Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем ihorweb, 27 лют 2007.

Статус теми:
Закрита.
  1. ihorweb

    ihorweb Well-Known Member

    Тепер тільки і чути, що російська мова повинна бути другою державною, бо вона на Луганщині (на Донеччині, на Харківщині...) - рідна. А я шо не подивлюся новини, в яких репортаж ведеться зі східних регіонів і беруть інтерв'ю у старенької бабусі, то вона говорить такою гарною українською, якою жеден галичанин не володіє... То яка ж вона там рідна? Рідна - це мова наших дідів і прадідів, а не та рідна, якою більшість людей заставили говорити за останні 70 років.
    Присвячую цю гілочку пошукам достовірних джерел статистики, які би показали як змінювалася чисельність російськомовних людей у східному регіоні. Бо якщо люди століттями говорили українською (схожою більше на українську, ніж на російську), а лише за років 50-80 перейшли на російську, то яка ж вона там рідна. Це все одно, що вкрасти в людини гроші... Їх треба повернути заради встановлення справедливості. Так і мова: якщо її вкрали в народу, то треба створити усі умови для її відродження...
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Читатель_Обкома

    Читатель_Обкома Well-Known Member

    Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    Так она ...ето...замуж вышла за шахтаря... в свое время...вот и не забыло ридну мову.....такое не забывается...
    И вообще..вопросец есть..в Тернополе только "5-й" канал...наверное показывают...?
    И второе.. бабка Параска?Она родом из Тернополя?:cool:
     
  3. Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    Интересная теория. :) Для меня родной язык - тот, на котором я разговаривал с мамой. Вернее, сначала она со мной.
     
  4. Пересвет

    Пересвет Well-Known Member

    Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    Смотришь, иногда берут интрервью у бабушки из Харькова, Луганска или Донецка так она так чисто говорит на русском, что даже диву даешься.
    А вообще хватит спикулировать на языковой теме. На Украине распространены 2 языка.
     
  5. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    Мого діда рідний брат з дружиною колись ше за совітів переселилися до Рубіжного луганської області. Так вони і їх діти ше українською розмовляли, а от внуки вже ні.
     
  6. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    Випадок, який розповідав мені знайомий, що сам з Дніпропетровщини має "Волгу", але працює в Росії і на його машині російські номера.

    - Оце їду я на своїй Волзі з Росії, заїжджаю на Луганщину. Дивлюсь стоять красавці у пагонах (ДПС). ПинЯ. Кажу: Здоровенькі були, хлопці! А вони: Ти ба? Наш! А ми думали москаль, штрафануть хотіли.
     
  7. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    Люди, запам"ятайте! :) І Луганська, і Донецька, і Дніпропетровська, і Миколаївська, і Херсонська, і Одеська, і Запоріжська області в селах 99 % розмовляють українською мовою. Більше того! :) Поїхали в Ростовську, а там - те саме! :) Районний центр Кантєміровск, чи Кантєміровка - вже не пам"ятаю. Ми до них російською в магазинах - а вони до нас українською!:D Суржиковою, правда...
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Вергунка

    Вергунка Well-Known Member

    Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    ihorweb
    Реєстрація: 26.02.2007
    Місце: Тернопіль
    Дописів: 25


    Це все одно, що вкрасти в людини гроші... Їх треба повернути заради встановлення справедливості.

    Так бы сразу и сказали - дайте денег.
     
  9. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    Правильно! Пропоную створити рух за повернення італійців до рідної латині, росіян - до "старорусской", громадян США - розмовляти індіянською (не знаю тільки якою з них) ... Даєшь вперед назад! Це наш шлях!
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. ihorweb

    ihorweb Well-Known Member

    Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    ОЛЮ! Підтримую тебе цілком і повністю. Колись спец репортаж робили про сільських жителів Російської Федерації, що живуть поблизу українського кордону... Чоловік відповідає на всі питання українською, а коли журналістка питає, а Ви якою мовою оце зараз розмовляєте, а він каже русскою :D (ну, він, правда, суржикувато говорив, але то набагато більше українська, ніж російська).
    А ВСІМ ІНШИМ ПИСАТЕЛЯМ: желаю, чтоб у вас украли все ваше имущество и вы стали нищими-пренищими, а когда придете к комуто жаловаться, чтоб он вам ответил: "Ну что поделаешь. Так сложилось, что вы родились бедными. Теперь уже ничего не поделаешь с этим... Так и живите дальше. Мол раз большинство - нищие, значит это нормально" :p
     
  11. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    І скільки сільських українських шкіл припадає на на все це населення?
     
