Покуття

Тема у розділі 'Подорожі Україною', створена користувачем gvorn, 1 лют 2011.

  1. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Вже не один раз чую від своїх знайомих у Львові - їздили в Косів...Космач, Криворівню, Верховину...Яка там чудова природа, які привітні і приємні люди, які красиві вироби народних майстрів, при чому за досить доступні ціни. Одним словом - рай для сімейного і не тільки туризму

    Сам я в тих краях давно не був. Останній раз - років десять назад в районі Шешорів. Загалом теж залишилося дуже позитивне враження. Ще колись був на гуцульському фестивалі в Коломиї - дуже сподобався етнографічний музей, та й музей писанки - цікаве виконання

    Може хтось з форумлян був там недавно чи родом звідтам і поділиться своїми враженнями про тамтешнє сьогодення, а також фотографіями
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    Что интересно, частью является бывшее село Москаливка

    Австрийская карта

    [​IMG]
     
  3. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Так таких Москалівок по цілій Україні багатенько набереться
     
  4. Игорь

    Игорь Well-Known Member

    А як перекладается на российску мову - "покуття" ?
     
  5. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    http://uk.wikipedia.org/wiki/Покуття
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    Произошло от города Куты - по украински углы, хотя центр Покутья г. Коломыя
     
  7. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Насправді до регіону Покуття з цих населених пунктів відноситься лише Косів, і то з самого краю. Решта - сама яка є Гуцульщина.
    У Косові я вчився, тому багато чого можу розказати, а в Космачі і Криворівні останній раз був влітку - у поході. Маршрут починався в Космачі, і через гори-полонини в Криворівню. Десь тиждень часу.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Щодо Верховини і Криворівні згоден, але вони часто згадуються поруч з покутськими населеними пунктами. Решту розмито, так як точно західні і південні границі Покуття визначаються досить нечітко.

    Наскільки я розумію, Покуття то є теж Гуцульщина, частина Гуцульщини
     
  9. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Покуття культурно більш до Чернівців схильне і більш рівнинне.

    Комацький краєвид

    [​IMG]

    [​IMG]

    Річку укріплюють

    [​IMG]

    Такою машиною по замовленню везуть в гори, кому ліньки ногами

    [​IMG]

    В Космачі є хата Олекси Добуша

    [​IMG]

    Правда то, чи ні, пан Михайло каже що правда

    [​IMG]

    Ще космацький краєвид

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 6
  10. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Полонина Мунчелик біля Космача

    [​IMG]

    [​IMG]

    Полонинський ватаг варить куліш

    [​IMG]

    Час від часу через полонину поміж гірськими селами проходять "каравани"

    [​IMG]

    [​IMG]

    Рухаємось далі. З Ротила (найвища вершина Покутсько-Буковинських Карпат) видно хребти на 360 градусів.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Місцеве населення в основному валить ліс. Роботка ще та...

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 6
  11. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    А ось Криворівня. Село затиснуте між гір

    [​IMG]

    [​IMG]

    Погода була буремна

    [​IMG]

    В Криворівні є хата Івана Франка. Зараз музей відповідно. Вхід 5 грн.

    [​IMG]

    Церква, де знімали "Тіні забутих предків". До речі знімали і в Космачі також.

    [​IMG]

    Ще є музей "Гуцульська гражда"

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 6
  12. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Приємні краєвиди, не такі величні як Чорногора чи Свидовець, але затишні і зелені. Дякую.
    Так по фотках не дуже видно, що ліс сильно рубають. Чи то просто знімали, що краще виглядало

    П.С. Корова прикольна, стоїть як фотомодель на подіумі :)))

    ---------- Додано в 22:17 ---------- Попередній допис був написаний в 22:15 ----------

    А що там із зеленим туризмом? Знаю, він досить розвинений в районі Яремче- Микуличин, тобто на заході Франківщини. Навіть Дземброні люди спеціально будували хати для прийому приїзджих. Там щось таке?
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Karbofoss

    Karbofoss Well-Known Member

    И тут москали подсуетились:)))
     
  14. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Кому що, а курці просо ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Karbofoss

    Karbofoss Well-Known Member

    Дык я ж тово, любя.:) А фотки :good:сам давно хочу туда доехать.
     
  16. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Насправді в поході там цікавіше, хто любить мандрувати. Бо на Чорногору заліз-зліз, дров немає, вітер свище. На два дні.

    Якщо зайти в ліс -то страшне. Просто вибіркова вирубка - одне дерево лишають, два рубають. Ззовні ліс як ліс, а насправді все потрощене.

    Для зелених туристів спеціальний сайт є, karpaty.info
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Свого часу помандрував я в тих усіх краях багато. Там всюди можна продумати цікаві маршрути. Мені наприклад найбільше сподобався похід з Квасів на Близницю, далі через весь Свидовець, Догяски-Унгоряски усілякі, в Усть Чорну, а далі пішки на Ґорґани, Попадю-Ґрофу і в Осмолоду. То було супер. Піші походи звісно ні з чим не зрівняти, особливо в хорошій невеликій компанії. Але з малими дітьми багато не походиш

    Знаю я ту сторінку дуже добре. От тільки раз попікся, їздив в Чинадієво, а вийшло зовсім не те, що очікували. Хоча на перший погляд ніби все виглядало добре. Так що інформація на сайті - це звичайно добре, але почути рецензії людей, які вже там були - ще краще :)

    ---------- Додано в 00:26 ---------- Попередній допис був написаний в 00:23 ----------

    А Ви чого? Росія величезна, стільки місць просто прекрасних, з зовсім неторканою природою, життя не вистарчить :)
     
  18. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Теж люблю місця де народу поменше.

    Це десь в Закарпатті мабуть. Я раз був в Верховині на Новий рік і раз в Кривопіллі на Різдво. Сподобалось і там і там. Теж контакти з karpaty.info
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Nevermind

    Nevermind Просто персона

    Так, там цікаво в поході. Ми колись теж там ходили. У районі Верховини та Кривопілля. Спробую знайти фотки, але це вже давно було...

    Походників взагалі мало в тих місцях. Деякі гуцули на нас так дивилися, як ніби перший раз людей з рюкзаками побачили. :)

    ---------- Додано в 23:34 ---------- Попередній допис був написаний в 23:33 ----------

    А Україна - це ж "заграница". :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Я коли в Москві працював, взяв з собою в Верховину кілька москалів з роботи. То вони потім вже після мене самі їздили 2 чи 3 рази. Але вони потім поїхали в Славське, то там їм не сподобалось, я їм і не радив туди їхати. Правда вони квасять не просихаючи, то їм враження трохи розпливаються.
     
    • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)