Вервиця

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем Jurgen, 9 січ 2011.

  1. Jurgen

    Jurgen людина

    Вервиця

    Мабуть, ніщо не допомагає так у боротьбі за стійкість у власній вірі та з нечистими духами, як молитва на вервиці. Немає, мабуть, кращих ліків від стресів та депресій. Людина із вірою в Бога у серці після кожної такої молитви відчуває полегшення. А добрі наміри та бажання після такої розмови з Богом, Пресвятою Богородицею, ангелами та всіма святими рано чи пізно обов’язково втілюються у реальність.

    Зазвичай, вервицю під час молитви використовують представники усіх течій католицизму. Хоча, мої знайомі історики та релігієзнавці розповідали,
    що вервицю використовують й православні монахи. Є свої чотки у юдеїв, мусульман та буддистів. Я ж пропоную кілька публікацій про вервицю, які надибав в інтернеті. Додавайте й ви свої розповіді.

    Коротка історія Святої Вервиці

    Молитва на Вервиці зародилася в глибоку давнину II століття. На Сході, у Сирії, християни, побудували перші монастирі, почали молитися там, нанизуючи сушені зернята ягід на шнурочки. Отож назва "вервиця" походить саме від слова "верв", що означає "шнурок, мотузка".

    В період середньовіччя Латинська Церква перейняла Вервицю від Східної Церкви. З цього часу за допомогою Вервиці той, хто молився на ній, отримував Божі ласки, прощення своїх гріхів, укріплювалися у вірі.

    Першими великим пропагандистом молитви на Вервиці був cв. Домінік (1170-1221). У Тулузі 1214 року перед ним з’явилася з Неба Матір Божа з трьома небесними дівами і попросила поширювати молитву на Вервиці поміж християнами. У XV столітті в Західній Європі, де молитва на Вервиці була майже забутою, бл. Алан де Рупе (1428-1475) допоміг відродити її. Пізніше місіонер cв. Людовік Гріньйон де Монфорт (1673-1716) у молитві на Вервиці доказав, що вона не тільки допомагає навертати і спасати людські душі силою молитов Отче наш і Богородице Діво, а є входженням у глибокі таїнства життя, смерті, і воскресіння і слави Ісуса Христа і Діви Марії. Він вважав, що Пречиста Діва Марія з усіх набожеств найбільше цінує Вервицю, бо через неї кожний християнин отримує прощення за провини, звільняється від гріха, прагнучи досконалості, зростає у ласці. Хто плаче, знаходить радість і спокій, хто в біді, - допомогу і розраду …

    Того, хто входить у світ Вервиці, не мучать сумніви та помисли, не захоплюють пристрасті. Диявол і плоть стають безсилими перед силою вінчальної молитви, яка рятує світ від катастрофи війни, стихійних лих і хвороб. Ця чудодійна молитва стає провидінням для молитвеника, допомагає йому доторкнутись серцем до одвічних тайн і небесних доброчеснот любові та миру.

    У розповідях про св. Франціска згадується такий випадок: один молодий чернець ревно відмовляв cв. Вервицю щодня перед обідом. Одного разу він не зумів її вчасно відмовити. Щоб не порушувати своєї обітниці, він просив дозволу в настоятеля на запізнення до обідньої трапези і пішов до монастирської каплички. Настоятель, зауваживши, що хлопця досить довго немає, послав до каплички іншого брата. Зайшовши туди , він побачив, як молодого ченця Матір Божу та двох ангелів огортало дивовижне сайво. На кожне Богородице Діво… з уст молодого монаха виходила біла троянда, її підхоплювали ангели та оздоблювали нею корону на голові Пречистої Діви Марії…

    Тому Вервицю називають ще Рожанцем, що в перекладі означає корона троянд (рож). Блаженний Алан де Рупе говорив, що Вервиця із 150 Богородице Діво є великою короною із білих троянд для Марії, а Вервиця із 16 Отче наш– малою короною із червоних троянд для Ісуса.

    Через серце Матері Божої лине молитва на Святій Вервиці – пісня любові, таїнств життя Ісуса Христа і Марії, джерело освячення, духовного збагачення християнського життя.

    Детальніше читайте:
    http://bible-lessons.in.ua/vervuzia/istoriya.html
    http://www.savona.boom.ru/molytva_vervycia.html
    http://uniat.ucoz.com/news/molitsja_na_vervici_shhodnja/2010-02-27-124
    http://www.promin-lubovi.narod.ru/public/19/pub19st6.htm
    http://mojamolytva.blogspot.com/2010/05/blog-post_10.html
     
    • Подобається Подобається x 6
  2. Jurgen

    Jurgen людина

    Як молитися на вервиці

    1. Слава Отцю і Сину і Святому Духові, і нині і повсякчас і на віки вічні. Амінь.
    Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.
    Царю небесний, утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, скарбе дібр і життя подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверні, і спаси, Благий, душі наші.

