Страхове відшкодування. Проблеми.

Тема у розділі 'Ти маєш право...', створена користувачем cloobex, 31 тра 2010.

  1. cloobex

    cloobex Member

    Уявімо ситуацію.
    Ви добросовісний водій, який не порушує правила дорожнього руху, завжди їздите пристебнуті та ще й на десять кілометрів повільніше від допустимої межі... Аж одного прекрасного сонячного (а може й дощового) дня у Вас ні з того ні сього врізається п'яний молодик (твереза блондинка) і ось тут починається...
    У нас в країні є таке поняття, як обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників наземних транспортних засобів. Отже, після ДТП Ви йдете в страхову компанію, де був застрахований винуватець ДТП. У страховій оглядають Ваш автомобіль, фотографують і нараховують Вам суму до відшкодування...
    Але коли Ви йдете отримувати відшкодування, то сума нарахована Вам страховою компанією виявляється набагааато меншою від тієї, яку Ви потратили на ремонт. І ось тут, Вам уже без юридичних (адвокатських) послуг не обійтись, а все тому, що є у нашому законодавстві ще й таке поняття як "знос", який вираховується відповідно до віку, пробігу та загального стану Вашого пошкодженого автомобіля, але Вам же від цього не легше. Виходить, що Ви потерпіли та ще й попали. Це дійсно так, такі парадокси і колізії бувають, але і з цієї, здавалось би безвихідної ситуації є вихід.
    Отже, якщо у Вас є проблеми з виплатою страхового відшкодування чи отриманням відшкодування від винуватця ДТП, або Ви самі є винуватцем ДТП і Вам потрібна кваліфікована юридична порада. Прошу - пишіть, відповім усім.
    Нагадую, запитання ЛИШЕ, які стосуються ДТП і страхового відшкодування.
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    з моменту ДТП до сьогодні пройшло вже два місяці, поки страхова і вус не дує. Довго чекав довідку з суду, хо ча та довідка потрібна, як зайцю стопсигнал, бо мій кривдник і без суду повністю визнав свою вину, то ж кого вони судитимуть - невідомо.
    Ще одним моментом, про який мене попередили, що нарахована сума буде без ПДВ, якщо я принесу рахунок від організації, яка не є пдв-платником.
    Останній раз, коли був у страховій фірмі, мені сказали: ждіть смс-ки, чим мене розстроїли. Ну нічо, місяць ше почекаю, а потім влаштую їм веселе життя.

    У нас дике страхування і воно буде ше дикішим, бо обовязкове. Тобто, ти заплати страхівку, бо так тре, а ми постараємося тобі не виплатити. Правда нам зате нічого не буде, а вам, водіям - штраф за незастраховане авто.
     
  3. cloobex

    cloobex Member

    З опублікування Вашого повідомлення пройшов місяць. Пора влаштовувати страховій веселе життя? Якщо можна напишіть, що за страхова? і як збираєтесь діяти? Якщо потрібна допомога в "організації процесу" напишіть тут. Доречі. Консультації також надаю на форумі сайту :cesored:, а ще там багато зразків позовних заяв - можна переглянути і самому щось скомпонувати. Тримайте нас в курсі і успіхів!
     
    Останнє редагування модератором: 7 лип 2010
    • Подобається Подобається x 1
  4. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    PZU Україна

    швидко, НАДІЙНО, ГАРАНТОВАНО....

    ---------- Додано в 01:36 ---------- Попередній допис був написаний в 01:34 ----------

    все залежить від того чого я хочу.

    Я кщо боротися, то написати скаргу, потім суд.
    якщо скорішого повернення грошей - запропонувати хабар тим, від кого залежить виплата.

