Реєстрація шлюбу з іноземцем. Польська карта

Тема у розділі 'Ти маєш право...', створена користувачем nirvanka, 18 лип 2007.

  1. Maksima

    Maksima New Member

    Прописка для поляка

    Бачу, тут всіх хвилюють питання типу "Українці на Польщу", а в мене "з іншої колокольні" - я маю шлюб з поляком 7 років і хочемо зробити йому "вид на жительство" в Україні, нам все сказали, які документи потрібні, між іншим, переклад і легалізація свідоцтва про шлюб, бо шлюб був у Польші. Подзвонили у Київ в МЗС, бо сказали нам там робити цю легалізацію, а в МЗС повідомили, що ніякої легалізації не потрібно, бо нібито між Польщею та Україною є якась "Угода про правову допомогу" і такі документи не потрібно легалізовувати.
    Як я маю тепер довести в міліції, що це так? Не можу знайти в неті про це. Може хтось з вас проходив через цю процедуру і може щось порадити :scratch_one-s_head:?
    Буду вдячна :preved:
     
  2. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Саме з такою ситуацією не зустрічалась, але загалом про легалізацію. Думаю, що без неї дійсно ніяк, але її можна зробити і в звичайного нотаріуса, або в перекладача присяжного. Коли я збирала документи на шлюб, то теж вичитала, що легалізацію документів треба обов'язково робити в посольстві України в Польщі. Але потім вияснилось, що не тільки там можна легалізовувати документи. Та і в нотаріусів значно дешевше.
    Так що перепитайте в міліції, може там самі толком не знали що до чого - таке буває :)
     
  3. semi

    semi Member

    Нірванко у мене до тебе я патання. Хотілось би дізнатись детально як процедура отримання карти побиту триває часово. Тобто скільки часу на що чекати?
    Як я розумію після співбесіди чекається 45 днів на децизію(доволу) про перебування у польщі, і потім ще місяць на карту побиту. Все правильно? А скільки часу потрібно чекати після подачі документів до співбесіди.
    Бо я продовжую працювати в Україні і хочеться визначитись коли брати відпустки.

    Хочу сказати що тут я знайшов багато корисної інформації і зараз можу поділитись вже і своїм досвідом.
    Одже якщо комусь буде потрібно про ОДРУЖЕННЯ НА ТЕРЕТОРІЇ ПОЛЬЩІ.

    На україні потрібно виробити наступні документи:
    1. Свідотство про народження (у районному ГАГСі заплатив бл 40 гривень, потім ще потрібно було з ним їхати у Обласний що поставили печатку, за яку заплатив 200грн)
    2. Заяву у норатіуса( можна у державного -- коштує 80грн і майже весь день витрачений або у приватного -- ціна 100 і займане не більше ніж пів години)

    Наступний крок це поїздка до посольсьва України у Польщі. До посольства подається:
    1 Анкета (бланк якої можна скачати з оф. сайту посольства)
    2 Копію закордонного паспорту
    3 Заяву від нотаріуса
    4.Копію і переклад довуду особістого нареченої
    5.Копії тимчасової прописки у польщі (оригінал мати з собою)
    6 Зараз вже 300 злотих (бл.650грн)

    Того ж самого дня консулят видасть довідку про шлюбоспроможність. Рекомендую перевірити чи немає помилок. Бо у моїй зробили 3 помилки(неправильно написали імя дівчини, мій сімейний стан, і місця мого народження) То ж довелось ще раз їхати до Кракова наступного дня щоб вони це виправили.

    Далі до ужонду стану цивільнего подаються такі документи.
    1. Довідка з українського консуляту і її переклад
    2. Свідотство про народження і його переклад
    3. Переклад мого укр. паспорта, сторінки де є постійна прописка.
    4. Мій закордоний паспорт
    5 Довуд особістий дівчини
    6 Свідотство про народження дівчини, якщо вона народилась у іншому місті
    7 80 злотих
    За переклад всіх документів заплатив бл. 150 злотих. Це при тому що у Кракові знайшов хорошого тлумача присяжного, а не користувався послугами фірм, яким потрібно плати більше і переклад у них триває кілька днів, а цей тлумач переклав всі документи приблизно за год.

    Так що для одруження у польщі потрібно 340грн + 530злотих
     
    Останнє редагування модератором: 26 чер 2009
  4. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Трошки не так. Документи на карту треба подати найпізніше за 45 днів до закінчення візи. Не важливо де перебувати, але щоб в день подачі документів в паспорті було ще 45 днів в запасі. Я подавала документи за 50 днів до кінця візи. В той день нам і призначили дату співбесіди - через 2 тижні. В деяких Ужондах відсилають додому запрошення з датою, тому це індивідуально і дата може бути різна (навіть через місяць). Децизію забрала десь через місяць після подачі документів. Потім треба прописатись на час дії децизії і занести в Ужонд копію децизії, в якій буде печатка з пропискою. З того дня карта має бути готова через місяць теоретично. Але карту зробили якось пізніше, десь через 40 днів.. В мому випадку двічі вони помилялись з адресою, через що карта вироблялась тричі, тому я чекала на неї 4 місяці.. :wacko:
    (тому коли адресу прописки впишуть в децизію, треба перевірити чи чітко вписано, і у випадку, якщо адресу було змінено, то треба їм про це сказати)
     
  5. semi

    semi Member

    Дуже дякую!

