ОСББ багатоквартирного будинку.

Тема у розділі 'Влада і комуналка', створена користувачем Maryaxa, 21 вер 2010.

  1. Maryaxa

    Maryaxa Member

    Всім мешканцям Львова і цього чудового сайту, ПРИВІТ!!!
    Допоможіть будь-ласка чим зможете.
    Така ситуація: два роки тому у моєму будинку було створено ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку). Ну і виникли проблеми і питання скільки платити за опалення будинку. Мені цікаво якщо є тут люди, у яких є ОСББ скільки платять за квадратний метр? Які тарифи?
    І які посади в будинку є, наприклда - паспортист, бухгалтер, електрик, прибиральник. Які в них заробітні плати і як їх встановлювали ? Чи здаються в оренду якісь спільні приміщення або території? І чкільки таке теж коштує?
    Допоможіть.
     
  2. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Нема питань.

    Зателефонуйте до Василя Михайловича і він вам все докладно розповість.
     
  3. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Треба мати "на вході" труби опалення в будинок лічильник фактичного розходу води і тепла. Наприклад, лічильник покаже за місяць стільки-то гігакалорій, вартість цих гігакалорій, наприклад, 25 600 гривень. Це стільки тепла спожив весь будинок. Після цього беруться коефіцієнти на кожну квартиру, в залежності від того, хто яку площу опалює. Тобто - загальна опалювана площа всього будинку 4500 квадратних метрів. Значить, на 1 кв метр за місяць вийшло плати за опалення 25600 / 4500 = 5 рн 69 коп. Потім цю цифру треба помножити на опалювану площу кожної квартири. Наприклад, якщо площа квартири №18 складає 54 квадратних метри, то зо опалення вони мають сплатити 5 грн 69 коп Х 54 м.кв = 307 грн 26 коп.

    Якщо ж квартира № 12 має 63 кв. метри, то треба платити 5 грн 69 коп х 63 = стільки-то.

    Ще варто ввести особливі коефіцієнти - якщо у людини в квартирі стоять енергозберігаючі вікна та двері - він має платити менше, бо з його квартири виходить назовні менше тепла, тощо.

    Треба перевірити всі батареї опалення, бо у когось встановлено в 2-х кімнатній квартирі та кухні загалом 25 секцій, а у когось в такій самій квартирі - 40 секцій. Значить, він відбирає більше тепла.

    Ну і так далі. Ось так я б рахував. Найкращий спосіб без переробки системи опалення - це індивідуальні лічильники на кожному радіаторі опалення, як в Польщі та інших розвинутих країнах. Вони дозволяють підраховувати точніше і справедливіше. Крім того, тоді мешканці можуть регулювати потік тепла в квартиру, зменшуючи чи збільшуючи його і оплачуючи пропорційно кожен своє.

    Лишнє майно, що належить ОСББ, здавати в оренду можна і треба, і орендна плата має піти на покриття частини витрат мешканців на утримання будинку,знову ж таки - за коефіцієнтами, пропорційними до площі квартири.

    Оплату праці співробітників здійснювати на договірних засадах, тобто, вона має бути середньою по місту, і за результатами праці в межах оплати слід вводити преміювання.

    Все це обговорюється на загальних зборах ОСББ і затверджується голосуванням власників житла.

    Думаю, в міськраді повинен бути повний пакет документів з цих питань.
     
  4. Maryaxa

    Maryaxa Member

    Вибачте, а хто такий Василь Михайлович ?

    ---------- Додано в 13:50 ---------- Попередній допис був написаний в 13:30 ----------

    А на рахунок таких лічильників. На них можна нахімічити? В моєму будинку якраз так і рахується опалення як на вашому прикладі DIDIO , але деякі мешканці пропонують поставити лічильники в квартирах. Виходить, що якшо будуть у всіх квартирах по лічильнику то все одно прийде на будинковий загальний лічильник певна кількість тепла наприклад тих 25 600 грн, але як їх тепер ділити на кожного? Виходить що у мене буде лічильник по якому я заплачу - 10 грн за місяць, і так кожна квартира +- 15 грн , у будинку нехай 70 квартир - вихолдить що за будинок заплатять всього лиш 1050 грн, а решту грошей де тоді взяти? Тай ще хтось візьме взагалі виключить опалення і поїде на місяць в село. Адже всеодно тепло йде ще на сходову клітку, втрати по трубах на кожний поверх.
    Одним словом якась непонятка.
    А чи не краще зробити індивідуальне опалення - кожен у себе в хаті газовий котел і палить собі сам. Але газ більш небезпечний. І що робити?
     
