Комунальні платежі, тарифи, квитанції, чесність сторін та якість послуг...

Тема у розділі 'Влада і комуналка', створена користувачем angal, 20 гру 2006.

  1. angal

    angal Well-Known Member

    Тарифи і квитанції, кому, за що, і скільки платим, що маємо за те, що платимо, чи навпаки, що втрачаємо (чи навпаки - не втрачаємо), якщо не платимо. Як розпоряджаються нашими грошима, і що буде з комуналкою надалі.

    Напевно, про це неодноразово всі ми говорили. І на перекурах на роботі, і вдома під час вечері, гортаючи квитанції, які тільки що витягли з поштової скриньки. І в пресі читали. (А дехто і писав). І на Форумі не один пост був про це. Але проблема не зникла. І виглядає тим більш актуальною сьогодні. Коли ось-ось грудень закінчиться, і в січні ми побачимо накінець нараховані по нових тарифах проплати за газ та тепло. Як і невраховані судові рішення про тарифи на воду. Як і купи сміття біля смітників, які вітер ганяє по дворах та дитячих майданчиках, при тому що керівництво жеку продовжує виглядати краще та краще день від дня. І кожний раз, запитуючи кассира Ощадбанку про суму нараховану за електроенергію, яку тільки він може побачити, а платник - ні, в знову напружено вираховувати - чи не вдурили нас в черговий раз?

    Пропоную висловитись. Може ми не і змінимо цим Форумом нашу "народну" комуналку на краще, але цілком можливо, допоможемо один другому і інформацією про те як ліпше, як дешевше, які аргументи можна використати в суперечках з комунальщиками, чим можна в межах норм і правил скористатись, щоби платити менше, і як викручуватись, коли борги вже є, а грошей ще нема.

    Кинули мені в поштову скриньку акуратно приготоване звернення до адміністрації Водоканалу з вимогою перерахувати за декілька останніх місяців платежі за водопостачання. По нижчих тарифах. Оскільки вищі, по яких нараховує Водоканал - незаконні, і рішенням суду відмінені. Виглядає переконливо. Всі зсилки на рішення по тарифах та відміну їх в наявності. Як і докладна інструкція, куди вписати себе, як порахувати переплату, і порада перестати платити у випадку нереагування.
    В мене тут відразу виникло декілька думок. То, що тарифи явно завищені, в мене не викликає сумніву. Але, сплачені гроші вже Водоканал кудись подів. Як і 10 млн. доларів кредиту Світлового банку реконструкції та розвитку. І далі в боргах. І неплатити зараз - значить залишити Водоканал без можливості заплатити за електрику для насосних. І відповідно залишитись без води. Нехай і тимчасово. Але мені таке не подобається. Кому це вигідно? Хто хоче захапати Водоканал, зробивши його неплатоспроможним? І чому при цьому не шукають тих самих 10 мільйонів? І що робити з спокусою зекономити, яка - річ потужна?
     
    Останнє редагування модератором: 12 сер 2009
  2. Ума

    Ума Well-Known Member

    Відповідь: Коммунальні платежі, тарифи, квитанції, чесність сторін та якість послуг...

    Моя бабуся уважно пильнує усі квитанції і звіряє кількості кВт, м.куб і тп, суми, показники лічильника і тд.

    От вона мені вже котрий місяць скаржиться на газ і світло. Обидві структури мають свої схеми махінацій. Якась одна з них (здається обленерго) кінцеві показники лічильника (ті, які переписали зі слів господаря) вказує правильно, але попередні - ні!. В залежності від кількості спожитої електроенергії вони віднімають у попередніх показах, але до оплати сума збільшується, за рахунок вже колись оплачених кВт. Так моя бабуся виявила, що на весь наш будинок нас обдурили понад 300 кВт! На наступний місяць ситуація трошки краще - надурили в загальному трішки менше ніж на 300 кВт. Моя бабця постійно їздить до них на вияснення... А інші (то певно газовики) коли підняли тарифи, а потім ходили слухи, що на наступний місяць їх зменшать - накрутили спокійно на нас усіх пару сотень кубів газу. Це як моя бабуся виявила для того, що наступного місяця цей би газ коштував дешевше, а ми заплатили дорожче. Одним словом, я не повністю володію інформацією, але уважно перевіряйте покази, які ви подаєте їм і що вам нараховують.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Forpost

    Forpost Стоїк

    Відповідь: Коммунальні платежі, тарифи, квитанції, чесність сторін та якість послуг...

