кривава "Вісла"....

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем KARABIN, 30 кві 2013.

  1. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    москалів і комуністів прошу не заходити в тему, так як з вашою думкою ми знайомі
    а модераторів просив би прослідкувати за порядком в темі
    Дякую за увагу


    Операція «Вісла» — етнічна чистка, здійснена у 1947 році, 29 березня, проводилась під керівництвом Радянського Союзу, Польщі, Чехословаччини. Полягала у примусовій депортації (виселенні) з використанням збройних сил вказаних країн українців з Лемківщини, Посяння, Підляшшя і Холмщини на ті території у західній та північній частині польської держави, що до 1945 належали Німеччині, а також у різні регіони СРСР.

    Польський Сейм готується засудити операцію "Вісла". Праві проти

    ---------- Додано в 21:01 ---------- Попередній допис був написаний в 20:59 ----------

    [​IMG]

    [​IMG]

    чеські вояки
    [​IMG]

    [зображення не доступне]

    [​IMG]

    ---------- Додано в 21:25 ---------- Попередній допис був написаний в 21:01 ----------

    http://durdom.in.ua/uk/main/article/article_id/17661.phtml
     
    • Подобається Подобається x 4
  2. Dred

    Dred Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 3
  3. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    • Подобається Подобається x 1
  4. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Правда не всі знають, а хто із щиросвідомих профукраїнів і знає та ціхонько мовчить, що пан Кубийович пропонував провести цю акцію ще задовго до 47-го року, в обмін на деякі об"їдки із фюрерського столу. Теж чуваки мовчать про бариг із ОУН, які за прикладом бариги Петлюри пропонували всім підряд подєшовкє землі України...
    Тупорила тема.
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Акція “Вісла”: тоді й тепер — Локальна історія

    Військова операція “Вісла” мала на меті повністю очистити від українського населення землі, на яких воно мешкало століттями. Майже кожну українську родину в Польщі виганяли в інший кінець країни, обмежували в правах і позбавляли майна. Але навіть такими методами польські комуністи не досягли головної мети – асиміляції українців

    28 вересня 1939 року німецько-радянський кордон суттєво змістився на сході і визначався приблизно по лінії Керзона, яку встановили ще 1919 року вздовж Сяну, Солокії та Західного Бугу. Відповідно до Ялтинської угоди 1945-го, Польща передала СРСР свої довоєнні території, історичні українські землі, але без Лемківщини, Західної Бойківщини, Надсяння, Холмщини та Підляшшя. Від Німеччини натомість отримала більшу частину Помор’я, Східної Пруссії, Сілезію та частину землі Бранденбург.

    Українські етнічні землі, що опинилися на захід від лінії, яку визначив Керзон (протяжністю із півночі на південь – понад 600 км), отримали назву Закерзоння. Їхня площа сягала 20 тис. км2, що дорівнює, приміром, території Словенії. Польський комуністичний режим поставив за мету позбутися звідти своїх громадян. Зрештою, взагалі позбутися українців.

    Частина українців після акції “Вісла” боялася відкрито проявляти не лише свої національні, а й релігійні почуття. Їхні діти й онуки не знають української і не мають емоційного зв’язку з українською культурою. Саме тому під час останнього перепису населення у Польщі 2011-го до українського походження зголосилося утричі менше від кількості українців, переселених під час операції “Вісла”. Але навіть 50 тисяч українців у Польщі – свідчення, що громада живе.

    За понад 70 років в українців Польщі, які пережили “Віслу”, народилися діти, внуки і правнуки. Чим є Закерзоння для третього покоління українців? Їхню тотожність досліджувала варшавська українка Олена Боднар. Для більшості респондентів земля їхніх предків є важливою. Проте вони вже не відчувають жалю, притаманного попереднім поколінням. Акцію “Вісла” сприймають як історичний факт, результатом якого є вони самі. Понад 80 % опитаних ототожнюють себе з українською спадщиною предків. Українськість є їхньою єдиною ідентифікацією. Належність до польського народу відчуває 17 % респондентів, більшість з них має подвійну ідентифікацію – українську і польську. Створити сім’ю з українцем або українкою хотіло би 65 % респондентів. Понад 70 % опитаних бажають виховувати своїх дітей в українському дусі.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
а де твій аватар? :)