село чи місто

Тема у розділі 'Всяке різне', створена користувачем duncan, 20 бер 2010.

?

чи хотіли б ви жити в селі?

  1. о, так!!! це моя мрія!

    53,3%
  2. бррр... я люблю асфальт та запах бензини.

    46,7%
  1. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    не секрет, що цивілізація поступово урбанізує суспільство.
    мова навіть не про те, а "що ми будемо їсти, якщо всі будуть жити у місті", а про те, що далеко не кожна людина хоче бути селянином!.

    тим не менше -- багато хто любе село та сільську романтику: спарене молоко, кури-гусе в дворі, коґут, який буде о четвертій ранку, хрюкання півсвинка за стіною...

    тому я і створив цей тред. :)
     
  2. Luna

    Luna Guest

    А можна варіант "періодично " чи "епізодично"? Я обожнюю жити в селі...Три дні обожнюю, чи тиждень іноді обожнюю...

    Дункане, а якщо я люблю не бензини запах, а кав"ярні?))
     
  3. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    немона. :)
    це як в треді "кава чи чай", я каву також можу випити, але тільки у тому випадку, якщо немає чаю... :)
    без бензини -- це не місто :)
     
  4. Luna

    Luna Guest

    Зрозуміло. Тоді тискаю на варіант про бензину))))

    ПЕРША!))
     
  5. Forpost

    Forpost Стоїк

    селяни,коли їх комуняки переселили ді Львову вперто хтіли відтворити звичний спосіб життя,але буржуї вчасно закрили "оборонку" і мало- помалу місто їх домелює.Селянин має жити в селі ,міщанин в місті.Правда, як товпа суне з церкви,то обличчя майже всі сільські.Але бахурі в подвір"ї вже бігають з тоньшими рисами лиця.
     
  6. bayard

    bayard Дуже важлива персона

    село в традиционном понимании не сильно люблю....
    а вот от жития в частной усадьбе не отказался....
    примерно в 10-15км от города, обязательно в лесу и с водоемом:)
    у моих родителей есть дача ( в эпоху перестройки раздавали садовые участки)
    очень многие люди сдали свои квартиры, и живут на даче круглый год.
     
  7. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    думаю, що варто роз’яснити ситуацію... :)

    якщо є газ, центральне опалення, електрика, засоби зв’язку, то будинок може стояти хоч густому лісі -- я думаю: це не буде сільський будинок, і не буде хутір!..
    село якраз і відрізняється від міста оцим ... метросексуальним комфортом.
     
  8. Forpost

    Forpost Стоїк

    ну власне 50 соток буряка на прополку,корова ,свині ,жінка ,сімерко діток на оборі,опалення на дровах,вода в колодязі...
     
  9. Милена

    Милена Дуже важлива персона

    Против села и вообще сельской местности ни чего не имею, проблема состоит только в том. что вряд-ли смогла бы осилить (((. уж слишком много работы и соблазнов. Родители моей кумы живут в деревне. 50 км. от города (пол часа езды). с удовольствием при каждом удобном случае бываю у них, там есть всё, вода. газ. огород и живность всякая.. пытаюсь помогать. по мере своих возможностей. Обожаю утреннее пробуждение, там такая тишина оглушительная. воздух просто не надышаться ! :), ну и работы ...от зари, до зари .
     
  10. bayard

    bayard Дуже важлива персона

    Без электричества к сожалению сейчас к сожалению вообще нельзя (воду, например нужно качать из скважины), отопление - двухконтурный твердотопливный котел.
    люди в деревню бегут от людей, а не от благ:)
     
  11. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    криницю ніхто не відміняв і груба, яку палять дровами.. :)

    пс. мало знаю людей, які тікають до села. :scratch_one-s_head:
     
  12. bayard

    bayard Дуже важлива персона

    ну у нас не везде есть вода.
    например на нашей даче до воды 18м, а вся длина скважины 24м.
    а есть дачи где бурят до 80м.
    а вот печку - да, я лично очень хотел бы:)
    но чем топить? уголь - дороговато.
    да, вы правы, в село уезжают только если есть возможность взять там пару га земли в обработку - надо как добывать средства к существованию:)
     
  13. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    або навпаки -- великий рахунок в банку :)
     
  14. bayard

    bayard Дуже важлива персона

    да возможно, но это единицы. Фермеров намного больше:)
     
  15. Serena

    Serena May Flower

    опрос довольно узкий..)
    я бы хотела жить в городе, но иметь дом за городом, где можно укрыться от городской метушни.. а заодно и уединиться ото всех..мне, например, это необходимо..
    и никакого телефона и компьютера))
     
  16. Вольха

    Вольха Верховная Ведьма

    город, город и еще раз город. я типичное дитя урбанизации, стекла и бетона. даже на достаточно обустроенной даче выдерживаю максимум сутки, а если попадаем к бабушке мужа в село - начинаю выть уже через пару часов.
     
