Вартові Данила Галицького

Тема у розділі 'Видатні львів'яни', створена користувачем mysjak, 30 січ 2010.

  1. mysjak

    mysjak New Member

    [​IMG]
    Мисяки – вартові короля Данила

    7 жовтня 1253 року, за успішні дії в часи визволення Батьківщини від монголо-татарських завойовників – Золотої Орди, правнук великого князя Київської Русі Володимира Мономаха Данило Романович (Галицький) був коронований християнською церквою, і став першим королем Русі – України.
    31 травня 1223 року молодий Волинський князь Данило Романович перший із князів Київської Русі віч-на-віч зустрівся з монголо-татарськими завойовниками в битві на річці Калці, що недалеко від міста Донецька. Князь Данило Романович під час битви був поранений в груди, але поле битви не покинув. Донецька земля омита кров’ю князя-короля Данила Романовича (Галицького). В цій битві ні одна зі сторін не отримала перемогу, після битви монголо-татарські завойовники повернули свої «тумени» на схід, в Монголію.
    Битва на річці Калці, 31 травня 1223 року має велике ідеологічне значення:
    1. Київська Русь похоронила міф про непереможність монголо-татар.
    2. Київська Русь не дала монголо-татарам виконати наказ Чінгіз-хана, завоювати всю Європу.
    3. Київська Русь спасла Європу від монголо-татарського рабства.
    В 2001 році Україна відзначала 800-річчя князя-короля Данила Романовича і 26 жовтня того ж року Прем’єр-міністр України Анатолій Кінах відкрив у Львові пам’ятник королю Данилові.
    На прес-конференції, автор цих рядків, як голова Всесвітньо-українського патріотичного об’єднання «Корона» запропонував побудувати на місці першої битви Київської Русі з монголо-татарськими завойовниками, на річці Калці, меморіал з пам’ятником молодому князю Данилові Романовичу. Прем’єр-міністр України Анатолій Кінах підтримав цю ідею, але як показало життя тільки на словах. Про це писала газета «За Вільну Україну» 2-3 листопада 2001 року м. Львів, стаття «Державний муж Король Данило», автор Мирослав Паранчак.
    Ксерокопію даної статті, я, 9 січня 2003 року вислав прем’єр-міністру України Віктору Януковичу, і нагадав, що 31 травня 2003 року минає 780 років першої битви Київської Русі з монголо-татарськими завойовниками на річці Калці, сучасна Донецька область. Надіявся, що прем’єр-міністр України Віктор Янукович, як донеччанин, виконає те, що підтримав його попередник Анатолій Кінах. Замість конкретного діла прем’єр-міністр України отримав листа від Міністерства культури і мистецтва України, від 02.04.2003 року, № 19-1994/18, в якому говориться: «Щиро вдячні Вам за лист з інформацією, щодо першої битви Київської Русі з монголо-татарськими завойовниками на річці Калці.
    Водночас повідомляємо, що Міністерство культури і мистецтв України не отримувало доручення Кабінету Міністрів України щодо спорудження пам’ятника Данилові Галицькому на місці битви на річці Калці (Донецька область). Відповідно, це питання управліннями і відділами Міністерства не опрацьовувалися. З повагою, Перший заступник Державного секретаря В.Г.Романчишин».
    Ось, так! Меморіали, пам’ятники ворогам України будуємо, влаштовуємо, а для своїх героїв, які мають велике духовне значення, НЕ ПОВАЖАЄМО.
    Від ідеї покорити Київську Русь монголо-татари не відмовилися, і в 1236-му році вони знову прийшли до східної границі, східного берега річки Волги, Русі. Привів монголо-татар внук Чінгіз-хана, молодий Бату-хан (хан Батий), який і заснував Золоту Орду.
    На цей час князь Данило Романович об’єднав два князівства: Волинське і Галицьке в одне могутнє князівство і все зробив, щоб князі Київської Русі не вели міжусобну боротьбу, а готувалися до битви з Золотою Ордою. Не послухали східні князі мудрим настановам князя Данила Романовича, і зазнали лихої долі, а стольний град Київ у 1240-му році монголи-татари знищили.
    Готуючись до боротьби з Золотою Ордою князь Данило Романович проявив себе як організатор та розумний політик. Він застував варти, які розвивалися і переростали у фортеці, міста. Варти розміщувались на пагорбах, горах, і щоб вартовим легше було виконувати свою військову справу, свої помешкання вони будувати біля пагорбів гори. Як свідчить історія та численні документи, поселення вартових на Галичині і Волині називались «мисяки». Вартовий, на час виконання своїх обов’язків, не мав права залишати варту. Обід, вечерю, йому приносили в глиняних мисках. У вартові призивалися чоловіки здорові та міцні, сильні духом. Галичани та волиняни довіряли їм як своє майно, так і своє життя.
    У 1240-му році князь Данило Романович (Галицький) заснував варту на горі, яка сьогодні називається «Високий Замок», що у місті Львові. Ця варта мала стратегічне значення і поселення вартових за короткий час переросло у місто, яке князь Данило Романович (Галицький) назвав на честь свого старшого сина Лева - Львів.
    Закономірно, що рік заснування міста Львова необхідно брати від заснування варти, а це 1240-й рік, а не від першої письмової інформації 1256 року, тому, що місто вже було.
    Закономірно, що гора «Високий Замок» повинна називатися «Висока Варта», яка несе нам інформацію про її засновника князя Данила Романовича (Галицького). У місті Львові повинна бути заснована газета «Висока Варта».
    Як свідчить історія, з 22 по 27 квітня 1340-ого року польський король Казимір ІІІ Великий (1310-1370 рр.) вперше захопив місто Львів, пограбував королівську скарбницю, знищив Галицько-Волинське королівство – державу. На горі, де князь Данило Романович (Галицький) заснував варту, побудував собі замок і ця гора, на превеликий жаль, ще сьогодні називається «Високий Замок».




