Криниця чи свердловина?

Тема у розділі 'Будівництво, ремонт, нерухомість і господарка', створена користувачем kabanchyk, 5 лип 2011.

Спонсор розділу - Енциклопедія новобудов: Енциклопедія новобудов
  1. kabanchyk

    kabanchyk Member

    Думав я про воду... Біля нашої будови йде труба з водою, яку качають на Львів, і все село нею користується, але мені так шось тої води не хочеться. От тому розглядаю два варіанти копати криницю, або бурити свердловину.
    Став на роздоріжжі, наліво підеш- криниця; направо- свердловина. От стою і вже тиждень думаю в яку сторону повернути...

    Підкажіть ПЛЗ
     
  2. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Справжній українець матиме своє!
    Нє?
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  3. Полковник

    Полковник миється в бані

    Идите налево.
    В обслуживании на порядок легче и предсказуемее.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Залежно на яку воду розраховуєте.
    Якщо здебільшого для технічних потреб - копайте криницю, Поставите кілька фільтрів і будете мати питну воду (Якщо поблизу хімію не скидають)
    Якщо бажаєте попивати максимально чисту воду - то можете бурити артезіанську ;)
    Але до насоса буде вже побільше вимог.
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. олекса

    олекса New Member

    Якщо водоносний шар не нижче 10 метрів, простіше робити свердловину, вірніше так звану "помпу". Якщо грунти дозволяють, просто забивається труба, кріпиться помпа і все. Зрівняйте з затратами на копання криниці. І злі сусіди кота не втоплять!:)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. kabanchyk

    kabanchyk Member

    сто процентыв ;)

    ---------- Додано в 15:48 ---------- Попередній допис був написаний в 15:28 ----------

    Затрати чесно кажучи плюс мінус на одне виходять
    Свердловина- 1 м (робота +матеріали), без насоса 300-350 грн
    Криниця -1 м (робота+ матеріали) 500 грн

    Чесно кажучи більше схиляюсь до криниці, бо

    1. В нас час від часу відключають світло на 2-3 год. Свердловина в цьому плані програє, а криниця виграє :)
    2. Будинок у нас з оциліндрованого бруса, майстри ті що хату будують, дуже толкові і без зайвої мороки могли б зробити гарний та цікавий дашок :)
    3. Спілкувався з геологорозвідниками, і мені вони повідомили, що на моїй території "глибока" вода (зі свердловини) в більшості випадків перенасичено залізом, а та що вище (криниця, або свердловина) більш-менш нормальна
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. олекса

    олекса New Member

    А на дашку можна поставити бузька!:) Невже копання криниці на 1 метр вглиб + 1 бетонне кільце коштують 500грн?
     
  8. kabanchyk

    kabanchyk Member

    мені теж спочатку здалося що це дуже дорого, але я поцікавився і одне бетонне кільце коштує 230-250 грн, а додати сюди копання, установку кільця і т.д.
    от так то
    Одним словом важко жити шкода вмерти :)
     
  9. олекса

    олекса New Member

    Сумніваюсь, що знайдете охочого за такі гроші (250 - 300 гр. за метр ) копати криницю. Треба брати до уваги, що чим глибше - тим важче. Мабуть вийде разів в 5 дорожче. А може і того більше!
     
  10. kabanchyk

    kabanchyk Member

    насправді я відкрив Ваш магазин і передзвонив по кільком оголошенням і такі ціни вони мені називали
     
  11. edvolkov

    edvolkov New Member

    Криниця чи свердловина? Все залежить від потреби в воді.. Більшість криниць не можуть похвалитися достатнім дебетом ( тобто кількість води за одиницю часу.. ) для забезпечення усіх необхідних потреб- кухня, ванна, пральна машина, полив земельної ділянки і т.п.. Плюс, враховуючи постійне зростання кількості забруднювачів навколишного середовища маємо не дуже привабливу картину, варто зазначити, що є і вийнятки ( хороша вода + достатня кількість) Літом, або в період зменшення опадів, можемо стикнутись взагалі з тим, що криниці пересохне.. Спотерігаємо це цієї осені.. нема дощів, як наслідок по Львівській області багато в кого пересохли криниці..
    Свердловина натомість може дати значну кількість води + постійний хімічний і бактеріологічний стан.. що робить можливість встановлення очисн. обладнання.
    Вартість... тут сказати важко, багато що можна написати.. тут описано більше щодо цього питання http://burinniasverdlovyn.com/vartist-burinnia-sverdlovyny
     
  12. Chugayster

    Chugayster Member

    Цитата:
    Вода до Львова надходить лише з артезіанських свердловин, глибина яких від 40 до 250 метрів. Кожен район Львова отримує воду із різних водозаборів. Водозабезпечення м. Львова здійснюється з 17 водозаборів (водогонів), розташованих у радіусі до 110 км від міста. Підземні води збираються 182 свердловиною, глибина окремих з них досягає 250 м.