    Привіт!

    Ще одне питання. Після одруження для отримання візи достатньо всідотства про шлюб, чи потрібні і інші документи: запрошення, довідка з місця роботи,...?
     
    Останнє редагування модератором: 17 сер 2009
  6. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    В мене було запрошення від чоловіка - він просто надрукував в стилі заяви звичайне пояснення. Типу: до консульства, від такого то, прохання надати візу такій то у зв'язку з переїздом на стале проживання туда то і вироблення карти тимчасового побиту; зобов'язуюсь покрити витрати на транспорт та побит дружини в моєму місті. Підпис. Якщо приватний підприємець, то печатка і дані фірми.
    Довідку з місця роботи не подавала, бо була безробітна.
    Довідка про стан рахунку теж не потрібна, як і інші поля анкети на візу, біля яких стоять зірочки і внизу написано - поля з зірочками не обов'язкові для членів родини громадян ЄС, щось таке. То було рік тому, як там зараз - гляньте на сайті та в самій анкеті.
    Ще обов'язково треба мати страховку на той термін, на який плануєте їхати.
     
  7. habibi

    habibi Member

    prava zinky (ukrainky) polaka v Nimeccyni

    Добрий день. Хто може щось знає про права жінки (українки) поляка в Німеччині, допоможіть!. В Берліні з 16.12.08р. , одружена з 23.02.09р. (шлюб брали в Польщі). Першу і єдину візу мала шенгенську на 60 днів з 25.11.08 по 01.03.09. Кордон ук-пол перейшла 14.12.08р. В Берліні мені продовжили кількість днів перебування на 17 (з 12.02.09 по 28.02.09), бо не змогла б взяти шлюб, так як по візі я могла бути тільки до 11.02.09(60 дні).Шлюб був 23.02.09 і тільки за місяць, поки всі документи зібрали, мені дали папір (на 6 місяців, з 26.03.09 по 26.09.09) на основі якого я можу перебувати в ЄС, але до України я не маю права їхати (мій чоловік так говорить). Той папір має такий заголовок "Antragsescheinigung gemäß § 5 Abs. 2 Satz 2 FreizügG/EU".
    Може хтось знає що то за документ і чи можу я з ним поїхати додому до Львова і назад повернутись. І що буде коли пройде 6 місяців. Чоловік говорить, що ні, бо в мене була прострочена віза та той папір буде недійсний якщо я виїду за межі ЄС. Карти польського побуту я не маю. Мови теж не знаю. Знаю, що працювати я не маю права, і що нім. побут буду мати коли проживу в шлюбі 3 роки, але я не знаю чи зможу стільки часу прожити з чоловіком в чужому місті не знаючи мови, не маючи друзів. Та і з чоловіком не все завжди добре. Майже кожного дня сварка.
     
    Останнє редагування модератором: 19 сер 2009
  8. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Цей документ видали в Німеччині, так? Тож підіть туди, де Вам його видали, і перепитайте. Також можна спитати в прикордонної служби Польщі про подробиці перетину кордону. Не знаю німецької, але видається, що це Вам дали дозвіл на проживання на пів року. В Польщі перед тим як виробляти карту тимчасового побиту теж дають такий дозвіл. В мене було так в Польщі. Віза була до 30 серпня, дозвіл такий дали мені від 25 серпня на 2 роки. В вересні я поїхала до Львова, віза була просрочена, але мала цей дозвіл на проживання. З ним можна виїхати, але вернутись не можна, тобто по ньому. Треба виробити візу на в'їзд (що я і робила) на основі цього дозволу на проживання. Після того я виробила карту по цьому дозволі і їжджу вже по карті. Підозрюю, що у Вас такий самий дозвіл. Може Вам слід подати на вироблення карти? Найкраще перепитайте все в тому місці, де Вам його видали.
    За це теж дізнайтесь. В мене от є право на працю - автоматично надається з дозволом на проживання.
    А Ви не плутаєте побит з громадянством? В Польщі от дають тимчасовий побит, потім постійний по 3 роках проживання в Польщі, а також по 3,5 роках (або по 5 роках в залежності від ситуації) можна виробляти польський паспорт. Хоча може в Німеччині інакше..
     
  9. habibi

    habibi Member

    Піти туди, де видали той документ я сама не можу, бо не знаю де (ми з чоловіком їхали на авто), також щоб щось конкретно запитати я сама не можу, бо не знаю мовм (там розмовляють виключно на німецькій). Знаю тільки, що його дали на 6 міс. і це можливо є ??тимчасовий дозвіл на перебування?? , його можна продовжити (як саме не знаю, бо на той час ми були задоволені і тим що дали хочаб 6 місяців від 26.03.09 - тому, що я була вагітна на 5 міс. і змоглаб народити дитину в Німеччині).

