В деяких регіонах України ДАІ взяла на озброєння «новий» спосіб фіксації порушень ПДР. Сидячи в салоні службового авто, чи перебуваючи на відкритому просторі інспектор «ловить» порушників ДТП на цифрову відеокамеру. На думку цих працівників ДАІ така фіксація усуває суб’єктивність у висновках інспектора, і є незаперечним доказом винуватості порушника. Якщо з першим висновком до певної міри можна погодитись, то другий в більшості випадках не співпадає з реальністю. Доказами, відповідно до ст. 251 КУпАП, є такі фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення. І оцінює посадова особа докази….. керуючись законом і правосвідомістю (ст. 252 КУпАП). Тобто доказ повинен бути зібраним із дотриманням встановленої законами і підзаконними актами процедурою. Не може вважатись доказами такі дані, які зібрані з порушенням закону. Відеозапис звичайною цифровою камерою не може вважатись належним доказом, і не може враховуватись при встановлені винуватості особи у вчинені адміністративного правопорушення.Такий відеозапис порушує кілька норм законів і підзаконних актів і саме тому не відповідає ст. 251 і 252 КУпАП. У випадку, якщо Вас зупинив інспектор і як доказ Вашої вини вказує на відеозапис будь-яким технічним приладом: 1. дізнайтесь в нього чи це «спеціальний технічний прилад», а не звичайна повсякденного використання «мильниця»; 2. поцікавтесь чи сертифікована ця камера в Україні і чи пройшла спеціальну повірку та вимагайте сертифіката і свідоцтва про повірку; 3. попросіть інспектора щоб він показав Вам журнал обліку використання технічних приладів та технічних засобів. Переважна більшість використовуваних відеокамер не сертифіковані, не пройшли повірки та не записані у відповідному журналі. Окрім цього, навіть при наявності цих обов’язкових передумав для використання технічних приладів, є інші норми законів, які також повинні виконуватись ДАІ. Для нас поки не відомо жодного випадку використання «спеціального технічнго засобу» у повній відповідності із законами і підзаконними актами, які регулюють їх використання. Виходячи з цього, на даний момент, всі порушення, які фіксуються за допомогою спеціальних технічних засобів повинні додатково підтверджуватись іншими фактичними даними – поясненнями особами, показами свідків, експертів і тд., які також отримані у відповідності із встановленою законом процедурою. Тому, якщо Ви переконані, що не вчинили порушення ПДР, а інспектори ДАІ запевняють, що відеозапис знімає всі питання, Ви всерівно, з нашою допомогою, зможете добитись справедливості.
Ви розводите людей?))) Смішно)))) НІколи ІДПС не напиш в протоколі, що доказ зйомка відео.. хіба що він дурак.. ІДПС просто так розводить людей... у даному випадку до Вас звертатися не варто.. просто нагадати ІДПС, що відеозйомка особи без її дозволу не передбаченими та не сертифікованими засобами у ДАІ є порушенням немайнового права особи, згідно ЦК України. І така зйомка підстава стягнення з ІДПС моральної шкоди... Так що нікуди звертатися не потрібно.. просто запропонувати ІДПС скласти протокл і відразу подати позов до суду про порушення немайнового права... І взагалі що за самореклама на форумі? Рекламуйтесь на відповідних сайтах)))
Я нічого не розводжу. А викладаю практичні поради з релаьної практики. Викладати постанову з додатком протоколу з відеозаписом не буду, хоча б через те, що ви зовсім не орієнтуєтесь в темі. Якщо Ви ніколи не відкривали КУпАП, то некоректності в цій темі ще можна зрозуміти, але "немайнові права"..., ну ви хоча б відкрили вже ЦКУ. Якщо Вам важко його знайти, приводжу цитату: "Стаття 307. Згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці"
Ось знайшла цікаву карту з розташуванням камер спостережень ДАЇ по Україні http://www.rul.ua/gai.html?region=13