмаїльського району. Коли кільканадцять місцевих мешканців (що навчались в Румунії) підтримали пропозицію уряду Румунії, чим започаткували процесс. Пам"ятник вже готовий, лишилося завезти його в Україну. Реакція уряду України аморфна. Для порівняння місцева ВО "Свобода" - категорично проти.
    Можливо пам"ятник Авереску - це не так вже і зле, але важливий сам механізм проникнення і розквіту ідеологія а-ля Велика Румунія.
     
    • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)