    Тому питання, чи варта Вам копати криницю на верховодку або бурити свердловину на артезіанську (затрати немалі), якщо в трубі поряд з Вами тече та сама артезіанська вода?
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Green belt

    Green belt Well-Known Member

    Абсолютно згідна.
    Перед тим як вирішувати таке питання необхідно оцінити якою ж буде якість Вашої води.
    Кринична вода має ряд мінусів - змінна продуктивність, залежно від сезону кількість води змінюється; зміна фі-хім і біологічного складу води, відповідно від сезону, може бути перевищення ГДК різних показників, а це відповідно ставить складність у підборі очисного обладнання.

    Зі свердловиною простіше, оскільки дебет в більшості, сталий, таксамо як і фіх-хім склад. Підібрати систему очищення значно простіше.
    Але у Вашому випадку - вся робота вже зроблена за Вас, залишається лише зробити аналіз (якщо вода не проходить попереднє очищення) і врізатись в трубу.
    Але якщо головне - гарний дашок то... Вирішувати Вам.
    Більш- менш - це як о_О? А чим це можна виміряти, якими показниками?
     
  14. Laita

    Laita Member

    Однозначно, якщо дозволяють кошти, то свердловина. При рівних екологічних умовах свердловина буде чистішою. І як вже писалося, сверодловина буде більш продуктивнішою. А сучасні колодязні кільця робляться, без перебільшення, з отруйних матеріалів.
    Але в будь якому разі проконсультуйтесь зі спецами які шарять у геодезії та гідрології Вашої місцевості. Подивіться де проходить пласт підземних вод, чи не знаходяться над цим же пластом якісь старі заводи. Може виявиться що простіше користуватись тим що є.
    І в будь якому разі потрібні будуть фільтри, якщо Ви робите для себе і хочете щоб було добре.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Koredir

    Koredir Active Member

    дозволяють кошти, то свердловина, це надійно, а поруч посадіть калину, вона теж чистить воду та добавляє гарну енергетику.
     
  16. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    ;)
     
  17. byruy

    byruy New Member

    Свердловини є двох типів - артезіанська і пішчана. Артезіанську свердловину ви навряд чи будете свердлити тому, що потрібно багато дозволів, санітарна зона (50 кв.м), велика дорожнеча (від 1000 грн за метр).
    Піщана скважина дешевша за артезіанську, але дорожча за криницю. Особливості піщаної сважини: вода та ж сама що і в криниці ( тільки менший обєм (до речі таку скважину буровики лише бурять там де і криницю добре копати, якщо місце не придатне для криниці, то буровики не візьмуться бурити піщану скважину); недовговічність (до 15 років і гаплик); якщо залізна труба- червона вода, великий вміст заліза, противний смак і запах води, якщо труба ПВХ - неремонтоспосібна скважина; ціна - 1метр піщаної сважини від 350грн без матеріалу; такі скважини дуже частл засверлюють в водовідпірний шар, що за собою тягне текі наслідки як запах, смак і колір води; 50% таких скважин взагалі не доходять до етапу експлуатації через неможливість прокачання; залежність від електренергії - нема світла - нема води.
    коли варто бурити скважину? Тільки тоді якщо неможливо або нерентабельно копати криницю (це вам може сказати спеціаліст на місці (потрібно бачити місцевість));

    КРиниця: ціна 1 метра без матеріалу від 200 грн: великий обєм води (навіть якщо дебет води малий, криниця за рахунок великого обєму назбирує необхідну кількість води); ремонтоспосібність; довговічність (якщо якісно зроблена криниця вона може простояти 200 років а може й більше без ремонту); дешева і проста в експлуатації: незалежність від електропостачання;завжди свіжа вода. Ще одне нівякому разі не вірте в казки "криниця за один день" (копка буровою машиною, після неї ще дуже багато роботи).

    P.S. Для свого дому я обрав криницю.
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. ZinN

    ZinN New Member

    Можу порекомендувати хлопців, які копають криниці. Нам за 2 дні викопали. Працюють швидко, акуратно, ще й гарні знижки роблять. Кому треба звертайтеся 0631966882.
     
  19. oks

    oks New Member

    Доброго вечора. Дуже прошу допомоги. Живу за Винниками (с. Миклашів). Маю криницю (вірніше мала криницю :sad: ). Так як було дуже посушливе літо, вода зникла повністю. В сусідів теж був впав рівень води, але зараз почав підніматися. а в мене повний голяк :sad:. Бачу внизу сухе дубове дно. В мене дуже мілка криниця. (щось нам так нарадили були ) - 4 кільця в землі і одне зверху. Тепер не знаю що робити. Чи поглиблювати , чи копати нову. Може хтось з таким стикався. Буду дуже вдячна за пораду.
     
  20. Mylnyk

    Mylnyk Well-Known Member

    Криницю можна викопати самому точніше силами великої родини, єдине що може бути дороговартісне це самі бетонні кільця, є правда ризик отруїтися болотними газами під час робіт - так деякі сімї і полягли . А от свердловина вимагає насосної станції і т.д. і т.п.
    Усю воду що із криниці що із свердловини потрібно фільтрувати. Із свердловини буде підвищена жорсткість і підвищенний вміст заліза, із криниці можливо все те саме + нітрати ( чи нітрити) . Спочатку проводиться розвідка на якій глибині яка вода залягає і далі вже проводиться вибір, далі хім аналіз води і на його основі підбираються фільтри.
     
а де твій аватар? :)