Ранковий Біг

Тема у розділі 'Здоров'я', створена користувачем Templar, 12 вер 2011.

  1. Templar

    Templar Дуже важлива персона

    Може хто знає, шкідлий він чи корисний?
    Тепер просто може лише зранку бігати, хочу почути якісь поради
     
  2. Мих

    Мих Дуже важлива персона


    корисно, але навантаження має бути легке і з задоволенням.
     
    • Подобається Подобається x 4
  3. hunter

    hunter мандрівник

    звичайно що корисний - якщо зранку розрухатись, а тим паче пробігтись - то цілий день ти не почуваєшся сонним, тебе нічого не болить, а головне що здоров'я покращується!

    але як то важко заставити себе зранку встати щоб пробігтися...
     
    • Подобається Подобається x 4
  4. Templar

    Templar Дуже важлива персона

    Перед бігом, слід прийняти контрасний душ, чи вже після?
     
  5. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

     
    • Подобається Подобається x 7
  6. ovod

    ovod Well-Known Member

    не кажи....
     
  7. Real

    Real Well-Known Member

    Якщо вам важко себе примусити бігати зранку - зеведіть собі собаку. Все одно мінімум двічі собаку треба виводити, от і побігаєте заодно. І вам корисно, і собаці, і не так скучно, бо компанія є. :good:
    А бігати корисно в будь якому випадку.
     
    • Подобається Подобається x 5
  8. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Бігати не цікаво. На ровері цікавіше. Зробив зранку кілометрів 20 і маєш зарядку
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Templar

    Templar Дуже важлива персона

    Мені не важко, то хіба Хантеру :)))


    Але на ровері не той ефект, посидив дупу, і крутиш підалі...
    А ось 5 км пробігти, думаю в самий раз...
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Real

    Real Well-Known Member

    підтримую! :good: можливо через те, що в мене ровера нема :scratch_one-s_head: Та і пес вже майже 8 років, 20 кеме для нього занадто, він в мене під кінець п"ятірки вже видумує а на яку би це лапу пошкандибати :mocking:
    Добре тим, хто живе десь скраєчку, або де парк є файний. Для мене особисто круги намотувати по стадіону - морудно. Хоч деколи на час бігаю, щоб контролювати свій стан.
     
  11. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Багато років тому вирішувала питання як їздити на роботу (12 км від місця проживання) - автобусом чи ровером. Приїжджала жвава, але не втомлена.

    Нічим не гірше ровер, ніж біг. Може навпаки - не настільки терплять суглоби, зате ноги стають стрункішими однозначно.
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Templar

    Templar Дуже важлива персона

    Ну це на роботу...
    А для себе?
    Під час бігу, задіяні практично всі мязи, а при їзді на ровері ні...

    ---------- Додано в 11:17 ---------- Попередній допис був написаний в 11:16 ----------

    І є спеціальні взуття для бігу, яке має хорошу амортизацію, тож менше навантажень на ноги
     
  13. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Я це й робила для себе, бо інакше могла їздити в автобусі з комфортом.

    Не сприйміть це як відмовляння, це просто непогана альтернатива.
    Практично ті самі.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. hunter

    hunter мандрівник

    можна і пробігтись зранку і ввечері на ровері проїхатись :)
    я ось якраз знову заклеїв камеру на колесі, не знаю яким чином зявилась дирка там :wacko:
    тепер знову буду по місту їздити - дешевше, швидше і корисніше :preved:

    ---------- Додано в 12:02 ---------- Попередній допис був написаний в 12:00 ----------

    ні, на велосипеді коли їздиш значно більше навантаження йде на мязи вище коліна, а при бігу - нище коліна...різниця є помітна...
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Максим

    Максим Well-Known Member

    о_О

    М'язи гомілки так інтенсивно, як Ви пишете, задіяні тільки при бігу вгору. За звичайних умов бігу по рівнині задіяні більш-менш ті самі м'язи, що при їзді на ровері, включно з м'язами живота, поясу верхніх кінцівок і шиї.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    ну по-перше то не зовсім так. Якщо ровер типу "аіст" чи шось таке, де дійсно високо руль, сідло велике шкіряне на пружинах, тільки спинки не вистачає шоб спертися, їдеш майже як на чопері, навантаження тільки на ноги. Так мені їздити теж не цікаво, та й не проїдеш так багато і швидко. Але якщо це нормальний сучасний гірський чи спортивний велосипед, то центр ваги там делеко на під задницею, вага розділена між ногами і руками, а при їзді задіяно дуже багато груп м"язів.

