наприклад, людина щодня їздила на роботу в інший населений пункт... далі звільнення по ст.38 "за власним бажанням"... а при реєстрації у центрі зайнятості є правило - при звільненні за власним бажанням "без поважних причин" виплати по безробіттю розпочинаються через 3 місяці після реєстрації... виникає питання - які причини вважати поважними?
якщо заробітчанин звільниться... десь далеко... по ст. 38 "за власним бажанням", прийде вдома у центр зайнятості... його спитають: ви з поважних причин звільнилися з останнього місця роботи?
А треба зільнятися з формулюванням "за згодою двох сторін". Зазвичай, працедавець погоджується з таким формулюванням, бо йому, в принципі, фіолетово, чи за власним бажанням чи за згодою двох сторін. А для людини, яка звільняється, так набагато краще, бо виплата по безробіттю починається зразу після надання статусу безробітного.
Все залежить від того, що ви написали в заяві. Вам слід було написати: "прошу звільнити мене за згодою сторін". Це дало б вам чимало переваг.
і все-таки, як визначається - поважна причина чи ні? ну от я колись, кілька років тому, їздив на роботу велосипедом зі свого райцентру у село за 10 км, працював токарем, звільнився сам, бо насувалася зима, автобус туди не ходить, а переселятися не хотілося... це поважна причина звільнення?
я розумію, що за згодою сторін вигідніше, але керівник міг не захотіти відпускати спеціаліста ) хоч і не місцевого... а я не бачив можливості потрапляти на роботу
Ну это не так часто бывает... шоб уж совсем "сволочь" ( обычно в таких случаях стараются избавиться от работника... а не удерживать) . Ну если так... тогда можно жалобу куда-нибудь накатать... в инспекцию какую , ну или хто там трудовыми спорами занимается.