ОБЛИВАНИЙ понеділок та інші звичАї

Тема у розділі 'Свята і вітання', створена користувачем Kaff, 28 кві 2008.

  1. Kaff

    Kaff Well-Known Member

    Нині - обливаний понеділок.
    Як Ви ставитеся до такого звичаю.
    Я особисто - не підтримую. Адже пересада у цій справі веде до звичайного хуліганства.
    "Пошли дурня Богу молитися, то він і голову розіб'є".

    Вулицями йдуть молоді й старі, діти і дорослі. Далеко не всі сподіваються втішитися відром холодної води. Хтось хворий, хтось - спішить на поїзд.

    Аналогічна ситуація - петарди.
    Колись на Великдень я з дружиною і малою дитиною у візочку до церкви поїхали. Службу чекали на дворі, бо з візком трудно було всередину зайти, а маля спало.
    То нам петарду під візок кинули....
     
    • Подобається Подобається x 17
  2. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: ОБЛИВАНИЙ понеділок та інші звичАї

    Я згiдна, на обливаний понедiлок або сидiти дома треба було або бути облитою з нiг до голови. Добре якщо тепло, або якщо тобi 13 i ти хочеш щоб тебе облили...як на мене то це неприємна традицiя. А про петарди я взагалi мовчу. Я б тi всi петарди заборонила. Може було б мало толку, он у нас в Iлiнойсi петарди i салюти теж забороненi, а на день незалежностi в кожному дворi стрiляє, так хоч в людей не кидають. Кафф, ви тих шпанюкiв зловили i показали їм де петарди роблять?
     
    • Подобається Подобається x 12
  3. Lady

    Lady Well-Known Member

    Відповідь: ОБЛИВАНИЙ понеділок та інші звичАї

    А якщо кульок з водою з дев"ятого поверху, то і до травм:ireful1:... всетаки міру треба знати.
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: ОБЛИВАНИЙ понеділок та інші звичАї

    Ох і хочеться мені тут деяких дівчєт облити водою!!!
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Малявка

    Малявка на своїй хвилі

    Відповідь: ОБЛИВАНИЙ понеділок та інші звичАї

    Терпіти не можу обливаний понеділок. На курсі першому жила на Сихові. Йшла з подружкою, так нас шпіндюки якісь так облили водою, що з нас просто скапувала вона, а то не було дуже тепло. І так 2 рази! Сухих курток більше не було, мусіли вдома сидіти. Треба знати міру.
     
    • Подобається Подобається x 6
  6. Anastasia

    Anastasia Well-Known Member

    Відповідь: ОБЛИВАНИЙ понеділок та інші звичАї

    Мене теж постійно обливали. Це все невихованість молоді і дітей. Хто їм нестрашний, того з ніг до голови облиють. Раніше намагалась з дому не виходити хоч там що. Зараз з чоловіком не страшно :) на нього глянуть і обходять стороною :). А сьогодні чоловіка дома нажаль немає і я з доцьою гуляла зранку до 11 поки малі/великі обливальники ще не повиходили надвір, бо невпевнена що нас не облиють. Спотворили звичай, нажаль.
     
    • Подобається Подобається x 4
  7. lotr_an

    lotr_an Well-Known Member

    Відповідь: ОБЛИВАНИЙ понеділок та інші звичАї

    зараз такі обливальники пішли - машина на швидкості проноситься облиє водою і далі пішли - то таке взагалі глупство
     
