Прогулянки Пітером (ч. 1)

Тема у розділі 'Санкт-Петербурзький форум', створена користувачем Alexander Shutyuck, 7 січ 2014.

  1. Alexander Shutyuck

    Alexander Shutyuck Well-Known Member

    [​IMG]
    Давно збирався почати розповідь про свою поїздку до Санкт-Петербургу влітку 2011 року, фото з якої тут ще практично не з'являлися.
    Щось останнім часом захотілося знову посмакувати ті моменти, освіживши їх у пам'яті. Можливо і ще комусь буде цікаво "прогулятися" містом на Неві разом зі мною.

    1. Потяг зі Львова до Пітера йде півтори доби. Виїзд пізно ввечері, ніч в потязі, рано вранці перевірка документів на українсько-білоруському кордоні і потім весь день "снова я еду по рельсам чугунным, думаю думу свою". Вагони товарняків на станціях прикрашені логотипом БЧ - Білоруська Чавунка. Потім знову настає ніч і вже на світанку потяг вповзає під дебаркадер Вітебського вокзалу.
    На пероні мене зустрів пітерський знайомий (колишній пітерський мент, а нині підприємець) та відвіз на квартиру. В голові ще продовжували стукати колеса, а знайомий чеканним голосом почав інструктувати, як правильно себе поводити у Північній Пальмірі - "Смотри, куда ходишь, цинкуй по сторонам, клювом не щелкай, а то чуть зазевашься - фотоаппарат отберут, еще и на перо посадить могут, ищи потом тебя. Ладно, ты пока отдохни, я сейчас в одно местечко смотаюсь, а через часок вернусь и проведу небольшую экскурсию."
    І він пішов. А я мовчки сів біля вікна і в голові, ще дурнуватій з дороги, крутилася лише одна думка - що зворотній потяг в мене аж через тиждень, довкола мене чуже вороже місто з бандюками, готовими посадити мене не перо і посеред всього цього я "один на полу в Ленинграде".
    За годину мій знайомий повернувся і, глянувши на мене, весело запитав - "Ты чего такой мрачный?! Да расслабься ты, я же пошутил! Спокойно тут все, центр патрулируют и туристов никто не трогает. А вот на окраинах всякое может быть, тут уже без шуток. Вот у меня было как-то..."
    [​IMG]

    2. Насправді все виявилося дуже спокійно і за тиждень не виникло жодних нюансів. Ну, майже не виникло :) Це фото - одне з перших, зроблених в Пітері. Адмінбудівля на розі вул. Ломоносова та наб. Фонтанки. В сторону ріки класичний фасад, на бічну вулицю виходить сучасний скляний.
    [​IMG]

    3. Міст Ломоносова через ріку Фонтанку. Спочатку був розвідним, про що досі нагадують ланцюги між вежами. До речі, в місті є ще пара його близнюків.
    [​IMG]

    4. Набережна Фонтанки.
    [​IMG]

    5.
    [​IMG]

    6. Цікаво, що рух взовж Фонтанки чомусь лівосторонній.
    [​IMG]

    7. В багатьох містях є спеціальні пониження, до яких можна приставати човнами чи просто спускатися ближче до води.
    [​IMG]

    8.
    [​IMG]

    9.
    [​IMG]

    10. Наближаємося до перетину Фонтанки та Невського проспекту.
    [​IMG]

    11. ГУП Ленводхоз шле полум'яний привіт всім читачам цього посту.
    [​IMG]

    12.
    [​IMG]

    13. Фотки з прогулянки на такій плоскодонці теж будуть.
    [​IMG]

    14. А це вже Невський проспект.
    [​IMG]

    15. Крайня права смуга виділена для громадського транспорту, але кажуть, що вона реально не працює через велику кількість правих поворотів. Вартість проїзду в автобусі тоді складала 21 рубль (зараз, здається, вже 28)
    [​IMG]

    16.
    [​IMG]

    17. Предмет мого окремого захоплення - пітерські тротуари. Вони шикарні.
    [​IMG]

    18. Одна з найкрутіших будівель Невського проспекта (на мою думку, звісно) - ар-декошний універмаг Єлісєєва 1903 року побудови.
    [​IMG]

    19.
    [​IMG]

    20. Александровський театр та пам'ятник Катерині ІІ з усіма її хахалями фаворитами. Знайомий мент вечорами біля нього не ходити, бо тоді там збираються представники нетрадиційної сексуальної орієнтації. Хоча мені здалося, що це був черговий прояв специфічного ментовського гумору.
    [​IMG]

    21. Пройтися центром Пітера та не побачити, як знімають якесь кіно, майже неможливо.
    [​IMG]

    22.
    [​IMG]

    23.
    [​IMG]

    24. Ринви в Пітері величезного діаметру і завжди виливають воду на тротуар.
    [​IMG]

    25. Хочу таку бруківку у Львові.
    [​IMG]

    26. Русскій музей.
    [​IMG]

    27.
    [​IMG]

    28. Канал Грибоєдова. Ліворуч з-за будинків визирає колонада Казанського собору. Трохи праворуч від нього - будинок Зінгера, в якому знаходиться штаб квартира Вконтакті.
    [​IMG]

    29. Вчергове висловлю своє захоплення місцевими тротуарами.
    [​IMG]

    30. Огорожа Михайлівського саду.
    [​IMG]

    31. Водій поливалки виявив неймовірну тактовність. Побачивши на своєму шляху людину з фотоапаратом в процесі знімання, він не став сигналити, а мовчки зупинився, прикрутивши воду і дав можливість спокійно зробити кадр. Культурна столиця.
    [​IMG]

    32. Дорогою до Інженерного замку зустрілися двоє місцевих фріків, які зі словами "Руки вверх!" наводили на перехожих муляж фотоапарату з величезним об'єктивом.
    [​IMG]

    33. Михайлівський, він же Інженерний, замок.
    [​IMG]

    34. Ріка зі смішною назвою Мойка.
    [​IMG]

    35. Місце злиття Мойки та Фонтанки. Позаду купол академії барона Штігліца.
    [​IMG]

    36. Всі зебри в Пітері розділені надвоє та мають стрілки, які вказують, по якій стороні йти.
    [​IMG]

    37. У дворі Михайлівського замку.
    [​IMG]

    38.
    [​IMG]

    39.
    [​IMG]

    40. Михайлівський замок здалеку.
    [​IMG]

    41. Храм Спасу на крові та паркові лавочки.
    [​IMG]

    42. Вид з Марсового поля в сторону Троїцького мосту, яким ми пройдемося наступного разу. Вдалині видніється купол мечеті.
    [​IMG]

    Ось така прогулянка. Дякую за увагу. Якщо тема зацікавить - буду продовжувати, фоток ще багато :)






    Оригінал публікації...
     
    • Подобається Подобається x 5
  2. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    Продолжайте. По поводу хахалей Екатерины, на памятнике их всего два - Потемкин и Алексей Орлов, да и те присутствуют как выдающиеся государственные деятели
     
  3. Capitoshechka

    Capitoshechka Наймоскальніший москаль

    А оце те, що я там зафоткав на одній з виставок у 2007-му році, коли там був.

    Тому, перш ніж туди йти, раджу добре подумати)))


    А ось моє фоткання Пітеру. Зробив екранну заставку
     
    Останнє редагування: 7 січ 2014
  4. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Продовжуйте. )

    Тільки ще трохи більше з форумом ознайомтесь - тема Ваша більше пасує у петербурзький форум, куди я її і переношу. )
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)