Напрямок хімічної еволюції

Тема у розділі 'Наука і технології', створена користувачем Василь, 16 жов 2009.

  1. Василь

    Василь Well-Known Member

    Розглядаючи молоду Землю, я намагаюсь вказати, в якому напрямку еволюціонують хімічні реакції та сполуки. Для того, щоб відповісти на це запитання, треба спочатку зрозуміти, в якому напрямку змінюються фізичні умови на поверхні Землі. Напочатку свого існування Земля була більш гарячою, а потім поступово охолоджувалась до стану більш-менш стаціонарної середньої температури, в якому вона знаходиться тепер. Отже, при високих температурах більш стійкими були атоми та молекули з великою енергією іонізації, а при охолодженні стали стійкими й молекули з малою енергією іонізації. Це й вказує на напрямок хімічної еволюції. Відомо, що органічні макромолекули в більшості мають малу енергію іонізації і можуть бути стабільними лише при низьких температурах. Відтак, можемо стверджувати, що синтез органічних макромолекул не є випадковою подією, а закономірністю еволюції поверхневого прошарку молодої Землі. З другого боку, при високих температурах більш ймовірним є синтез іонних радикалів, а не самих органічних молекул. Іонам притаманна кулонівська взаємодія на великих відстанях, що є своєрідним каталізатором відповідних реакцій синтезу іонних радикалів при високих температурах. При низьких температурах ці синтезовані вже радикали нейтралізуються, утворюючи звичні нам органічні макромолекули.

    Джерело тут.
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. О.Ф.

    О.Ф. Well-Known Member

    Василь! якшо вже ви так помішані на тих іонах, то думаю вам буде цікава ця підбірка статей і їх автор
    http://www.scorcher.ru/art/theory/resume.php
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. ABDURAKHMAN

    ABDURAKHMAN Well-Known Member

    В мене, можливо, буде дивне запитання до Вас:

    Як так сталося, що після першопричнного вивуху утворилися чіткі правильної сферичної форми небесні тіла: зірки й планети?
    Як могло статися так що ядро планет має більшу температуру ніж поверхня землі, отже енерґія іонізації там буде нижча, а життя там немає?
    А виникло чомусь на холодній, слабоіоні3ованій поверхні 3емлі?
    Парадокс?
     
  4. Василь

    Василь Well-Known Member

    Зірки й планети є сферами, бо їх речовина утримується навколо центра гравітаційним полем, яке є сферично-симетричним, тобто не залежить від напрямку в просторі, а лише від відстані до центра сферичної симетрії.

    Життя виникло внаслідок охолодження поверхні Землі, бо органічні макромолекули мають низьку енергію іонізації і при високих температурах розпадаються. Відтак, лише умови поверхні Землі є підходящими для виникнення життя!

    Ядро планет має більшу температуру, бо там більший тиск, якому відповідає більша температура.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. ABDURAKHMAN

    ABDURAKHMAN Well-Known Member

    1. Тобто, утворилось сферичне ядро і в процесі онтогенезу всесвіту на невеликі ядра почало щось нашаровуватись й так вийшла мантія планет?
    А величезні ядра залишилися без змін й стали зірками?
    ПИТАННЯ:
    ВИ УЯВЛЯЄТЕ ЯКА ТО МАЛА БУТИ ВЕЛИЧЕЗНА КІЛЬКІСТЬ ЕНЕРгії яка послугувала виникненню всесвіту?
    Чому після вибуху все не пожер хаос?
    Чому зірки розлетілися на величе3ні відстані одна від одної, таким чином не чинячи гравітаційного впливу одна на одну?
    Чому не збилось все в кучу після вивуху?
    2. Органічні макромолекули виникнули виникнули з менших органічних структурних елементів? А ті у свою чергу утворилися з простих неорґанічних?
    Чому ж то зараз в наш час з шаленим розвитком науки і техніки вченим не вдалося створити бодай найпримітивнішу бактерію?
    Пилу й тепла є достатньо.
    Час - не вважаю за аргумент.
    3. Чому ознак життя не знайдено на венері, марсі, місяці?
     
  6. Василь

    Василь Well-Known Member

    1) Я особисто вважаю, що планети та зірки не нашаровувались на ядра, а утворювались майже цілком ще з самого початку. Зірки відрізняються від планет тим, що в їхніх недрах дуже висока температура, достатня для того, щоб відбувались ядерні реакції.

    Хаос не є фізичною силою, яка може когось пожерти. Розлітання зірок є наслідком інерції Великого Вибуху, внаслідок чого речовина Всесвіту розлетілася в усіх напрямках.

    2) В наш час також можна створити живі організми штучно, але не шляхом синтезу з простіших, а шляхом еволюції примітивних систем з конденсатом електронно-іонних пар.

    3) Ознак життя на інших планетах немає, бо там немає життя. Для виникнення життя необхідні дві умови: по-перше, - наявність примітивних систем з конденсатом, а по-друге, - можливість тривалої еволюції таких систем аж до утворення генетичних механізмів розмноження, які притаманні життю.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. ABDURAKHMAN

    ABDURAKHMAN Well-Known Member

    1. А в ядрі планет хіба не відбуваються ядерні реакiї?
    2. Можна, але ще ніхто не створив...та й наврядчи хто створить...
    3. Питання на засипку:
    Чому на інших планетах не було примітивних систем з конденсатом пар іонів, бо, як я розумію можливість для тривалої еволюції в них була?
     
  8. Василь

    Василь Well-Known Member

    1. Може й відбуваються, але дуже рідко, бо температура є досить низькою.

    3. Просто примітивні системи є системами переохолодженої конденсованої плазми, які є нестійкими, а тому, щоб вони збереглись, треба, щоб існували сприятливі умові. Складнішим питанням є чому на Землі такі умови були?
     
  9. ABDURAKHMAN

    ABDURAKHMAN Well-Known Member

    А у Вас є відповідь на це питання?
     
  10. Василь

    Василь Well-Known Member

    Поки що ні.
     
а де твій аватар? :)