    а по-друге кому як цікаво. Коли всерйоз постало питання як підтримувати фізичну форму (сидяча робота, малорухливий спосіб життя), я купив ровер. Мені просто нудно бігати, крім того швидко втомлююся. А на ровері присутній можна сказати "ігровий момент", ти проїжджаєш більшу відстань, можеш спланувати собі цікавий маршрут, відкрити для себе якісь місця, де ніколи б не побував на авті чи не дойшов би туди пішки. Ось я вчора, проїхав 30 км, повернувся виснажений і задоволений. На велотренажері ніколи б не "проїхав" 20-30 км, після 10 напевно вже би знудився.

    За пів року регулярних (в середньому 2 рази на тиждень) велопрогулянок ефект очевидний.

    1. Я перестав набирати вагу. Нажаль, поки що не помітно зниження, але вдалося зупинити ріст :)

    2. Підвищилася загальна витривалість організму. Якщо на початку вже після 10 км я приїжджав весь захеканий і спітнілий, ноги гуділи, серце вискакувало з грудей, то тепер 25-30 кілометрова прогулянка це норма і самопочуття після неї прекрасне. Очевидно, що це тому, що серцево-судинна система перестала "атрофовуватись" і почала працювати в нормальному режимі.

    Що ви виберете, ровер чи біг, то справа ваша, але ви точно йдете правильним шляхом, фізичні навантаження собі треба влаштовувати обов"язково, я дуже шкодую що не зайнявся цим ще років хоча б 5 тому.
     
    • Подобається Подобається x 5
  17. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Якби ранковий біг і ранкова зарядка були корисними, то всі євреї би бігали і займалися на турніках :)

    Якщо серйозно, то колись читав, що не є корисним, тому що організм з ночі ще добре не прокинувся і не ввійшов в потрібну колію. А отже це значні перевантаження для серця і організму в цілому. Зранку корисною є легка ранкова гімнастика без особливих навантажень, щоби розім"яти суглоби і м"язи. А от більш серйозні навантаження (але без фанатизму) корисні пізніше, проте не відразу безпосередньо перед їдою чи після неї.
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Fon

