УПА, Українська Повстанська Армія - 2

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем Robert, 7 січ 2013.

  1. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Я думаю, що ота різанина на волині має кремлівський слід. Не вірите? А кому потрібно сьогодні розпалювати українсмько-польську ворожнечу, як не кремлівським курантам? Російську Ідею будування газотранспортної системи через Польщу в обхід України Польща послала під три чорти. Москаль біситься, робить провокації про українсько- польські конфлікти.

    Нема сьогодні проблем у нас з Польщею. Є Росія, яка хворіє на голову.
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. консультант

    консультант Дуже важлива персона

    Не згоден тому, що Росія не мала ніякого відношення до західноукраїнських земель, які були в складі Польщі. Всі проблеми почались ще в ті часи. Чистокровні поляки вважали себе великою польською шляхтою і як рабовласники знущались з простих смертних ураїнців, а потім взагалі озвіріли, за що і получили. Вдарили раз у відповідь получили в десять раз більше.
     
  3. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    та я вас прошу... де вони лише носа не пхали...

    А чого в Катині польських офіцерів розстріляли?
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. консультант

    консультант Дуже важлива персона

    Зрештою гарантій нема ніяких. Фактично до простих росіян я не маю нічого проти в той час, як про "маневри" самого Кремля щось однозначне сказати нереально. Якщо до сих пір тіло вождя всіх народів не піддано землі, то про яку мораль керівництва та їх прибічників можна говорити... .
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Тобто - оце все написала "рука кремля"? Бандера с побратимами - кремлівськi куранти!


    "16. Нацiональнi меншини подiляються на:
    а) приязнi нам, себто членiв досi поневолених народiв;
    б) ворожi нам, москалi, поляки, жиди.

    б) Винищування в боротьбi, зокрема тих, що боронитимуть режiму: переселювання в х землi, винищувати головно iнтелiгенцiю, яко не вiльно допускати до нiяких урядiв, i взагалi унеможливлюiмо продукування iнтелiгенцi, себто доступ до шкiл i т.д. Наприклад, так званих польських селян треба асимiлювати , усвiдомлюючи з мiсця м, тим бiльше в цей гарячий, повний фанатизму час, що вони укранцi тiльки латинського обряду насильно асимiльованi. Проводирiв нищити. Жидiв iзолювати, поусувати з урядiв, щоб уникнути саботажу, тим бiльше москалiв i полякiв. Коли б була непоборна потреба оставити, примiром, в господарськiм апаратi жида, поставити йому нашого мiлiцiянта над головою i лiквiдувати за найменшi провини. Керiвники поодиноких галузей життя можуть бути лише укранцi, а не чужинi - вороги. Асимiляцiя жидiв виключаться. ".

    http://histans.com/LiberUA/Book/OUN1941/19.pdf
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. kjk

    kjk Дуже важлива персона

    Моя відповідь аналогічна тій яка була у темі 'Україна вчора, сьогодні ...'
    1. Схід має совєтську історію, тоді хай не дивується що у нас хтось може прославляти 14-ту Ваффен СС дивізію.
    2. Хочете щоб ми не 'пхали' ОУН-УПА (наприклад) в загальнонаціональну історію - приберіть з неї 9 мая (наприклад).
    Варіант коли ми не ліземо, і змиримося з тим що наша історія виключно локального масштабу, тоді як ваша - загальнодержавна неможливий.


    Вбивства цивільних людей явище неприпустиме. Але нажаль воно відбувалося всю історію 20 століття. Хмельницький різав таких самих польських немовлят що і ОУН. ЧК вбивало голодом таких самих українських немовлят, що і АК штиком. Але, залежно від регіону, і АК і ОУН і ЧК і Хмельницький герої.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Я буду цiтувати це кожен раз, як побачу у ваших дописах про вбитих совєтами.
    Чому? Тому, що я не вважаю "героями" тих, хто цілеспрямовано вбивав мирних людей.
    Схiд, центр, пiвдень i пiвнiч просто мають iсторiю. Вона є - i героїчна, i злочинна. I ця iсторiя охоплює всi часи - а не "вибранi частини" - де вона "iсторiя", а де "окупацiя" - тобто "iсторiї нема".

    Да пхайте - якщо взмозi. Всi цi суперечки вирiшуватимуться на виборах. Зможете на сходi-пiвднi переконати людей, що "сс-галiчину" треба прославляти - i люди виберуть у владу тих людей. що будуть чесно глядячи їм в очi це казати - то ТАК i буде. Алеж - нiхто чесно про це не каже, а все хочуть "натихорця" протащити. Ось в чому справа.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Полковник

    Полковник миється в бані

    Вам уже не заразиться, раз за 20 лет заразу не подцепили.
    А с 2015 года вообще санитарный кордон появится.
    Так что нечего волноваться, Мих.
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. kjk

    kjk Дуже важлива персона

    Але нав'язування 'радянської' історії відбувається зі сходу. Точніше від росіян/зрусифікованих громадян.

