Мольфи і мольфари. Думки експертів!

Тема у розділі 'Релігія', створена користувачем PREDRAG, 19 січ 2013.

?

Чи б хотіли отримати знання у спадок від мольфара?

Голосування закрито 19 лют 2013.
  1. Так

    20,0%
  2. Ні

    80,0%
  1. PREDRAG

    PREDRAG Well-Known Member

    Шановні, експерти! Хочу Ваших думок! Даю можливість проявити розум!

    - Що Ви знаєте про карпатських відунів?? Що таке мольфа??
    - Що Вам про них оповідали, а можливо комусь самому пощасливило спілкуватись з ними, тримати у руці мольфу!!
    - Звідки, на Ваш погляд, узагалі такі назви: мольфар, мольфа? Чи українські вони, яка їх етимологія??

    Хто що знає, залишаємо думки, не будьмо байдужі!

    Надзвичайно буду вдячний за спілкування. Інформацію з інтернету краще не пропонувати, мене цікавлять саме Ваші думки або література, на яку Ви посилаєтесь.

    Для затравки: невеличкий кусник із наукового дослідження письменниці, доньки великого Олеся Бердника, Громовиці Бердник:

    ""Термін «мольфар» походить від стародавнього слова «мольфа», що
    означає зачарований, «замовлений» предмет. Мольфою може бути будь-який
    предмет – чи то спеціально зроблений оберіг, чи то предмет побутового
    використання чи хатнього начиння. Характер мольфи визначається ситуацією,
    для якої її роблять. Над визначеним предметом мольфар промовляє спеціальну
    «примівку» – замову, і той предмет служить людині в певній життєвій
    ситуації.

    Кожен мольфар – маг у прямому розумінні цього слова. Тобто, він
    володіє умінням і силою управляти стихіями і силами природи, обертати їх на
    шкоду чи користь оточуючим. Він – володар і білої, і чорної магії, а також ряду
    проміжних мистецтв. Різниця чорних і білих мольфарів – у меті, з якою
    проводиться ритуал, і в тому, чи зловживає мольфар подарованою йому
    силою.

    Мольфарське «прикладне» мистецтво базується на двох речах. Це
    мольфи, заговорені предмети, від яких і пішла назва традиції, і примівки –
    особливі набори слів. Простіше кажучи, основа мольфарського мистецтва –
    СЛОВО.""
     
  2. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Дякуємо.

    Ми Вам також даємо таку можливість. )
     
    • Подобається Подобається x 6
  3. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Із чутого і читаного, мольафар - це карпатський шаман. Сллво "мольфа" ніколи раніше ніде не зустрічав
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    А мені цікаво зустрітись і особисто поговорити з людиною,котру вилікував мольфар.
    Або цілитель.
    Але дійсно того,хто був хворий...і зцілився.
    Бо ті,кого я бачив знають людину,котра мала знайомого,що його брата кум....і теде.
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. PREDRAG

    PREDRAG Well-Known Member

    Добре. Викажу свої думки по цьому, а Ви по можливості доповніть мене.

    Мольфою може стати будь-яка річ, чи це використовувана в побуті, наприклад клапоть тканини, чи це зброя або ж спеціально виготовлений оберіг - переважно з дерева, з кості тварини, або ж з металу, мосяжно оздоблений. Особливість мольфи - це замовляння над нею, спеціальньа примівка або молитва, власне з цього моменту предмет і стає магічним, набирає захисну чи атакуючу функцію.

    Замовлянь є чимало: на любов, на смерть, на силу і т.д. Мольфар вимовляє замовляння з особливою шаною, звертаючись до сил і духів Природи. Переважно, у більшості обрядів йдеться звертання на чотири сторони світу - як чотири стовпи творення світу та чотирьох стихій-першоелементів - води, вогню, повітря, землі. Такий предмет потім може довго служити людині у тій чи іншій життєвій ситуації, і навіть якщо мольфу загубити - дивним чином вона повертається до свого власника.

