Погляд з далеку

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем arizo_na, 14 гру 2006.

  1. arizo_na

    arizo_na Member

    Мені особисто надзвичайно подобається українська мова, але, відверто кажучи, у будні я розмовляю російської... думаю російською... і сноведіння мені являються також на російській мові.
    Але я за українську обома руками, от тільки мені дуже не подабається те, що у нас, у Києві, розмовляти українською (виключно, от так взявши і різко відмовившись від російської) стало модою, модою серед дівчат-підлітків, інколи й хлопців.
    Це чудово - говорити рідною мовою - але перетворювати це у засіб понтування - низько.
    І зараз я бачу безліч таких прикладів, фанатично настроєних підлітків, які навіть не можуть чітко відповісти на питання: "Навіщо?"
    На мій погляд, це принижує мову. Мова не має бути засобом виділення із натовпу, показання своєї приналженості до певної касти.
    Мова - це символ. Так поводитися з символами - ганебно.
     
  2. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Погляд з далеку

    Кожна людина має право говорити в побуті, в компанії друзів, думати БУДЬ-ЯКОЮ мовою. Але українську ділову (як мінімум) повинні знати всі (хто, звичайно, думає про кар"єру). І тренуватися в розмовній мові на будь-які теми - найкращий засіб засвоєння. Аби не суржиком.

    Де ж тут понт ? Ще на початку 90-х років спостерігав у транспорті, просто на вулицях, як першокласники вчать російськомовних батьків української мови.

    Я, наприклад, просто не помічаю, якою мовою до мене звертаються на вулиці або телефоном, відповідаю "на автоматі" тією же.
    Але якщо я телефоную до державного закладу і мені на українське звернення відповідають російською - це вже нонсенс.

    P.S. А чому тему Ви назвали "Погляд з далеку" ?
    Київ - це недалеко від Львова.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. arizo_na

    arizo_na Member

    Відповідь: Погляд з далеку

    1. Понт у тому, як ставитися до певрної події. І насправді такі люди з розмов українською роблять бурю у склянці води.
    Вся справа у ставленні і у наданні значення мові, якою розмовляєш.

    2. Звісно, не так вже й далеко Київ, усього-то ніч у поїзді:)
    Я мала на увазі "з далеку" ні у кілометровому тлумаченні, а у психологічного. З далеку - як для людини, що розмовляє українською надзвичайно рідко.
     
  4. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Погляд з далеку

    Аrizo_na,
    дехто приходить на ЛФ з метою попрактикуватися у спілкуванні українською мовою. Тому просто дивує Ваша постановка питання. Я не соромлюся перепитати сантехніка або автослюсаря "як ця штука називається українською мовою".

    Якщо і маю якісь пробіли - то в ботаніці та сільськогосподарській технології. Тобто в темах, які я практично не обговорюю.
    І англійською розмовляти - не понт, а практика.

    Якось підвозив двох дівчат слов"янської зовнішності до Соломонова університету. Вони поміж собою розмовляли на івриті. Ось захотіли вивчити та пішли на курси. Як вони здивувалися, коли я поставив касету совєтських патріотичних та блатних пісень на івриті у виконанні Шауля Резника. :)
     
  5. arizo_na

    arizo_na Member

    Відповідь: Погляд з далеку


    Одна з моїх цілей перебування тут - практикування. Але ж це не означає, що я не маю права висловлювати свої думки.
    І те, що ви написали далі мені не зрозуміло. Висновок: ви просто далекі від тієї проблеми, яку я зачепила.
     
  6. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Відповідь: Погляд з далеку

    Підтримую Бориса. Де тут понти? Нормально.
     
  7. arizo_na

    arizo_na Member

    Відповідь: Погляд з далеку

    Якщо, наприкла, ви мешканець Львова... усе своє життя розмовляли української... і тут раптом вам прийшло на думку, що було б непогано почати розмовляти російською і тільки нею... щоб там не казали ваші знайомі, а ви ж знаєте, що то є зараз круто.
    Хіба то б не були понти?
    Були і є.
    От та сама ситуація описана мною.
     
  8. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Відповідь: Погляд з далеку

    На мою думку, людина розмовляє тією мовою, якою їй зручно. Або тренується, вчить мову. Не можу зрозуміти, як мова може бути предметом "понту"? Ну ще "модою" може, а "понтом"...:cool:
     
  9. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Погляд з далеку

    Я народився в середній Азії (50-ті роки), жив там до 6 років (батьки - кияни). Українська мова звучала як фольклор, як цитати з казок та пісень.
    В Києві швидко адаптувався, закінчив російську школу + технічний ВУЗ. І просто не розумію людей, які в Центральній Україні відчувають якісь проблеми щодо опанування української мови. Я в т.ч. перекладаю user's manuals з англійської на українську - і що Ви думаєте ? Навіть кримські татари вивчают матчастину за тими перекладами. Без проблем.
     
  10. arizo_na

    arizo_na Member

    Відповідь: Погляд з далеку

    Я також цього не розумію, але можете повірити мені на слово, так воно і є у людей, про яких я писала.
    Не знаю скільки вам років і звідки ви, але як би хоч раз мали можливість контактувати з київськими підлітками "золотою молоддю", ви би зрозуміли, про що я... якщо не розумієте - так тому і бути.
     
  11. arizo_na

    arizo_na Member

    Відповідь: Погляд з далеку

    Я про проблеми оволодіння мовою нічого не казала.
    Проблем ніяких не має, мову вивчають у школі, мовою українською викладають у вузах, пишуть, говорять ЗМІ.
    Я писала про геть іншу проблему: несвідоме вживання мови виключно у контексті новомодної тенденції.
     
