Про перспективи поширення буддизму

Тема у розділі 'Релігії народів світу', створена користувачем D.M., 5 сер 2007.

  1. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Я думаю, що буддизм має можливість легко розповсюджуватись у християнських країнах.

    По-перше, деякі поняття, які присутні в буддизмі, але не присутні у двох інших світових релігіях, дуже добре приживаються серед нас. Візьміть хоча б слово "карма": це буддистське поняття, а вживається на нашому форумі для вимірювання властивостей дописувачів. Або перевтілення душ: навіть на рівні дурнуватих газетних забавок можна іноді побачити нібито способи визначення, хто ким був у попередньому житті; і людям подобається міркувати такими категоріями. Мені здається (хоча, можливо, я привношу сюди багато суб'єктивізму), що ідея про перевтілення душ набагато легше сприймається людським мисленням, ніж будь-які інші ідеї про природу посмертної долі душі. Мабуть, маленькі діти досить часто думають, що має місце щось схоже на перевтілення душ, поки їм не заб'ють голову атеїзмом або християнством. Правда, якщо бути дуже прискіпливим, то слова "перевтілення душ" не дуже підходять до буддизму, а скоріше до індуїзму; але це тонкощі, які не міняють головної суті (принаймні на моєму рівні розуміння); а індуїзм - національна релігія, яка не може розповсюджуватися як світова.

    По-друге, зараз досить модно (в Україні поки що не дуже, але в розвинутих християнських країнах) бути вегетаріанцем та іншим чином захищати тварин. Жодна світова релігія, крім буддизму, не містить жодної поваги до інтересів тварин. Я думаю, сучасні християнські священники теж не заперечуватимуть, що до тварин треба по можливості гуманно ставитися, що притулки для котів і собак - це добра справа і таке інше. А де в Біблії про це написано?
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    :D :D :D :D :D :D
     
  3. Калиниченко

    Калиниченко Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    :) Может, я ошибаюсь, но для меня буддизм есть какое-то мрачное и отталкивающее учение. Нирвана, как цель этого мировоззрения мне представляется просто обыкновенным самоубийством под видом искания каких-то благодатных состояний души. Сам путь Буддизма – любовь ко всему, всепрощение, улучшение кармы, бесстрастие – это только красивые фантики, для основной цели – духовного самоубийства, т..е. достижения нирваны. Просто у меня один друг занимался буддистскими медитациями, но неудачно, хотя и с учителем то ли "гуру",все окончилось депрессией, ну не просто понижением настроения, а самой настоящей депрессией, пришлось обращаться к психиатру, принимать лекарства. В молодости и я грешил этой туфтой(карма, реинкарнация,медитации), но Христос освободил меня от этого:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Melown

    Melown Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Не так все просто...
    По своїй суті він (буддизм) набагато складніший, ніж християнство - якщо дивитись з історичної точки зору.


    А те, що написав пан Калиниченко

    якраз є прикладом "розповсюдження буддизму в християнських країнах", коли неуки "беруть дурне в голову, а тяжке в руки"... :suicide:
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. zet

    zet Дуже важлива персона

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Вот насчет Нирваны, то я вас понимаю. На этом форуме Нирваны не прижились :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    буддизм - то взагалі не серйозно.
     
  7. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Колись і я уявляв нірвану як повне припинення існування. Я вже писав, що це помилкова точка зору. Але навіть маючи таку точку зору, я достатньою мірою любив буддизм.

    Він, мабуть, неправильно оцінив свої потреби. Так само, якщо християнин піде в монастир, то це теж може закінчитися депресією в разі неготовності до монашества. Щоб бути буддистом, а тим паче квазібуддистом (як я), зовсім не обов'язково перейматися якимись там спеціальними вправами.

    Може, складніший, але менш суперечливий.

    А Біблія - збірка наївних казок. Тіпа порозумілись.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    атеїзм ще простіший... якщо йти по принципу що простіше.
     
  9. KabMiner

    KabMiner Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    D.M.
    індуїзм - національна релігія, яка не може розповсюджуватися як світова


    Ну, не знаю, як там світова, і чи нам то треба, щоб у нас була така ж віра як в зулусів, думаю що ні.
    А от нашою вірою індуїзм цілком здатен стати, оскільки рідновіря має ту ж ідейну основу, що і індуїзм - ВЕДИ.
     
  10. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Зараз поясню, чому індуїзм у чистому вигляді не може поширитися серед неіндусів. Індуїзм визнає поділ на касти. Припустимо, Ви станете індуїстом. Тоді для того, щоб знати, як поводитися, Вам доведеться знати, до якої касти Ви належите. І звідки ж Ви про це дізнаєтесь? На жаль, індуїзм залишає це питання без відповіді.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    +1
    то що, Кабмінере - яке ваше місце "в рабочем строю"?
     
