Основи жорстокості

Тема у розділі 'Львівська газета', створена користувачем gazeta, 1 січ 1970.

  1. gazeta

    gazeta Well-Known Member

    Інцидент, про який сьогодні йдеться, трапився позавчора у львівській школі №40 на уроці “Основи здоров’я” (!). Усе починалося, за словами потерпілої дитини, з пустощів. Учитель ненадовго вийшла з класу, а учень, скориставшись її відсутністю, обмотав скотчем однокласницю. Повний текст
     
  2. Deus igrok

    Deus igrok Дуже важлива персона

    Відповідь: Основи жорстокості

    Аналогічний впадок був на сході країни. Бійка була на території школи.
    Результат - суд визнав потерпілих, і зобовязав виплатити школу моральну шкоду.
    Так що, запрошую до суду...
     
  3. Liliya

    Liliya Well-Known Member

    Відповідь: Основи жорстокості

    Про жорстокість сучасних дітей чи варто говорити, а щодо ситуації в школі, так батьки відправивши дитину до школи, можно сказати, передають її до рук вчителів, яким і варто слідкувати за їх безпекою.
     
  4. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    Відповідь: Основи жорстокості

    цікаво, чому в нас зі шкіл за таке не виганяють?
    хоча якщо вигнати зі школи, то ще гірше з нього може вирости
    краще за такі вчинки школярів відправляти в дитячі колонії і там перевиховувати. дітей з такими замашками не можна вчити разом з нормальними дітьми
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    Відповідь: Основи жорстокості

    Юра то хто? герой статті?
    і від чого в нього був шок? від того, що дали здачі? а мали помогти краще скотчем обмотати?
     
  6. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Основи жорстокості

    Пам’ятаєте випадок в 90-х роках,як отакі ж дітиска замордували двох дівчат на Збоїщах?Міліція міліцією,але їм підписала смертний вирок "братва",а це не жарти.В 1995 році живий залишався один(в одиночці)Що з ним потім було,не знаю,сумніваюсь,що він ще живе.
    В мене кум з того будинку,дещо розказував.Так що таким "дітям" не тільки міліція небезпечна...
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    Відповідь: Основи жорстокості

    і добре, що так
     
  8. Deus igrok

    Deus igrok Дуже важлива персона

    Відповідь: Основи жорстокості

    .... закопували по шию , і грали футбол ...
     
  9. ГРоманюк

    ГРоманюк Well-Known Member

    Відповідь: Основи жорстокості

    Не можна очікувати відчуття відповідальності автоматично у певному віці, оскільки це є результатом виховання, а не уродженим відчуттям.

    Якщо батьки не змогли сформувати почуття персональної відповідальності, а вчителям батьки рекомендують стояти осторонь процесу виховання, іноді шляхом загроз (це з власного досвіду) , то звідки йому взятися?
     
  10. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Основи жорстокості

    Згадайте дитинство:
    «Все починається в житті з малого,
    З зернини хліб — з промінчика зоря.
    І лєнін сам почав важку свою дорогу
    Також колись із букваря"
    ЗІ.От такі лєніни з таких і виростають...
    А очі добрі-добрі...
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    Відповідь: Основи жорстокості

    відповідальності? а річ не в ній. до того треба дійсно підрости, щоб розуміти значення того слова

    є інші слова і урожені відчуття - "співчуття", "жаль", "розуміння" до того кому роблять боляче, кого принижують нізащо і т.д.
    бо є діти, які ніц не відчувають, а є які відчувають. і з тим певно вродилися
    коротше, є речі яких не конче вчити!!! не про таких-то вже і малих дітей йдеться в статті
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. ГРоманюк

    ГРоманюк Well-Known Member

    Відповідь: Основи жорстокості

    Єдиної думки, чи є емпатія (а мова саме про те) уродженою чи придбаною немає. Навіть, якщо взяти перше, емпатія посилюється чи послаблюється в розвитку людини, тобто шляхом впливу зовнішніх чинників, отож емпатію можна й слід розвивати шляхом виховання.

    На жаль, формуванню таких якостей не приділяється в суспільстві уваги. Навіть серед дорослих не часто трапляються люди, яки здатні відчути біль іншої людини. Підлітки, зі своїм егоцентризмом, взагалі схильні перебільшувати свою унікальність і вважать, що справді страждають лише вони самі, тільки їм боляче, тiльки їхня власна біль реальна.

    Просто є діти, яких виховують. Почуття емпатії розвивається у сім"ї, де діти бажані, де існує любов i взаєморозуміння між дитиною та батьками,
    де не сліпе слідування прикладу батьків, а розуміння своїх дій.

