Пільги захищають не бідних, а владу

Тема у розділі 'Лібертаріанство, теорія лібералізму', створена користувачем bayard, 6 чер 2012.

  1. bayard

    bayard Дуже важлива персона

    В жодній розвинутій країні світу немає такого явища, як пільги. Їх майже не залишилось в країнах, що утворилися після розраду СРСР. Тільки в Україні ще залишився цей рудимент «розвинутого соціалізму».

    Чому?

    Пільги – це феодальний спосіб доступу до благ.

    Коли у феодального господаря не було грошей, він давав пільги.

    Демократія та ринкова економіка передбачають рівність всіх людей в своїх правах та обов'язках.. Матеріальна допомога бідним чи тим, що мають заслуги перед громадою не має до пільг жодного відношення. Бо отримувач допомоги платить за себе сам і одержує на це гроші безпосередньо від громади. Пільговик не отримує грошей, а має право не платити.

    Які пільги найбільш поширені в Україні?

    Безоплатний проїзд на транспорті (міському, міжміському, міжобласному), оплата комунальних послуг, санаторно-курортного лікування, зубопротезування, 100% виплата допомоги по непрацездатності, пільги по відпускам та т.ін.

    Пільги спотворюють ринкові відносини.

    Їх надає перевізник, лікар, комунальник. Держава теоретично відшкодовує. Але немає обліку, хто кому і на яку суму надав пільг. Відшкодування відбувається за нормативами. Більше отримує не той, хто більше надав послуг, а хто здатен від держави це відшкодування отримати.

    Феодальні відносини виникають між владою та бізнесом – ти обслуговуй пільговиків, а я тобі дам гарний маршрут, сертифікат та т.ін Не будеш обслуговувати – не отримаєш!

    Цілі села залишаються без транспортного сполучення, послуг та товарів. Бо там живуть майже самі пільговики. Мало хто захоче обслуговувати такі населені пункти. А якщо б ці люди отримували адресні гроші та платили б в транспорті? Мабуть, автобуси б ходили і шляхи ремонтувались.

    Пільги спотворюють місцеве самоврядування.

    Бо держава надає відшкодування не перевозникам та комунальникам, а регіонам, містам. Також за нормативами. Скільки в регіоні пільговиків, скільки належить на 1м2 тролейбусу та т.ін. Більше отримують ті регіони та міста, які можуть отримати. В результаті кращий мер – той, що вміє отримати бюджетне відшкодування, а не той, хто краще впорається з міським господарством. Бо інакше місто збанкрутує.

    Пільги достаються не бідним, а активним та тим, що ближче до розподільника.

    Найбільше пільг в країні мають народні депутати. Тільки вони можуть, наприклад, безкоштовно їздити по всій країні круглий рік всіма видами транспорту. з повітряним включно.

    Чимало пільг мають держслужбовці, судді, прокурори, міліціонери. Серед інших пільговиків також чимало не бідних людей.

    Але, найгірше те, що більшість не знає, які пільги їм належать, або не можуть ними скористатись. Наприклад, на одержання безпроцентної позики на індивідуальне житлове будівництво мають право чорнобильці, інваліди та учасники війни, судді. міліціонери та т.ін. Скільки простих інвалідів та чорнобильців реально отримали такі позики?

    Пільги на транспорт не актуальні для тих, хто не може вийти з дому, чи живе у місцевості без транспорту. З іншого боку чиновник та його близькі точно знають, які пільги їм належать і завжди можуть ними скористатись.

    Коли виникли пільги:

    Пільги в СРСР розквітли за часів «застою». Влада відверто працювала на себе, в «світлі цілі» вже не вірили і ті, хто їх проголошував.

    Але ж для авторитарної влади потрібна велика мета та великі вороги. Інакше не зрозуміло, чому ці люди мають бути при владі, монополізувати права та ресурси та тримати весь інший народ в злиднях.

    Для соціальної стійкості режиму були введені пільги. Їх отримували ветерани ВОВ, працівники ВПК, чиновники. Фактично їх мали «тіньовими», працівники торгівлі, збуту – ті, хто мав безпосередній доступ до товару. Тобто зовсім не найбідніші. Не випадково до сьогодні найбільший сум за СРСР висловлюють ветерани війни (яких вже небагато залишилось), державні службовці та працівники ВПК радянських часів. Навіть засуджуючи владу КПРС та окремих керівників того часу, вони жалкують за СРСР, який в їх спогадах відрізняється від тієї країни, в якій жили інші.

    Пільги – механізм захисту влади. Але дуже затратний.