    Хай живе страхування в Україні, нє?
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. mota_boy

    mota_boy Well-Known Member

    Я охоче допоможу топікстартеру.
    Але, оскільки, почав він однобоко то радив би йому разом з консультаціями роз'яснити народу кілька моментів... а саме:
    1. Порушення умов договору/правил страхування/закону про страхування/закону про цивілку (невзажаючи на незнання цих норм) є ЗАКОННОЮ підставою для відмови у виплаті.
    2. Обов'язок по збору документів для СК лежить на тому хто претендує на виплату
    3. Про відповідальність за шахрайські дії стосовно пояснення обставин та наслідків про настання страхового випадку, за фабрикувавання страхових випадків
    4. Амортзнос по ЦВ є річ НОРМАЛЬНА (не будьте дуже мудрими, поліс коштує копійки бо це соціальний вид страхування, там при бажанні можна навіть втрату товарної вартості платити, знаєте скільки він тоді буде коштувати?)
    5. Жодного значення скільки місяців/днів/тижнів і т.д. з моменту ДТП минуло - не має. має значення коли Ви надали в СК всі документи.
    6. Завдання цивілки зовсім не "миттєвий ремонт авто" а "компенсація збитку" треба авто ВЖЕ - ремонтуйте за свій кошт, потім компенсують, немаєте на ремонт - хто Вам доктор? треба було каско купити.

    Ще потім може щось згадаю.

    ---------- Додано в 15:41 ---------- Попередній допис був написаний в 15:24 ----------

    Наша пісня гарна й нова.... :)))

    Це зовсім не суттєва дата, суттєвою є дата подання всіх документів.

    Не довідку а постанову суду в адміністративній справі, про притягнення до відповідальності винуватця ДТП, а притягнення його до відповідальності - є ВИЗНАННЯМ ЙОГО ВИНИ державою. Це є підставою для виплати по цивілці.

    А те що він визнав себе сам то фількіна грамота, він може за тиждень визнати себе винним 28 разів а потім визнати себе невинним 35 разів :haha:
    А потім напише що визнав себе винним бо знаходився в шоці після ДТП і не усвідомлював своїх дій бо дуже переживав, його залякали і т.д.
    А ще НЕВИННА людина може визнати себе винною через НЕЗНАННЯ ПРАВИЛ ДОРОЖНЬОГО РУХУ (і таке може бути), а виявиться що винен зовсім не він а дорожня служба і т.д.
    Відповідно без рішення суду дуже складно вирішити платити чи не платити? (Хоча, якщо чесно, то в законі про цивілку про рішення суду нічого не сказано, там сказано "документи що мають стосунок до ДТП")

    І скільки б не волали різного роду люди що називають себе АДВОКАТАМИ, нічого незаконного тут не бачу. Чіткої вказівки законодавця як платити - НЕМА. ПДВ це податок який платник пдв сплачує державі, якщо Ви берете рахунок від НЕ платника то держава ж ПДВ не отримає, бо він заплатив єдиний податок, тому чому Ви повинні заробити на тому на чому мала заробити держава???? Ви берете на себе фіскальну функцію???



    Те що Вам щось не подобається ще не привід агітувати всіх проти, я також можу навести купу прикладів ж теми близької Вам і Ви кинетесь доводити мені протилежне, га?
     
  6. Princess

    Princess Well-Known Member

    не смішно навіть


    цю функцію бере на себе СК?

     
    • Подобається Подобається x 1
  7. mota_boy

    mota_boy Well-Known Member

    Навіть не думав. Каско маю і мати буду. Решта справа Ваша.


    Поки законодавчо це не закріплять срачу буде море.
    Коли по Ви сплатили послуги і в їх ціну включено ПДВ то його СК ЗОБОВ'ЯЗАНА компенсувати. Коли ПП на єдиному податку - то до чого тут ПДВ спробуте но мені пояснити?


    Поки що не знайшов що там про ПДВ, але вже перший пост в темі розказує про шахрайські дії страхувальника стосовно СК. І це кримінальний злочин. І дуже багато проблем при врегулюванні збитків вилазать саме від таких хитрожопих осіб які спочатку надають неправдиві дані про обставини випадку, а потім замість компенсації збитку ще й хочуть заробити на виплаті (знову ж таки всупереч законодавству, де сказано що виплата не може бути прибутком для страхувальника а тільки компенсацією збитку). Якщо хтось хоче щоб з ним поступали правильно і в той же ж момент займається шахрайством то нема чого воалти про "СК уроди"
     
  8. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Ну й фантазія у вас розігралась однако....
    Хіба він не може написати власноруч заяви, де б визнав свою вину? І при чому тут держава? І що заваджає після суду оскаржити рішення, мов був наляканий, настрашений і т.д.?