  17. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    це те саме, що їздити у відпустку... :)
    тому -- місто.
     
  18. bayard

    bayard Дуже важлива персона

    это ужасно....
     
  19. mavka

    mavka Well-Known Member

    здається, не кожна людина може бути селянином ) - це ж страшно, бо не знаючи нічого про сільське господарство на селі просто можна померти з голоду.

    часом я собі так роздумую, ну... спалахи на Сонці, ... викид плазми в нашу сторону, ... раптове знищення всього електричного надовго. якось треба жити далі автономно... а в мене земля неорана, ліс навкруги.
    хвилин за 10 можна дійти до річки, тобто - вода буде.
    дрова будуть.
    й більш нічого.
    все, що я знаю про бульбосадіння, це те, що садити можна кавалочками-четвертинками. от коли - не знаю.
    в товариша є коні (троє, породисті), думаю, ми б скооперувалися. але в якому напрямку ?.. він хоч й українського походження, але навіть нашої риби копченої не їсть, на кров"янку дивиться х жахом. толку з нього буде ще менше, ніж з мене....
    де тут взяти живих курей, я знаю - це за містом далеко, де живуть аміші. але поки я їх дістану й дочекаюсь яйця, мені вже буде крутитися голова від голоду.

    на куплених запасах гречки з українського магазину можна протриматись, води треба буде наносити, за львівським звичаєм її можна тримати у ванні. :)

    а далі що ? повна безпорадність.

    а була б порадність, то автономно можна жити огого як здорово! у всіх розуміннях.

    є в моїх родичів дуже добрий та давній знайомий Василь Парахін, то й я бувала в нього на господарці неодноразово.а прогуглила, - то й не тільки я :

    "
    Відомий український художник Василь Парахін приїхав жити у волинське село Журавники і створив там школу народного малярства для дітей. Виставка його вихованців саме і експонувалася в художній галереї Верхнього Луцького замку. Виставка була про Україну і присвячена Україні.
    Мене настільки здивували майстерність і теми дитячих робіт, що я довго приголомшено стояла поруч. Звідки у юних художників така духовність?

    Цю виставку відвідали письменники Герой України Дмитро Павличко та Михайло Слабошпицький, золотий голос України співачка Ніна Матвієнко, інші громадські діячі. Відгуки — високі!.."


    "Тут усе наче сповите дивовижним умиротворенням.
    І Красна гора, і хутірець Черуковатиця, що на межі Львівщини та Волині. І звичайно, господар цього обійстя, який проміняв міністерське крісло на хатинку-келію, оточену вуликами, стогами сіна.
    У цьому СіД переконався ще позаминулого року, коли готувалася публікація про цього чоловіка, який власноруч зводить ще й Покровський храм, де молитимуться і православні, і греко-католики.
    Парахін
    – унікальна особистість.
    Його добротворення – безкорисливе щоденне подвижництво. Впродовж місяця в столичному музеї імені Івана Гончара експонувалася виставка малярських робіт його студійців (їх у Журавниківській школі навчає і народної манери живопису, й азів іконопису). Художні одкровення юних настільки сподобалися столичним мистецьким “гурманам”, що ті попросили, аби ці твори експонувалися ще й упродовж січня. Серед тих, хто висловив захоплення, – навіть дуже впливове чиновництво. А народна артистка Ніна Матвієнко (з її свекром, світлої пам’яті Іваном Гончаром Василь Парахін дружив) назвала ці полотна “незгасними промінцями любові, що засвідчують українську душу”.


    Помешкання Василя Парахіна з іконою великомучениці Варвари (цей образ свого часу врятував йому життя), з товстезними фоліантами на книжковому стелажі нагадує храм. Тут цей сивий чоловік з молодими очима роздумує над сутністю буття, приймає тих, кого приводить сюди дорога з усіх усюд. Пан Василь ніколи не жалкує, що залишив Київ. Його столицею став хутірець Черуковатиця. "

    а хата, мушу сказати, ще батьківська, столітня, на дві кімнати й сіни. це хутірець з трьох хатів, до села - далеченько.
     
  20. Shiver2005

    Shiver2005 Well-Known Member

    Люблю жити за містом, але з усіма зручностями, як в місті, а в місті як на мене краще працювати. З продуктами - не біда, зараз всі купують в гіпермаркетах і це вигідно, бо дешево.
     
а де твій аватар? :)