Нам важко буде знайти союзників

Тема у розділі 'Стрічка новин', створена користувачем Воланд, 27 кві 2009.

  1. Воланд

    Воланд newsmaker

    Олег Тягнибок: Нам важко буде знайти союзників

    [​IMG]
    Олег Тягнибок

    24 квітня 2009
    "Тернопільські вибори показали, що не завжди в політиці штучне блокування приводить до успіху, тим більше що блоки в Україні продемонстрували свою неспроможність. Сьогодні так складається ситуація, що на вибори нам вигідніше йти самостійно, ніж в блоці", - таку думку в інтерв'ю ІМК висловив лідер Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок.
    Політик також розповів агентству про участь партії в підготовці до президентських виборів і можливих дострокових виборів до Верховної Ради України.
    - Олеже Ярославовичу, сьогодні відбудеться політвиконком ВО "Свобода". Які питання плануються розглянути?
    - Ми слухатимемо керівників обласних організацій про стан справ на місцях, вони представлятимуть свій кадровий резерв. Окрім цього, проговоримо питання про поведінку партії на етапі можливих президентських і дострокових парламентських виборів, зокрема, якою має бути наша політика, агітаційна кампанія та які сьогодні є організаційно-кадрові ресурси для ведення цієї кампанії. Тобто буденні, чорноробські питання.
    - Уже ухвалене рішення щодо висунення Вашої кандидатури на президентські вибори?
    - Таке рішення ще не ухвалене, оскільки президентська кампанія ще не стартувала та не відомо, яку дату визначить Конституційний Суд. 23 травня у нас буде з'їзд партії, і, відповідно, тоді буде ухвалене рішення щодо участі у президентській кампанії й висунення (або невисунення) кандидатури. Проте, у лютому відбулася всеукраїнська конференція "Свободи", на якій ми ухвалили рішення, що будь-які вибори, які відбуватимуться в Україні, - дострокові, позачергові, муніципальні, - відбуватимуться за нашої участі.
    - У разі дострокових парламентських виборів, Ваша партія йтиме самостійно на вибори чи у блоці з іншими політичними силами?
    - Однозначно ми братимемо участь у парламентських виборах, але остаточного рішення щодо питання немає. Ми не виключаємо можливого блокування, хоча наша позиція щодо принципів об'єднання залишається незмінною: це спільна ідеологія та внутрішня люстрація. Хоча сьогодні так складається ситуація, що нам вигідніше йти самостійно й запрошувати до своїх лав представників патріотично налаштованих українців, які поділяють нашу ідеологію.
    - Але ж у разі блокування збільшуються шанси отримати більшу кількість голосів...
    - Тернопільські вибори показали, що не завжди в політиці штучне блокування приводить до успіху, тим більше що блоки в Україні продемонстрували свою неспроможність. Були такі блоки "Костенка-Плюща", "ПОРА-ПРП", "Наша Україна", і де ці блоки сьогодні? Вони не показали своєї ефективності, а це може зробити в нинішніх умовах лише політична партія, оскільки вона має єдину ідеологію та може гарантувати політичну відповідальність за свої обіцянки. Уявіть собі, сьогодні БЮТ веде переговори з ПР, а якби їхні виборці знали, що подібне відбуватиметься, вони б у житті за них не проголосували.
    - Із тих партій, які представлені нині, із ким у блоці бачить себе "Свобода"?
    - Наразі ті, хто теоретично може бути нашим союзником, уже вступили в союз з іншими партіями. Справа в не в тому, хочемо ми блокуватися чи ні, а в тому, чи є в інших партій таке бажання, оскільки вони, вибачте за таке непарламентське висловлювання, "лягали" під БЮТ і "Нашу Україну".
    - Бачите можливим союзником Арсенія Яценюка?
    - По-перше, у нього не сформована ще партія, а по-друге, виходячи з його заяв, ми бачимо, що він сповідає ліберальну ідеологію, а це є цілковитою протилежністю націоналістичній, яку сповідає "Свобода". Яценюк виступає за можливість передавання в загальне користування газотранспортної системи України, проти чого категорично виступаємо ми. Він говорить про те, що не важливо, якою мовою ти говориш, ми вважаємо, що державною має бути українська мова. Тобто навіть такі моменти говорять про те, що ми навряд чи знайдемо спільну позицію та зможемо блокуватися з Яценюком до виборів.
    - Ну а "рухівці" відповідають ідеології "Свободи"?
    - Що таке "рухівці"? Хіба ще є щось таке? Частина Руху "стрибнула" під БЮТ, частина метушиться між БЮТ і "Нашою Україною" і лише вичікує, хто з них буде успішнішим і якомога ефектніше себе прилаштувати до тих чи інших. Ми не бачимо чіткості позиції.
    - Так із ким же ви?
    - Ми з українцями, ми самі з собою. На жаль, сьогодні Україною керують політичні домовленості й політична доцільність. Хто буде нашим союзником, ми визначимо виходячи з конкретної ситуації. Якщо він підтримуватиме наші погляди, ми будемо з ним тісніше працювати. Якщо наш союзник хоче вирішити питання працевлаштування своїх політичних функціонерів - нам це не цікаво.
    Софія Піщік

    Інформаційна аґенція "ІнтерМедіа Консалтинг"
     
  2. Tan To

    Tan To сын империи

    Ну вот вам и "сильная рука":)
     
а де твій аватар? :)