Проклята Богом земля

Тема у розділі 'Міжнародна політика', створена користувачем Прокіп, 26 бер 2012.

  1. Прокіп

    Прокіп Well-Known Member

    За останні 1000 років земля в Європі під назвою Україна була найбільш підверженою різним войнам. Та й за останнє століття на думку американського історика Тімоті Снайдера - "Україна була найбільш смертоносним місцем" не тільки в протиборстві Сходу та Заходу, а й від колоніального геноциду.
    http://www.istpravda.com.ua/articles/4d6996000bc90/
     
  2. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    дуже підверженою -- так
    а з ким порівнювали ті, хто вирішив, що найбільш?
     
  3. tanna

    tanna Дуже важлива персона

    Ну и чё за хрень? :))
     
  4. Прокіп

    Прокіп Well-Known Member

    З усіма країнами Європи. Так, для прикладу, в 2-й світовій війні втрати в процентному відношенні населення більші були лиш в поляків.
     
  5. Прокіп

    Прокіп Well-Known Member

    Ця "хрєнь" не для Пронь Прокопівних.
     
  6. tanna

    tanna Дуже важлива персона

    А Проня Прокопівна - це ваша дочка? :rolleyes:
     
  7. Прокіп

    Прокіп Well-Known Member

    "Криваві землі" по Снайдеру. Йдеться про буфер протиборства між Європою та спадкоємцями Золотої Орди.
    [​IMG]
     
  8. Прокіп

    Прокіп Well-Known Member

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    ТІМОТЕЙ СНАЙДЕР
    [​IMG] Кілька днів тому в книгарні Гарвардського університету (Кембридж, США) відбулася презентація книжки Тімотея Снайдера «Криваві землі: Європа між Гітлером і Сталіним». Автор праці, професор Йєльського університету, є одним із провідних сучасних американських дослідників історії Центрально-Східної Європи, який професійно знає історію Польщі й України. Він є автором кількох монографій, присвячених проблемам історії регіону, в тому числі біографії знаменитого представника австро-угорського імператорського дому Вільгельма Габсбурга, відомого в історії України як Василь Вишиваний.
    Нова книжка Тімотея Снайдера є узагальнюючим образом тоталітарної доби, яку автор зміг побачити й подати з несподіваного боку. «Криваві землі», які позначив на карті Європи Снайдер, — це значна частина Центрально-Східної Європи, що займає простір від Балтійського до Чорного моря і розташована між сучасними Німеччиною та Росією, Берліном і Москвою. Вона містить у себе Естонію, Латвію, Литву, Білорусь, Польщу, Україну і частково прилеглі до них регіони.
    «Криваві землі» — не лише образ, а й логічна конструкція, яку автор побачив за очевидним фактом; саме на них протягом 1933—1945 років політичні режими Сталіна і Гітлера учинили найтяжчі злочини ХХ століття, насамперед Голодомор і Голокост. Тут відбулися найбільш криваві битви Другої світової війни, в яких загинули мільйони солдатів, а мільйони мирних людей спіткала така сама доля в тилах чи на окупованій території. Сьогодні кожний історик та освічений читач в усьому світі знає про ці події, але Снайдер наклав карту кожної з цих трагедій одна на одну і поставив запитання, чи є закономірність у тому, що вони відбувалися на тій самій території?
    Снайдер зазначає, що глибоке знання історії України, Польщі, Білорусі, єврейського народів — кожної з цих історій окремо — не дає можливості зрозуміти причини масового знищення населення впродовж історично досить короткого періоду. Вивчення кожної національної історії окремо не дає змоги побачити цілісне явище, і лише розгляд їх сукупно з історією політичних режимів Гітлера і Сталіна допомагає зрозуміти його причини.
    У цьому дослідженні, наголошує автор, об’єднані разом сталінський і нацистський режими, бо воно слугує об’єднанню національних історій в одне ціле, а історії «кривавих земель» — з історією Європи.
    http://www.day.kiev.ua/
     
  9. Прокіп

    Прокіп Well-Known Member

    http://estnauki.ru/istoriya/24-isto...e-poteri-ukrainy-vo-vtoroj-mirovoj-vojne.html
    Материальные убытки в Украине равнялись 42 проценты общесоюзных. Потери Украины в людях представляют свыше 40 процентов общесоюзных потерь. Следовательно, среди республик Советского Союза Украину надо поставить на первое место за потерями. Это и не удивительно: фронт дважды прокатывался ее территорией: сначала - с запада на восток, а потом - с востока на запад. Оккупационная политика гитлеровцев была в республике рассчитано жестокой, потому что направлялась на "обезлюживание" территории.
     
  10. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    ми говоримо про 1000 років? :scratch_one-s_head:
     
  11. Прокіп

    Прокіп Well-Known Member

    [​IMG]
    Навіть більше. Можна захопити й період Великого переселення народів. Це була територія преміщення кочівників та міграції племен. Ніхто тут надовго не затримувався зі скіфами включно.
    [​IMG]
     
  12. Милена

    Милена Дуже важлива персона

    Сам создал, сам и проклял :))
    Может тему в ТиФ перенести :rolleyes:
     
  13. tanna

    tanna Дуже важлива персона

    [STRIKE]Птичку[/STRIKE] Философов жалко. :))
     
  14. Прокіп

    Прокіп Well-Known Member

    По папіроскє вам обом дать?
     
