Румунія – Болгарія – Греція

Тема у розділі 'Подорожі світом', створена користувачем IgorLvivM, 23 вер 2013.

  1. IgorLvivM

    IgorLvivM Well-Known Member

    Румунія – Болгарія – Греція.

    01-16 вересня 2013р.
    Загальний підсумковий пробіг – 6,2тис.км.
    Спершу, деякі враження про кожну країну окремо, про Європу, ЄС,Шенген, кордони тощо.

    Румунія.
    Дороги. Багато зайвих знаків. На зразок, знак закінчення обмеження швидкості «30» і через 20м – обмеження «50» чи «70». Тобто, на тих 20м знак закінчення «30» ніби, як і зайвий. Біля Українського кордону всі села на початку і в кінці мають такі собі міні-кільця – клумбочки. Для штучного скидання швидкості. На перехрестях з другорядними та на переходах люблять наставити знаків обмеження швидкості «30» в місті, «70» за містом. Правда, в переважній більшості, ніхто цих обмежень не дотримується і не контролює.
    Поліція. Хоч засад в кущах немає, але в Румунії їх найбільше. По дорозі туди зловили двох моїх спонсорів. Одного – близько до в’їзду в Румунію, другого – перед самою Болгарією. По дорозі назад – стояли двічі десь посередині Румунії. Ловлять і на ходу (в русі), і зі стоячих авто.
    Водії. Можливо, суб’єктивно, але чим далі від України – тим менше мудаків, які пруться 30км/год лівою смугою і т.п.
    Ціни в продуктових магазинах – українські (тобто, дорого). Сигарети – біля 3-4 Евро.

    Болгарія.
    Дороги. Багато щойно збудованих і в процесі будівництва (серйозної реконструкції) доріг. Навігаційні карти за 06 місяць місцями вже не актуальні в 09. В периферійних містечках можна знайти ямки на дорогах (всеодно, жодної асоціації з українськими т.з. «дорогами»).
    Поліція. Бачив кілька разів. При в’їзді з автомагістралі в Софію – ловили за перевищення.
    Водії. Люблять швидку їзду. Особливо це видно в Румунії. 95% румунів їде по правилах (50 та 100). Якщо хтось «летить» 80 / 130 – висока ймовірність, що авто з болгарськими номерами.
    Ціни в продуктових магазинах – часто менші від українських. До прикладу, набрав собі кави. 1кг в зернах в продуктових супермаркетах, по акціях, розпродажах (які є постійно і у всіх мережах) від 40 до 80грн. Українська ціна такої кави 85-200грн відповідно. Сигарети – 2-3 Евро.

    ---------- Додано в 16:08 ---------- Попередній допис був написаний в 15:59 ----------

    Греція.

    [​IMG]

    Дороги. Почнемо з того, що більша частина Греції – гори. Як там можна було зробити дороги – не уявляю! Скелі, обриви, тунелі… Їхати страшно, а як туди виїжджали асфальтоукладчики, катки і т.п. – просто не розумію. Причому, інколи від дорожнього полотна до прірви – 10-15см.
    Чому не «пливе» асфальт при 40 градусах спеки в тіні та на підйомах / спусках з п’ятдесятиградусними нахилами, як для мене так і тим більше для українського (турецького) автодору – загадка! Ніде! Ні на магістралях, ні на периферійних сільських дорогах. Надцятитонних завантажених фур там – більш ніж достатньо. Вантажні транзитні на континент порти там всюди.
    Одну таку дорогу на півтора машини – може ще знайду відео з камери. Шлях від Каламати до Спарти – запис з автомобільного реєстратора.
    http://youtu.be/K3p4nIHYK4U
    (2:20 та 4:25)

    [​IMG]
    (це не вуличка, це - дорога!)

