Поетеса-дисидентка Ірина Калинець

Тема у розділі 'Персона', створена користувачем TesTanya, 2 сер 2012.

 1. TesTanya

  TesTanya Well-Known Member

  31 липня, внаслідок тяжкої і тривалої недуги на 72-му році пішла з життя українська поетеса, прозаїк, публіцист, культуролог, літературознавець, діяч дисидентського руху, правозахисниця Ірина Калинець (Стасів).

  http://www.unian.ua/news/517738-pomerla-poetesa-disidentka-irina-kalinets.html
   
 2. TesTanya

  TesTanya Well-Known Member

  http://www.istpravda.com.ua/articles/2010/12/6/7810/
   
 3. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

  82 роки сьогодні відзначає Ігор Калинець. Цього дня пригадаємо розмову з Локальна історія, під час якої поет розповідав про переслідування КДБ, допити, радянські табори та повернення вже іншою людиною.

  Ігор Калинець: “Ми не були дисидентами, ми були націоналістами” — Локальна історія

  2021-го минає сорок років відтоді, як український письменник Ігор Калинець вийшов на волю із радянських таборів. У 1972 році його засудили до шести років в’язниці та трьох років заслання за причетність до дисидентського руху. Аналогічний вирок отримала його дружина, Ірина Калинець-Стасів. Їхня донька залишилася у Львові – подружжя побачило її аж у 1980-х роках. Повернувшись до Львова, пан Ігор припинив писати. Він збагнув, що висловив у поезії вже все, що міг. А дисидентом, зізнається, ніколи себе не вважав. У розмові з “Локальною історією” Ігор Калинець розповідає про переслідування КДБ, допити, радянські табори та повернення вже іншою людиною.
  [​IMG]
  Ігор Калинець з дружиною Іриною Стасів-Калинець
  Фото: radiosvoboda.org
   
а де твій аватар? :)