    Fon whom how

    профешнл ет ворк
    про ранковий біг.
    частина перша. підготовка
    якщо ви вважаєте що ваші жирові складки занадто огидно перевалюються через край поясу вашої нижньої одежі, чи ваш сексуальний партнер огидно кривитсья спостерігаючи ваш незрівнянний стриптиз на вимогу. чи просто при вході в маршрутку пів-салона стоячих стогне зобачивши вашу стройну скромну особу, то це значить тільки одне - вам вже пора вставати на 40 хв раніше..
    ввідні інструкції. найперша помилка ранкового бігуна - непідготовленість. ми лягаємо спати зі сльозами на очах, вперто повторяючи собі - завтра я встану пораньше і подолаю нещасних 10 км швидким галопом, красіво віляючи своїми скоро не целюлітними сідницями і вже до вечора буду схожий на .. ну на якогось накачаного чувака з ідеальною фігурою (дівчата уявляють собі анорексичні подіумні моделі). але жорстока правда спіткає вас зранку - ви нічого не підготували. мало того що ви встали раніше ніж зазвичай, то ще заспані, спантеличені, починаєте перевертати гори одежі в шафах і комодах, шукаючи щось схоже на ласіни чи шорти для бігу, потім задумано дивитесь на свої лаковані мешти з металічною фігньою напереді і гарним каблуком і ваш ранковий біг тане на очах. отже найперше це підготовка - будильник має бути надто гучним і стояти трошки далі від вас сплячого ніж ваша витянута рука (витянута нога, влучна подушка чи літаючий молоток). поруч має бути підготовлене спортивне спорядження - зазвичай це шорти, бавовняні шкарпетки і футболка. в коридорі мають стояти кросівки чи кеди (зі свого досвіду роблю легенькі корегування: кеди гімно, кросівки тільки з високою пяткою і низьким носком - тенісний варіант. не вважати спортивним взуттям оті емоподібні галоші чи любі шузи ширина яких хоч на 10% перевищує ширину стопи. взуття має бути зручним і не муляти бо це тільки один круг і додому плакати). прошу звернути особливу увагу на область паху. зазвичай починають бігати товстуни з широкими ляжками. і якщо у вас буде тертя, то ви на другий день не зможете ходити - поздираєте собі шкіру і знов таки будете плакати віж спортивного болю. тому раджу шорти з бавовняною підкладкою, що прилягає до ляжок таким чином, що шкіра ніг не дотикається одна до одної, і в той же час під час бігу не збивається в клубок, бо це буде ще гірше. якщо ви дуже стіснітєлььні, то можете вдягнути труси, будуте сильніше потіти )) футболка вільна, не облягаюча, без натиску на підпахви. натерті від біги пахви це шось канкрєтно зле і недобре з фільмів жахів про катування.
    частина друга. маршрут
    дуже важливо визначити напрямок бігу. а також дистанцію і швидкість. те що подолає 20 річне поросятко не під силу 45-річному гіпопотамчику. тому заздалегідь визначіть усі вище наведені параметри. найпростіше це стадіон. один круг порядку 200-250 метрів. швидкість середньобігова, асматична, напрямок - весь час наліво (корисна порада - якщо ви починаєте бігати, то знайте, всі професіональні бігуни по стадіону бігають проти годинникової стрілки, як на олімпійських, параолімпіських, і інших іграх доброї волі. якщо ви появляєтесь і біжите не втому напряму, на вас будуть дивитись або як на дурника, або як на придурка, або ще якось негативно зі скрипом на зубах. памятайте це. люди зранку ще не знають який в них настрій, тож не треба його псувати своєю брутальною приисутністю). після визначення напрямку треба знати відстань. вона залежить від кілець холестерину на ваших судинах. визначити свою дозу спортивної радості можна дуже легко. перший круг біжіть так, ніби на вас спустили хромого бультерєра - варіант такий шо вроді не кашмар, але рвати когті треба. пробіжавший в такому ритмі одне коло, наступні біжіть із прикрістю - дощ блін, а я без парасолі! зазвичай, новачкам треба першого кола щоб зрозуміти що ліпосакція, тайські масажжі, гречана дієта, брутальний секс, все що завгодно набагато ефективніше і реальніше ніж це клятий ранковий біг, тому настройтесь на 5 кіл. це приблизно 2 км страждань і покути за паску, за різдвоі праздник на селі. рекомендовано цих 2 км бігати перших два тижні. бо якщо ви піднімете планку, ваша підсвідомість взбунтується і придумає мільйон приичин чому біг шкідливий для вашого здоровья - від інфаркту до літака ту-154, що може впасти саме в цей час саме на цей стадіон. тому тримайте таку нагрузку перші2 тижні,а далі можете переходити на приріст - прискорення і збільшенні кіл.
    частина третя. нуйоговдупу
    якщо ви не сказали це слово разів з 10 коли зранку вимикаєте будильник, коли шукаєте ліву шкарпетку, коли плентаєтесь на стадіон (чи куди ви там біжете), то ви це скажете коли побачите на собі погляди ветеранів бою за здорове серце. найогидніше відчуття що я слабак і грубас, а оті дятьки, які тут блін живуть, роблять якісь такі супер-оригінальні професійні вправи і зневажливо невідриваючи погляду дивляться на мій целюліт і неміч - це відчуття може вибити вас з колії сильніше, набагато сильніше ніж камінчик в кросівці чи лінь вставати. найголовніше це закритись від оточуючого світу і памятати, що результат не появиться ні ввечері першого дня, ні через день, ні через тиждень наполегливого ранкового спорту. чужі скошені очі вбивають ваш запал так само як і показник ваги через тиждень неймовірних страждань. саме так. через тижеднь вага буде така сама як і була. нуль результату. звісно що це тільки так здається. організм вже почав нити і проривати ворота складу жиру, гарчати і скребстись у двері целюлітного депозитарію. і перші пів-кг ви втратите тільки через 2 тижні наполегливого мазохізму. отже, ваше чарівне заклинання нуйоговдупу, це фактично чарівний еліксир, що спалює ваш жир зі швидкістю 10 грамів на один гнівний вигук про себе, або 25 грамів за один вигук вголос. ніщо так не додає сил у спорті як злість на свою жалість. а жілість буде вилазити і душити вас кожних 5 хвилин. наприклад ви не зможете до 1 ночі сидіти в інтернеті, бо зранку бігати.

