Сонячний обігрів будинку.

Тема у розділі 'Будівництво, ремонт, нерухомість і господарка', створена користувачем Hyligan, 3 тра 2015.

Спонсор розділу - Енциклопедія новобудов: Енциклопедія новобудов
  1. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Тиждень "штудіюю" відео по сонячному обігріву, інфи прорва (правда по англіцьки). Простота і дешевизна деякий варіантів просто вражає...

    Почнемо з початку :mocking:. Пасивний сонячний обігрів. Тут все надзвичайно просто, але складно в одночас. Складність в тому що переробити вже готовий будинок під пасивний сонячний обігрів буде мабуть дуже вже геморойно...

    Тут чувак досить детально розказує як вони будують "пасивні" будинки на Алясці, там 3 місяці вАпше сонця нема о_О


    View: https://youtu.be/A8ILSHA1_ro
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Коротко основні принципи пасивного сонячного обігріву.
    1.Найголовніше правильна орієнтація будинку, тобто житлові кімнати і кухня повинні бути з південної (сонячної) сторони, при чому лінивці розраховують так щоб спочатку сонечко заглянуло в спальню, обігріло її, а в кухню може засвітити і чуть папізже.

    2. максимум вікон на південний бік, з півночі найкраще щоб не було зовсім.

    3.Термомаса. В кімнаті повинно бути достатньо маси щоб вона розігрілась на сонці і тримала тепло коли його нема. (чувак розказує що після двох сонячних днів, запросто витримує два похмурих, температура опускається нижче 17 аж на другий день під вечір, тоді розпалюють камін). Термомасою може бути все що завгодно: утеплена з низу бетонна підлога покрита плиткою, масивний камін, масивні горшки для квітів, виликі акваріуми, змуровані з дикого каменю основи столів, та зрештою і кам'яні чи цегляні стіни, головне щоб не було коврів паласів ітп.

    4.Над вікнами робиться "козирйок" з таким розрахунком щоб зимове сонце (низьке) світило в вікно, а літнє на "козирйок".

    5. Теплоізоляція будинку по максимуму. Що цікаво, стіни вони роблять з фанери (ДВП) на Алясці!!!, дві фанерні стінки, в середину утеплювач з цілюлози (БУ газети перероблені о_О) Дуже шкодують що нема в них там солом'яних тюків, бо вони вроді як крутіше для будівництва о_О

    Кажуть якщо все зробити правельно то можна зекономити 40-50 % на опаленні (на Алясці, 3 місяці полярної ночі де о_О)
     
  3. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Кажуть що найбільш розвинута сонячна енергетика, пасивний обігрів, ітп на Німеччині, вони туда вчитися їздять, а нам тут рукою подати, можна мабуть навіть БУшку чуть не на халяву брати...
    Шкода тільки шо по німецьки я пам'ятаю тільки "хендихох" і "рашен швайне" :dntknw:
     
    • Смішно Смішно x 2
  4. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    То тільки на пасивному, (тобто сонечко світить в віконечко і гріє хатку) а є ще активне, з однієї сторони там більше геморою (колектори, помпи, теплосховища) , з іншої, таке можна навішати і на стару хату...
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Так, тепер про активний обігрів.
    Тут теж все просто, в колекторі гріється вода, тепла вода помпується в систему опалення, і грійся на здоров'я, біде в тому що в ночі сонця нема, тому потрібно теплосховище, забігаючи на перід скажу, що можна навіть запастись теплом влітку, і витрачати його взимку, але то вже якраз не дуже дешево в основному, дуже вже маштабне сховище потрібно.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Hyligan

    Hyligan Іронічний

  7. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Тепер про колектори на рівні домашніх саморобок доступних кожному.Все зрозуміло і без знання мови, процес будівництва з 3.40


    View: http://youtu.be/JfJamxcnrO4
     
  8. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Та йопересете, а загата? Чим не пасивний утеплювач? Я в молодості, коли їздив у село, активно займався загатою на зиму. Там воно не лише хату гріє, всяка живність теж має притулок на зиму: миші, їжачки, рої ос і всяка найрізноманітніша живність, котяра в тому числі.
     
    • Смішно Смішно x 1
  9. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

    Так і є - напевно кожна третя хата з сонячними батареями. Але перш ніж серйозно з сонячними батареями починати, пощитайте все сто раз. То просто звихнутий на екології наївний німецький уряд давав субсидії файні на їх встановлення, от народ і ліпив. Кажуть, виплачується воно через міліон років, так бі сам ніхто не ставив. Тепер вроді вже не дають, індустрія сонячних батарей в кризі.
    До-речі, на Флориді приміром, де сонячний рай, їх зовсім не видно. Дивина. Здавалося, де б їх ще використовувати, як не там. Так шо в наших, подібних до німецьких, умовах погодної сірості і мраку степінь рентабельності використання сонячних батарей в приватному порядку(без державних програм) під великим питанням.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. Мих

    Мих Дуже важлива персона


    Я в це не дуже вірю.

    Взяти наші широти. Як би ви не утепляли хату, без прогріття нічого не вийде і зимове сонце не допоможе. Бо потрібно велике вікно, а вікно, з однієї сторони пропускає сонячні промені, а з іншої вікно - це отвір, через який втікає найбільше тепла.
    Якщо у вас ціль - +8...+10 зимою, то напевно ви таки досягнете такої цілі, але без опалення меблі почнуть розбухати, цвіль, грибки... Провітрити хату зимою ризикнете? :)))


    Далі. Читав, що у Львові в політесі хтось придумав літнє тепло консервувати, а зимою ним гріти. Я думаю таке можливе, якщо у вас сховище аналогічне промисловим сховищам газу.:haha: Чесно.

    Мою досвід. Є у мене котел на дрова. Він гріє бочку води 800 літрів. Гріє 2 години до 65 градусів. Коли котел перестає гріти, бочка дає тепло до 3 год. Висновки робіть самі.:)
     
  11. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Знаєте коли найбільше дурно витрачається тепло? Знову зі свого досвіду.

    То коли не тепло і не холодно, або весна/осінь. Бо зимою холодно і ви палите, а весною/осінню тре слідкувати за температурою і корегувати опалення. В котлі на дровах важко то зробити. Не зле би отой підігрів у перехідні часи зробити наприклад на сонці.
     
  12. Petrenko Lidia

    Petrenko Lidia миється в бані

    Чи хтось вже використовував сонячні батереї? Дуже багато разів зустрічала їх за кордоном встановлені на приватних будинках. Цікаво скільки буде коштувати комплексна установка і чи вдасться зекономити на опаленні.
     
  13. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    для опалення тре сонячні колектори, а не батареї.
     
а де твій аватар? :)