    Не мала баба клопоту - купила порося. Тільки не кажіть, що тре було дивитися яке порося купляти, на початку воно було здорове, здохло згодом....
    І втратила баба гроші, втратила й порося....

    Так само - застрацвірінь машину. Втратиш гроші, що заплатив за страхівку і втратиш машину... У нас то звичайний лохотрон.

    ---------- Додано в 18:57 ---------- Попередній допис був написаний в 18:49 ----------

    Ви розбираєтесь у тому, що написали?

    Мені нанесли збитки розміром допустимо 10 000 грн. Так оцінено. За таку суму мені відновлять пошкодження. Мені не відновлять мою машину за 10 000 грн. мінус ПДВ !!!!!!!

    Тому те, що ви говорите, мов держава, податки - то є ЛАПША, яка звісно не передбачена законом.
     
  9. poetka

    poetka Дуже важлива персона

    А хто ваш агент?
    Напишіть в пп....Може допоможу...
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    І на здоровлє!!!!!!!!!

    ---------- Додано в 19:00 ---------- Попередній допис був написаний в 18:59 ----------

    якісь два хлопці. Я навіть не знаю як їх звати.... на пр. Шевченка....

    ---------- Додано в 19:02 ---------- Попередній допис був написаний в 19:00 ----------

    Мені ваші податки, податки фірми, що ремонтує до лямпади. СК повинна повністю компенсувати мої втрати.
     
  11. poetka

    poetka Дуже важлива персона

    в мене залишились знайомі в пзу,але по ст. життя,можу попитати в них,хай ту справу пришвидшать, тож все одне кодло.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Дуже дякую, вечером скину дані у ПП.
     
  13. mota_boy

    mota_boy Well-Known Member

    Мих, вже 10 років моя робота пов'язана з безпосереднім контактом з клієнтом (і це не тільки страхування) і людській винахідливості та підлості я вже давно перестав дивуватись, тому жодних нюансів виключати не можна.

    Звичайно що може, може навіть написати 28, навіть 100 заяв, потім знайяснилидеться кум/брат/сват/сусід/знайомий який порадить "та то не ти винен, то не за тебе мають платити, то тобі мають платити, то він винен, а не ти", і пішло поїхало... заяви про тиск з боку ДАІ/інших учасників ДТП і т.д., якщо Ви з таким не стикались це абсолютно не означає, що такого нема (щоб пояснити зрозумілою Вам мовою скажу так: "Якщо Ви не бачили Бога то це не означає, що його нема" спробуйте заперечити, Мих")

    А до того, Мих, якщо Ви не робраєтесь в ситуації то попросіть, щоб Вам її роз'яснили, а не відразу махайте шашкою.
    Пояснюю... Рішення суду, звісно ж, підлягає оскарженню, АЛЕ є термін на його оскарження, і якщо за даний термін воно не оскаржене і вступило в законну дії, ТО ЖОДЕН СУД В УКРАЇНІ ЙОГО ВЖЕ НЕ СКАСУЄ. І жодні соплі тиск і т.д. вже ніким не розглядаються.


    Скупий платить двічі, лінивий - тричі, а лох постійно. Щож в житті головне, Мих??? Не бути скупим, лінивим та останнім лохом, ІМХО.


    Навіть більше ніж Ви можете уявити.

    Якщо б Ви розбиралися в методиці розрахунку Ви б не несли таку нісенітницю. Спробую Вам пояснити...

    Сума збитку складається з вартості запчастин, що потребують заміни, розхідного матеріалу (фарба, шпаклівка, грунт, шкурка і т.д.), роботи.
    Вартість запчастин рахується дуже просто. Вартість розхідного матеріалу трохи складніше (там всіляки норми розходу на площу поверхні і т.д.), найцікавіше з вартістю роботи...
    Будь-який завод виготовлювач надає документацію по ремонту авто (вийнятком являються нові китайці, іранці по них інформації обмаль та рахувати досить складно) - це необхідна кількість нормогодин (тобто годин роботи) для проведення будь-якої операції. Є вартість слюсарних/малярних/електричних і т.д. робіт, і кількість годин роботи множиться на трудомісткість.