  12. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Погляд з далеку

    По-Вашому, українська мова в Києві - ознака сільського походження ? А раніше Ви не бачили корінних україномовних киян ?
    Я щоліта тусуюся зі студентськими компаніями і нічого дивного (в мовному сенсі) не помічав. Ну є сленг, ну є різні музичні смаки, свої культові та символічні фігури.
    а мова - буває змішана (1 - кожний говорить та відповідає своєю рідною; 2 - відповідають кожному співбесіднику його мовою).
    Нема проблеми.
     
  13. arizo_na

    arizo_na Member

    Відповідь: Погляд з далеку

    Нічого собі... звідки ви все це взяли... невже читаєте між рядків? Тоді перегляньте цю здібність - ви між рядками бачите те, чого там не має.
    Я не вважаю українську у Києві ознакою сільського походження, у мене безліч знайомих, які розмовляють українською (більшість тому що їх робота пов'язана зі спілкуванням українською).
    Українська мова - це чудово.
    Я не проти мови, я не дискриміную людей, які нею розмовляють.
    Я заявляю, що я проти використання мови у якості новомодної тенденції серед гламурних підлітків. Мені це не приємно. І не більше. Усе інше, що ви знайшли у моєму записі - це безпідставно, тому що нічого такого я не писала, а тим більше і не думаю.
     
  14. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Погляд з далеку

    У кожному товаристві, навіть у неформальному, є "своя" мова. Яка базується на одній з загальновідомих.
    Колись я тусувався серед лабухів, я теж користувався певним сленгом з багатьма словами з мови ідиш та неологізмами невідомого походження. І не вважав це приниженням національної гідності.

    Кожна людина йде своїм шляхом до якихось мовних звичок, стандартів.
    Тільки дехто (наприклад, відомі правозахисники) вважають російську мову мовою слідчих та вертухаїв.
     
  15. Forpost

    Forpost Стоїк

    Відповідь: Погляд з далеку

    До активного життя приступає нове покоління.І якщо навіть це мода ,яка має протестну складову,то я за таку моду ,за такий фанатизм.Персоніфікація молодої особи засобом мови,набагато краща з моєї точки зору,ніж будь що інше .Натовпом послуговується будь яка влада, а небажання бути в його лавах може бути тільки похвальним.Кастовість по мовній ознаці звичайно щось нове,туть Київ видно опередив п"ємонт національного відродження.Що ж, щиро вітаєм молодь Києва в касті україномовних громадян України.
     
  16. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Погляд з далеку

    New Shrek,
    Абсолютно вірно сформульовано.
    І при цьому ніхто нікому не заважає в етнічній самоідентифікації. Хоча знаю чимало російськомовних патріотів України, які підтримують вимогу єдиної державної мови - вже заради дітей.
     
  17. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Відповідь: Погляд з далеку

    Якщо розмовляти українською зараз справді модно і круто, то це дуже навіть добре. Я не розумію, що ви угледіли в цьому поганого?

    Є модний одяг - його носити погано? Є модна музика - теж погано?

    Навпаки, було б дуже навіть непогано, якби українською стало модно не лише розмовляти, але й кіно знімати, книжки писати, газети видавати.
     
  18. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Погляд з далеку

    Ось двічі на рік у київському інституті фізкультури проходять книжкові ярмарки в основному українських видавництв. Користуються великою популярністю і не тільки серед фахівців. Там все - аудіоCD з українськмим казками, підручники, атласи, художня література (можна придбати з рук автора) ... до фільмів, релігійно-філософської літератури, причому не тільки християнської.
    Хто хоче, той знайде.

    А я пам"ятаю, як на початку 70-х інститутська викладачка англ. мови викликала до кабінету мого однокурсника (син офіцера, закінчив школу в ГДР) і сказала:
    "Не бравуйте своєю бездоганною вимовою. Я розумію, що ви слухаєте Бі-Бі-Сі та Голос Америки. Але я зобов"язана на вас "настукати" куди треба, а мені цього не хочеться, бо ви - мій найкращий студент".

    Тож "знати англійську" - модно чи немодно ?
     
  19. arizo_na

    arizo_na Member

    Відповідь: Погляд з далеку

    Звісно, всього-навсього використання мови не запризначенням і неповага до неї.
     
  20. Відповідь: Погляд з далеку

    Насколько я понимаю arizo ну (а девушек с такими аватарами понимать обычно сложно а потому - интересно), раздражает её, что в тусе "чуваки и чувихи" приравняли (фактически, своим поведением) соловьину к джинсам с низкой талией, трусикам танго, бретелькам лифчиков навыпуск и что там сейчас ещё из моды выходит... ЧТо она-то всегда ридну мову поважала и респектувала, хоть и пользовалась другой, а эти выскочки только вчера украйинську называли мовою сэлюкив, а зараз ... Что мол поматросят и бросят мову, что мол не СУТЬ это их, как положено бы родному языку, не часть (одна из основных) мировоззрения, а лишь модный аксессуар, который сегодня выставляют напоказ, а завтра выбросят за ненадобностью...

    Это не значит, что я с выводами arizo ны согласен, но думаю, что возмущалась она именно этим. И в принципе, огорчительно конечно, что "не суть"... Но у тусовщиков суть не очень глубокая, глядишь, и успеет её заполнить-то, пока в моде ;) :) :)

    Arizo na: А Вам правда сны на определённом языке снятся? Расскажите!
     
а де твій аватар? :)