    Дорога через село:
    http://youtu.be/OTVlVAr_rV4

    Типова дорога узбережжям: http://youtu.be/m4BwyVqkPOU

    Дорога місцевого (сільського) значення: http://youtu.be/h5XTwqMvSYE

    Дорога між містечками: http://youtu.be/6WvEkgasBtw

    Платна дорога та пункт збору оплати: http://youtu.be/-udtL3XgryU
    На платних дорогах курсують служби технічної допомоги. Варто зупинитись на узбіччі, як за кілька хвилин під’їжджає допомога, з великим табло про об’їзд перешкоди і з’ясовує чим може допомогти. http://youtu.be/rexiBphe7mc

    Ну і трішки зовсім гірських доріг у доволі глухих, не туристичних місцях. Спроба добратись до «дикого» узбережжя. http://youtu.be/y2nbNuzoKTw

    Поліція. За два тижні бачив їх кілька разів. Одного разу навіть попав в «облаву». Зупиняли всіх біля Афону. Перевіряли документи. Запитали скільки кілометрів від України до них. Звернули увагу, що дитина на задньому сидженні має бути прищипнута. Я показав, що вона і є прищипнутою. Все культурно, з усмішкою. Ще одного разу – стояли на гірці. Нічого не міряли, нікого при мені не зупиняли. Два рази бачив їх на платній автомагістралі. Їхали з мигалками назустріч. Чи гнались за кимось, чи кудись спішили – не знаю.
    Загалом, також можна перевищувати швидкість. В розумних межах. За містом, абсолютна більшість їде +10, не рідко і +30 +50. У містах, в принципі, +10. Що було б при більшому перевищенні – не знаю. Просто ніде не бачив «засад» поліції.
    В деяких селах стоять автоматичні радари. Я вже думав – попався! Тобто, стоїть радар, і велике табло, яке повідомляє: «Ваша швидкість – 59км/год». Але жодної поліції, жодних наслідків.
    Найбільший штраф у Греції – порушення правил обгону. Враховуючи гори та серпантини – цілком логічно. Зрештою, ніхто там і не дуже прагне на скелястому обриві з видимістю 10м когось обігнати.
    Перед поїздкою – вивчав специфіку ПДР у кожній країні. Зокрема, ближнє світло у Румунії та Болгарії – обов’язкове. В Греції – заборонене. Вже уявляв пузатих грецьких поліцейських, які вискакують з кущів і взувають європейців, за включене світло. Чи, як на кожному перехресті мене зупиняють за ДХВ, які не виключаються. Був готовий чи від’єднувати його, чи просто заклеїти ізолентою. Добре, що не зробив цього. Всі все розуміють. Хочеш – їдеш без фар. Хочеш – з фарами. Це абсолютно не обходить поліцію.

    Водії. Складне питання, оскільки у Греції дуже поширена оренда автомобілів. Тобто, хто сидить за кермом автомобіля з грецькими номерами – невідомо. Особливо, якщо це якісь дрібні Фіати, Опелі, Хюндаї.
    Потрапив у кількадесят кілометровий корок перед Салоніками. Попереду було ДТП. Абсолютна більшість – чемно зупиняється у своїх двох смугах. Одна машина з 50 – з’їжджає на узбіччя і пре вперед узбіччям. Але чи там за кермом грек, чи іноземець, як я вже писав – невідомо.
    Афіни, Салоніки – перевантажені транспортом. В Салоніках знак «Зупинка заборонена» означає, що паркуватись можна у два ряди! Перший ряд – ті що надовго. Другий – вибігли кудись в магазин. При тому, що по центральних вулицях працюють евакуатори – клієнтів їм не бракує. Вказівниками поворотів там також не завжди користуються. До слова, таке паркування та ігнорування покажчиків повороту – абсолютно не заважає оточуючим автомобілям для руху. Тобто, якщо за машиною хтось їде – поворот включають обов’язково. Таксі - інколи навіть аварійку. Тобто, отих наших «їхав-їхав і встав», чи «їхав, зупинився, включив поворот» – нема. Всі дії та маневри – прогнозовані.
    Єдиний дискомфорт у великих містах викликають мопеди та мотоцикли. Дуже їх там багато! Причому, на світлофорах їх штук 10-15 об’їжджають всі машини і стають спереду. Тобто, на своє зелене потрібно не лише зорієнтуватись куди тобі, пішоходи і хто де вискакує, а й куди розсмокчеться ця купа хрустиків.
    На дорогах, при завантаженнях транспортом – порядок. Весь потік рухається майже однаково: 90-130. Причому, проїхати швидше – не проблема. Смугу звільняють.
    Всіляких обмежень руху, на зразок світлофорів, виїздів з другорядної – мінімум. Перший раз проїжджаючи через Салоніки в Халкідіки (не через центр) були щиро вражені, що на ціле місто було лише два світлофори. В основному – мости та розв’язки з правими поворотами, де 2 і 2 смуги сходяться в 4 і потім, плавно можуть знову стати 2-3 смугами. Тобто, майже ніяких гальмувань, пропускань тощо.