    Це і є РЕАЛЬНА вартість збитку. Тепер (якщо Ви проводите ремонт у платника ПДВ) вартість множиться на 1.2 і виходить загальна сума. З цієї суми ПДВ піаде державі, а виконавцю робіт залишиться тільки реальна вартість. Якщо ж Ви робите ремонт в ПП який сидить на єдиному податку (150-300 грн в місяць, незалежно від обсягу робіт) то до чого тут ПДВ???? Держава його отримає? Ні. А якщо ПП виставляє рахунок на 100 грн менше ніж платник ПДВ то це насправді не дешевший майстер, а набагато дорощий, відповідно він іде в дупу зі своїми цінами. І в більшості випадків (крім випадків коли СК свідомо поставило експерту задачу занизити суму відшкодування) експерти рахують суму яку цілком достатньо на ремонт. Мих, і я прекрасно розумію що я пишу, я орієнтуюсь в цінах на ремонт авто.

    Мих, лапша то є соплі осіб які не розбираються в темі, і не хочуть щоб їм щось пояснили, а просто стогнуть...

    Найбільша проблема що ВИ та дехто інший думає що СК зобов'язана робити так як ВАМ здається правильно. А насправді СК зобов'язана дотримуватись закону про страхування, закону про цивілку, та деяких інших актів та постанов, тобто вцілому українського законодавства. І коли СК свідомо порушує це законодавство, я з радістю Вас та інших осіб проконсультую. Але коли на СК йдуть наїзди по причині "бо вони повинні мені зробити так.....", то в цьому випадку раджу купити собі депутатський мандат та вносити зміни в законодавство, а вже тоді махати шашкою.



    P.S. В підтвердження моїх слів... Мих, я маю невеликий збиток по каско, так от я приїхав на СТО і сказав кільки СК заплатить за ремонт (по розрахунку експерта було б на 20-30 % більше), це сто не одноразово робило ремонт моїх страхованих авто, я свідомо досить сильно занизив вартість ремонту (порівняно з рахунками які сто любить виписувати),, майстер почухав рєпу і ПОГОДИВСЯ, якщо б це було йому збитково він ніколи б не взявся за ту роботу.
     
    Останнє редагування: 7 лип 2010
  14. mota_boy

    mota_boy Well-Known Member

    АААААААА, карму знімають!!!!!!!! о_Оо_Оо_О
    Я так підозрюю, що Ваше невдоволення викликане словом "хитрожопі" по відношенню до хитрожопих шахраїв. Можете запропонувати свій варіант, я розгляну.
    Я з радістю вислухаю Ваші коментарі та міркування і дам відповідь, чи у Вас виходить тільки дулі через кишеню показувати, а сказати нічого, а правда очі коле?

    P.S. Чекаю коментарів.
     
  15. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    ой, боюсь я, якщо навіть Мих і буде щось пояснювати, то Ви всеодно не зрозумієте. Занадто різний спосіб мислення і манера спілкування ;)

    а оцим я дійсно здивований, хоча це суті справи не міняє :)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Те, що за 10 років ви навчилися розмовляти з клієнтами - то зрозуміло. Нема сумніву. Але нажаль тих 10 років не пішли на користь страхування вцілому в країні. Безумовно, що ви маєте повне каско, бо ви впевнені, що ви, працюючи у структурі СК гроші виб"єте для себе. Тому для вас страхування - то є благо. У мене досвід негативний. Як по каско, так тепер і по цивілці. І нема моєї вини у цьому жодної. То є стан страхування в Україні. І правду ви написали - лох платить постійно. І таких лохів більшість. Лохи платять - СК просто наживаються. От якби СК вимушена була заплатити подвійно за невчасну виплату клієнту, тоді б певно вони трохи думали головою.

