Прикладна лінгвистика

Тема у розділі 'Наука і технології', створена користувачем David Poltavych, 8 чер 2014.

  1. David Poltavych

    David Poltavych Заратустра

    Люди добрі!
    Потрібна інфа про навчання на спеціальності "Прикладна лінгвистика" у Львівській політехниці.

    Чому вчать, як вчать? Де потім можна працювати?

    Чи має сенс вчитися на ПЛ, чи краще обрати чисту філологію або програмування?
     
  2. Moskal Charivnik

    Moskal Charivnik Комуняку на гілляку!

    Виходячи з даного запитання, раджу "Науковий атеізм"(жарт, звичайно...). Ви, гадаю, теж "на приколі" це писали.
     
  3. David Poltavych

    David Poltavych Заратустра

    Чого це "на приколі"? Я серйозно.

    Вступна кампанія у виші ось уже, на носі.
     
  4. Moskal Charivnik

    Moskal Charivnik Комуняку на гілляку!

    Просто вибір якийсь "дивний" м’яко кажучи. Як між співами й малюванням.
     
  5. David Poltavych

    David Poltavych Заратустра

    Пение и рисование - очень рядом, кстати. Это творчество.

    Прикладная лингвистика и есть смежная наука филологии и информационных наук. Поэтому и вопрос, стоит ли учить смежную дисциплину, если можно учить основные, пусть и по отдельности. Одну - на заочном, к примеру.
     
  6. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Якшо людина не знає чого вчать і де можна працювати, то смисл цим займатися?


    Програмування та й все, шо тут мучитись. Безпрограшний варіант.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. David Poltavych

    David Poltavych Заратустра

    Вообще-то я именно поэтому и спрашиваю, чтобы узнать.
    Вы программер, что ли? Много у Вас там женщин-программеров?
     
  8. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Де?
     
  9. mrochkizm

    mrochkizm Безсмертне поні Команда форуму

    Я свого часу працювала викладачем в ІТ-компанії (Львів), серед її працівників було досить багато дівчат, але в основному працювали тестерами.
    Знаю й дівчат-програмістів. Хлопців, звісно, набагато більше в цій сфері, якось так традиційно склалося, але при прийомі на роботу навряд чи Ваша дочка зіткнеться з гендерною дискримінацією :)
    Тут або добре працюєш, або як індус :mocking:, або погано :) Залежно від знань, вмінь, досвіду.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Я бачив тітку - системного адміністратора банку. Керувала всією службою починаючи з ремонту заліза і закінчуючи локальною банківською мережею по Україні. На вигляд - воєнна.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. iso

    iso Well-Known Member

     
  12. David Poltavych

    David Poltavych Заратустра

    Чтобы стать тестировщиком даже высшего образования по специальности не надо. Знаю лично юриста (недоучившегося даже), экономиста и психолога, девушек, которые работают тестировщиками.
    Кодить - это для парней больше. Физиологически обусловлено. Редкая женщина станет как хорошим математиком, так и хорошим программером.
    Зачем выбирать себе такой трудный путь? Дочке такого не посоветую.

    ---------- Додано в 00:24 ---------- Попередній допис був написаний в 00:22 ----------

    Военные тетки бывают, конечно. Хотя бы и Грейс Хоппер взять.
    Но кому оно надо, если честно. :mocking:

    [​IMG]
     
  13. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Ну в молодості це ж зовсім інше кіно:))) Не завжди вона каргою була

    http://youtu.be/VBAt7Si2oxE
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. David Poltavych

    David Poltavych Заратустра

    Грейс Хоппер - программист высшего класса. За что адмирала и получила.
    Но для этого пожертвовала семьей в принципе. Не всем такое надо.

    http://ru.wikipedia.org/wiki/Хоппер,_Грейс
     
  15. Princess

    Princess Well-Known Member

    закінчувала цю кафедру (правда 10 років тому). за спеціальністю не працюю, і досі не особливо розумію, що це означає в баченні цієї кафедри.

    загалом - це одна з найперспективніших сучасних галузей розвитку ІТ: штучний інтелект на основі природньої мови. в реальності: недовчені філологи і недовчені програмісти. співвідношення філологія/програмування приблизно 50/50.

    напевно дорога в тестери, чи технічні письменники, чи технічні перекладачі.
    програмістом теж реально, здебільшо тому, що випускники маючи якусь базу, добре знають англійську, тобто по ідеї можуть підівчитись на кращих західних онлайнових курсах. але за рахунок філологічного спрямування часто власне програмування цим студентам "не йде" (що, в принципі, вважаю умовністю, але то інша розмова).

    військові програмісти на базі філології... посміхнуло :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    В двох словах про всіх українських випускників.


    На біса ці українські університети? Після школи відразу підівчитись на кращих західних онлайнових курсах і більше толку буде.
     
  17. Princess

    Princess Well-Known Member

    в даному випадку - скоріш про кафедру ;)

    не для всіх підходить, але для тих, хто може так вчитись - однозначно більш продуктивне часопроведення
     
  18. David Poltavych

    David Poltavych Заратустра



    Спасибо за реальный отзыв. :give_rose:

    Вот я и думаю, почему так. Одно из перспективных направлений - и "полуфабрикаты" по подготовке.
    То ли направление неоформившееся еще, с учетом того, что 90% всех специальностей тянутся ещё с советских времен.

    В прошлом году открыли "прикладную лингвистику" в Шевченка. Интересно, что там у них получается.

    А вообще, для успешной работы в этом направлении учить нужно филологию, математику и психологию, имхо.
    Запрограммить готовую модель - это уже дело техники. Кодеров - ремесленников.
     
  19. Princess

    Princess Well-Known Member

    змусили мене погуглити прикладну лінгвістику... в Шевченка це здається найближчий до "правильного" варіант, судячи з переліку предметів та загального опису. однозначно вбила мене прикладна лінгвістика Одеського університету. Політехніка, моє враження, десь посередині.

    так, потрібна лінгвістика (але з наголосом структурна, а не класична філологія), математична база, а програмування - це загальна річ: сам код писати може й не потрібно, а от розуміти методи побудови інформаційних систем, структурування даних, ну і інші такого плану "технічні" речі - це все взаємнопов'язана база для прикладної лінгвістики. в час мого навчання ці "кити" були однозначно розділеними (а в структурну лінгвістику викладачі "не вірили" :) ). може зараз щось змінилось (хоча, сумніваюсь). але варто говорити з викладачами (наприклад, на днях відкритих дверей), щоб бачити, що вони розуміють під словами "прикладна лінгвістика" (у свій час я навіть чула варіант "методика викладання англійської мови"...)
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)