Пони́ззя — історична назва території між Південним Бугом і Дністром. Пониззя було населене нащадками давньоруських племен. У 13 столітті входило до Галицько-Волинського князівства. Найбільші міста — Кам'янець, Бакота — були опорними пунктами у боротьбі проти половців та монголо-татар. З другої половини 14 століття за цими землями закріпилася назва Поділля. Нині територія колишнього Пониззя входить до складу Хмельницької та Вінницької областей. Прізвища в жителів Поділля західноукраїнські на -у(ю)к. Подільський діалект входить до південно-західного наріччя разом з галицьким, волинським, буковинським, гуцульським, бойківським, лемківським, закарпатським.
Поділля взагалі в Тернопільській області починається яка ж це ще Україна як не західна ---------- Додано в 10:59 ---------- Попередній допис був написаний в 10:56 ---------- хоча якщо відділятися,то строго по кордону рівненська-житомирська, хмельницька-вінницька бо вінницька область хоч і поділля, але майже така сама як і черкаська, кіровоградська ітд
Чому це Вінницька область така як Наддніпрянщина? В нас за помаранчевих відсоток був вищий чим в Хмельницькій, майже такий як в Рівненський. І говір в нас західний.
мені Вінничина здавалася такою самою як і центральна Україна ближча навіть до Кіровоградщини-Херсонщини чим наприклад до Івано-Франківщини ну це моя суб"єктивна думка може і не так а помаранчеві-не помаранчеві то таке он на попередніх виборах тільки на Волині вибрали БЮТ всі інші регіони ПР, тягнибакса і балогу
Ну по цій вашій карті відразу за червоним кордоном починається повний хохлізм. А трохи відступити - Вінничина-Житомирщина - трохи розбавлений, але теж неприємно.
Житомирщина - не Західна Україна. Там все па-русски. А в нас в Винниці переважає подільський діалект. Коли до нас приїжают зі сходу, навіть з Черкас - чуют, що ми говоримо не так і кажут Західна Україна. Наша область тісно співпрацює з Польщею. Не бачу в нас нічого "жовтого з карти".
Історично Поділля - це східна частина Галичини. Поділля ще входило до Теребовлянського, потім Галицького і Гал.-Вол. князівства. Населення тут не козацьке, а посполите. ---------- Додано в 14:32 ---------- Попередній допис був написаний в 14:28 ---------- В Житомирі, нє? Галицьке князівство
Це тому що в нас один говір - південно-західний. В Вінниці говорять по-різному, але більшість подільським діалектом із русизмами.
мова в нас не настільки різна, щоб якось ділити все це відносно місцеві говірки абсолютно не є якимось чинником який вливає на сепаратизм, чи тер.-адм. зміни менталітет на це впливає
Взагалі то Західною прийнято вважати Україну, яка до 39-ого не була під совєтами. Але мені здається, той факт, що Правобережжя майже усе 18 століття на відміну від Лівобережжя, було в одній польській державі разом із Галичиною та Волинню, мав залишити свій відбиток на ментальності подолян у бік схожості з більш західними українцями. А якщо поняття Західна Україна розглядати як синонім до поняття українськість, як готовність її відстоювати, до Поділля, без суминіву - Західна Україна, хоч на тлі Галичини і здається не таким крикливим.
думаю що є в принципі в нас майже всі на 90% совки але 70 років під комуністами і 45 років таки дають різницю
Сама Західна Україна неоднакова. Закарпаття окремо, Галичина і Волинь теж різні, об"єднує їх лише УПА.