  5. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Краще то воно краще, але хто дозволить?

    А взагалі то ОСББ, то не таке щастя, як про це говорять і агітують міські владці. Знаю по собі, бо у нас спочатку був житловий кооператив, а потім перереєструвалися в ОСББ. І ми жодного дня не були у ЖЕКу.
    Поясню на власному 20-річному досвіді чому це не так добре.
    Перш за все причина в наших людях, їх менталітеті і пофігізму. Люди в будинку живуть різношерстні:інтелігенціїя, бізнесмени, робітники, пенсіонери, пияки, наркомани і т.п. Ми на протязі більше 5 років не могли скликати зборів мешканців, бо не було кворуму. На збори постійно приходять 12-14 чол. з 72 квартир. А як часом і зберемо кворум, то виходить справжній балаган де кожен хоче викричатися і нікого не слухає.
    Платити вчасно не хочуть. Причому найбільш справно платять пенсіонери. Пияки не платять роками. Бізнесмени - місяцями, бо їм впадло стояти в черзі в Ощадбанк та й забувають про такі мєлочі, коли оперують тисячами. І решту мешканців мусять платити за них, тобто гроші зібрані на ремонт йдуть в оплату електроенергії, теплопостачання, вивозу сміття і т.п. Чому так? А тому що Львівенерго, теплоенерго і інші контори тепер укладають угоди не з окремою квартирою, а з юридичною особою - ОСББ. Якщо нема вчасно оплати - подають в суд і гроші стягують з загального рахунку за рахунок тих, хто платить вчасно. В жеку простіше- прийшли, виключили світло боржнику, якщо впирається - то з міліцією. А в ОСББ ви підете особисто до квартири наркомана чи алкоголіка виключати світло? І що він потім зробить з вами в темному під'їзді?
    Багато мешканців мають пільги, субсидії, які держава повертає ОСББ деколи через 2-3 роки, якщо добре набігаєшся і напросишся. А інфляція то йде. А гроші за послуги з ОСББ вимагають то вчасно.
    Також зростає квартплата чере перелічені фактори, а також те, що вам потрібно оплачувати зарплату голові правління, бухгалтеру, сантехніку, двірнику, паспортистці, електрику. За дякую чи за копійки ніхто працювати не буде. Та й нарахування на зарплату і податки також чималі. В жеку це оплачує кількадесят будинків, а не один.
    Минулого року в нас перегорів електрокабель від щитової до будинку. У Львівенерго сказали, що згідно угоди це наша зона відповідальності і ми за свої гроші оплачували кілька тисяч за кабель і його прокладку. Жеки перебувають на дотації, час від часу їм щось таки і капне з міського бюджету, а тут ні. Все за свої кровні.
    Якщо будинок новобудова, то ще куди не йшло, а якщо будинку 20-25 років, то то просто "торба".
    Правда є хороші винятки. На Сихові є об'єднання ОСББ, яким керує згаданий дописувачами Василь Михайлович. Там робота поставлена досить добре. Він хороший господарник і зумів все організувати. Сам бачив на свої очі, коли ходив до нього з нашим головою ОСББ за порадами і консультаціями. Мабуть там хороша ситуація ще тому, що об'єдналися багато ОСББ (не знаю скільки, але більше двох десятків) і є можливість маневрувати коштами, бо не щодня ж у кожному будинку аварія з кабелем чи трубою. Та й ті всі будинки, а не один оплачують роботу адміністрації і персоналу. Тоді менше навантаження на кожну квартиру і можна дати достойну зарплату працівникам, щоби потім з них вимагати фахової роботи.
    Не сприймайте мої слова як керівництво до дії, просто висловив своє бачення цього питання.
     
    • Подобається Подобається x 7
  6. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Голова асоціації ОСББ. А чому ви не читаєте ПП? Я ж вам все написав.

    ---------- Додано в 14:37 ---------- Попередній допис був написаний в 14:35 ----------

    Не мучтеся. Все це пройдений етап. Зателефонуйте туди, де я вам казав. Вам все розкажуть, проведуть навчання. Лічильники, опалення, все це робиться. Не придумуйте ровер з самого початку.