    Голова Всесвітньо-українського
    Патріотичного об’єднання «Корона»



    Мирослав Мисяк
    м. Ялта
    тел. (0654) 313287
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. volk

    volk Well-Known Member

    Нажаль, це правда. Більшість львів"ян не знають цього.
    Це подібне до реклами "першого українського пива", яке не зовсім українське.
     
  3. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    Вот только где эта речка находится никто толком не знает
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Danilo

    Danilo Well-Known Member

    Данилу тоді було 18 років і він дійсно там відзначився у складі війська серед ще 16 руських князів. Перемоги вони у битві не здобули, місце точно не визначено, йдуть дискусії між істориками. Навіщо педалювати питання?
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Бранко

    Бранко Well-Known Member

    Пра-пра-правнук.

    Нехорошо такими неточностями начинать патриотические статьи, потому как начнешь так и продолжишь. И продолжение ни чем не лучше начала.


    Саботировала службу?

    Глава 130: http://www.vostlit.narod.ru/Texts/rus/Chron_Pol_majoris/text5.htm
     
  6. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    Бранко, тут такая каша в голове, что не интересно указывать на ошибки
     
  7. Edd

    Edd New Member

    Интересная тема, жаль нет продолжения.
     
  8. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Данило Галицький: цікаві факти про короля Русі | Спадщина Предків

    Данило Галицький — один з найвидатніших українських князів, могутній правитель, проникливий політик і дипломат, відчайдушно хоробрий воїн і талановитий полководець. Час його правління — доба найбільшого економічно-культурного піднесення та політичного посилення Галицько-Волинської держави.

    Він був єдиним серед українських князів періоду феодальної роздробленості, хто зумів об’єднати під своєю владою більшість етнічних українських земель. При ньому міжусобиці в наших землях практично закінчилися, а напади поляків, угорців, литовців і половців поступово відійшли в минуле.

    Князь розширив територію до Любліна і Перемишля на заході, Мукачево та Чернівців — на півдні, будував нові міста (Львів, Холм, Угровськ, Данилів) і розвивав старі (Галич, Дорогочин, Володимир). При ньому Галицька Русь стала одною з найбагатших держав в Європі, оскільки король Данило зумів ефективно використовувати всі переваги вигідного географічного положення своїх земель, а також найбільших родовищ солі.

    korol-danylo-galyckyi-portret.jpg
     
а де твій аватар? :)