    Слово мольфа, припускає Громовиця Бердник, можливо, прийшло до гуцулів з Угорщини, яка стоїть по сусідству. Звертаючи увагу на той факт, що більшість архаїзмів у гуцулів - запозичені і мають рідкісне звучання, такий варіант цілком можливий. В їх мові є «мьольнар» - чаклун. Чимало угорців носять прізвище - Молнар, один із таких відомий в Україні закарпатський лірник - Лайош Молнар.

    У слові "мольнар" деякі мовознавці відзначають зв,язок з іншим словом - "молния" , що ознпчає: грім, блискавка. Дивлячись, що символи громовиці надзвичайно поширені в Карпатах їх можна знайти чи не на кожному виробі чи оселі карпатського селянина, то така версія цілком припускається. Можливо, колись мольфою звали дерево, у яке вдарив грім. З чого потім робили магічні предмети, музичні інструменти. Молот бога-громовержця Тора називався «мьолльнір».

    - Взагалі, в мольфарской традиції багато обряди, ритуали і священні предмети пов'язані з громом, грозою, блискавкою, - продовжує Громовиця. - У карпатських магів є універсальне слово - «Громовиця». Це і назва самої грози, і дерево, уражене блискавкою, і священний предмет, виготовлений з такого «громового дерева» (наприклад, музичний інструмент або осколок - за допомогою нього мольфар позбавляє злих чаклунів і відьом сили).

    Варто також згадати українське «промовляти», що пов'язує назву мольфа зі словом (як ми вже сказали, примівка, змова - важлива складова традиції карпатських магів, та й самі мольфари обов'язково замовляли їх певними словами).

    ---------- Додано в 18:41 ---------- Попередній допис був написаний в 18:20 ----------


    Знаю особисто таку людину, лікар з Києва. Їздив до Нечая, спілкувався з ним, за його словами, мав ініціацію у мольфара. Після чого мав навчатися у Нечая, але сталась трагедія - якийсь зек навмисно утік із псих-лікарні і всунув ножа старенькому дідусю в горло... За його словами, це зробити йому наказав християнський Бог.

    Я особисто не знайомий із Нечаєм, але давно хотів поїхати взяти у нього інтерв,ю, багато років за ним слідкував, цікавився ,ось моя стаття присвячена мольфару посмертно:

    h.ua/story/335833/
     
  6. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Коли вже ті експерти по мольфарах прийдуть?
     
  7. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Мене з Вашого першого допису зацікавило хіба оце:
    У чому щастя?
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. PREDRAG

    PREDRAG Well-Known Member

    Не знаю як для кого... А для мене щастя - це просто поспілкуватися з відаючим, безпосереднім носієм Традиції, отримати духовний досвід, який не знайдеш у книжках, поради та відповіді, яких людина потребує у своєму житті. Це її робота - скеровувати, наставляти спраглих до знань людей.Через байдужість якраз такі люди і зникають, а разом із ними - цінні знання, які могли б стати кожному у пригоді.
     
  9. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Якщо до них байдужі - то не такі вони й потрібні.

    Ви про заклинання і розганяння хмар?
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. PREDRAG

    PREDRAG Well-Known Member

    Та, чому тільки про заклинання і розганяння хмар... Відаюча люда може дати н-кількість порад, яка тільки нас зацікавить. Мольфар - повністю відкритий Богу і досконало знає Природу... Але людей цікавить зовсім не це, а подолання тих чи інших життєвих завад, пошук самих себе, досягнення стану внутрішньої гармонії. Люди стурбовані питаннями психології, вони не стійкі у своїх вчинках, психіці, а тому шукають людину, яка б їм цю напругу зняла. Відганяння граду і так далі - наступний щабель, для тих, хто вже очистив свою карму і вийшов у стан трансцендентного... А очистити її можна тільки праведними вчинками і словами, у першою чергу - щирістю до самого себе, щирістю своїх думок і прагнень...

