Спекуляцією називається закупівля акцій та інших цінних бумаг з метою продати їх дорожче в майбутньому, коли їхня ціна підвищиться. Такою ж самою є спекуляція валютою. Спекуляція часто приводить до локальних та глобальних криз, коли міхур спекулятивних очікувань невиправдано роздувається без міри, що приводить до краху на біржах, коли спекуляція доповнюється накопиченням кредитів без покриття. Спекуляція викликає багато питань, основне з яких наступне: чи спекуляція є злочином, чи законною дією, яка є суспільним добром? Джерело: тут.
Та на кожнім кроці тоті шпікулянти.... Спасіння від них нема... Біржа... та в будь-який магазин зайдіть! А потім поцікавтесь.які гуртові ціни.... Всьой світ шпікулює...
Я передумав дати посилання, бо правила забороняють посилатись на інші форуми. "Коли немає вибору", це Ви про що?
от саме і про це.. коли "весь світ спекулює" хочеш - робиш це, нє - нє... Вас ж ніхто не заставляє так діяти і Ваша воля ризикувати чи ні, бути "добрим самаритянином" чи просто "наживатись". головне що є відповідальність за цей вибір. гірше коли щось монополізується без будь-якого контролю чи наживаються на біді... ото вже погано
"C" ,це добро, для мене аксіома. Без спекулянтів ви б і кави не попілі.Альтернатіва c держмонополія і роздача безкоштовних пампушек як в Туркменії. Серед старомодних європейських християн "с" вважають не благородним гешефтем. Бо шляхтич тільки для шаблі створений як i комуніста-усе відібрати і поділити по християнськи , по братскі.Ні чого доброго з цього не вийде.
Європейські християни в там тi часи самі здали "не шляхетню" комерцію жидам, потім дивувалися що вони беруть владу. PS Російські спортсмени шаблісти не погані, але ось бравий рубака Семен Будьонний (комуністом був формально) не формальне успішний кiньзаводчік.
Спекуляція це ніяк не злочин, скорше це своєрідний стиль життя. Спекулянт має розуміти з чим він зв'язався і бере на себе всі ризики від прийнятих рішень. Якщо купив акції наприклад по 1000 у.о./шт а потім ціна впала до 100 у.о./шт, це його особисті проблеми, ніяким злочином тут і не пахне.
Селянин повинен бути спекулянтом і передбачати дохід, якiй може бути отриманий від пшениці, жита або вівса в його умовах .Ма ставити на правильну конячку, інакше він дурень.Так раніше було, атжешь комуняки усе гнуть на експлуатацію дурнів куркулями.
Селянину не потрібно бути спекулянтом, йому достатньо мати можливість зменшити ризики зміни (негативної) вартості його продукції. Це називається хеджування. А спекулянт це вже скоріше той, хто надає селянину такі фінансові інструменти.
Враховувати ризики погоди, свинячого грипу але це у минулому зараз в Європі щасливий селюк той хто вміє успішно взаємодіяти з бюрократією та отримувати дотації .
Не стоит так уж категорично, .....это всегда ставка, в том числе и на свою шкуру. Есть один правильный принцип свободных людей - Laissez-faire ( это тогда, когда государство должно наблюдать и только, за соблюдением и выполнением контрактов между частными лицами, если власть не справляется с этими полномочиями, то ее меняют на другую и делают это частные лица, поскольку свобода и частная собственность -священна и неприкосновенна!!!!!)
Щодо спекуляцій на ринку акцій, то завдяки спекулянтам створюється ліквідність на біржі, і нормальна людина, яка має акції може завдяки спекулянтам продати ці акції у будь-який момент. Якби не було спекулянтів, то ціна купівлі акції відрізнялась від ціни продажі на сотні процентів. Щодо спекуляції з валютою то зараз як раз усе населення України - спекулянти, тому що купують долар в надії продати його дорожче в майбутньому.
законно чи нi - залежить вiд правовоi cистеми, в рiзних краiнах по рiзному добре чи погано - залежить вiд того, у що людина вiрить, вiд цiнностей
Виходить, всі, хто займається торгівлею - спекулянти. За совка так і було: хто купляв і продавав називалися спекулянтами, а зараз то бізнес.
Миху, зараз всі - бізнесмени. А колись за таке шили статтю і в тюрму саджали. Патаму шта била планавая еканоміка. А тепер - капіталізм.
правила гри створюють самi громадяни-виборцi i депутати ну а чиновники i бiзнес намагаються працювати в цих рамках