    • Подобається Подобається x 7
  8. Molv

    Molv New Member

    Відповідь: ОБЛИВАНИЙ понеділок та інші звичАї

    Мої перші свідомі обливані понеділки були у рідній 28-й школі.
    Тоді, після примусівки-"суботника" на сам Великдень у понеділок вже всі працювали чи вчились. А ми, потихеньку, по-крийому, щоби ніхто не побачив, кропили один одного.
    Власне, кропили, а не обливали.
    І коли за світлої пам'яті Вячеслава Чорновола на Великдень люди вперше вийшли із закутків своїх жител на волю - в центр, у Шевченківський гай - то, по старій пам'яті, сивочолі та сивовусі теж бавились в обливаний понеділок.
    Але кажуть, що "де істина будує храм, там чорт собі каплицю ставить".
    У ті вже далекі 90-ті роки багато хто з молодих не мав поняття, ні що таке обливаний понеділок, ані що таке Великдень.
    Тому і робили дослівно - обливали. А бажаючі висміяти наш звичай - підігрівали запал.
    А я і донині напепередодні пояснюю дітям нашим, що служив цей понеділок задля бажання молоді пожартувати, позачіпати одні одних.

    Сьогодні хлопців з бутилками води побачила на Сихові аж ввечір. А на тротуарах сухо і писку облитих не чути. Все потроху змінюється, і не обов'язково у гірший бік.
    Тому, якщо можете, простіть і забудьте.

    ХРИСТОС ВОСКРЕС!!!
     
    • Подобається Подобається x 10
  9. lotr_an

    lotr_an Well-Known Member

    Відповідь: ОБЛИВАНИЙ понеділок та інші звичАї

    а моя бабуся розказує, що колись хлопці дівчат парфумами пшухали :)
     
    • Подобається Подобається x 3
  10. Малявка

    Малявка на своїй хвилі

    Відповідь: ОБЛИВАНИЙ понеділок та інші звичАї

    на Закарпатті так і зараз є:)
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Zirnycja

    Zirnycja Well-Known Member

    Відповідь: ОБЛИВАНИЙ понеділок та інші звичАї

    В Угорщині теж поливає чоловіча стать- культурно, парфумами...і із заздалегіть вивченим віршиком-і малі і дорослі!
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. lotr_an

    lotr_an Well-Known Member

    Відповідь: ОБЛИВАНИЙ понеділок та інші звичАї

    а в Бориславі напевно нафтою поливають. ото вже вірний спосіб когось "підчепити", є нафта - є гроші. нє? :D
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. Бурулька

    Бурулька Well-Known Member

    Відповідь: ОБЛИВАНИЙ понеділок та інші звичАї

    У всьому має бути відчуття міри. Те, що кілька років тому було страшно вийти на вулицю, то страшенно злить. Зараз такого не спостерігаю. Не знаю, чи то щастить, чи просто з чоловіком почуваю себе в безпеці. А ще хлопці вважали, що облити дівчину - то найкращий спосіб їй сподобатися. діти...
    А про обливаний понеділок є приємні спогади з дитинства. Я на Свята їздила до бабці на село. Там росли ще троє дітей, з якими в нас різниця +/- 2 роки. То ми з таким задоволенням на подвір"ї обливалися, обливали батьків (але їх менше), а вони нас, приходили до хати мокрісінькі і щасливі. Але знали, що в святковому одязі обливатися не можна і в хаті нам було заборонено це робити. Де ж мої 5 років?
     
    • Подобається Подобається x 6
  14. Kaff

    Kaff Well-Known Member

    Відповідь: ОБЛИВАНИЙ понеділок та інші звичАї

    Мені також здається, що цього року якось спокійніше у Львові було на обливаний понеділок.
    Ватаги з пляшками ходили, але я особисто не бачив цього року тлумків, що з машин відрами обливали і таких самих тлумків, що у вагони трамваю заскакували і на всіх без розбору лили.
    Можливо, таки еволюціонуємо?

    Також цього року біля церкви петардами ніхто не лупив.
    Єдину петарду неподалік від мене кинули увечері після концерту на площі Ринок.
    Хоча до маршрутки в обід сіла жіночка років десь так 60. У хустині і плащі. Нарікала, що її облили підлітки.
    А старший дзядзьо у маршрутці кепкував: "А то ви шо - дівка, шоби вас обливали?"
    І на площі Митній до маршрутки зайшло багатенько людей, і дівчатка малі дивувалися, що їх покропили. Хоча, я так розумію, таки дійсно покропили, а не облили...

