Раб Божий чи Дитя Боже? Чому у церкві звучить у більшості випадків «раб Божий», а не «дитя Боже», як є насправді; чому не говорять, що всі ми будучи дітьми Божими є Богами, адже у нас є іскорка самого Бога? І що наше основне призначення на землі це і стати знову Богом? 1 Кор 7, 21-23: «Рабом тебе покликано? Не журися!... раб, покликаний у Господі — Господній визволенець. Так само й вільний, коли його покликано, є раб Христа. Ви куплені високою ціною! Не ставайте рабами людей». Йо 15, 14-15: «Коли ви робите все, що я вам заповідаю, то ви — друзі мої.Тож слугами вже не називатиму вас: слуга не відає, що його пан робить. Називаю вас друзями, бо все я вам об'явив, що чув від Отця мого». Гал 4, 6-7: «А що ви сини, Бог послав у ваші серця Духа Сина свого, який взиває: "Авва, Отче!" Тому ти вже не раб, а син; а коли син, то спадкоємець завдяки Богові». 1 Йо 3, 1-2: «Дивіться, яку велику любов дарував нам Отець, щоб ми дітьми Божими звалися. Ми і є ними. І тому світ нас не знає, бо він його не спізнав. Любі! Ми тепер — діти Божі, і ще не виявилося, чим будемо. Та знаємо, що коли виявиться, ми будемо до нього подібні, бо ми побачимо його, як є». Це так, для роздумів... Обидва терміни мають право на існування, що і є в церковній практиці. «Раб Божий» — протилежність до «раб гріха», «раб диявола». «Син Божий», по аналогії до єдиного Сина Божого, задля любові якого ми є братами і сестрами у Ньому і дітьми Божими. Будучи дітьми Божими, по аналогії до єдиного Сина Божого, ми не є Богами (ані навіть богами) онтологічно, тобто ми не перестали бути створіннями, хоч і маємо у собі частку Божих дарів, співмірну до наших можливостей сприйняття. Наше основне призначення на Землі не є «стати Богами» (тим більше «знову», бо ж ми ніколи перед тим богами не були), а обожествитись Божою благодаттю, тією мірою, наскільки це можливо створеним істотам, Божим розумним створінням, людям, відкупленим і освяченим жертвою Ісуса Христа Божого Сина; «спізнати його й силу його воскресіння і участь в його муках, уподібнюючись йому у смерті, аби якось осягнути воскресіння з мертвих... Ті ж, які досконалі, роздумуймо про це, а коли ви де в чому думаєте інакше, то Бог і в цьому просвітлить вас» (Флп. 3, 10.15).
Тому що церковна пропаганда попрацювала над поняттям підлеглості і зробила все для того, щоб людина почувалася не вартою бути людиною... Одне лише поняття - народжений - вже грішний - саме тупе ствердження у Світі. Совєцька історична пропаганда додала слову "раб" - відтінку повної залежності і обов'язку послуху. Слову "пан" додала такої ж ненависті... Тому слід добре підійти до слова "РАБ" і визначитися що воно значить для суспільної свідомості і для релігійного натхнення...
А я думаю навпаки І нема на то ради...до хрещення Якщо людина стверджує, що є рабом Божим, то вона просто розуміє неймовірну велич Бога, і правильно оцінює себе в порівнянні. І ще визнає, що належить до Нього. "...йде ось Потужніший за мене, що Йому розв'язати ремінця від Його взуття я негідний"- каже Іван Хреститель. Святі, які краще пізнали духовний світ, чомусь не прагнули якогось вищого статусу. Ну, а якщо ми помиляємося, називаючи себе рабами, то нехай буде найбільшою радістю, коли Христос поправить нас, зустрівши при вході в Небесне царство
Угу! Ісус народився найбільшим грішником на світі. Скажеш таке... ---------- Додано в 12:20 ---------- Попередній допис був написаний в 12:20 ---------- Докази???? ---------- Додано в 12:21 ---------- Попередній допис був написаний в 12:20 ---------- Бо в християнстві його не існує...
Ісус Христос був простою дитиною, (людиною). На нього дух святий зійшов не в момент народження. Він був сином а не рабом... ---------- Додано в 12:32 ---------- Попередній допис був написаний в 12:31 ---------- Блін, добре, що докази не у Вартовій вежі...
То пошукаєте? ---------- Додано в 12:36 ---------- Попередній допис був написаний в 12:35 ---------- і Богом водночас
Боюся я шо до того моменту людству ше дуже-дуже далеко. І не факт шо будем колись достойні . Але Він обіцяв Ною нас не нищити. Так шо, як на мене, є 2 варіанти. Або ми таки помудрішаємо і подобрішаємо, або самі себе знищимо.
Та чого помиляємося називаючи себе рабами? Так воно є- і раб і дитина водночас. Бути рабом Божим то не є чимось принизливим, чи образливим- це величезна привілегія і велике щастя знати, що твій Пан є водночас і твоїм люблячим Татком!
Бути рабом у християнстві не означає бути невільником чи знедоленим (Матв.11:30 "Бож ярмо (символ рабства) Моє любе, а тягар Мій легкий!" у сьогоденні слово раб набуло різко негативного значення. У Біблії так не було. Знаємо приклади, коли люди добровільно називали себе рабами із вдячності, присягали бути вірними рабами людині, яка зробила для них щось дуже важливе Раб - людина, яка (як правлило) була куплена, яка працює на свого пана, слухає свого пана, живе в домі пана, не має власного майна і не може самовільно розпоряджатися власною долею. Християни такі і є - вони відкуплені і собі не належать. Але вони відкуплені не для тяжкої рабської праці. Вони відкуплені - і усиновлені, живуть на правах дітей, хоч по-суті, є рабами. Для мене бути рабом Бога не є чимось принизливим. Людина - істота залежна. Ми апріорі є рабами чогось (біології, соціуму). То чи не краще бути Божими рабами і дітьми одночасно?
Свято, вас приємно читати в політичних гілках. Але в релігії... Невже важко взяти Біблію і прочитати, що Ісус був зачатий від Духа Святого.
А дехто вважає інакше: (стверджує, що людина грішна) Тоді навіщо Ісуса хрестити, якщо він Я лише задаю питання - на них не відповідають. Мене питають, я відповідаю, але тут же ображаються. Я не виріс при монастирі. Я не чув у школі нічого про християнство, я прийшов до нього сам, бо є книги і повідання. Тепер розпочалася тема про просте, і всі тут же мені кажуть - ти дурний, читай Біблію, ти ще не дозрів до розуміння... А я читав протилежне в Біблії - не ходи з усіма широкою дорогою, витягни колоду собі з ока а потім витягуй шкалку з чужого, возлюби Бога усім серцем і усім розумом своїм... А тепер питання: - Я когось обзивав тут лише через те, що він не думає, як я? - Я когось повчав, як треба робити правильно і як думати? Бог є однин але дорога в кожного своя. Ісус це не особа а дорога. І ніхто не має права привласнювати його слів - ні баптисти, ні католики, ні православні ні єзуїти. Якщо мова про рабство чи про волю - то хто тут скутий кайданами суспільства?
Чого б я сміявся з сер'йозних речей? А яка логіка у хрещені Бога? До речі - Ісус був Рабом Божим чи Сином Божим? Ваша думка? П.С. Я читав, що Ісус називав себе сином Божим. Якщо ми всі на Подобу божу, то може людей визнати синами Божими і закрити цю тему?
І це є в Біблії. Якщо вас цікавлять ті істини, то прочитайте. Якщо ні, то для чого вмішуватись в розмову?