Способи виживання в екстримальних умовах

Тема у розділі 'Львів кримінальний', створена користувачем ABDURAKHMAN, 23 чер 2010.

  1. ABDURAKHMAN

    ABDURAKHMAN Well-Known Member

    Коли всередині безкрайого лісу, коли немає ні карти ні компаса, ні води, ні їжі, є лиш ніж - що робити, як вижити?
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. majolika

    majolika Well-Known Member

    Запитайте «Беара» Гриллса :))). Я коли дивлюсь по Дискавері його передачі, завжди дивуюсь силі людського духу
     
    • Подобається Подобається x 4
  3. ABDURAKHMAN

    ABDURAKHMAN Well-Known Member

    Так, безперечно, що сила духу відіграє важливу роль, а деколи навіть вирішальну, коли просто зціпив зуби і їдеш вперед бо знаєш якщо зупинишся, все амінь, загинеш.
    Але часом одної сили волі буває замало: можна бродити колами аж до повного виснаження, можна померти з голоду чи від спраги не знаючи елементарних способів здобуття їжі чи води.
     
  4. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    щось нагадалося...
    Тигролови - Іван Багряний
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Як би виживав я:
    Сказав би собі таке і робив би наступне:

    Будь-який "безкрайній" ліс має край. Тому треба іти туди, де той "край", де люди. Ситуація різнилася б в залежності від того, як я опинився в тому лісі. :)))

    Якщо я забрів туди сам - то, очевидно, перед походом мав би уявлення про розміри того лісу, і добре роздивився б мапу, перед походом.

    Далі потрібно зорієнтуватися. Для цього є місяць, зорі, Сонце, мох на деревах, форма крони дерева (південна сторона найчастіше більша), можна спробувати зробити компас з будь якого легкого довгастого сталевого предмета (голка, лезо, випрямлений риболовний гачок, дротик тощо) - є шанс, шо він намагнічений. Кладем його на щось легеньке і плаваюче (листок з дерева, листок паперу, шматочок кори тощо), і в калюжку з водою, прикриваємо від вітерця. Предмет зорієнтується по сторонам світу. Виясняємо, де Південь, де Північ, по додаткових ознаках (мох на стовбурі). Можна чимчикувати. Але якщо хтось знав, що ви в лісі - сидіть на місці, не рипайтесь і подумайте, як ви подасте сигнал у разі, коли вас шукатимуть. Наприклад, на великій лісовій галявині добре витопчіть здоровенного хреста - 50х50 метрів. Його буде далеко видно з літака. Це якщо ви впевнені, що вас можуть шукати з літака. Або подумайте, як розкласти вогонь - це найкраще. Способи є в Інтернеті.

    Отже - головна задача - зорієнтуватися і намітити шлях. Друге завдання - це вода для пиття. Без води довго не протримаєшся. Варіанти - шукати в низинах струмок тощо. Якщо знайшли калюжу - можна пити, але ось так: викопали поруч з калюжою ямку, і почекали, доки вода з калюжі не нафільтрується в ту ямку, тільки тоді можна пити. Якщо розбираєтесь в рослинах - можна жувати їстівні пагони - там багато води. Ну і якась їжа. Зловите жабу - здеріть шкіру - може бути отруйною. Видаліть нутрощі. А потім можна вже їсти. :))) Так само - інші земноводні.

    Якщо не впевнені в їжі - з"їжте шматок розміром з ніготь, дуже добре пожувавши, і зачекайте годину. Якщо вам не стало недобре - можете з"їсти більше, грам 100, тобто 5 жаб. :)))

    Жалієте жабок? Можна їсти білу частину кори липи чи клена. Поживи мало, але є. Будь-яку їжу треба дуже довго жувати, щоб вона аж розчинялася в роті. Та навіть якщо їжі немає (хоч в лісі того не може бути) - ви запросто проживете без їжі 7-10 днів, зберігаючи здатність до руху. І далі ви не вмрете, але рухатись не зможете. Якщо так сталося, що не має сили рухатись - треба знаходитися біля води. Бо без їжі проживете місяць, без води - кілька днів.

    Наступне - рух до людей. Тут два головних завдання - йти у вірному напрямку, і не отримати травми. Про орієнтування вже говорилося. А на рахунок травм - краще йти повільно, і уважно, ніж швидко, і вивихнути ногу. Травма зменшить шанси порятунку в 10 чи 100 раз. Краще пройти далі, ніж йти ризикованим маршрутом, "зрізаючи" шлях. Зустріли джерело, річечку - йдіть донизу, але трохи збоку. Всі річки кудись впадають - в більшу річку чи озеро. І там можуть бути люди.

    Прихисток - він має захищати від хижих диких звірів та від поганої погоди. Страшних диких звірів в наших лісах не залишилося, тому боятися немає чого, крім змій. Тому йти треба з палицею, розсуваючи траву та гілки. Прихисток в зимовий період - тільки багаття. Все інше - деталі. Без багаття вам капєц. В інші періоди - потрібен захист від дощу та холоднечі. Від дощу можна використати печеру, чи збудувати курінь, накривши гілками. Від холоднечі - знову - тільки багаття. Тобто. 2 головні речі - це вода і вогонь. Третє - це їжа.

    А взагалі - виживе той, хто має міцні нерви, здатний логічно мислити в критичній ситуації, і хто підготовлений фізично.
     
    Останнє редагування: 24 чер 2010
    • Подобається Подобається x 10
  6. ABDURAKHMAN

    ABDURAKHMAN Well-Known Member

    Дякую за повну змістовну відповідь.
    А як на рахунок черв'яків чи жуків?
     
  7. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Дякую, я так пізно не вечеряю.