    Щоб уникнути цього є простий випробуваний метод,платити лише тоді коли приходить контролер з Львівсвітла,по газу і воді та підігріву аналогічно- проплачувати з деяким запізненням ,як правило кварталу вистачає.За той час і тарифи утрясаються, а як повезе то і заборгованість перерахують в сторону зменшення,внаслідок признання нових тарифів завищеними.
     
  4. Ума

    Ума Well-Known Member

    Відповідь: Коммунальні платежі, тарифи, квитанції, чесність сторін та якість послуг...

    Це не завжди вихід, бо на наступний місяць сума збільшується і борги накопичуються. Потім сума боргу може вражати - отак і з"являються боржники, через які погрожують відключити тепло, воду, світло всім іншим сусідам
     
  5. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    Відповідь: Коммунальні платежі, тарифи, квитанції, чесність сторін та якість послуг...

    До речі, в питаннях конфліктів із комунальниками існує безкоштовна юридича консультація. Юристи приймають з пн. по ср. 16.00-17.00, на пл. Ринок, 14, ГЦ ВГО "Наша Україна"
     
  6. angal

    angal Well-Known Member

    Відповідь: Коммунальні платежі, тарифи, квитанції, чесність сторін та якість послуг...

    Ука, дякую. Інформація важлива. А ще би вони в он-лайн вийшли - ціни би їм не було. А то на пл. Ринок машиною заїхати проблематично. Як і запаркуватись в околі. А пішки - часу не вистачає. Хіба би вже до суду тягнули...:)
     
  7. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    Відповідь: Коммунальні платежі, тарифи, квитанції, чесність сторін та якість послуг...

    Там і так юристи за дякую сидять і не до 17, як заявлено, а до останнього відвідувача. То ж ніхто не фінансує. Більше того, більшість ГО побоялися їм навіть притулок дати - нікому не хочеться з владою сваритися. Знайшлося б фінансування, вийшли б і в онлайн.
     
  8. Forpost

    Forpost Стоїк

    Відповідь: Коммунальні платежі, ....

    Умо казав я Вам не спішити з оплатою,нижче цитую Закон України підписаний В.Ющенком,Слава президенту!!!!!!!!!!!!!!!
    ЗАКОН УКРАЇНИ № 498–V


    Про реструктуризацію заборгованості за надані послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і комунальні послуги, що утворилася станом на 1 грудня 2006 року


    Стаття 1. Установити, що заборгованість з квартирної плати (плати за утримання житла) та плати за комунальні послуги (водо-, тепло-, газопостачання, послуги водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот) наймачів жилих приміщень та власників жилих будинків або квартир, яка склалася станом на 1 грудня 2006 року, перед надавачами зазначених послуг реструктуризується у порядку, визначеному Законом України «Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію».
    Президент України Віктор ЮЩЕНКО

    20 грудня 2006 року № 498–V(опубліковано 20 січня2007р.)

     
  9. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Відповідь: Коммунальні платежі, тарифи, квитанції, чесність сторін та якість послуг..

    До речі, справді, якби ті юристи вийшли в онлайн, вони могли б набагато більше зробити. А так приходять люди по одному , їм по одному розказуєш, часто на ті самі питання відповідаєш. А якби, скажімо, через наш форум, то аудиторія значно збільшується, на ті ж самі питання не треба відповідати повторно. Ука, якщо маєте на них вихід, передайте їм цю пропозицію. Можемо створити на форумі для них спеціальний розділ, думаю, це буде багатьом цікаво
     
  10. Ума

    Ума Well-Known Member

    Відповідь: Коммунальні платежі, ....