    ---------- Додано в 14:39 ---------- Попередній допис був написаний в 14:37 ----------

    А це правда.

    ---------- Додано в 14:44 ---------- Попередній допис був написаний в 14:39 ----------

    А я що казав?
     
  7. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 2
  8. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Найкращий варіант - це індивідуальні лічильники. Я ж писав. Цей індивідуальний лічильник встановлюється на кожен радіатор опалення без необхідності проводити зварювальні роботи. ТОді кожен платить тільки за себе. Що стосується сходових кліток тощо, то це - загальна для всіх жильців площа.

    З індивідуальними лічильниками оплачується так:

    на центральному лічильнику (на вході труби в будинок) фіксується загальна кількість тепла, яку спожив весь дім. Оце і є вартість опалення всього будинку, і квартир, і сходових кліток тощо. Тепер цю суму треба розділити на всі квартири. Як?

    Якщо стоять індивідуальні лічильники тепла на кожному радіаторі, то знімаються показники кожного лічильника.

    Наприклад - загальнобудинковий лічильник показав, що весь будинок спожив тепла на 25 тисяч гривень.

    квартира № 1, три лічильники, на першому "натікало" 117 одиниць тепла, на другому 129 одиниць тепла, на третьому 146 одиниць тепла, всього на квартиру 117+129+146=392 одиниці тепла.

    квартира №2, чотири лічильники, на першому 113 одиниць, на другому 160, на третьому 145, на четвертому 109. Всього по квартирі №2 спожито 527 одиниць тепла.


    І так далі по всіх квартирах. Потім всі одиниці тепла всіх квартир додаються. Тобто:

    квартира №1 +квартира №2 + квартира №3...., або 392+527+... і так далі.

    Додали ви і отримали загальну кількість одиниць тепла на всесь будинок: наприклад - 57500 одиниць тепла спожито всіма квартирами.

    Тепер ділите ВСЮ суму за тепло на ВСІ одиниці тепла: 25000 : 57500 = 0 грн 43 копійки. От стільки і коштує 1 одиниця тепла.

    Тепер берете дані по квартирам і вираховуєте, скільки кожна квартира має заплатити за тепло.

    1 квартира - спожито за місяць 392 одиниці тепла. Множите на вартість одиниці тепла - 392 х 43 коп = 168 грн 56 коп

    2 квартира - спожито за місяць 527 одиниць тепла. Множите на вартість одниці тепла: 527 х 43 коп = 226 грн 61 коп

    І так по кожній квартирі, кожного місяця треба знімати покази лічильника, і кожного місяця вираховувати шляхом додавання цих показників, скільки одиниць тепла споживають всі квартири будуинку, і шляхом ділення загальної суми за тепло, що показує центральний лічильник, на всі одиниці тепла ви отримуєте вартість 1 одиниці тепла. Вона кожного місяця буде різною, бо споживатиметься різна кількість тепла. Потім ви множите вартість однієї одиниці на ту цифру, яку отримали, додавши показники лічильників квартири. І отримуєте, скільки квартира платитиме за тепло. Ніях сходових кліток рахувати не треба - бо вони уже враховані пропорційно до споживання тепла кожною квартирою.

    На практиці буває, що в будинку є люди, в кого є лічильник, є квартири, в кого немає лічильників, і є квартири, у кого індивідуальне опалення.

    ТОді рахується так:

    у кого індивідуальне опалення - той оплачує за квартиру сам, в газконтору. Але ж він живе в будинку, а там треба опалювати сходові клітки тощо. Тому він буде платити невелику суму додатково ще й за опалення загальнобудинкових приміщень, пропорційно до його площі.

    Ці коефіцієнти повинні бути у паспорті будинку, або їх повинні вирахувати фахівці і сказати - на опалення загальнобудинкових площ іде стільки то тепла за місяць. І вартість його така-то. Вона ділиться між квартирами пропорційно їх площі.

    Всі що залишилися - з лічильниками чи без, по них загально будинкове тепло ділиться пропорційно площі.

    Наприклад, всі квартири без лічильників займають загальну площу 1500 квадратних метрів.

    Всі з лічильниками - 1800 квадратних метрів.
    Всі, хто має індивідуальне опалення - 570 квадратних метрів.

