[Прожект]Громадський подкастинґ

Тема у розділі 'www', створена користувачем Deus igrok, 7 лют 2011.

  1. Deus igrok

    Deus igrok Дуже важлива персона

    Громадський подкастинґ – це засіб не лише розважити себе та друзів, а й передусім повідомити важливу та цікаву інформацію, навіть не будучи журналістом і маючи мінімальні технічні навички.
    «Канал громадського подкастинґу (c-pod)» – для тих, кому цікаво слухати та робити такі подкасти.
    На випадок, якщо слово «подкаст» ти чуєш вперше – ось коротка довідка.
    _________________________________________________________________
    Подкаст – це аудіо- чи відео-файл, опублікований в інтернеті. Його можна скачати на сайті й прослухати у комп’ютері, мп3-плеєрі чи ipod. Проте від звичайного медіа-файлу подкаст відрізняє також спосіб публікації – подкасти публікуються з певною (визначеною самим автором) періодичністю. Дізнатися про оновлення подкаст-каналу можна завдяки rss. Програма, яка автоматично скачає оновлення, називається подкаст-клієнтом.
    Сам термін «подкастинґ» (podcasting), який виник лише 6 років тому, походить від 2-х англійських слів – broadcasting (ефірне мовлення) та ipod – назви медіа-плеєра. Дослівно – це «сам-собі-радіо(теле)канал» – передача, яку ти можеш робити сам, не влаштовуючись ведучим на радіо чи телеканал. Послухати її також можна тоді, коли зручно тобі – а не тоді, коли вона виходила б в ефір на якомусь радіо.

    про що може бути громадський подкаст?
    Твій подкаст на c-pod може бути про важливу справу, яку робиш ти разом з друзями чи твоя організація. Або це може бути історія, яка трапилася з тобою чи яка тебе чимось вразила.
    Або розповідь про подію (подорож, виставку, флешмоб…), учасником чи свідком якого ти став чи стала. Або твій погляд на якусь проблему – яку всі обговорюють, чи, навпаки, на яку ти перший звернув (звернула) увагу. І ще мільйон різних «або»…
    На відміну від інших сайтів, у нас немає поділу на традиційні рубрики – типу там «політика», «культура», «спорт» і «наостанок про погоду» – адже наше життя не поділяється на рубрики!
    Це може бути пост у твій аудіоблоґ, репортаж з коментарями, чи інтерв’ю, чи записана тобою розповідь.Записаний на мобільний звук з демонстрації; інтерв’ю з відомим письменником чи твоєю знайомою, яка кинула роботу у банку й поїхала працювати вчителькою у сільській школі; щоденник, у якому ти можеш говорити (а не лише писати) про те, що тебе хвилює та цікавить; запис «круглого столу», на якому обговорювалася важлива проблема; коментар «на злобу дня», який тобі вдалося взяти і опублікувати першому – це лише кілька прикладів громадських подкастів.

    як стати громадським подкастером?
    http://c-pod.molode.com.ua/civil-podcasting/
     
  2. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    5 найкращих українських подкастів про культуру, історію та війну

    Говорити на складні теми просто, лаконічно й захопливо – це справжній талант. Останні роки в Україні спостерігається величезний попит на подкасти про культуру та історію – ми зібрали найкращі, від яких ви навряд чи зможете відірватися.
     
а де твій аватар? :)