Моє улюблене місто-Чернівці

Тема у розділі 'УКРАЇНА << український форум', створена користувачем шахрай, 28 бер 2009.

  1. шахрай

    шахрай Well-Known Member

    Є велике прохання до відвідувачів форуму-написати щось про Чернівці,
    запостити фото цього гарного міста:cool:....
     
  2. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    я напишу.. :)
    був у чернівцях один раз -- бо так сі стало!

    з паном путилою і ще кількома файними хлопаками топтали чернівецьку землю цілий день, пили пиво майже на кожному розі, роздивлялися пам’ятки архітектури, слухали історії про місто.. :)
     
  3. шахрай

    шахрай Well-Known Member

    [​IMG]
    Это наша мэрия
     
  4. шахрай

    шахрай Well-Known Member

    [​IMG]
    А это наш ЗАГС
     
  5. vasili

    vasili Well-Known Member

    це не тільки твоє любиме місто, а й моє.
    але ця любов не відноситься до чернівчан))
     
  6. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

  7. vasili

    vasili Well-Known Member

    доречі, у звязку з тим, шо наше місто чи деяка його частина, святкує дату 29 березня, а саме 65- річницю визволення Чернівців від німецько-румунських загарбників маю нагоду поздоровити тих чернівчан , які дійсно вважають цей день історії Чернівців - святом!
     
  8. шахрай

    шахрай Well-Known Member

    Краще б вони нас загарбали,не було б радянської влади і зараз жили в Євросоюзі.Нема що святкувати:cool:
     
  9. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    пане, ви забуваєте про чауеску....
     
  10. vasili

    vasili Well-Known Member

    Домнуле Шахрає, якби нашу неньку Буковину ся загарбали румуни, невідомо чи могли б ми, зараз, тут так не поспішаючи спілкуватись)
     
  11. шахрай

    шахрай Well-Known Member

    Краще б у нас партійну верхівку як Румунії розстріляли-жили б білш-менш пристойно,хоча б такий рівень як у Румунії,аніж бачити зубожіння мільйонів.
     
  12. шахрай

    шахрай Well-Known Member

    Я би і не проти спілкуватись на території Євросоюзу румунською мовою:cool:...
     
  13. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    пан путила, дозвольте вас пригостити хорошим львівським-сьте пивом на майдані "площа митна" за такі файні слова!...
    чекаю на вас на галицьку гостину!..
    обіцяю файне пиво, ковбаски, сальце, свіжий хлібчик з родзинками!..

    пана скептичного шахрая також чекаю!...
    пригадую, що ми разом трошки випили минулого разу, а зовсім трішечки -- кілька літрових слоїків пива, пан шахрай ще тоді свій капелюх сирійський загубив!.. :)
     
  14. шахрай

    шахрай Well-Known Member

    Нет,уж лучше вы к нам.Я уже был у вас,теперь вы к нам,тем боле тема про наш город...
     
  15. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    я був у вас -- вас чомусь не бачив... :pardon:
     
  16. шахрай

    шахрай Well-Known Member

    А я в той час працював в Краматорську 2 роки
     
  17. Jiliana

    Jiliana Well-Known Member

    На протяжении многовековой истории Черновцы входили в состав разных государств. Первое документальное упоминание о городе датируется 8 октября 1408г. в "Уставництво о пошлинах" молдавского хозяина Александра Доброго, когда была основана пограничная таможня. Есть предположения, что название города происходит от построенного на речке Прут города-крепости на южных рубежах Галицко-Волынского государства, который имел название Черн или "черный город". А возможно, название - от черных дубовых, перемазанных черноземом, стен крепости.
    Черновцы не раз становились ареной военных баталий: в 1650 и 1653гг. его дважды освобождали от польской шляхты запорожские казаки. Город находился в составе Молдавского княжества, Османской империи, Польши. С 1774 до 1918гг. - под властью Австро-Венгерской монархии, с 1918 до 1940гг. - Румынии, с 1940г. - в составе УССР, с 1990г. - Украины. В 1786г. Черновцы получили австрийские городские права, был избран первый магистрат.
    Наибольший расцвет буковинской столицы начался с 1778 года, когда сюда начали переезжать ремесленники, торговцы, промышленники.
    Черновцы называют городом купцов и художников. И это, в самом деле, так. Замечательная архитектура австрийских архитекторов и художников, которые украсили город в Х\/ІІ - Х\/ІІІ веках, делает его неповторимым и самобытным и до сих пор привлекает сюда многочисленных туристов.
    Черновцы славятся выдающими личностями и талантливыми людьми. Среди них - Ольга Кобылянская, Юрий Федькович, Иван Франко, Леся Украинка, Михай Еминеску, Иосип Маковей, Сиди Таль. В последние годы возвращаются незаслуженно забытые имена первого буковинского православного митрополита Евгения Гакмана, известнейшего греко-католицкого митрополита Андрея Шептицкого, бургомистра Черновцов австрийских времен Антона Кохановского, летописца города профессора Раймунда-Фридриха Кайндля, украинского интеллектуала европейского уровня профессора Степана Смаль-Стоцкого, немецкоязычного поэта мировой славы Рафаэля Целана, творца новой украинской песни Владимира Ивасюка и другие.
     
  18. Jiliana

    Jiliana Well-Known Member

  19. Jiliana

    Jiliana Well-Known Member

  20. Jiliana

    Jiliana Well-Known Member

а де твій аватар? :)