В звязку з перспективою подорожчання голандських сирів пропоную викладувати рецепти сироваріння в домашніх умовах. хай вдявляться такими цінами :ireful:
А то багато сиру наробите з магазинного молока (вода+барвник+пальмова олія+сухе молоко+чуть-чуть знежиреного коровячого) по ціні 7-8 грн за літр. А скоро воно буде ще дорожче. Хоча ідея з рецептами хороша. Не всі ж живуть в містію У декого є бабусі-дідусі у селі і вони хоч час від часу мають доступ до натурального коровячого молока.
домашній сир робила парку раз, але знову молоко та кефір магазинні, хто зна шо там є, але вийшов смачний і добрий, готується швидко ))
Я відігріваю часом сир, але з домашнього молока. Спочатку молочко стоїть пару дні в кімнатні температурі щоб прокисло, але кришку не закривати, а просто можна салфеткою накрити банку (якщо накрити туго кришкою буде затхлий запах). Потім це молочко переливаю в каструльку. Каструльку ставлю на чугунну велику сковорідку ( в селі відігрівають на кухні, а якщо поставити на газ, то низ буде нагріватись швидко і не рівномірно) і включаю маленький газ і так він собі відігрівається, треба дивитись щоб непереварився. Можна час від часу акуратно ложкою ніби піднімати краї. Вже як побачите, що утворився сир, то виключити газ і дати йому відпочити і остити, а після цього вже процідити через друшлак, а краще відцідити на марлічку і підвісити, щоб стекла вся сироватка.До речі сироватку можна використовувати для замішування хліба, дуже сманий хліб.
Люксусово описано, але те, що вийде буде сиром-творогом. А от голландський сир - сичужний, виготовляється методом сичужного сквашування, додаванням сичужного ферменту, котрий є дуже дорогим, що і впливає на ціну, разом з часом виробництва.
Причому робиться зі свіжого молока. Для цього потрібно мати певний посуд, інструменти для формування сирного зерна та інше причандалля. Крім того процес виготовлення сиру передбачає такий момент, як дозрівання сиру, яке триває декілька тижнів і вимагає приміщення з відповідною температурою і вологістю. Зробити в умовах міської квартири справжній твердий сир не вбачається реальним. Хіба що в селі, де є допоміжні господарські приміщення. Колись цікавився цим питанням і в інтернеті знайшов досить багато рецептів і технологій. В умовах міста можна приготувати бринзу, що теж непогано, але це не є твердий сир.
Може китайці наштампують - твердосироварок? ---------- Додано в 11:43 ---------- Попередній допис був написаний в 11:41 ---------- ага. 100 грам - 2 ойро, якщо скибочками П.С. Сир там завжди був дорогий - проте і якісний...
Не обов'язково, вчора брав в Шпарі ементалєр, 9,90 еур за 1 кг Причому з екологічного виробництва. В Чехії, Словаччині - є за 6-7 еур, нічим не гірший. Звичайно, є і дорожчі сорти, довшої ферментації, з цвиллю і т.п., проте думаю, що в Україні більше звикли до звичайних сортів твердого сиру - типу Emmenthaler, Edammer тощо.
Не знаю. Я його собі можу дозволити. Сир типу камембер чеського виробництва (Hermelin) коштує приблизно євро, той же сир від Добряни в Стрию влітку був двадцять з чимось гривень (в два рази дорожче). Але я його собі і в Стрию куплю, а от пересічний стриянин - навряд...