    Але 09.06.09 (на 8 міс. вагітності) я дізналась , що дитина вже не живе, 11.06.09 я народила, а 07.07.09 ми його поховали.

    Тому тепер я не знаю що мені робити. Стосунки з чоловіком псуються з кожним днем. Він навіть дає зрозуміти, що йому всеодно чи я буду з ним, чи мене вишлють з країни (тут так часто буває, можуть навіть додому прийти, якщо нема побуту).

    Працювати, я знаю точно що немаю права, бо я жінка не німця (такі тут закони). Я можу працювати лише в фірмі чоловіка.

    Також я хочу нагадати, що в мене віза була недійсна 1 міс. до того як дали той документ на тимчасове перебування. Тому я не знаю, якщо я поїду до Львова, чи я зможу виробити хоч якусь візу на повернення в Берлін.
     
    Останнє редагування модератором: 19 сер 2009
  10. Маруся-мама

    Маруся-мама найкраща

    По-перше, не вірю що в Берліні нема рускава адваката!!!
    По-друге, перед тим як будь куди рухатись мусите вияснити свій статус в країні що перебуваєте і застрахувати його на майбутнє
    По-третє, не піддавайтесь на шантаж зі сторони вашого чоловіка.
    А останнє, подумайте для себе що вам важливіше і таку лінію тримайте. А консультація в адвоката ще нікому не зашкодила, хоча може і коштовна.
     
  11. habibi

    habibi Member


    Нажаль в мене не мае ґрошей на консультацію в адвоката. Чоловік дае ґроші тілки на продукти. Зайдіть будь-ласка сюди ```Всяке різне - ґіркий досвід ``
     
  12. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА мандрівниця-рукодільниця

    Перепрошую, а навіщо Вам повертатись в Берлін?....
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. nastinka

    nastinka відсутня

    я перепрошую...а ви родичам казали про це? можливо вони можуть дати вам трохи грошей щоб повернутись до Львова? нащо вам той Берлін? якщо ви там нещасною є?
     
  14. habibi

    habibi Member

    Чесно кажучи, я й сама не знаю. Напевно е просто страх брати розлучення і повертатись додому. Хочеться хочаб на пару днів поїхати до Лвова, зустрітися з сімею.
     
  15. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА мандрівниця-рукодільниця

    і назад до сліз, зневаги і поганого настрою...

    як альтернатива, а влаштуватись там нянькою, ви не можете? як наприклад наші дівчата по Au-Pair?
     
  16. habibi

    habibi Member

    Поки шчо працювати не можу, коли буду мати Aufenthaltskarte (дізналась в інтернеті) тоді зможу (за півтора місяці, якшчо чоловік не передумае і не візьме розлучення). А працювати на чорно заборонено - прийдеться шчей штраф платити.
     
  17. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА мандрівниця-рукодільниця

    я зрозуміла тільки те, що додому ви вертатись не хочете, а чого боїтесь? осуду?
     
  18. night

    night Well-Known Member

    В Берліні є досить велика російськомовна община. Раджу вам пошукати в інтернеті російськомовні сайти. Проконсультуватись там на форумах. Багато людей зіштовхуються з проблемами мови і не знання законодавства. Є он-лайн юридичні консультації. Головне не опускайте руки і пам'ятайте що ви самі куєте свою долю. А за кращу долю треба боротись.
     
    Останнє редагування модератором: 21 сер 2009
    • Подобається Подобається x 1
  19. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА мандрівниця-рукодільниця

    я читала, там нема відповіді на поставлене питання...
     
  20. Натагідра

    Натагідра Well-Known Member

    Не зрозумыла вашоъ проблеми

    ви хочете зїздити у гості до родичів до Львова ? в чому проблема
    ідете в українське консульство і питаєте усі свої питання http://www.mfa.gov.ua/germany/ua/publication/content/10929
    добратися можна громадським транспортом за невеликі гроші

    П.С. Закінчуйте себе жаліти, ви їхали в чужу країну то ж мали бути готові що ви там небажаний гість, ви одружувалися з іноземцем, тож мали наперед знати свої рав і обовязки чоловіка по відношенню до вас.
    Якщо у вас не склалосяЮ, то є два виходи - вертатися до дому чи спробувати лишитися, якщо хочете налагодити стосунки з чоловіком то - вам потрібна консультація психолога- багато людей не можуть справитися з втратою дитини самотужки- просити допомогу у цій справі нормально - почніть з себе - потім допоможіть чоловіку , головне визначити що вам потрібніше - чоловік, чи залишитися у країні

    П.С2 я не зла - просто дивлюся реально на речі - поки ви живете вихід можна знайти, лише смерть незмінна, усе решта то дрівбниці, булоб бажання

    П.С. 3 - ви сильніша ніж ви думаєте
     
    • Подобається Подобається x 4
а де твій аватар? :)