    Тепер що до ПДВ.
    Скажіть, оцінка шкоди проводиться з урахуванням ПДВ, чи без?
    якщо шкода становить 1000 грн. без ПДВ, то я маю право принести рахунок на 1200 грн з пдв?
    якщо шкода становить 1200 грн. з
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. mota_boy

    mota_boy Well-Known Member

    Витягувати фрази з контексту, якщо це, звісно, не спроба маніпуляції, не зовсім коректно. Вони можуть нести зовсім іншу смислову нагрузку і неправильно розумітись. Я з радістю вислуховую всі аргументи та даю відповіді, відповідей не уникаю, але просто постивити "поганий допис" (я не кармофіл, справа не в цьому) і сховатись без пояснення це подібне на забавки в пісочниці, так люблять себе вести діти, дорослим цього вже не джозволено. Відповідно я пояснив своє ставлення до такої манери спілкування.
    А на рахунок мого розуміння Миха... Не судіть по собі всіх інших.


    Це просто Ваша думка, не більше, вона має право на життя, але вона хибна,ніц з тим не поробиш.

    Жодних вибивань робити не потрібно, достатньо діяти згідно з умовами договору в терміни передбачені договором (так заведено в нормальних СК)

    Так благо. Я, нажаль, не настільки багатий, щоб витягнути з кишені 40-60 тис грн в разі серйозного випадку, а 3-5 тис грн на каско (це стосовно мого авто) я завжди знайду.

    Давайте говорити аналогіями... коли хтось вступив у гімно, хто винен? Той хто нагадив чи той хто вступив? Я думаю обидвоє, один нагадив на стежці, інший під ноги не дивився.


    Знову аналогіями... На близьку Вам тематику. Мій товариш одружувався, не скажу, що надзвичайно набожні люди, але вирішили брати шлюб в якійсь конкретній церкві. Оскільки майбутня дружина жила в іншому районі і там тіпа інша територія іншого священника, а може й конфесії, то ту дівчину священник заставив йти в церкву по місцю проживання та брати довідку від місцевого священника, що той не заперечує, що вона буде брати шлюб в іншій церкві (читай між рядків "заробіток піде на чужу територію"). Так от. Я не вкурсі як то вяжеться з Біблією та служінням Богу, але я не волаю на про те що Бога нема, і в церкву ходити не потрібно, бо мені попався один священнослужитель - ідіот. Тому Мих, не знаючи справжньої ситуації не зовсім коректно робити висновки.


    Ну подвійну суму ні, звичайно, в нас пеня за будь які протермінування (це не стосується тільки страхування) рахується, як правило, по подвійній обліковій ставці НБУ, гляньте в закон про ЦВ там пеня передбачена. І за невчану виплату маєте право на неї претендувати. І радив би цим правом скористатись.


    Взагалі визначення шкоди по ЦВ досить складна штука. Законом не передбачено яким саме шляхом це має відбуватись. А, оскільки, для суду єдиним аргументом є оцінка судового експерта, то тому негласним рішенням страховики домовились залучати експертів до оцінки. Експерти рахують згідно методики затвердженої державою (відразу додам методика нормальна, ціни актуальні і часто поновлюються, правильно порахована експертиза відповідає РЕАЛЬНІЙ вартості збитку). Але інколи, при незначних збитках, та обоюдній згоді сторін експертиза може не проводитись та кошти відразу спрямовуються на СТО згідно їхнього рахунку. В інших випадках і рахунку з СТО не потрібно бо у висновку експерт вже прописує готову суму збитку. А рахує він саме так як Ви сказали спочатку рахується сума збитку, а потім множиться на 1,2 і то виходить сума з ПДВ. Візьміть БУДЬ-ЯКИЙ рахунок платника ПДВ, то не тільки на ремонт авто, а на будь-що, будівельний матеріал, послуги перекладу, меблі і т.д. там буде вказано ціна, потім в низу пдв, потім буде ціна з пдв. А тепер візьміть рахунок підприємця на єдиному податку - там буде ціна, в полі пдв буде прочерк і ціна буде без пдв.

    Скажіть що у Вас за авто, вік перелік робіт та запчастин що Вам нарахували з пдв/без пдв

    ---------- Додано в 09:29 ---------- Попередній допис був написаний в 08:57 ----------

    А на рахунок чи маєте право принести рахунок на 1200 грн... Ви маєте право принести рахунок хоть на 1 000 000 грн і написати заяву з проханням оплатити вам цю суму, а вже задача страхової оплатити Вам РЕАЛЬНУ суму збитку мінус франшизу, якщо така пердбачена договором, та письмово аргументувати Вам чому сума відшкодування є не 1 млн а приміром 3-4 тис (чи скільки там у Вас становить РЕАЛЬНИЙ збиток)
     
    Останнє редагування: 9 лип 2010
  18. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    а хто визначає РЕАЛЬНИЙ збиток?
    -незалежний експерт.