    Оплата за сходові клітки - 1100 грн на місяць.

    Додаємо площу всіх, і на всіх ділимо оплату за сходові клітки. 1100: (1500+1800+570). Те, що отримали, множимо на полщу кожної квартири. Виходить сума оплати за загальнобудинкові приміщення, яка у кожного своя, незалежно від того, чи є лічильник, чи немає лічильника, чи індивідуальне опалення, всі платять пропорційно до площі квартири.

    тепер оплата за тепло квартир:

    всього по лічильнику за будинок 25 тисяч гривень. Віднімаємо суму за сходові клітки, бо її вже нарахували на кожну квартиру.

    25000-1100=23900 грн - таку суму мають заплатити ті, хто мают лічильники, і ті хто не має.

    Ділимо пропорційно до площі:

    25000: (1500+1800)= 7 грн 58 коп на кожний квадратний метр. Це платитимуть ті, хто не має лічильника.

    Ті, хто має лічильника, платитимуть так.

    Всього квартири з лічильниками спожили тепла на суму 1800 кв. м Х 7 грн 58 коп= 13644 грн 00 коп.

    Тепер беремо показники всіх їх лічильників, і додаємо. Отримали ми 26132 одиниці тепла.

    Ділимо суму за тепло на всі одиниці тепла: 13644 : 26132 = 52 коп за одиницю тепла.

    Тепер множимо суму показників лічильників кожної квартири на цю одиницю, і отримуємо, скільки буде платити за тепло кожна квартира з лічильником. Не забуваємо за те, що кожна квартира заплатить додатково за загальнобудинкові площі, які ми вираховували вище.

    Все просто, нічого складного. Розрахунків для бухгалтера ОСББ багато, але для цього є комп"ютер, який вираховує все миттєво, достатньо тільки ввести тільки показники лічильників та площі квартир. :)

    ---------- Додано в 16:13 ---------- Попередній допис був написаний в 16:02 ----------

    А що стосується пияків і наркоманів, що робити з ними - нехай вирішують збори. Бо платити треба буде і за них, і вийде, що з зарплати персоналу ОСББ.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Інформативно Інформативно x 1
  9. Maryaxa

    Maryaxa Member

    Дуже вам дякую. Ви так все детально описали, що питань більше ніяких немає:)
     
  10. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Прошу врахувати, що ця схема оплати придумана мною "на ходу", поки я писав допис. Це просто викладено принципи, за якими то може рахуватися. Тобто, це приклад. Ніколи ніяких тарифів я не рахував і не встановлював. Для вашого будинку може бути інша схема оплати, тому що деякі тарифи встановлююься міською владою, або Державною комісією з регулювання тарифів ЖКГ, або чимсь подібним. Можуть існувати якісь дотації і так далі - тому, якщо ви маєте відношення до ОСББ - вам треба звернутися у міськраду, відділ ЖКГ.

    Коли отримаєте пакет докуметів - тоді звертайтесь, якщо зможу - щось роз"ясню.
     
  11. Maryaxa

    Maryaxa Member

    Дуже дякую ще раз, щоб я без вас робила ?:haha:
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Varvar

    Varvar Well-Known Member

    Трохи не по темі ОСББ, а стосовно лічильників.
    А які шанси (чи є досвід ?) встановлення індивідуального теплового лічильника у "звичайній" (не ОСББешній) квартирі ?
     
  13. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Дайте посилання на сайти про лічильники, які ви вже почитали.
     
  14. Miknero

    Miknero миється в бані

    А чому окрім лічильників на радіатори не ставити би ще й вентилі, які в разі тривалої неоплати або самостійної відмови від централізованого опалення можна було би перекривати та опломбовувати? Це може вирішити питання неплатників.
    Тоді схеми оплати можуть бути різними: б, л, в, л+в (батарея без лічильника та вентиля, з лічильником, з вентилем, з лічильником та вентилем).
     
  15. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Наркоман чи алкоголік - не хоче, не платить - і все тут. І пломбу зірве. І що далі?

    Крім того, опалення тільки в нових будинках "в кожній квартирі - своє". В старих будинках - опалення зроблено "стояками" - це коли труба проходить крізь поверхи послідовно, а через кожну квартиру проходить кілька "стояків". Відключать опалення в одній квартирі - розбалансовується по теплу весь під"їзд.
     