    ---------- Додано в 20:04 ---------- Попередній допис був написаний в 19:59 ----------

    Все залежить від кокретної людини. Немає жодного шаблону. Якщо не потрібні Вам - то потрібні іншим, і навпаки. Не можна ставити себе - як еталон чогось, ставити свої пізнання - вище пізнання інших людей. Кожен сам вирішує за себе, у кожного своя нитка часу, яку пряде Доля або НеДоля... Тому, якщо люди байдужі - це не значить, що " вони не такі потрібні", варто подумати глибше: А чи потрібні їм ми? Не варто забувати й про сьогоднішні впливи, збочене суспільство, його тиск на молодь, що перемелює у своїй мясорубці - будь-яку Людину, будь-яку Особистість. Із цього моменту Людина - вже не здатна користуватись своїм власним розумом, нею керує - егрегор стада. Таких людей, які своїм життям намагаються когось зневажити, чи грубо кажучи, обісрати - я називаю бидлом. Тому, варто завжди бути різностороннім, враховувати різні точки зору і відліку.

    ---------- Додано в 20:17 ---------- Попередній допис був написаний в 20:04 ----------

    Якщо будете увесь час на когось чекати - ніхто не прийде. Пропоную взяти кермо у свої руки і розібратися для самого себе, що ж таке мольфар? звідки узялися мольфи? Краще чітко вивчити свою спадщину самому, ніж комусь потім у чомусь в майбутньому дорікати, за якісь там власні фантазії чи єресі.
     
  11. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    "Не це" - це що? Пізнання природи?

    Ви чомусь розділяєте пізнання природи, віддання Богу і досягнення внутрішньої гармонії. А все відразу - слабо?
    Кажете, нема жодного шаблону, але відразу узагальнюєте.
    Перепрошую, це Ви сказали, що мольфари зникають через байдужість. Очевидно, що не тільки через мою, я тільки це мала на увазі.
    А це яке відношення має до мольфарства?
    Ну, якщо це Ваша спадщина, то Вам і вивчати. )
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Обережно! Ато ... нашле порчу на ЛФ....
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Три рази підскочити на лівій нозі,потім три рази сплюнути в люстро...через ліве плече....шо там ше...
    Та й всьо...
     
  14. Іспанка

    Іспанка Чарівна білка:) Команда форуму

    В такому випадку людина радше піде до психолога, аніж до мольфара, на мою думку:)
    Мольфар для когось асоціюється саме з цілителем, але радше цілитилем тілесним, аніж духовним. Для інших - стає в один ряд зі всякого роду ворожками, відьмами чи контактерами із космосом.

    ---------- Додано в 19:37 ---------- Попередній допис був написаний в 19:35 ----------

    :scratch_one-s_head:Треба попросити Мартіні якусь фічу від порчі замутити на головній сторінці:)))
     
  15. PREDRAG

    PREDRAG Well-Known Member

    "Не це"

    Малось на увазі "не відганяння хмар і граду"? а речі більш простіші, доступніші для людей, звичайні поняття, як от - розуміння Природи, вибір життєвого Шляху. Бо як можна вчитися керувати тим, чого ти цілком не знаєш, не вивчив, не почув нюхом, не відчув на смак? Як можна розв,язувати рівняння, не вивчивши табличку множення, додавання і віднімання? Як можна керувати кермом, не вивчивши правил руху? Таких людей називали в народі просто - градівниками і гонихмарниками. І дуже сумніваюся, що комусь з Вас вони дійсно - байдужі... Ці люди були надзвичайними, які уподібнювались Творцю, себто перебували - НАД ПриРодою... Як можнна бути байдужими до них, до спілкування з ними? Це природній інтерес, на мою думку, який присутній у кожному з нас, хто йде по Шляху - самовдосконалення, саморозвитку. От Вам - і не все, і не відразу, зате послідовно. Щоби не було враження, що я узагальнюю - візьмемо ще один приклад. Якщо малюку згодувати сиру картоплю - вдавиться, якщо згодувати пюре - йому буде і простіше, і смачно. Узяти усе й відразу, на мою скромну думку, може хіба що дурень, який не передбачає наслідків...

    ""Перепрошую, це Ви сказали, що мольфари зникають через байдужість. Очевидно, що не тільки через мою, я тільки це мала на увазі"".

    Звісно, що не тільки через Вашу, але у даному випадку саме з Вашого боку віє скептицизмом. Щодо інших - не берусь ручатись.

    "Ну, якщо це Ваша спадщина, то Вам і вивчати".

    А Ваша ні?