    ---------- Додано в 15:59 ---------- Попередній допис був написаний в 15:57 ----------

    Ну то з такою логікою не обурюйтеся подіями у Львові 9 травня 2011. Комуняки хотіли пропхати свою історію - отримали по зубам.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Це про вас - "«Нашу версію патріотизму не поділяє половина українців? Значить, вони – не українці!», – каже патріот, розкидаючись мільйонами співвітчизників направо і наліво: цих в москалі запишемо, цих – у «совки», отих – у манкурти. "

    Не обурюйтесь тодi на отриману вiдповiдь. :)
    Наприклад - я не проти зносу пам'ятникiв ленiну. Але спосiб, в який це зробила "свобода" - вiдгукнувся у вас. Це вам подобається? Тож продовжуйте! :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. kjk

    kjk Дуже важлива персона

    Ну так дивлячись яку історію.
    Якщо у українсько-російському конфлікті підтримують росіян, у українсько-польському поляків - то логічно що це не українці.

    ---------- Додано в 17:04 ---------- Попередній допис був написаний в 17:04 ----------

    Подобається. Починають ворушитися люди.
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Ну і що з того?
    А Кремлівські куранти любили фашизм, підписуючи угоди Ребентропа-Молотова і що?

    ---------- Додано в 20:04 ---------- Попередній допис був написаний в 19:41 ----------

    Розумієте, мені десь шкода тих людей, що воювали за страну совєтов, за Сталіна. Їх погнали правдами і неправдами на війну, як і німецьких солдатів. Хто погнав? Політики! Під прапором, крилатими фразами і т.д. Так само сьогодні, але вже інші політики женуть ветеранів на паради. Ветеранів... та яких ветеранів? Їх вже давно нема - справжніх воїнів, залишилися тилові криси, енкаведисти, що стріляли в спину і ... уважно вдумайтеся: прирівняних до ветеранів війни, дітей війни і т.д. Між іншим, дуже керований прошарок людей. Дав пару гривень до свят, повісив чергову медель, присвячену до дня народження, чи ще там що і вперед.

    Як тоді кервництво країн по суті довело народи до війни. так і зараз використовують т.з. воїнів для політики, піару і т.д.. на парадах.

    гризіться, доводьте одне одному, чи день перемоги то свято. Насправді ж все просто - вас використовують, роблячи чергове протистояння.
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Це, як би точніше, не зовсім ТАК. СРСР робив своє - розбудовучи себе. Доречі - ніколи не получав спокійної відповіді - якщоб не було "Договору про не напад" - виб досі були у Польші. Це - краще?
    Не все то золото, що блищить. Вам цього не знати?
    Ось тільки не треба - бо ще живі ті, хто слухав розповіді бійців. Хто пам'ятає. Наприклад - я.
    Це не ті розповіді, що виголошують з трибун. І саме те. що розповідали мені близькі мені люди зробили з мене антикомуніста, але - не зробили з мене манкурта, бо я знаю - за що вони воювали, що захищали. І це - не більшовизм, і не сталін. Не паплюжте пам'ять українців, що загинули протистячи німецькій навалі - щоб відбілити тих, кто йшов разом з німцями.
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Ось ми і шануємо тих, хто захищав українські землі від німців, молодь - від угону до германії. А потім - від НКВД і від угону в іншому напрямку.
    Маєте якісь претензії до наших героїв? НКВДистів жаль?
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Я з вами згоден. Таке цілком можливо. Кожен міг воювати за своє. Хтось родину загубив, хтось землю захищав, хтось за Сталіна.
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Полковник

    Полковник миється в бані

    Позвольте, Пан, с Вами не согласиться:

    26 квітня на сесії Львівської обласної ради депутати ухвали рішення "Про українсько-польські відносини в 30-40-их роках ХХ століття та 70-у річницю Волинських подій".
    Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної ради.
    Депутати вирішили звернення з цього приводу скерувати Президентам України та Республіки Польща, Прем’єр-міністрам України та Республіки Польща, Голові Верховної Ради України та Маршалкам Сейму та Сенату Республіки Польща.
    Своїм рішенням депутати зобов’язали Львівську обласну державну адміністрацію до 13 травня 2013 року розробити та подати на погодження Львівській обласній раді план заходів із дослідження цих подій та відзначення 70-річчя Волинських подій. За це рішення проголосувало 66 депутатів.
    У зверненні депутати наголошують, що нинішній стан українсько-польських відносин є найкращим за всю багатовікову історію сусідства двох народів. Плідна співпраця та взаємна повага, якими характеризується сучасність, у першу чергу, стали можливими завдяки переосмисленню нашими державами доволі непростого минулого.

