В Америці – двірник, в Україні – меценат

Тема у розділі 'Всяке різне', створена користувачем Капітан, 22 тра 2007.

  1. Капітан

    Капітан Well-Known Member

    В Америці – двірник, в Україні – меценат

    http://www.radio.org.ua/reports/?id_numb=2786

    4 пам’ятники на Івано-Франківщині поставив за власні кошти Володимир Войцюк. Зараз він живе у Нью-Йорку і працює там двірником. Цьому чоловікові – 73 роки. Все життя він пропрацював учителем, а після пенсії виїхав до Сполучених Штатів Америки. Останній пам’ятник за його кошти встановили у Івано-Франківську 1 листопада. На цей монумент, як каже пан Войцюк, йому треба працювати три роки.

    Володимир Войцюк – це сивий чоловік, не високий на зріст, худорлявий, у вишиванці та старенькому пальті. Таким він прийшов у студію Громадського радіо. Все життя він виховував дітей, а замолоду входив до підпільної Організації українських націоналістів. Зараз пан Володимир – двірник у Нью-Йорку та меценат в Україні. На Батьківщину він приїхав на кілька днів, аби взяти участь в урочистостях з нагоди 85 річниці проголошення Західно-Української Народної Республіки. До цієї річниці в Івано-Франківську відкрили пам’ятник, який звели за кошти пана Войцюка. Це вже четвертий монумент, який профінансував пенсіонер. А перший – був у Єзуполі – у його рідному місті. Тоді меценат, встановлюючи пам’ятник, віддавав борг своєму товаришеві, з яким разом був у підпіллі і якого на 10 років відправили на каторгу. Володимир Войцюк:“Він написав мені такого листа. Слухай каже, може би ми ще щось зробили. У нас стоїть такий пам’ятник Шевченка, як телеграфний стовп. Ніякої художньої цінності немає. Давай каже зберемо у діаспорі гроші. Я почав звертатись там до наших людей – нуль. Ніхто мені не допоміг. Я так думаю собі – ти відсидів 10 років у каторгах, я не сидів, то хоч тепер я посвячу себе праці, тобто хімії, бо там я мию тільки, замітаю і коло сміття працюю. І відпрацюю. Ти відсидів, а я відпрацюю”.

    Володимир Войцюк прибирає кілька будинків на Манхетені у Нью-Йорку, неподалік руїн Всесвітнього торгового центру, який 11 вересня 2001 року знищили терористи. Він не каже скільки заробляє, але розповів, що на пам’ятник Шевченку працював два роки, на Франка і Прокоповича –по одному. На останню скульптуру треба працювати три роки і віддавати борги:“В хлопців напозичав, ще не повіддавав, але не дбаю. Раз живий-здоровий, зробив роботу, але не дбаю. Але по вартості він мені коштує три роки роботи”.

    Володимир Войцюк не захотів розповідати про можливе будівництво нових монументів, каже, що сили вже підводять, все таки 73 роки. Але попри все, він не втрачає оптимізму. Щоранку прокидається о сьомій і працює до самісінької ночі. Для збереження здоров’я – їсть багато м’яса з часником та цибулею і п’є у великих кількостях різноманітні соки.

    *****************************
    Нещодавно бачив по телебаченню репортаж про п. Володимира - був вражений до глибини душі... Нема слів.
     
    • Подобається Подобається x 4
  2. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Відповідь: В Америці – двірник, в Україні – меценат

    Це дійсно - подвиг! :sad: Мало хто на таке годний...
     
  3. Капітан

    Капітан Well-Known Member

    Відповідь: В Америці – двірник, в Україні – меценат

    Йому ще при житті поставили памятник на Батьківщині... Він також спонсорує місцеву школу, навчання дітлахів... Вдуматися тільки - простий двірник! Таких людей на весь світ мабуть на пальцях однієї руки можна порахувати.
     
  4. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Відповідь: В Америці – двірник, в Україні – меценат

    Ну, таку собі людина місію на цьому світі придумала. Може рідних нема, для кого тоді щось дбати?
     