    ---------- Додано в 16:01 ---------- Попередній допис був написаний в 15:42 ----------

    частина четверта. позитив (те що рятує)
    в противагу усім перепонам, що мішають вам бігати, будуть виникати безмовні мімічні, аподекуди злосно-мімічні акції що будуть підтримувати ваш бойовий дух. до чого я веду. в той час як ви проклинаючи все на світі встаєте удосвіта і тиснете гальку на бігових дорожках, хтось, напрочуд сплячий і байдужий до спорту навіть не здогадується, що колись, через декілька тижнів в розмові ви скажете в-с-к-о-л-ь-з-ь - та от бігаю зранку, вже 3 кг скинув (байдуже лице, не палимся шо брешем. кг за три вважається більки під час бойових дій, все як на війні). і можем додати - на світанку таке сонце гарне (дівчата), вапщє машин нема ше (хлопці). опонент задумуються, згадує олімпійських бігунів - кості і мнязи, атлетів - секс фантазії під євроспорт і нехотячи починає скрипіти зубами, злегка примружиши очі від злості. а через 5 хв згадає як під час ванних процедур з огидою дивився на свій мамон (лит. живіт, пузо) і майже не плакав від жалю до себе. ось тут тріумф, ваша маленька перемога. можна звісно добити, сказати шо програма передбачає втрату до 12 кг за місяць, і 24 кг за семестр, тобто 3 місяці бігу.і це безкоштовно. так що авторитетна заява що саме ви, саме зранку бігаєте якусь там надуману дистанцію і здивовані погляди співрозмовників додадуть вам необхідних силі наснаги на нові звершення у спорті.
    частина пята. завершальна. обнадійлива
    отже 80% новостворених бігунів подишає цю справу тому що це важко, хочетсья спати, вага не скидається (ну так, шо там за 2 дні скинеться) і тому що на стадіоні крімних ще 12 людей, всі бігають, мішають зосередитись і презирливо косяться на старенькі шорти. але ті хто пройшов ці стадії. кого не звалили мозолі, кого не вбила потерта шкіра між ногами, хто не спекався проблем бо діарея то таке.. несподіванне, той досягне своєї нірвани і стабільності. з часом вони почнуть бігати вже не 5 а 8 кругів, а останній з прискоренням. почнуть після бігу смішно махати руками і крутити бедрами. а вже верхом бігової майстерності стане біг 10 кіл в одну сторону і 10 кіл в іншу. зазвичай усі ці страждання приводять до відсутності інфаркту міокарда, тромбозу крові, діабету. перестає на погоду боліти голова, безсоння пропадає вапщє через 3-4 дня раз і назавжди. тобто завбачливий початок ранкового бігу коли ти ще молодий і здоровий позбавляє вас ризику захворіти на 80% усіх захворювань.. ну крім вірусу грипу. заздрість огидно-жирних колег, і хороше самопочуття. саме головне тут наполегливість, не боятись проблем, болю в мязах і звичайно ж МЕНШЕ ЖЕРТИ..
    by Fon_Ivanovych
     
    • Подобається Подобається x 5
  19. Andr

    Andr Well-Known Member

    А може вони не хочуть, щоб їх однозначно впізнавали?
    Бути депутатом теж не є корисно для здоров'я, - а вони всі там!:)

    Отже їзда на ровері на роботу - оптимальний варіант; невелике навантаження, ще й час економить.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Cherubina

    Cherubina Vulpecula rufa

    Цієї весни вперше в житті почала виходити на ранкову пробіжку. Навіть я, неспортивна абсолютно людина (каюся), оцінила - дійсно, і самопочуття покращало, і настрій піднімається. А гордощів скільки, коли щоранку "б"ю" власні рекорди! :)))
    І загалом, як писали в одному уже класичному творі "часу це займає небагато, а користі, між іншим, цілий вагон" :)
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)