    То всьо добре! Але восени 2006 року у мене не було боргів за минулі роки. Тож станом на 01 січня 2006 року - все було давно сплачено! :)
     
  11. angal

    angal Well-Known Member

    Відповідь: Коммунальні платежі...

    Шановний New Shrek! Цікаву інфу Ви дали. Тільки велике прохання - поділіться лінком на першоджерело. Оскільки пошуr по базі даних Офіційного сервера Верховної Ради видає результат -
    А пошук по назві видає старий закон 2003 року за підписом Кучми. Ось цей:
     
  12. Forpost

    Forpost Стоїк

    Відповідь: Коммунальні платежі...

    Ви праві,Інструмент"Пошук"на сервері працює вкрай погано.Якщо не знаєш що шукаєш,і навіть коли знаєш ,він видає негативний результат.А ось і пряме посиланнячко
    http://www.president.gov.ua/documents/5543.html
    P.S.Хто оформив житлову субсидію по новим правилам, в звязку з підняттям тарифів ,прошу поділитись досвідом
     
  13. angal

    angal Well-Known Member

    Відповідь: Про коммунальні платежі...

    Дякую. Скачав.
     
  14. Forpost

    Forpost Стоїк

    Відповідь: Про коммунальні платежі...

    А що думаєте з приводу
    http://forum.lvivport.com/showthread.php?t=20148
     
  15. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    Відповідь: Коммунальні платежі, тарифи, квитанції, чесність сторін та якість послуг..

    Говорили ми з ними. На форум безпосередньо вони не вийдуть. Специфіка форуму в тому, що багато просто балаканини То все відслідковувати - примітивно немає часу. А посадити людину, яка буде їм то відбирати - нема можливості.

    Але

    Якщо хтось дійсно має потребу в консультації "не встаючи з-за компа" (сама така - знаю ;) ) - записуйте адресу: didych@gmail.com в темі обов'язково вказати "юридична консультація" - бо може і проскочити повз увагу. Без відповіді не залишать. І думаю, не заперечуватимуть, якщо автор захоче викласти в форум питання і саму відповідь (це я щойно придумала - ще уточню :) ).
     
  16. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    Відповідь: Коммунальні платежі, тарифи, квитанції, чесність сторін та якість послуг..

    Пишу ще сюди, якщо що, то перенесіть.

    В середу, 7 лютого на 12 каналі (ЛТБ) о 18.30 прямий ефір "Суспільний діалог" про стосунки Львівобленерго зі споживачами. Давайте каверзні запитання.
     
  17. angal

    angal Well-Known Member

    Коммунальні платежі, тарифи, квитанції, чесність сторін та якість послуг...

    Ука, то напевно, Вашими стараннями такий зв'язок через почту утворився. Дякую. ;) І від себе, бо неодмінно скористаюсь найближчими днями, і від всіх тих, кому він, впевнений, придасться.
     
  18. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    Відповідь: Коммунальні платежі, тарифи, квитанції, чесність сторін та якість послуг..

    так, тільки я щойно помітила, що описка в адресі. гмейл там мав бути - вже виправляю.
     
  19. Forpost

    Forpost Стоїк

    Відповідь: Коммунальні платежі, тарифи, квитанції, чесність сторін та якість послуг..

    Якщо поставити собі на комп Googl Talk Завантажити можна туть http://www.google.com/support/talk/
    цитата:"Якщо хтось дійсно має потребу в консультації "не встаючи з-за компа" (сама така - знаю ) - записуйте адресу: didych@gmail.com в темі обов'язково вказати "юридична консультація" "-то побачимо пана Дідича on-line.Далі справа техніки.
    P.S.Попередньо скориставшись кнопочкою "Add" didych@gmail.com
     
  20. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    Відповідь: Коммунальні платежі, тарифи, квитанції, чесність сторін та якість послуг..

    Проблема в тому, що замість пана Дідича, за компом в той час може сидіти зовсім ліва людина. Громадський центр... Або ж навпаки. Він є, а в гуглі офлайн :)
    Тому надійніше таки на пошту :)
     
а де твій аватар? :)