Містичний Львів

Тема у розділі 'Історія і видатні місця Львова', створена користувачем Alias, 28 бер 2013.

  1. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    Львів - казкове місто з таким різнобарвним минулим...і таке місто просто не може не мати чогось містичного в своїй історії.

    Ось одна з них:

    Потяг привид. (історія для початку екскурсії ще з залізничного вокзалу)

    В 1861 році було введено в експлуатацію залізничний маршрут Львів - Перемишль. Через якийсь час на львівських коліях, стали виникати загадкові випадки.

    Одного вечора містичний потяг з'явився на львівському вокзалі. На перон львівського вокзалу прибував поїзд із Відня. Зустрічаючі вже бачили веселі обличчя пасажирів у вагонах, коли раптом з протилежного напряму гігантська маса потяга - привида шаленим вихором летіла тією самою колією назустріч прибуваючому потягу. Людей охопив невимовний жах. Зіткнення поїздів було неминучим. Але потяг-привид блискавкою пролітає, як туман, через усі вагони Віденського поїзда, і зникає у пітьмі. Поїзд, що прибув із Відня, стоїть неушкоджений на пероні вокзалу, лише налякані обличчя зустрічаючих говорили про те, що щось жахливе і містичне відбулося на пероні вокзалу.

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 9
  2. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    На вокзале в это время показывали «Прибытие поезда», самый знаменитый фильм братьев Люмьер:)
     
  3. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    Це було ще за 34 роки до появи цього фільму
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Подорожні, які зупинялися у старій будівлі готелю "Жорж", нарікали на кімнату № 11, в якій траплялися дивні речі. Їм уночі з'являвся якийсь старший пан у довгому обтріпаному халаті й нічному ковпаку на голові. Він міг сидіти собі в кріслі і попихкували люлькою, а міг ворушити кочергою вогонь у коминку або ходити з кутка в куток, голосно зітхаючи і нарікаючи. Однак при першій же реакції обурення він з риданнями зникав і більше тієї ночі не турбував. Хоча слід сказати, що рідко хто після цього міг спокійно заснути.

    Слава про цю кімнату швидко поширилася всією Галичиною, і настала нарешті така пора, що ніхто вже не бажав у ній поселятися. А проте це не означає, що кімната пустувала. Привид чоловіка у халаті товкся там щоночі, а його стогони чути було у сусідніх покоях. Тому вже три кімнати перестали приносити прибуток власникові готелю. І це незважаючи на те, що готель "Жорж" був улюбленим місцем постою для українського духовенства.

    Та привидові чоловіка у халаті однієї кімнати виявилося замало, і він почав провідувати обидві сусідні, викликаючи нічні дрижаки у суміжних покоях. Постала реальна загроза, що скільки б кімнат не пустувало, а привидові усе буде мало і він продовжить захоплювати нові території.

    Врешті старий готель зруйнували і під підвалом відкопали скелет невідомого в зотлілому халаті і нічному ковпаку. На шиї він мав міцно затягнутий шнурок, який свідчив про те, що його задушили. Невідомого поховали і розпочали розслідування. Для початку поліція виписала з готельного журналу імена усіх чоловіків, які зупинялися в 11 кімнаті до того, як там почало страшити. Список виявився досить поважний, але поволі вдалося виявити, кому належав скелет: поміщикові з Чорткова. А задушив його зять. У новому готелі, який перейняв стару назву, духи вже не турбували.
     
    • Подобається Подобається x 9
  5. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Тривалий час жив привид у львівській Ратуші. З'являвся він опівночі у вигляді чорної труни, рухався поволі залами і сходами й скрипів та стогнав. Нічна сторожа перелякано хрестилася.

    Привид мав свою історію. Колись львівські судді засудили невинного на муки в катівні, а потім до смертної кари. Згодом помилку виявили, але вже було пізно. Відтоді й почала чорна труна з'являтися як вічна осторога для суддів. А щоб завше про той випадок пам'ятали, розглядаючи нову справу, то на обкладинці лавничої книги, де містилися судові рішення, виписали великими літерами: "ПАМ'ЯТАЙ ПРО ТРУНУ, ЩО ПО СХОДАХ І ЗАЛАХ ХОДИЛА".

    Кожен, хто брав до рук лавничу книгу, відразу чув, як йому мороз попід шкіру йде. І добре думав, перш ніж приректи когось на важку кару. Коли Ратуша понад півтора сотні літ назад завалилася, то й дух зник.
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. Arletta

    Arletta Member

    так цікаво!:)
    а ви не в курсі, панове, чи нема на цю тему (львівська містика) якоїсь окремої книги, де б ці легенди були зібрані? я думаю, їх має бути немало))
     
  7. Іспанка

    Іспанка Чарівна білка:) Команда форуму

    Однозначно раджу прочитати Ілька Лемка "Легенди Старого Львова". Чудова книга, там є розповіді на будь-який смак, які чудово ілюструють і розповідають історію Львова. Коли лежала в лікарні - проковтнула цю книгу за кілька днів.
    Є ще чудові "Легенди Львова" Юрія Винничука. Теж раджу до прочитання:)
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. lerucha

    lerucha New Member

    Колись давно по ТРК " Люкс " була цікава передача Остапа Процика " Легенди старого Львова ". Можна погуглити в неті пошукати той цикл передач.
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. Lostin Lviv

    Lostin Lviv Well-Known Member

    А що за привид живе в підземному залі ресторанчика "Казанова"? Пам"ятаю,по тєлєку колись показували цей сюжет,в одній з містичних передач,типу "Кунст камери".
     
  10. Dastana

    Dastana Active Member

    Дуже цікаво! Як приїду до Львова, то обов'язково знайду якесь таємниче місто.
     
а де твій аватар? :)