    2. На першому великому зернятку :
    "ВІРУЮ в єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі і всього видимого і невидимого. І в єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, єдинородного, від Отця народженого перед усіма віками. Світло від світла, Бога істинного від Бога істинного, родженого, несотвореного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він задля нас людей і нашого ради спасіння зійшов із небес, і воплотився з Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І був розп'ятий за нас за Понтія Пилата, і страждав, і був похований. І воскрес у третій день, згідно з писанням. І вознісся на небо, і сидить праворуч Отця. І вдруге прийде судити живих і мертвих, а Його царству не буде кінця. І в Духа Святого, Господа животворчого, що від Отця (і Сина) ісходить, що з Отцем і Сином рівнопоклоняємий і рівнославимий, що говорив через пророків. В єдину, святу соборну й апостольську Церкву. Ісповідую одне хрещення на відпущення гріхів. Очікую воскресіння мертвих і життя майбутнього віку. Амінь."

    3. На першому малому зернятку :
    "Слава Отцю, що нас сотворив, нині і повсякчас, і на віки вічні. Амінь."

    "Богородице Діво, радуйся, благодатна Маріє, Господь з Тобою. Благословенна Ти між жінками і благословенний плід лона Твого, бо Ти породила Христа Спаса, Ізбавителя душ наших."

    На другому малому зернятку :
    "Слава Сину, що нас відкупив, нині і повсякчас, і на віки вічні. Амінь." "Богородице Діво..."

    На третьому малому зернятку:
    "Слава Святому Духові, що нас просвітив, нині і повсякчас, і на віки вічні. Амінь." " Богородице Діво..."

    4. "Слава Отцю, і Сину..."

    5. На великому зернятку "Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє, нехай прийде царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб нас насущний дай нам сьогодні, і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим, і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого. Амінь."

    6. На 10-ох малих зернятках : "Богородице Діво..."
    7. При кінці кожної десятки :
    "О, мій Ісусе, прости нам наші гріхи, захорони нас від пекельного вогню, провадь усі душі до неба, а особливо ті, що найбільше потребують Твого милосердя."

    Джерела
    http://mojamolytva.blogspot.com/2010/05/blog-post_10.html
    http://uniat.ucoz.com/news/molitsja_na_vervici_shhodnja/2010-02-27-124
     
    Останнє редагування: 12 січ 2011
    • Подобається Подобається x 8
  3. talavoda

    talavoda Well-Known Member

    Молитва на Вервиці - дуже сильна і особлива молитва...

    Про п’ять умов для доброї молитви Розарієм розповідає о. Роман Шульц,
    домініканець, душпастир Вітебської парафії св. Варвари (Білорусь).
     
    • Подобається Подобається x 4
  4. talavoda

    talavoda Well-Known Member

    Чи не суперечить молитва на розарії словам Господа: «Молячись, не говоріть зайвого, як ті погани?»
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. talavoda

    talavoda Well-Known Member

    Коронка до Божого Милосердя

    Початок:

    Отче наш…
    Радуйся, Маріє…
    Вірую в Бога…

    На великих зернятках:

    Предвічний Отче, жертвуємо Тобі Тіло і Кров, душу і божественність возлюбленого Сина Твого, Господа нашого, Ісуса Христа.
    На ублагання за гріхи наші і усього світу.

    На малих зернятках:

    Заради Його тяжких страждань будь милосердний до нас і усього світу.

    Закінчення:

    Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний! Помилуй нас і весь світ (тричі).
    О Крове і водо, що витекли із Серця Ісусового як джерело милосердя для нас, уповаємо на Тебе.

    Молитва, повна довіри
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Тетяна Денис

    Тетяна Денис Active Member

    «Молячись, не повторюйте одне і те ж, як люди з інших народів, бо вони думають, що будуть вислухані за своє багатослів’я» (Матвія 6:7). Молитва-це розмова з Богом, чи постійне(часто бездумне) повторення одного і того ж може наблизити до Бога?
    Один з пророків давнини звертався до Бога: «Господи, Ти — наш Отець» (Ісаї 64:8)
    Подумайте, як у щасливій родині слухняні діти спілкуються з батьками? Чи вони повторюють одні й ті ж слова та фрази, рахуючи їх з допомогою певних предметів? Звичайно, що ні. Діти говорять своїми словами, виявляючи батькам повагу та любов.
    Бог теж хоче, аби ми щиро й відверто розповідали Йому все, що нас турбує. У Филип’ян 4:6, 7 сказано: «Ні про що не тривожтесь, але завжди з будь-якими проханнями звертайтесь у молитвах і благаннях до Бога, виявляючи йому також вдячність. Тоді Божий мир... берегтиме завдяки Христу Ісусу ваші серця та здатність мислити». Звичайно, коли ми чимось стурбовані, то часто про це молимося. Але ми не повторюємо слово в слово одне й те ж (Матвія 7:7—11).
    У Біблії записано чимало молитов, які були приємні Богові, наприклад молитви Ісуса або псалми* (Псалми 17 і 86; Луки 10:21, 22; 22:40—44)
     
  7. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Не перекручуйте!