    То скажіть, реальний збиток мінус пдв, буде дорівнювати РЕАЛЬНОМУ збитку?
     
  19. mota_boy

    mota_boy Well-Known Member

    Як я вже писав однозначної відповіді закон не дав. Якщо, припустимо, Ваш сусід вдарив Ваше авто і цивілки він немає і платити по доброму відмовляється то Ви можете подати на нього в суд в цивільномк порядку та вимагати від нього компенсації (звичайно ж за умови що ДТП було зафіксовано в ДАІ). І для суду доказом факту ДТП буде (УВАГА, МИХ) не Ваші слова, а постанова про притягнення до адмінвідповідальності винуватця ДТП, це та пісулька яку Ви так довго чекали. А доказом вартості буде висновок експерта. Жодні рахунки та чеки доказом не будуть.
    З СК, як я вже казав можна просто домовитись (при незначних сумах збитку, якщо виплата 1000 грн то замовляти експерта за 400-600 грн не зовсім логічно, а за експертизу платить СК), і тоді суму збитку будете визначати разом, при великих пошкодженнях однозначно буреть експерта, і як правило ставлять йому три питання, а тепер УВАГА!!!

    1. Яка вартість відновлювального ремонту автомобіля (марка/номер)
    2. Яка вартість відновлювального ремонту автомобіля (марка/номер) з урахуванням коефіцієнта фізичного зносу
    3. Яка вартість відновлювального ремонту автомобіля (марка/номер) з урахуванням коефіцієнта фізичного зносу та без урахування ПДВ

    От на такі питання відповідає експерт

    Якщо вже дуже сильно тисне жаба платити за експертизу, або місцеві експерти відмовляються робити експертизи для ск (і таке інколи буває коли оплату за свої послуги експерти чекають від СК по півроку або й більше) то тоді оцінку проводить оцінщик самої СК, закон такого не забороняє, але тут дуже багато зловживань зі сторони СК може бути. У Вас хто оціняв?

    Так. Якщо при купівлі товарів та послуг держава встановлює податок який закладається в ціну то СК повинна компенсувати ці податки при наданні відповідних документів які підтверджують сплату таких податків.

    Дайте, будь-ласка, відповідь на таке питання, Мих: "Вам не вистарчає суми нарахованої СК чи просто дуже тисне жаба за ПДВ, якщо не хватає то на що і скільки. Можете мені сказати приблизний розрахунок?"
     
    Останнє редагування: 11 лип 2010
  20. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    По-перше, будь-який товар, запчастина у нас в Україні (нехай теоретично) є з ПДВ.
    Бо як можна ввести запчастину на нашу територію, не сплативши ПДВ? Інша справа, що не кожен може бути платником ПДВ, відповідно не завжди можна відшкодувати ПДВ.
    Тому всі запчаститни, що потрібно для відновлення є з ПДВ. З роботою ситуація трохи інша.




    Експерт говорить остаточну ціну компенсації. Тобто суму, за яку можна відновити пошкодження. Якщо ви віднімете ПДВ, а це 16,67% від суми, то ясно, що це буде занижена вартість. Та й хто дав право СК це робити?
    То називається самозахцянки і не більше.


    Я б нічого не писав і не сперечався, якщо б схема була наступна:

    експерт встановив збиток у сумі без ПДВ.

    Ну а там вже по ситуації. З ПДВ, то плюс 20% допускається до суми відшкодування, а без пдв, то сума не перевищує тої суми, що нарахував експерт.

    Така схема є справедлива.

    Особисто мене нічого не хвилює і жодна жаба мене не дусить. Просто повинна бути справедливість. Якщо я купляю страхівку і мені кажуть 200 грн., то я не кажу, що заплачу без пдв, бо я не платник пдв, то ж прошу дуже....
     
    Останнє редагування: 12 лип 2010
а де твій аватар? :)