    Але зранку, в лісі, на самоті, після недільного посту, я б не відмовився б. І від їжачка, гадючки також. Там хоч їжі більше. :)))
     
    • Подобається Подобається x 3
  8. - а сколько выжить требуется? :) Или просто выйти из лесу? Если бескрайнего - месяц? С ножом это ерунда, вот без ножа одних воспоминаний из детских книжек серии "Библиотека Приключений" может не хватить.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. ABDURAKHMAN

    ABDURAKHMAN Well-Known Member

    ну безмежного лісу просто вийти...
    А у звичайному просто вижити, або й навіть жити...всяке буває...
    Ось чорнобиль ліс, недоторкана природа, дич - чим не рай?
     
  10. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Десантники, що проходили школу виживання, кажуть:
    "Вбили ховраха? Зачекайте з повгодини, поки він охолоне і з нього втечуть блохи! Потім їжте."
     
    • Подобається Подобається x 5
  11. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    А почему в разделе Львів кримінальний, вы заблудились в Кайзервальде?о_О
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Ясно же сказано:
    :)
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. ABDURAKHMAN

    ABDURAKHMAN Well-Known Member

    тому що часто виживання межує з порушенням закону.
    На лисій горі заблудитись не можливо, на той вона лиса й усе видно...
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

     
  15. meduzka

    meduzka Member

    Але далеко все-рівно не зайдете,тому що якщо ви правша - у вас крок правою ногою більший лівою...тому ви постійно, думаючи що йдете прямо, будете звертати наліво...І в результаті можна ходити кругами. Але таке працює, коли нема орієнтирів, в одноманітному середовищі... І на таке треба зважати, щоб таки дійти до пункту призначення.:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. poetka

    poetka Дуже важлива персона

    Ого!!!!!Ви скаут?
     
  17. - "Зважати" это хорошо. А как именно будете учитывать? :)
    Если нет надежды выйти из леса в течение дня, и слабо представляете себе, куда надо идти, то лучше всего пользоваться системой водостока. Т.е. идти либо по берегу реки/ручья, либо по руслу пересохшего в зависимости от времени года (а весной на больших лесных территориях обязательно ручьи текут, собираются и куда-то стекают) до места впадения в более крупный, уже не пересохший и так далее. Такой путь может оказаться далеко не самым прямым :) но преимущества многочисленны и очевидны. Работает везде, кроме обширных болотистых местностей - там придётся ориентироваться по мху и в основном - по светилам....
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Це - міф, який ще ніхто і ніде не спростовував! Чому? Тому що лінувався рахувати!

    А я зараз спробую довести, що це твердження помилкове. :)))

    Підраxуйте самі: якщо при ходьбі ваш крок одною ногою навіть і більший за крок іншою ногою аж на цілих 5 сантиметрів (я перебільшив ці сантиметри - походіть, заплющивши очі, і переконайтеся, що насправді - менше), то на кожних 1000 кроків ви відхилятимитеся вбік всього на 50 метрів.
    Тобто, "курсове відхилення" складатиме приблизно 50-100 метрів на кожний пройдений кілометр, або приблизно 3-6 градусів дуги.
    Щоб пройти повний круг і повернутися на те саме місце, потрібно було б пройти, як сновида, абсолютно не орієнтуючись, від 60 до 120 кілометрів! Тільки уявіть собі це, і подумайте, чи це зі здоровою людиною можливо. Очевидно, що ні! Якщо у неї поранена нога - тоді дійсно крок нею буде значно коротший. І то, блукатиме по кругу вона тільки тоді, коли бреде "без пам"яті"!

    Насправді значне відхилення від прямої дійсно може бути й у непораненої людини, яка бреде, нічого не помічаючи, але насправді підсвідомо рухається, або орієнтуючись по сонцю чи світлій стороні неба, або іде так, що вітер дме з однієї сторони. Ось їй і здається, що вона йде по прямій. Але ж і сонце рухається по небу протягом дня, і, тим більше, хмари і вітер можуть потихеньку змінювати напрям! Вітер часто змінює напрям саме так - "по кругу"! Ось і людина, підсвідомо відчуваючи однією стороною тіла подмухи вітру, бреде по кругу, "коригуючи" напрямок за вітром, тобто помляючись!

    Тобто - на моє тверде переконання - твердження про те, що здорова людина блукає по кругу із-за того, що вона правша (чи лівша) - помилкове. Людина може блукати по кругу, якщо повністю дезорієнтована (дуже хвора фізично, чи психічно із-за стресу, чи серйозно поранена або дуже голодна), підсвідомо і помилково орієнтуючись за вітром, або за світлою стороною неба чи сонцем.

    Як цьому запобігти? Треба вибирати орієнтири для руху і йти до них, потім намічати інший орієнтир, і так весь час.

    Тому у загрозливій ситуації виживає тільки та людина, яка має волю тримати свою свідомість і себе "в руках", якомого довше тримаючись від "падіння" в той стан, коли людиною починає керувати підсвідомість. Більше того, у людини, яка має досвід, наприклад, туристичний, підсвідомість також "досвічена", і веде її туди, куди треба.
    :)

    ---------- Додано в 14:00 ---------- Попередній допис був написаний в 13:32 ----------

    А ось і доказ, що я правий!

    Якщо все пояснюється "асиметрією" людського тіла, то чому тоді люди в експерименті кружляли то вправо, то вліво? Невже вони ставали то правшею, то лівшею? ;)
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Йти вниз за водою...
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. ABDURAKHMAN

    ABDURAKHMAN Well-Known Member

    йти за течією?
    Варіант.
    Але коли немає струмка, тоді що?
     
а де твій аватар? :)