    7. А як молитеся, не проказуйте зайвого, як ті погани, бо думають, ніби вони будуть вислухані за своє велемовство.
    (Від Матвія 6:7)
     
  8. Тетяна Денис

    Тетяна Денис Active Member

    Насправді це не перекручення. Існує декілька перекладів Біблії (Огієнка, Хоменка, Куліша, Нового Світу і т.д.) але від перестановки "доданків сума не міняється". Суть залишається та сама!

    ЩО ж по-Вашому означає "не проказуйте зайвого.., велемовного"?

    Колись погани те і робили що повторювали цілими днями одне і те саме!
    У них є звичай базікати „зайві” вислови, яких вони заучувались напам’ять. У Біблії маємо приклад поклонників Ваала з давнини, які „кликали Ваалове ім’я від ранку й аж до полудня, говорячи: ,Ваале, почуй нас!’” (1*Царів 18:26) Відносно язичницьких противників Християнства в Ефесі, читаємо так: „Злилися всі в один голос, і годин зо дві гукали: ,Артеміда ефеська велика!’” (Дії Апостолів 19:34) У творі римського поета Теренса (другого століття до*н.е.), читаємо цю скаргу: „Прошу тебе, жінко, перестань приголомшувати богів, бо твоя дитина безпечна; хіба вважаєш сама, що вони нічого не розуміють, якщо не нагадується їм стократ”.
    Донині, багато „язичників” говорять повторні молитви своїм богам. Наприклад, декотрі буддисти вживають чотки з 108 кульками, коли співають монотонно наму аміда буцу („хай душа спокійно спочиває”). Подібно, люди багатьох церков так званого Християнства повторюють багато разів ті самі вислови, думаючи, що таке постійне повторення запевнить їм „вислухування”. Але таке „повторення багатьох слів” не має жодної вартості в Бога.
    „Отож, не вподобляйтеся їм,” продовжував Ісус, „бо знає Отець ваш, чого потребуєте, ще раніше за ваше прохання!” — Матвія*6:8.

    P.S. І з цього виникає просте питання... Що краще для Бога, щира молитва з серця з роздумами у формі спілкування чи завчений напамять ЧУЖИЙ вірш, нехай навіть і гарний і проказаний 25-35 разів
     
  9. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    А ми при чім?
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    "Існує багато перекладів, а тому я права?" - ви це хотіли сказати?

    вислів "не проказуйте зайвого" і " не повторюйте одне і те ж" таки відрізняється і суть в тих словах зовсім різна, чи для вас ті фрази - одне і те ж?

    ---------- Додано в 14:30 ---------- Попередній допис був написаний в 14:27 ----------

    якщо язичники святкували, то правдивим святкувати неможна(без різниці що саме)
    якщо язичники повторювали, то правдивим немжона повторювати.(без різниці що саме)

    Зле, що язичники в інтернет не ходили....
     
  11. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Ось цей пункт єговістів мені видається найбільше безглуздим. Біблія перекладена майже на всі мови світу. Перекладали лінгвісти, вчені люди, віруючі люди, керовані Духом Святим. Все неправильно!
    Бо прийшов недоучка Рассел, який навчався всього до 11 років бо вже в віці 12 років батько віддав йому магазин щоб той керував всіма його справами. Поміняв дюжину церков і релігій. Християнських і нехристиянських. Після чого вирішив створити свою тоталітарну секту.
    Слова Біблії вирвав з контексту щоб відповідали духу секти. А що не можна було вже вирвати, цілковито перекрутив. І сказав що переклад поганий. В цьому ж дусі продовжувала бруклінська гопкомпанія. А простим рабам секти потрібно вірити кожній букві написаній гопкомпанією.
    Де логіка?
     
    • Подобається Подобається x 4
  12. Sergey Afanasev 167148662

    Sergey Afanasev 167148662 миється в бані

    Жодний перекладач не був надхнений, і вам це пітвердять і самі перекладачі і більшість конфесій.
     
  13. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    а то нижче ніку - це ваш телефон?
     
  14. Тетяна Денис

    Тетяна Денис Active Member

    Справа не в правоті, а в щирому бажанні заохотити до власного дослідження! Ну подумайте ви логічно..що може бути хорошого в заученому постійному повторені?! Чи це може наблизити до Бога? Молитва повинна бути щирою, як до Батька..
     
  15. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    А з чого Ви взяли, що вона нещира?
     
а де твій аватар? :)