    Далі буде.
     
    • Подобається Подобається x 6
  2. IgorLvivM

    IgorLvivM Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 2
  3. IgorLvivM

    IgorLvivM Well-Known Member

    ... А "далі"... була Революція! :uanew:
    Якби кого що цікавило - просто запитуйте.
    Подивився ціни на готелі. Враження, що все злегка подорожчало. На 5-10 Евро за добу. :sad: Шукаю альтернативи цього року.
     
  4. Veselka alj

    Veselka alj Well-Known Member

    Карпати з палаткою, вигідна і корисна альтернатива, грошей зекономите!:good:
     
  5. IgorLvivM

    IgorLvivM Well-Known Member

    Був, бачив, +1. :)
    А ще Одеська та Херсонська області.
    Був, бачив, +1. :)
    Тобто, Україну об'їздив багато де, за останні 7-8 років.
     
  6. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Де жили? Як харчувались? Які ціни на їжу, паливо, дороги, розваги?
     
  7. IgorLvivM

    IgorLvivM Well-Known Member

    На маєш! ;) За Вашою ж порадою, готелі бронював ч/з Букінг. :give_rose:
    Житло. По 1-3 дні, вздовж узбережжя. Від Халкідік до Пелопонесу. Десь 3тис.км. по Греції.
    Але, минулого року платив за житло від 25 до 40 Евро за трьох.
    40 - то був найдорожчий готель, з сніданками та балконом, з якого можна було плювати в море. :) Тобто, від балкону до моря - 2 метри. Цього року ціни десь від 40 до 60-70 Евро. :sad:
    Харчування. Кафе / ресторани - від 10 Евро/людини. Незамінна штука - мультиварка! Цілком адекватні ціни в продуктових магазинах. По минулорічному курсу Евро 11, багато що було навіть дешевше ніж в Україні. Година часу, до 10 Евро і обід на трьох - готовий.
    Дороги, не можу порівняти з Бундесом чи Штатами, але від українських, румунських, болгарських - кращі. Може таки десь болгарські.
    Паливо і іншу дорожню інформацію, адекватно оцінити тут.
    Розваги... 6тис.км загального пробігу, люди, краєвиди - це були всі мої розваги.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Перевіряю. ;)

    Мабуть, вже наступного року, бо ми плануємо також щось подібне, на 6-7 тисяч км, от тільки ще не знаємо, чи через Балкан, чи через Італію...
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Veselka alj

    Veselka alj Well-Known Member

    Там ще є багато нерозвіданих місць, якто кажуть що людина ногою неступала, або за кордон таким же варянтом як то кажуть "дикаром"
     
  10. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Дикуном чи шо?
    Я би поїхав у Балканські гори. Там дуже гарно.
     
  11. Zirael

    Zirael zira-zira.livejournal.com

    Підтримую, до того ж, отримати болгарську візу - дуже легко.
     
а де твій аватар? :)