    Останнє редагування: 23 вер 2010
    • Подобається Подобається x 2
  16. Miknero

    Miknero миється в бані


    І у нас стояками. Чим більше буде перекрито батарей на стояку, тим краще буде гріти те що лишилось. Чим більше підключено радіаторів, тим більше вони охолоджують систему і тим гірше тепловіддача кожної з батарей. Чим більше батарей, тим більше розбалансовка системи через завоздушку, яка в радіаторах і відбувається. Окремі стояки може бути взагалі перекрито. Маю багаторічний досвід проживання в будинку без опалення та з частковим опаленням, з окремо відключеними стояками та знятими батареями, які замінено перемичками. Розбалансовка швидше буде, коли регулятори тепла почнуть крутити туди-сюди. А коли перекрито, або знято радіатор, то яка розбалансовка?
    А за зрив пломб та неуплату знімати радіатори по весні, аби алкаші з наркоманами їх не пропили.
    Не треба забувати, що наркозалежність кримінальнонаказуєма.
     
  17. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Мені дуже цікаво, як ви, мешканець того ж будинку, збираєтеся увійти до чужої квартири і знімати там радіатори і ставити замість них заглушки. Щось я собі того не можу уявити.
     
  18. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Батареї є власністю наркомана та алкоголіка. І забрати ви їх не маєте права, бо то буде кваліфіковано судом як розбій чи присвоєння чужого майна.

    Крім того, демонтаж опалювальних систем призводить до нерівномірних і нерозрахункових теплових деформацій будівельної конструкції взимку, що не враховані проектом будинку, і робити це заборонено.

    А ще, до всього того, охолоне стеля у сусідів наркомана знизу, і підлога у сусідів згори, на цих поверхнях сконденсується волога, може впасти тиньк і деформуватися дерев"яна підлога. Крім того, у цих сусідів в квартирах також буде холодно і волого, а в будівельних конструкціях заведеться грибок.

    І останнє - наркозалежність та алкогольна залежність не є "КРИМІНАЛЬНОНАКАЗУЄМОЮ".

    Ось такі пиріжки і така селяві. Думайте далі, що робити. :pardon:
     
  19. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Тупикова ситуація.
    Коперативні будинки, де люди самі купляли квартири, значно кращий контигент, а в таких, державних, різношерсне населення.

    ---------- Додано в 21:30 ---------- Попередній допис був написаний в 21:25 ----------

    Відключити лєтрику
     
  20. Miknero

    Miknero миється в бані

    Кожен сам за себе має вирішити:"Платити чи не платити і як платити?"
    А ви уявіть, що маєте заплатити за свій стояк або всі, або як хтось на стояку не платить, то стояк вимикають повністю. Вимикають у мороз. Батареї лускають. Потоп. Збитки. Суди. Що буде з сусідом, який відмовив в оплаті та знятті батареї. Не краще йому самому відмовитись від опалення тимчасово або зовсім. Але зовсім вимикати не можна, тільки частково, на окремих радіаторах, у окремих примещеннях або кімнатах, щоб не привести до замерзання системи та руйнування будинку через сирість, грибок та інше.
    У нас звикли до крайнощів. Тому і сидять взагалі без опалення, доки морози не вдарять і не зруйнують систему з потопами та збитками. А потім, коли на дворі +20 з гарячими батареями та відкритими вікнами. Кожному треба дати право вибору, як йому грітись і відповідно платити за це. Я би рекомендував на великі кімнати з двома стояками ставити лічильники тільки на один радіатор, або через один по-поверхово. Один радіатор для економії з лічильником, та вентилем, а другий шкварить повністю і т.д.

    ---------- Додано в 22:12 ---------- Попередній допис був написаний в 21:53 ----------

    Ви знову вдаєтесь в крайнощі. Хто вам каже, що сусіди мають приходити, чи працівники ЛКП та відбирати батереї. Мова йшла про лічильники та вентилі, а стрілку перевели на примусове видбирання.
    Хай самі думають, що краще? Самим прилади обліку ставити, заглушки (що глупо, бо простіше вентиль, який можна вразі потреби опломбувати), чи стояк вимикати.
    За неуплату суд. За зберігання та розповсюдження наркоти суд-термін-зона.
     
а де твій аватар? :)