    ---------- Додано в 20:52 ---------- Попередній допис був написаний в 20:45 ----------

    Бійтеся не порч, а своїх власних думок, свого власного необережного слова. Світ - це дзеркало, яке іноді може відзеркалити як найкраще, так і найгірше у тобі.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Знаєте, що сталось з тими, хто старався рівнятись Йому?
    Я (тепер я конкретно за себе) навіть бажання не маю. А вважати, що зможеш - гріх.
    Поняття не маю. От я байдужа. І не можу сказати, що не вдосконалююсь.
    Ні.
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. PREDRAG

    PREDRAG Well-Known Member

    Психолог - лікує за гроші, це бездушний механізм, який працює за чітко виробленим алгоритмом, який не вміє імпровізувати, у якому прописані схеми і шаблони у голові, тому немає зв,язку з Богом. Образ сучасного психолога - це шарлатан-барига, який "дре бабки" з наївних, неосвічених людей.

    Мольфар - же отримав свої знання від Бога, і його не купиш і не продаси за гроші. Мольфар - це не професія, Мольфар - покликаний оздоровлювати людей, і духовно, і фізично...

    ---------- Додано в 21:11 ---------- Попередній допис був написаний в 20:57 ----------

    Знаю. Вони виконували свою функцію і зникали, тобто проходили Колесо Буття - те, задля чого були відправлені Деміургом у наш світ. Ісус Хрестос сказав одну річ: "Істинно кажу Вам, Ви - Боги!" Він показав на своєму прикладі, як звичайна Людина може розкрити увесь свій потенціал, закладений Творцем, як звичайна Людина може спілкуватись із Богом, може зцілюватись, може бути Мікровсесвітом для інших світів. А джерело - завжди тільки єдине, тільки Бог, і його неможливо "переплюнути", чи стати Вищим. Уподібнитись Творцю - це прийняти його стан Світла і Любові, стан Розуміння і Праведності, злитись в гармонію з Природою, бути і птахом, і людиною, бути вітром, водою, вогнем, глиною... О,бєднати в собі усі першоджерела, усі першопочатки, і тільки тоді Людині розкриються дивовижні, досі невідомі здібності, приспані до того часу, які перебували у десь закромах, нетрях безмежної надсвідомости - Свідомости Творця - Господа - Аллаха - Будди - Брагми - Сварога і т.д.

    Але Ви не можете сказати, що і вдосконалюєтеся, бо Ви - все-таки байдужа, і мої слова були доречні. Уявіть собі озеро, і застояну воду у ньому. Не можна сказати, що води нема, але - риба дохне. Радше, ви - стоїте на місці, ніж вдосконалюєтесь, варто прорвати греблю... Ви для себе - невідома планета. - імго.
     
    Останнє редагування: 19 січ 2013
    • Подобається Подобається x 2
  18. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Знову коні й люді в одній купі, християнство з міфологією. Дайте цитату з Біблії.
    А зараз прийде Форей і скаже, що я телепень, бо поняття не маю в квантовій фізиці. )

    Використовуючи Вашу образність - не переймайтесь моїми рибами, бо їх нема. А птахи мої всі давно окільцьовані. )
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Знаю, що то ті самі чарівники, ворожбити, ідолопоклонники, тільки з місцевим карпатським колоритом, що будуть засуджені з дияволом і його слугами. :) Вони тільки прикриваються Божим ім"ям, а насправді нічого спільного з Богом не мають. І звертатися до них - гріх. ;)

    ---------- Додано в 19:31 ---------- Попередній допис був написаний в 19:28 ----------

    Де таке Христос сказав? В котрому вірші Біблії можна знайти такі слова? Христос сказав тим, хто увірував у Нього, що "ви святі, бо Я свят".
     
    • Подобається Подобається x 7
  20. PREDRAG

    PREDRAG Well-Known Member

    Це ще хто, ідолопоклонники? Як розуміти християнські ікони, образки, монументи, пам,ятники, медальйончики, яким навколішки поклоняються? Це ще хто багатобожники? Як розуміти триголові ікони, Трійцю, Криштофора Псиглавця? :)

    Ми тут не для смішок зібралися. Тему засуджених з дияволом можна обговорити у іншій гілці, наприклад в темі про Свідків Єгови...
     
а де твій аватар? :)