Протестне голодування

Тема у розділі 'Філософія та мораль', створена користувачем MARTINI, 7 лют 2013.

  1. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Ви чули колись про таке, щоб людина, яка оголосила голодування на знак протесту проти чогось, померла від голоду? Мені здається, таких випадків історія не знала (може помиляюся, поправте). Про таких, що обливали себе бензином і спалювали, чув. А голодування... ну це несерйозно.

    Завжди знаходяться якісь причини припинити голодування. Причому, далеко не завжди ця причина - задоволення вимог голодувальника.

    Терористи цілі автобуси чи школи заручників захоплюють і їм ніхто не йде на поступки. Чому той, хто бере в заручники себе-красивого, розраховує на виконання власних вимог?

    А Ви колись голодували на знак протесту?
     
  2. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Так.

    Шкодую про це зараз. Тоді це здавалось правильним.
    Це привертає увагу. Інколи цього достатньо. Чи треба померти, аби люди повірили, що це серйозно?
     
    • Подобається Подобається x 3
  3. -Erebus-

    -Erebus- Звичний росіянин

    Найвідоміший випадок - Ірландське голодування 1981 року. Там загинуло 10 учасників акції.
    http://en.wikipedia.org/wiki/1981_Irish_hunger_strike

    Взагалі голодування, як і більшість акцій протесту, розраховані на привертання уваги ЗМІ, а через те вже добитися потрібного результату.
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    А що було робити Стусу?
     
  5. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    оце дійсно "Залізна леді"...

    Очевидно, приклад тих ірландців надихає сучасних голодувальників. Пішов качати кіно http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4188741

    За три десятиліття, що минули, світ все ж змінився в бік гуманізму та лібералізму. Чи можливе щось подібне тепер?

    ---------- Додано в 11:31 ---------- Попередній допис був написаний в 10:09 ----------

    розкажеш? Цікавий досвід
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    А навіть не знаю, з чого почати.

    Була в Стрию телекомпанія, приватна, котрою керували двоє пробивних людей, досить відомих, один - бізнесмен, другий - молодіжний лідер. Колектив був молодий, запалений та засліплений. Міській владі, кажуть, не сподобались ініціативи, тому телебачення вирішили закрити.

    От колектив і вирішив протестувати. Шуму це наробило, навіть програма "Взгляд" знімала.

    Закінчилось все сумно - під шумок зникло багато грошей (в тому числі і людських), молодіжний безтолковий лідер похований десь в Полтавській області, от бізнесмен став шанованою людиною.
     
    • Подобається Подобається x 3
  7. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Це коли було?

    І особливо цікаво, яка твоя участь в тому була? Довго голодувала? Чим закінчилося для тебе?
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    В дев'яностому.

    Голодувала. Через декілька днів припинила - заборонили лікарі через високий тиск. Власне, вони мені і починати не дозволяли, але молодість, переконання ітд. )

    Я не дуже люблю про це згадувати. Тепер переконана, що нас було використано "у власних цілях". А під час голодування загинув друг Діма - він не голодував, але був з нами, забезпечував технічно.
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. mrochkizm

    mrochkizm Безсмертне поні Команда форуму

    Я не чула, але от в темі від Еребуса вже почула :)
    Голодування - це дієвий спосіб привернення уваги. По перше, через строгість умов протесту (нічого не їсти це тєжко). По друге, через тривалість. Людина може голодувати досить довго. За цей час можна досягти такого резонансу, що мало не здасться. Щоправда, і то не гарантія, що вимоги будуть виконані.

    А щодо самоспалення і голодування і чому учасники останнього в 99% не помирають... Елементарні інстинкти самозбереження. Якщо людина облила себе бензином і чиркнула сірничком, то вона, навіть при найбільшому бажанні, яке виникло в останню долю секунди, не має майже ніяких шансів врятуватися. Тобто це акція, яку припинити неможливо. А коли люди голодують, то, гадаю, навіть найзавзятіші ідейники припиняють акції на порозі голодної смерті. Приклад Еребуса - радше виняток.
     
    • Подобається Подобається x 4
  10. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    О, знову заява по телевізору - не буду їсти, не буду пити(?), бо прошу слідчих все відновити!!!.
    Гірко! /чорний гумор/

    Я не маю нічого проти тої пані. І скоріш за все вона хороша людина і виконує важливу роботу. Але трохи кумарять ці заяви.
    А може ця пані справді доб"ється свого?

    Що ж - казав сліпий: подивимося...


    View: https://www.facebook.com/pravonavladu/videos/568258377057688/




    її сторінка в ФБ
    Евгения Закревская
     
  11. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

     
  12. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Голодування комусь нічого, а комусь стоїть життя.
    Поль Брегг вважав, що голод - кращий лікар, ну то в нього організм був залізний, прекрасне здоров"я успадковане від батьків. А з нашого потоку в університеті одна дівчина не змогла вийти з голодування, чи не так вийшла - і залишила малу дитину сиротою.
    Тим, хто голодуванням привертає до себе увагу, я не суддя. Але це тонкий лід.
    І якщо зараз Закревська, яка має цілі благородні, таким чином буде мотивувати роботу парламенту, то цей прецедент надалі можуть і негідники використовувати, тобто це шкідливо для України. Є трибуна - хай виступають депутати, а виступити є кому. Не треба язика ультиматуму в парламенті.
     
  13. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Справа набирає обертів.

    Мучить мене запитання - чому і Євгенія і її сподвижники не проводили це протестне голодування два роки назад? Як це питання визріє, то мабуть спитаюся у учасників.
     
  14. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

  15. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

  16. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Я так поняв, що Евгения Закревская може вже їсти?

    із коментів на сторінці Закревської https://www.facebook.com/eugeniyazz?__tn__=,dlC-R-R&eid=ARBiXEaV-YoZhDWftqUCcCe3r4J3UakAXHV1ptskolMrsi3SLu3yKe5RzfVbUA1HMLAr4Rt-tYkgu7Zh&hc_ref=ARSARve407jAGKxY-ghZ51Q_Tf8w4HBwb-tC8hu3b1c6-t--uxWFV5frZuZHYf9s3fA
    Володимир Шевченко
    Ну і нахолєри то було треба? Ще перед оголошенням голодування Вам пообіцяли прийняти поправку 3 грудня...
     
  17. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    А це їхні методи. Побільше галасу і брехні.
    А потім правда вилазить.
    Немає танків на Хрещатику. Земля не наштовхнулась на небесну вісь. Зеленський не здає Україну.
    Але вибачатись вальцманоїди не спішать.
    З більшим завзяттям брешуть, брешуть, брешуть...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    ПЄСи і пєсєта нині взагалі в шоці)

    /я кажу не тільки про ЛФ, а про всю павутину/
     
  19. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    У Свинорилого слабо працює відділ пропаганди імені доктора Геббельса.
    Вони за цих пару місяців використали всі вагомі козирі: від танків до гомосексуалізму.
    Чим далі радуватимуть світь свинорилолоїди?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  20. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    У нього є сімейний резерв: Ірка з Юрою ;
     
а де твій аватар? :)