    Навіть СРСР не вистачило нафтодоларів. В України нафтодоларів немає. У влади не вистачає ресурсів і щоб самим розпоряджатись в своє задоволення, та ще й щоб на мільони пільговиків вистачило.

    Тим не менше з перших днів українська номенклатура стала відтворювати радянську систему пільг. На сьогодні їх мають десятки категорій громадян.

    Афганці і чорнобильці, діти війни і жертви нацистських переслідувань, політичних репресій, чиновники та правоохоронці, пожежники, народні депутати та члени ЦВК, бібліотечні та музейні працівники та багато інших.

    Пільги заміняють гроші для бюджетників. Пільги заміняють перспективи самостійного життя для всіх. Отримувач пільг не чипає владу.

    Саме тому жодна українська влада не може відмінити пільги.

    Бо для відміни пільг треба:

    - відмінити їх для самої влади, започаткувати відповідальність, суспільний контроль та соціальні ліфти;

    - дати доступ для ресурсів всім охочим їх використовувати, тобто зменшити перерозподіл суспільного продукту через державу, зняти адміністративні бар'єри для активного працездатного населення;

    - навести лад з тими, хто потребує допомоги по об'єктивним причинам не може прогодувати себе, родину, дітей, адресно допомагати їм, а також тим, хто має заслуги перед громадою.

    Для цього потрібна інша влада.

    Кожний український керівник починав з намагань прибрати пільги В результаті весь час пільги тільки збільшувались (мова про відміну пільг, а не про беззаконний перевід їх на ручне керування, яке здійснив уряд Азарова).

    Теперішній Президент – не виключення.

    Але й опозиція проти відміни пільг. Бо боротьба проти їх відміни – спосіб перебрати на себе прихильність людей, що живуть трафаретами минулого. Для кого пільги – «піклування влади про людей».

    Часто густо й громадськість підтримує такі забобони. Існує переконання, що перебудувати владу. зробити її відкритою для суспільства, не корупційною можна зберігши пільги. Але це – хибна думка. Реформа влади та відміна пільг – це має бути паралельним процесом. Пільги потрібні для існуючої неефективної, замкнутої на себе влади. І вони відтворюють таку владу.

    Пільги занадто затратні для економіки, вони роблять біднішими кожного.

    Продовження пільг – шлях для руйнування. Скасування пільг – частина шляху до демократії, відкритої влади та суспільства.

    Тому справді опозиційні партії та рухи мали б не підвищувати рейтинг на захисті пільг, а вимагати їх скасування як частину потрібних країні реформ.
     
  2. гренадер

    гренадер пенсіонер

    ...Пільги в СРСР розквітли за часів «застою». Влада відверто працювала на себе, в «світлі цілі» вже не вірили і ті, хто їх проголошував...
    ----------------------------------------------------------------------------------

    Верно. Но советская власть платила им мизер. К примеру, докер в порту в 1970-е годы в месяц получал зарплату 200 - 300 рублей. Ему на жизнь вполне хватало. А вот, допустим милиционер ППСМ в месяц получал 90 рублей. В месяц квартира и коммунальные расходы составляют до минус 25 - 30 рублей. На месяц проживать за 60-70 рублей. К тому же дети. Вот и крутись. К тому же служба с оружием, опасностью нападения. Не завидуйте....
     
  3. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Пільги - це спроба держави хоч якось віддячити людям, які на це заслуговують. Наприклад, пільги ветеранам, пільши чорнобильцям, пільги донорам і т.д. До майнового стану людини вони ніякого відношення не мають. От субсидії на жкг, виплати малозабезпеченим і т.д. - інша справа.
     
  4. bayard

    bayard Дуже важлива персона

    це ви такий вирок з назви теми зробили чи прочитавши всю статтю?
     
  5. Мілена

    Мілена Дуже важлива персона

    А який висновок зробили ви, прочитавши всю статтю?
    Мій висновик - відмінити всі пільги вже завтра!
    І тоді на проізд у міському транспорті я буду витрачати 10% своєї пенсії.
     
  6. гренадер

    гренадер пенсіонер

    Завидки берут!!! У одних есть льготы, а у других - нет.
     
  7. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Це не вирок. Це моя думка стосовно пільг як явища, яка склалася дуже давно. Щодо пільг є багато важливих питань, але у статті вони навіть не зачеплені.
     
  8. bayard

    bayard Дуже важлива персона

    безумовно!
    коли пільги відмінять вам пенсію можна підвищити на 20%
     
  9. Мілена

    Мілена Дуже важлива персона

    Меняемся? Я вам свою льготу ездить в городском тр-те по пенсионному, а вы мне свои годы!
     
  10. Мілена

    Мілена Дуже важлива персона

    Заметано.
     