    Додано через 6 хвилин
    Ще одну річ згадав.
    Як вчився у школі десь так класі у 5-6.
    Взимі фішкою було дівчат снігом "милити".
    То я вичекав, коли дівчина, що мені подобалася трохи далі від школи відійде, я до неї підскочив а в жмені сніг - щоби милити...
    А вона - бідолаха - вся заплакана.Як глянула на мене...
    Я багато що зрозумів тоді.
    Дівчина ж та не лише мені подобалася...
    Її бідолаху, вже "намилили". А ми, дурні турки, так залицялися.
    Ясно, що я не милив її. А очі її досі на мене скрушно дивляться...
    :sad: :sad: :sad:
     
    • Подобається Подобається x 7
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: ОБЛИВАНИЙ понеділок та інші звичАї

    У бабциному селі так дівчина померла після того, як її хлопці облили зимнющою водою з криниці. Вони хотіли позалицятися, а вона через 2 місяці помела від запалення легень...
     
  16. sem41

    sem41 Well-Known Member

    Відповідь: ОБЛИВАНИЙ понеділок та інші звичАї

    Саме так.В селі де всі всіх знають,це є нор-маль-но! Там незнайому людину ніхто і НІКОЛИ не обіллє з ніг до голови,особливо якщо на вулиці +5. А в місті з населенням під мільйон,це є просто дибілізм. Світ просто змінився,урбанізувався,можна сказати і перенесення сільських звичаїв в місто то є катастрофа.Якщо перейти на юридичні терміни-дрібне хуліганство.
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. guculyanka

    guculyanka Well-Known Member

    Відповідь: ОБЛИВАНИЙ понеділок та інші звичАї

    Язичницька традиція, з християнством і Богом не має нічого спільного, як і Великдень, Зелені свята, паска, писанки, Спаса..., список нескінченний. Таке собі завуальоване поклоніння різним богам, а не християнство.

    Додано через 21 хвилину
    *Обливальний понеділок, про який ми детально і розповімо.

    Наша давня культура – це було шукання Бога в природі, в її явищах, шанування предків і віра в потойбічне життя. Наша давня культура була величною у своїй творчості і змісті, аж ніяк не нижчою за первісні культури Греції та Риму, які увібрали в себе багато чого з прадавньої культури нашої землі.

    Як відомо, вода і вогонь – “найвищі чистителі й святителі в давнину” – мали чарівні властивості: проганяти лихі сили, надавати силу матері-землі (Деметрі) для родючості, подавати здоров’я і сили людині, радість, добробут і таке інше.

    Тому у циклі Сонячних свят на початку кожної пори року цим стихіям віддавалась особлива пошана. Отже, на початку весни – а весна починалась після весняного рівнодення – практикувався ритуал обливання водою, який зазвичай виконувався приховано, несподівано, зненацька.
    http://www.harmony.com.ua/sacred_ua.php?id=35
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Іспанка

    Іспанка Чарівна білка:) Команда форуму

    Відповідь: ОБЛИВАНИЙ понеділок та інші звичАї

    А от мені чи не вперше цього року пощастило - мене не облили:) Ура!але в мене на очах так добряче облили одну дівчинку.ідемо ми з батьками на зупинку,бо мали їхати в гості до мого хресного.бачимо,стоїть дівча років 14,чекає на маршрутку.тут раптом під"їжджає машина(а те дівча якраз з самого краю стояло),відчиняється вікно і хлопець так добряче поливає ту дівчинку.вікно зачиняється,хлопці регочутьт і їдуть далі.дівчинка в повному шоці стоїть,а вода з неї дзюрком ллється.бідака, була змушена і ти додому і переодягатися. як на мене то вар"ятство їздити на машині та людей обливати..чи забігати в маршрутку і поливати всіх підряд,та ще й в холодну погоду..а є такі вар"яти ,що з даху кидають кульки з водою..жах...
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    • Смішно Смішно x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  20. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Знову поливаний :)

    Холодний «Поливаний понеділок у Львові» (відео)
     
а де твій аватар? :)