склоливарний завод Львова

Тема у розділі 'Львів туристичний', створена користувачем Kardan, 28 кві 2011.

  1. Kardan

    Kardan Member

    скажіть будь-ласка, цей завод у Львові ще працює? якщо працює, чи проводяться там екскурсії? якщо ні, то чи є хоча б магазинчик при заводі, щоб сувенірів прикупить))
     
  2. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Якщо ви маєте на увазі склодзеркальний на Балабана, де ялинкові прикраси роблять, то він поки що на місці, магазинчик також працює. А от мехсклозавод на Шевченка вже декілька років як розібрали, самі руїни залишилися.
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Romansd

    Romansd Well-Known Member

    маленька поправка... руїн не залишилося ;-)
    територію розчистили і викопали котлован під будівництво.
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Може пан питав про Рогатку де був завод прикрас та склодувних виробів...?
    (Хоч я про нього теж давно нічого не чув...)



    Уточніть завод...
     
  5. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 4
  6. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Поганеньке скло робив, але робив...
    Основна перевага - можна було гартоване скло виготовляти... А тепер - то хіба в китайців замовляти...
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    так багато пішло заводів... ізоляторний, тютюнова фабрика, світоч...
     
    • Подобається Подобається x 3
  8. SPB

    SPB Well-Known Member

    Десь читав статтю про те що зараз в Україні діє мало не 5 аналогічних заводів, дотого ж досить прибутково, просто вони не розташовуються в центрі великих міст, де дорога земля.
     
  9. олекса

    олекса New Member

    Зараз гартоване скло для автомобілів і автобусів виготовляють тут.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Але його не перенесли. Його просто закрили.
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Khotybor

    Khotybor Well-Known Member

    Мехсклозавод купили за безцінь дніпропетровці. Вижали все до останньої краплі. Обладнання не ремонтували. Залізли у величезні борги за гас. Продавати було нічого окрім землі. Знесли все під нуль. Окрім історичного будинку, де розташовувалось правління. Народ з гуртожитків хотіли виселити на вулицю...

    Прикро, адже його мій дід будував ((( Пропрацював там все життя...
    Отак, ламать не строить получаеться:ireful1:
     
    • Подобається Подобається x 4
  12. restavratsia

    restavratsia Active Member

    Цікава тема про склозавод, що на Балабана, може хтось знає коли там нарешті будуть лити звичайне скло чи інше, а то користуються майстри і замовники невідомо ким виробленим, а там доставка і далі росте ціна квадрату.
     
  13. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    тут змішано до купи різні види обробки скла :)
    "лиття" було тільки на 3-х заводах: райдуга (на рогачці), основна продукція - пляшки, мехсклозавод - листове шкло доволі поганої якості, і на іскрі (основна продукція - колба для ламп)

    лисичанськ "вижив" тому, що в них найкраща сировина (місцева).
    "сувеніри", про які згадувалося в стартовому пості теми - робили на райдузі (великі) і в дослідних/навчальних цехах інституту прикладного і декоративного мистецтва (біля Снопківської, або кінцевої 4-ки на інститутській)

    причини занепаду як райдуги, так і мехсклозаводу (а також зараз занепадає склодзеркальний) - не в якихось міфічних зайдах ("викупили дніпропетровці"), а в цілком реальному галицькому менталітеті та галицьких же директорах заводів.

    до речі, у тих директорів "риторика" ну просто чудово вписується в стиль спілкування на цьому форумі. Тому навряд чи вам вдасться зрозуміти справжні причини "смерті" заводів - ті директори так і не зрозуміли :)

    Є така приказка - "за деревами лісу не видно", і ще одна в тему - "блукати в трьох соснах". І у більшості випадків "місцеве" керівництво хапається за 2-3 видимі ознаки, і крутиться навколо них весь час, і так і не може зрозуміти, чому їхнє підприємство вмирає. Як результат - само керівництво, як затяті клептомано-некрофіли, розкрадає/розтягує залишки підприємства, а потім ходить і ниє, що то їм якісь зовнішні вороги завод поруйнували :)

    Першою, дуже вдалою демонстрацією (яскравою і прозоро-зрозумілою) було закриття тютюнової фабрики, друга така феєрична історія - закриття заводу кока-коли: в обидвох випадках ВСІ факти були на поверхні, і ЧІТКО прослідковувався причинно-наслідковий зв’язок, і першопричиною закриття буле галицьке "жлобство" ("Нептун іздавна був дряпічка, Почув Енеїв голосок; Шатнувся зараз із запічка...")

    У всіх інших випадках - смерть великого підприємства відбувається довго, "в’яло", і 90% краж залишаються невідомими (то у львові називається "крутитися"), тому й складається у пересічного загалу цілком невірне уявлення - мовляв, вороги задавили, криза і таке інше.
    Ні -ВСІ львівські заводи, що померли, були знищені львів’янами, що працювали на тих заводах - і кожен робочий вважав своїм обов’язком хоч по мінімуму, але вкрасти (читай - добити завод, чи б то хоч долучитися до того)
     
  14. morze

    morze Well-Known Member

    Львівське скло вже 7 років радує око європейців! Іграшковий цех (на ялинку) радує львів'ян лише, браком четвертої групи!
     
а де твій аватар? :)