  5. Forpost

    Forpost Стоїк

    Відповідь: В Америці – двірник, в Україні – меценат

    Мені сподобались його слова в інтерв"ю Каналу "1+1":"Плював я на ту Америку ,я українець і мені на американців начхати"
     
  6. Капітан

    Капітан Well-Known Member

    Відповідь: В Америці – двірник, в Україні – меценат

    [​IMG]
     
  7. Капітан

    Капітан Well-Known Member

    Відповідь: В Америці – двірник, в Україні – меценат

    [​IMG]
     
  8. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Відповідь: В Америці – двірник, в Україні – меценат

    Якби він так плював і чхав, то би тут майже все своє життя не жив. :ireful1:
     
  9. Капітан

    Капітан Well-Known Member

    Відповідь: В Америці – двірник, в Україні – меценат

    Ну, скажемо так - він мав на увазі, що незважаючи на 16 років прожитих у штатах, американцем себе не вважає. Більше того, він стверджує, що в Америці не життя а просто заробляння грошей, які він особисто витрачає на меценатство :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Відповідь: В Америці – двірник, в Україні – меценат

    Я прочитала Вашу першу запощену статтю і не зрозуміла, що то недавній емігрант. :) Думала, що то ще з повоєнних. Тоді ясно, що тут його нічо не тримає. ;)
     
  11. andi

    andi Well-Known Member

    Відповідь: В Америці – двірник, в Україні – меценат

    Вражений.... :)

    Тільки давненько думки приходять: млін!, ну а чого ті наші мільйонери жмуть дати пару тисяч (хоч би й грн.) на якісь добрі справи?
    А як дають, то з помпезністю, щоб по всіх телеканалах оголосили, щоб відзнаку дали... :sad:
     
  12. Капітан

    Капітан Well-Known Member

    Відповідь: В Америці – двірник, в Україні – меценат

    1 доллар Войцюка набагато дорожчий ніж тисячі від "помпезних мільйонерів". Мене власне, найбільше вразила особистість Войцюка - старенький дід, двірник, справжній патріот - без гасел і весел... Таких я поважаю - в першу чергу ділом доводять, не вимагаючи подяки від людей...
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. andi

    andi Well-Known Member

    Відповідь: В Америці – двірник, в Україні – меценат

    Поки є такі, як пан Володимир, то ще не все так погано.
    :)
    не подумайте, що я про гроші :D то я про таку Людину!
     
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: В Америці – двірник, в Україні – меценат

    Він не один такий. Є патріоти, які теж допомагають. Я таких особисто знаю. Пам'ятники ставлять, компутерні класи, бібліотеки для шкіл закуповують. І є канадськими громадянами, але патріотами. І акценту в українській їхній ані краплі.

    До речі, той пан двірник, але він точно не такий двірник, яких ми в Україні бачимо. ;)

    А багато є таких, що ще не встигли приїхати, англійською пару слів лише знають, а вже українською з акцентом говорять.
     
  15. Капітан

    Капітан Well-Known Member

    Відповідь: В Америці – двірник, в Україні – меценат

    Ну, якщо такі люди є... Буде жити Україна! (с) :)
     
  16. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Відповідь: В Америці – двірник, в Україні – меценат

    А їздить на "Москалі"...
     
  17. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Відповідь: В Америці – двірник, в Україні – меценат

    Це не просто "Москаль" - це ХОТ-РОД!
     
  18. Danilo

    Danilo Well-Known Member

    Відповідь: В Америці – двірник, в Україні – меценат

    Як виключення прочитав гілку Капітане. Додам карми зараз.
    Що до весел та гасел, та я ж того, ще молодий.:) Він Ваш герой теж там колись з гаслами та прапорами ходив у молодіжній організації "Сокіл".
    На все свій час, розкидати каміння, збирати каміння.
    Молодець він, цікаве життя собі зробив, заслуговує на повагу.
     
  19. Danilo

    Danilo Well-Known Member

    Відповідь: В Америці – двірник, в Україні – меценат

    Додав, а тепер знову у "камеру", довічне, є довічне, Life як кажуть у Америці.
     
  20. Капітан

    Капітан Well-Known Member

    Відповідь: В Америці – двірник, в Україні – меценат

    І все одно, нічого Ви Даниле не зрозуміли, як з... :)
    В тому то й справа що не собі він життя зробив цікавим і щасливим, а іншим.
     
а де твій аватар? :)