  12. KabMiner

    KabMiner Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Ну, це питання одне з найпростіших.
    Згідно індуїзму люди діляться на 4 касти (класи). Наше суспільство також є класовим, хто б там що не казав. Приналежність кожної людини до класу визначається обєктивно - тим яке місце в сіспільстві займає людина.
    Якщо співставити індуїстську традицію і сучасність то виходить ось що:
    1 каста "Брахмани" - релігійні діячі, науковці, викладачі, можливо вчителі і лікарі (дивлячись як ми визначимо їх статус в суспільстві: як тих хто згорає сам..., чи як представників вищої касти);
    2 каста - "Кшатрії"- політики/депутати, держслужбовці, включаючи військових МВС і т.д.;
    3 каста - "Вайшьї"- підприємці
    4 каста - "Шудри" - робітники, селяни, дрібні службовці (клерки)

    Можна, звичайно сказати, що класів у нас більше, або менше: власники і наймані працівники, але то питання дискусійне. Як на мою думку, то класова структура суспільства в індуїзмі була описана набагато краще ніж в різного роду маркисистів-ленінців, і легко може бути застосована до сучасності.
    Більш складними питаннями адаптації індуїзму до наших умов є складність санскриту, обємність священних писань, складність виконання певних ритуалів в умовах життя в сучасних містах і т.д...
     
  13. Калиниченко

    Калиниченко Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Просто в ті часи індуїстську чи буддистську літературу можна було дістати набагато легше, ніж християнську, державною релігією був атеїзм. Та й сама тодішня молодіжна субкультура(цигарки, горілка,”брежнєвейн”, „зося”,”агдам”, каберне, дівчата,підвали, гітара) сприяла набагато більшій індоктринації язичництва і атеїзму і пов”язаного з ними гедонізму, ніж хоча б якихось християнських ідей. Коли я вперше взяв в руки Біблію, вона мені здалась збіркою дитячих казочок в порівнянні із такою „складною” і ”багатою” буддистською філософією, своєрідною буддистською поезією і практикою. Але це все було оманою, прелестью, я переконаний, що їхні „мантри” мають якийсь таємний, прихований зміст, що потроху руйнує психіку практикуючих. Треба було таки допомоги Христа Ісуса, щоб він „відкрив очі”.:radist:
     
  14. KabMiner

    KabMiner Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Тоталітарні секти а-ля "Харе Крішна" не мають нічого спільного ні з буддизмом, ні з індуїзмом.
     
  15. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    А які саме міркування чи враження змінили Вашу думку з цього приводу?
     
  16. Калиниченко

    Калиниченко Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Це не було раптово, в нашій компанії з”явився новий знайомий, Костя, а то наші співали всяку низькопробну похабщину типу напівблатних пісеньок, він виконував зовсім інші пісні, які сильно відрізнялись від того, що ми чули досі, мене вразили слова однієї з з них(„Десять стрел”): „Белый волк ведет его сквозь лес, белый гриф следит за ним с небес; c ним придет единорог,Он чудесней всех чудес. Он придет издалека, Он чудесней всех чудес, Он войдет на твой порог; меч дождя в его руках”, ну і ще багато інших, наприклад про те, що „Небо становится ближе, с каждым днем”. Просто це чомусь запало в душу, було незрозуміло, хто це – Він. А тут ще співпало так, що мої друзі баптисти дали мені почитати Євангелію, яка починалась з Матея, там на самому початку була якраз Нагірна проповідь, і тут я несподівано зрозумів, що Він – це Ісус, і я просто увірував. А віра доказів не потребує, вона народжується діянням Духа Святого, не думаю, що коли б мене хто небудь переконував за допомогою нагромадження якихось логічних доказів, які приводять до якихось певних висновків, і т. д., я б тоді повірив, швидше всього ні. До того, як я увірував, я теж читав Біблію, але майже нічого не розумів, це було щось нудне і нецікаве, не пов”язане з нашим повсякденним життям, тому й шукав істину в різних філософіях. А тепер знаю, що істина – це Ісус, хоча не можу цього логічно пояснити. А в буддизм я особливо і не вірив, це було невдалою спробою чи практикою пошуку сенсу в житті.:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    До речі, питання про сенс життя по суті рівносильне питанню про моральну аксіоматику (див. тему "Про природу моралі"). А у віруючих цей сенс (ця аксіоматика) задається положеннями їх релігії.
     
  18. Олена_ua

    Олена_ua Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Після 13-го допису ви мене зацікавили і я навіть хотіла попросити вас трохи більше про себе розповісти.
    Ви це зробили самі, дякую вам...
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. KabMiner

    KabMiner Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Біблію не розуміли? Цікаво, а як же ви пробували розбиратися в різних філософіях? адже різні філософії складніші за Біблію.
    Чисто християнський підхід про який я вже писав: пояснити не можемо, але віримо що це так, бо ми в це віримо.
     
  20. vasili

    vasili Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    БГ-БОГ, нє?
     
а де твій аватар? :)