Право спадкування (потрібна допомога)

Тема у розділі 'Ти маєш право...', створена користувачем Adler162, 24 лют 2010.

  1. Adler162

    Adler162 New Member

    Добрий день. Після смерті батьків, які не залишили заповіт, одна із моїх двох сестер оформила на себе будинок без мого відома і моєї сестри (вона була приписана там останні 7 років до смерті батькі, а після цього 5років знаходиться за кордоном. Минулого року якимось чином переписала на себе будинок). Підкажіть будь-ласка на якій підставі вона могла це зробити, і чи можна щось тут вдіяти... Дякую.
     
  2. syavych

    syavych копач

    Батьки коли померли? 5 років тому?
     
  3. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    Люди, потребую підказки. Сам їду у відрядження (там нема НЕТу) а по приїзду мушу бути присуртнім на розмові. Підкажіть, хто знає, або перенаправте (щоб довго не шукав по приїзду) як може вирішитись ситуація. Описую:
    Помер чоловік. Років 20 назад мав дружину і двох дітей.
    Тепер (приблизно 20 років) проживав з другою дружиною ( в якої теж було двоє дітей але від першого шлюбу).
    Залишив заповіт де сказано "... заповідаю все рухоме і нерухоме майно, що належало мені внукові (ім'я внука)....".
    Внук не рідний, а другої дружини.
    Ще за життя сини від першого шлюбу подали на суд щоб відсудити стару квартиру в нього, суд він виграв, але оскільки був порядним то квартиру залишив синам. З часом подарував їм ще дві дачі, одному в Солонці, другому в Липниках.
    В 2004 році вони отримали квартиру взамін квартири в якій проживали (то була квартира другої дружини), а також гараж який записали на другу дружину (договір купівлі продажу)
    Отже, власність що належала йому:
    1.Частина квартири зі старого життя (та що залишив синам від першого шлюбу)
    2. Дві дачі (можливо частини з них)
    3. Частина квартири з нового життя (там де проживав з другою дружиною і був прописаний)
    4. Гараж (оформлений договором купівлі-продажу на другу дружину)
    5. Машина (стара копійка, десь з 1977 року)
    6. Причіп до "копійки"
    Жили вони порядно, але не шикуючи.
    На пункт 1 і 2 друга дружина не претендує, оскільки залишити синам була його воля (усна), просто віддали їм документи і все.
    Зараз сини від першого шлюбу почали цікавитись документами на все інше і заповітом. Жінка переживає чи не претендують вони на щось з пунктів 3,4,5,6. Які шанси зберегти це, обійтися без відкупних, з огляду на складений заповіт і на те що внук, вказаний в заповіті, не рідний.
    Прохання без здогадок і "води". Лише сухі юридичні поради або посилання на правові документи. Буду дуже вдячний.
     
  4. kontra

    kontra Well-Known Member

    Этим всё сказано. Если есть завещание с таким содержанием то чего тут боятся всё что было в мужчины перешло по наследству не родному внуку.

    Это не имеет значения родной внук или нет.

    Нужно установить, что принадлежало наследодателю на момент открытия наследства, а не за весь период жизни. Это и будет наследственная масса.

    Передача документов не означает перехода права собственности, между отцом и детьми должен был быть заверенный нотариально письменный договор об отчуждении этого имущества, с последующей регистрацией в БТИ права собственности.

    Все имущество унаследует наследник по завещанию, а дети не имеют право на наследство, разве что на обязательную долю, в случае , если на момент открытия наследства, они были нетрудоспособными (пенсионный возраст, инвалидность).

    Особая благодарность коллегам-практикам, сам бы подольше искал))))
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    kontra, большое спасибо за посказку и за проделаную за меня работу, и Вам и коллегам

    Как говорится, это совсем уже другая опера. Женщина, о которой шла речь, порядочная, просто не разбирается в документах, и под старость стала немного сентиментальной, поэтому попросила меня поприсутсвовать во время разговора. Я просил найти знакомого юриста чтобы проконсультироваться, но она почему то решила что это должен быть я, хотя я не юрист. Вот такие дела. Еще раз спасибо :)
     
а де твій аватар? :)