    «Проте останнім часом у Республіці Польщі дедалі виразніше окреслюються спроби зруйнувати позитивні досягнення в наших відносинах, - йдеться у звернені. - Історична тема польсько-українського протистояння в роки Другої світової війни стає предметом гострих політичних дискусій, перетворюючи пам’ять про важке минуле в інструмент, яким руйнується сьогоднішнє порозуміння.
    Трагічна історія – знову на передовицях польських медіа, її широко обговорюють політики та громадські діячі. При цьому із загального контексту польсько-українського конфлікту вириваються лише події на Волині в 1943 році, аби таким чином формувати тенденційні уявлення про винуватців та жертви. Дійсно, конфлікт між українцями та поляками в той час у цьому регіоні сягнув свого апогею. Але справжнє розуміння подій на Волині 1943 року неможливе без урахування повного хронологічного та географічного контексту».

    Депутати наголошують, що безвідповідальні польські політики намагаються здобути політичні дивіденди на пам'яті про важке минуле, висувають та підтримують шовіністичні гасла. Під приводом вшанування жертв конфлікту намагаються засудити діяльність українського визвольного руху в роки Другої світової війни та загалом боротьбу українців за незалежність. Підтвердженням цього слугує внесений на розгляд Сейму Республіки Польща 11 квітня цього року групою послів від Селянської (народної) партії (PSL), яка входить до правлячої коаліції, проект ухвали "У справі геноциду польського населення східних кресів ІІ Речі Посполитої, здійсненого ОУН - УПА".
    Подібний проект ухвали також ініціюють і в Сенаті Республіки Польща. Автори вищезгаданих ухвал Сейму та Сенату класифікують події на Волині та Східній Галичині як геноцид польського населення, а ОУН-УПА – як злочинні організації.
    «Вважаємо, що прийняття таких ухвал Сейму та Сенату Республіки Польща спричинить загострення двосторонніх відносин, а окремі положення посягають на державний суверенітет України та носять ознаки територіальних претензій», - наголошують депутати.

    «Без сумніву, українці та поляки мають віддати належну шану всім загиблим у роки кривавого протистояння. Але жодна із сторін не має права вимагати, аби це відбулося коштом засудження властивого кожному народові прагнення до волі. Заради спільного добросусідського майбутнього ми повинні пам'ятати героїчні і трагічні сторінки нашого минулого, але разом з тим розуміти, що наші погляди на це минуле можуть відрізнятися. Адже ми по-своєму можемо оцінювати одні й ті ж події, особливо, якщо вони стосуються минулих конфліктів. Взаємна повага до цієї різниці в оцінках і поглядах на історію є запорукою розвитку рівних партнерських засад у сьогоденні та майбутньому», - йдеться у зверненні.
     
  17. kjk

    kjk Дуже важлива персона

    українець пише що в нього немає проблем з Польщею, а тільки провокації росіян - росіянин нє соглашається і наводить якісь речі спрямовані на розпал цього конфлікту :haha:
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. artobstrel

    artobstrel Дуже важлива персона

    пардон, это не мы русификованные это вы украинизированные ...

    ---------- Додано в 13:57 ---------- Попередній допис був написаний в 13:54 ----------

    да какой тут "роспал", вам приводят Волынскую резню, для того чтоб показать что ОУН от святости явно не светился, те-же чекнутые революционеры, которые под ноги своей идеи готовы класть людей штабелями ... только вот у вас: "комуняки - то си зло", а "ОУН - то си хфайно " ....
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. консультант

    консультант Дуже важлива персона

    Чомусь скільки раз бував на Волині ніхто поганого слова не сказав про УПА в той час, як тодішніх поляків і загони перебраних енкаведистів та місцевих провокаторів-бандитів проклинають по сьогодні. Вже не раз писалось, що в УПА була своя Служба Безпеки і керував нею мій земляк-односельчанин - Микола Лебідь. Завдання СБ були різні і серед них це викриття перевертнів, які не маючи нічого спільного до УПА, формували невеликі групи грабували, гвалтували, та вбивали мирне населення. Також проводилась велика робота по виявленню зрадників та боротьба з провокаторсько-диверсійними загонами НКВД. Ті, хто ніяк не може змиритись із заслугами УПА, ЗАПАМ"ЯТАЙТЕ, хто свідомо йшов в УПА, в нього була одна мета - Незалежність України. Таким людям і в голову не могло прийти когось обікрасти, згвалтувати або без причини вбити, тому що всі вони в основному воювали недалеко від рідних сіл, чи міст, де всі їх знали. Ви краще більше читайте про диверсійну роботу НКВД, виясність скільки відморозків шастало сами по собі по лісах. а потім говоріть про злочини УПА. За плечами справжніх воїнів УПА немає ні грама незаслужено пролитої крові на відміну від різної лісової нечисті та енкаведистської наволочі. Лити бруд на воїнів УПА все одно, що лити бруд на рядових солдат червоної армії.
    Видно ще один енкавеста вцілів, але "криша" ще більше поїхала.:)
     
    • Подобається Подобається x 6
  20. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Так він сєвастопольський.
    Ви очікували чогось іншого?
     
    • Подобається Подобається x 4
а де твій аватар? :)