  15. tanna

    tanna Дуже важлива персона

    Та не палю я. :)):pardon:
     
  16. Милена

    Милена Дуже важлива персона

    А я палю ;) , но мне не папыроску, а трубку и желательно - мира ;):)
     
  17. olegp

    olegp миється в бані

    земля в Європі під назвою Україна имеет место быть с 1654, когда Богдан к Московии переметнулся, и именно она дала эту назву территориям бывших вост земель Речи П, в которой они звались Маргиналией,
    до речи, и иные территории current Украины, помимо землиі під назвою Україна (бывших вост земель Речи П,) тоже були найбільш підвержени різним войнам.
    так шось мало сбрехал Максим, мог написать , шо сам генералом стал(тс мог вспомнить про 140000 укролет:)))
     
  18. Прокіп

    Прокіп Well-Known Member

    Отримаєте, якщо дасте відповідь на запитання - що курили козаки з люльки?
     
  19. Милена

    Милена Дуже важлива персона


    "Над склепом стелиться туман..." Зі святом вас, козаки! Слава Україні! (с)

    "Така ось повість, невесела
    з історії мого народу..."
    1
    Стоять як вічності посли
    кургани, млою оповиті
    стежини терном поросли,
    на них сплять трави сумовиті.
    ;):) Здебільшого палили різні цілющі трави, материнку наприклад (щоб розладу шлунку не було), м'яту із зверобієм (для зміцнення нервової системи).
    Ніде правди діти: козаки янголами не були. Меди-пива пили, інколи й горілочки не цуралися. Що ж до тютюну та люльки – до них приязнь особлива була. Згадаємо гоголівського Тараса Бульбу, який головою наклав, кляту люльку шукаючи. А він же з реальної людини списаний. Навіть іноземці, буваючи на Січі, потім свідчили: козаки люльки з рота не випускають...
    А тепер поміркуємо. При отій "загальній тютюнізації" випадки легеневих хвороб серед козаків були дуже нечастими. Тут ідеться про риси здорового побуту, які ми забули. По-перше, козаки ніколи не палили в хаті, у курені, навіть у землянці. "Бо там - Бог", - казали вони. Тобто – висіли образи (не ікони, прим. авт.).
    Отже, дим не їв їм легенів у закритих приміщеннях. Але ж палити вкрай хочеться!
    І козаки знаходили компроміс: більшу частину доби перебували на свіжому повітрі. Від ранньої весни й до глибокої осені спали надворі. Тютюн тримали не в кисетах, а в маленьких міцненьких гарбузянках (званих "діжечками", "турчанками", "таракуцками"). З часом гарбузянка міцніла, ставала ніби костяна. Тютюн зберігався сухим. Не пліснявів, як, приміром, у нашої "Прими". То ж врахуймо ще: палити люльку здоровіше, ніж сигарети чи цигарки. Люлька часто гасне. Доводиться знов розпалювати, а заразом поміркуєш: чи не забагато палиш?
    Головна ж таємниця була в самому тютюнові. Чистий турецький був дуже дорогий. Завзяті тютюнники добували його в різний спосіб: коли - за гроші, а частіше - шаблею, як трофей. А коли і як мито за перевіз через пороги.
    Оскільки тютюну не вистачало, козаки примудрилися додавати в нього полину, а то й більше трав. У першу чергу - деревій, чебрець, полин, будяк, сухе листя валеріани, м'яти, борщівника. Усі ці трави мають лікарські властивості: заспокоюють нервову систему, знижують кров'яний тиск, поліпшують апетит та сон.
    Отже, розважливість і мужність воїнів інколи залежала від тютюну. І коли запорізькі вояки майже не хворіли на астму, бронхіти, трахеїти, то це теж завдяки козацькому тютюну.
    Хтось може заперечити: скільки ж шкідливих речовин у тому диму ж лишалося! Але ж і вплив гарячого диму через слизові оболонки бронхів та носової порожнини досить цілющий! Та й чи багато треба? Знову згадаймо про гомеопатію. І наукова медицина стверджує: не така страшна доза, як постійний вплив.
    Нарешті, досвід адигейців, ульген, нівхів доводить те ж саме: вони самим лише димом лікують понад 200 хвороб. І досить успішно. Це підтвердила наукова експедиція Хабаровського інституту ще у 1975 році. Слід підкреслити: паління в козаків було розвагою, відпочинком. Воно не заважало ані в походах, ані в селянській праці. Ще й лікувало. Хіба погано?!
    А прадідівська традиція шанування хати та церкви й нашим курцям завадила б. Було б непогано, коли в боротьбі з наркоманією та токсикоманією наші лікарі застосовували б хоч подекуди й козацький досвід.
    Адже серед козаків нічого подібного не було!
    З книги "Крір - бойове мистецтво українських характерників (с)
    Знаете , Прокоп , умею пользоваться нетом :o, интересности тоже люблю, спасибо за наводяшие ( на поиски и чтение вопросы) ,люблю читать , развивает знаете-ли :rose:
     
  20. Прокіп

    Прокіп Well-Known Member

    Раз ви така розумна, то повинні здогадатися, що люльки в мене немає. Я думаю, що вибачите старому брехуну. Та й сигарети кинув по слов'янській методі - після інфаркту.
    А до наданого матеріалу про характерників добавлю - деякі попели з люльок вони зберігали і використовували для лікування ран після бою.
     
а де твій аватар? :)