    Народ був мудрішим ніж журналісти. У народі кажуть: малі дітки - малі проблеми...
    Саме в тому й річ: навпаки, потрібно дивуватися реакції дорослих, бо дорослі повинні розуміти, що у цьому віці треба бути готовим до всяких несподіванок, до змін поведінки людини тощо. Саме у цьому віці добра та спокійна дитина можє перетворитися на агресивне чудовисько. Досить одного помилкового кроку дорослих... можуть бути сумні наслідки. Слід враховувати вікові особливості.

    Додано через 36 хвилин
    Чесно кажучи, мене більше здивувало слова пані Оксенчук: "Що б вона не сказала...?"
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Основи жорстокості

    Я у дитинстві теж колотила однолітків. Правда тільки у випадку якщо вони нападали на інших-слабшиих. Тобто то така своєрідна бороттьба за справедливість була - дати здачі за тих хто сам не вміє. Мені тоді здавалось, що я права. Розмови тоді нічогісінько не давали, авторитету однокласника було замало, щоб заставити не знущатись над дитиною з "неблагопулочної" сім"ї, хворою чи надто беззахисною. Тепер постає моральна дилема як виховувати свою дитину в такому віці...
    Бо мене такиі мучить совість за те, що могла чужу дитину (хоч і однолітка) відлупасити.
     
  14. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Основи жорстокості

    Що і скотчем зв’язували?:cowboy:
     
  15. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Основи жорстокості

    Ну ні звісно)) Скотчем - це як пише книжка були пустощі..чи то як видається нам - напад. А я захищала. Могла книжкою відбороняти, або пхнути, або показати дорослий прийомчик - заломати (не зламати!) руку..
    Мене вчив самозахисту і прийомам батько. Бо раніше в дитсадку я не могла дати собі ради - мене там постійно били. Отаке.
     
  16. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    Відповідь: Основи жорстокості

    судячи з усього в того хлопця не було ні вродженої ні набутої емпатії
    і клепки теж, до речі
    я не знаю чому деякі люди, незалежно від віку, так поводяться, але я знаю, що це ненормально. ненормально чинити так з кимось не маючи на те підстав, а просто, щоб отримати задоволення

    може діти і піддаються вихованню, а от дорослі навряд чи
    дорослим більше підходить поняття "самовиховання" і яке би не було дитинство хтось здатен стати нормальною людиною, а хтось ні

    п.с. тільки не треба тепер мені пояснювати, що щодо поняття "норма" теж нема єдиної думки і т.д. :)
     
  17. ГРоманюк

    ГРоманюк Well-Known Member

    Відповідь: Основи жорстокості

    Судячи? «Не судіть, і не судимі будете» (Лк. 6.37).
    Скільки любителів кинути камінь першим! :) "Хто з вас без гріха, нехай перший кине в неї камінь" (Ів. 8,7). Ми не знаємо всіх обставин, як вже виносимо вирок.

    Можливо, хлопчик намагався захистити себе і не знайшов гуманнішого способу. У Америці він би просто розрядив в кривдницю обойму.

    Не можу не відзначити, що сучасні дівчини дуже далекі від образу шляхетної діви. У 90 випадків зі ста, мені, як вчителю, доводиться заступатися за хлопчиків. Дівчини, здебільшого, провокують хлопчиків до такіх вчинкив: обзивають, штовхають, задираються, висміюють, принижують. Моральна образа може бути гірше ніж фізична. Хлопчиків вчать підставляти щоку, поступатися, а дівчинки цим користуються. Але це неспроможна тривати нескінченно.

    Мене просто дивує позиція представників виконавчої влади: "Ця ситуація є жахливою, особливо якщо взяти до уваги, що хлопець підняв руку на дівчину". Де логіка?!
    Якщо би не на дівчину?

    ???
     
  18. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Основи жорстокості

    Можливо я дуже старомодний,але для мене хлопець,що дозволяє собі підняти руку на дівчину,або чоловік,який б’є жінку - не мужик,а повне і нікчемне г...о..А,якщо він сам того не розуміє,то він ще й недоумок.ІМХО
     
  19. ГРоманюк

    ГРоманюк Well-Known Member

    Відповідь: Основи жорстокості

    Жінку! І тут з вами згоден. А Ви абсолютно впевнені, що це була жінка, а не мужик в спідниці? Статистика розвинених країн свідчить, що об"єктом домашнього насильства частіше стають чоловіки, ніж дружини. Чим ця ситуація краще?
     
  20. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    Відповідь: Основи жорстокості

    хіба мужики в спідницях втрачають свідомість з переляку? :D
    та якби вона була така бойова як ви припускаєте, то дала би сама здачі, а не дозволила два рази себе скотчем обклеїти
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)