  11. VladR

    VladR Active Member

    Тяжело поверить :sad: Просто потому, что например, в Харькове бесплатно пенсионеры ездят на троллейбусах (экономят 1.5 за поездку( и на метро (2гр). Я, конечно, не знаю Вашей пенсии, но это надо каждый день по 2 поездки туда-обратно совершать. А на маршрутках льготы пенсионерам не действуют.
    Но я все равно не пойму. Если Вам дают льготы на 10% Вашей пенсии, почему нельзя вместо льгот дать Вам пенсию на 10% больше? Почему это плохо Вам?
    У нас льготы не платить по ЖКХ дают работающим сельской местности милиционерам. библиотекарям, озеленителям, медикам - десяткам профессий. Почему вместо этого не повысить зарплату - это же все государственные предприятия, все из 1 кармана идет? Только они смогут рассчитываться деньгами со своими коммунальшиками. Почему это плохо Вам (им)? Почему это плохо власти понятно и в статье изложено.
     
  12. VladR

    VladR Active Member

    Да, какие эти важные вопросы, Вы оставили это знание для себя, с нами грешными не поделились :girl_cry:
    Ваш комментарий как раз и есть иллюстрация статьи. Заслуженные люди не могут получить по заслугам и власть им дает этот феодальный эрзац. К которому, почему-то, все привыкли и одобряют :ireful:
    Об этом и речь, что социальные выплаты должны идти бедным. А заслуженные должны получать по заслугам и платить за себя.
     
  13. Мілена

    Мілена Дуже важлива персона

    Уточняю насчет проезда: любой "выезд" - это ведь туда и назад, а значит = 7гр (на одном метро мало куда доедешь), 7 умножить на 15, и получается 10% моей пенсии.
    Но главная интрига в том, что +100 гр или -100гр - это такая же издевательски смешная сумма, как и вообще вся моя пенсия. (Благо, что благодаря мужу, я могу по этому поводу не переживать.)
    Просто никто не понял моей иронии. Я же пыталась сказать, что все эти рассуждения вроде "отменим льготы, но повысим на мизер ваши мизерные пенсии и тем самым сделаем вам благо" есть лицемерие и глупость.:p
     
  14. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Да почему для себя? Они общеизвестны. Например, какие категории людей имеют право на льготы (за что льготы детям войны или судьям, нардепам...?); обоснованность отдельных вид льгот (почему абитуриент-инвалид или "чернобылец" имеет преимущественное право на поступление в вуз?); замена льгот доплатами за конкретные заслуги (после войны платили за ордена, например); самое главное - монетаризация льгот. Но толку это ТУТ обсуждать?
     
  15. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    погоджуюся з тим, що пільги зло
    владі необхідно платити гроші, а не ховатися за пільгами
    тому водії маршруток і тікають від пенсіонерів, бо знають, що їм ніхто нічого не компенсує
    пенсіонери обурюються, бо вважають, що пільги -- то є їхнє право, замість того, щоби отримувати грошову компенсацію

    пільги виховують два типи людей -- кого вони бісять (наприклад, водії маршруток), і тих, у кого складаєтсья ілюзія, що він живе безкоштовно

    нікого не дивує, чому за комуністів досі голосують?
     
  16. VladR

    VladR Active Member

    Какие категории имеют право на льготы вроде перечислены.
    За что? Так ведь написано. Власть подкармливает тех, на кого опирается или тех, кого хочет успокоить.
    больше не за что.
    Кому следовало бы по соображениям морали и справедливости дать поддержку государства и какую именно - это совершенно другая тема.
    Тут важно другое - льготы зло.
     
  17. Ворчун

    Ворчун Чаю зашёл попить...

    подмена понятий.
    льготы - разве компенсация за возраст?
     
  18. Мілена

    Мілена Дуже важлива персона

    І ви не зрозуміли моєї іронії?
    Мене просто дратує, коли про відміну пільг для пенсіонерів з їх мізерними пенсіями говорять молоді і здрові і ще аргументують це тим, що в розвинених країнах ніде пільг немає. Там і таких пенсій немає.
     
  19. Ворчун

    Ворчун Чаю зашёл попить...

    а меня - поддержка пенсионерами всякого непотребства у власти...
    что так же трудно найти в странах с хорошей? пенсией

    выбирают пенсионеры, а отдуваются - молодые....
     
  20. Мілена

    Мілена Дуже важлива персона

    Мене також - зараз пенсіонери, відвернувшись від ПР, будуть голсувати за комуністів. І ніяк їм не втлумачиш, що фактично вони знову проголосують за голубих.
     
а де твій аватар? :)