  12. ihorweb

    ihorweb Well-Known Member

    Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    Любі мої і хороші книголюбчики і казкознавчики... Я ж не закликаю примусово заставляти все російськомовне населення говорити українською. Але ви подумайте: ви ж чините опір "українізації" - чините! а як проводили "росієзацію" населення України у часи СРСР, то ж і ваші дідусі і бабусі також не бажали, щоб ви - їхні діти і внуки - говорили чужою для них (ваших батьків і дідів) мовою! А як їм було?.. Їх висилали в табори, морили голодом, розстрілювали за недержавну позицію в мовному питанні... З вами ж такого не робить ніхто. Ви собі зайшли на форум і висловлюєте свою думку, і не боїтесь, що завтра модератор форуму накапає в КГБ і ваше спокійне життя закінчиться... Хоча б з поваги до предків (а вони ще живі! дорогий Ви наш Стєпанич, це ж не динозаври говорили українською мовою, а буквально: діди і прадіди), не опирайтеся ви так потужно одним тільки закликам збільшити кількість україномовних шкіл в регіоні! Не захочете віддавати туди своїх дітей - не віддасте! До ГУЛАГу ніхто не відправить.
     
  13. ihorweb

    ihorweb Well-Known Member

    Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    А як добре постаратися, то можна і 10 мов широко розповсюдити. Якби російська прийшла в регіон (східний, південний і інші) сама собою, то ніхто б і не пікав, але після того як ще за часів Горбачова почали розкривати, шо то був за режим - совєтський - і яким способом влада (власть) добивалася своєї мети, та ви вже всі і самі знаєте якими, не буду страшних слів багато писати, то важко після цього просто закрити на це очі.
     
  14. ihorweb

    ihorweb Well-Known Member

    Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    Ви навіть знаєте її ім'я, а притворяєтесь, що не знаєте ЗВІДКИ бабка... Бабка з Луганщини :p А про 5 канал - це ДУ-У-У-У-У-УЖЕ дотепно ;)
     
  15. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    Ви знаєте, я не сказала то просто так, щоб сказати. :) Хоча тут мені вчора один "лікар" діагноз ставив. Я навчалася в тій ж Миколаївській області в педінституті на філфаку і всю цю "кухню" знаю дуже близько. За вийнятком декількох навколишніх сіл і самого Миколаєва, всі школи там були українські. Люди 99 % розмовляли українською. Навіть росіяни, які там жили, були змушені, бо діти ж їхні ходили до українських шкіл. :) Інших шкіл в селах не було! :D
     
  16. ihorweb

    ihorweb Well-Known Member

    Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    А для мами рідною стала мова не та, якою розмовляла її мама, а та, якою видали указ розмовляти в училищах і інститутах ;) Я з Вами згідний, для Вас рідна мова - російська, але... я вже відповідав вище...
     
  17. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    Степанич, Ви ж повинні знати що латинь була майже завжди офіційна мова, тобто мова паперів. Якщо хто нею розмовляв, то це були патриції, high society. Народ розмовляв італійською чи її діалектами. На церковнословянській ніхто не розмовляв. Щодо індіанської, то якщо Ви порадите, яку саме вживати за державну, то може хто в США Вас послухає.
    А ось щодо "вперед", то я Вам розповім про факт який я бачив кілька років тому. В передачі про Бубку, який як відомо з Донечини.
    Брали інтервю в сімї Бубки. Баба розмовляла чистісінькою українською, мати на суржику, Бубка, звичайно на апщєпонятном. І Ви це називаєте прогрес якому назад дороги нема? Прийшли в свій час варвари, нищили в нас все що можна було нищити, а коли хтось старається трохи навести порядок то вже треба кричати караул!?
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. ihorweb

    ihorweb Well-Known Member

    Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    Олю, перепрошую, що я на ти - це в мене вирвалося :D От побільше би таких даних, а то в неті статистику по роках важко шукати (ліньки :D )
     
  19. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    Якщо Ви дуже молоді, то можете і "пані Оля" звертатися, або просто "Ви" ;) А щодо даних, то те саме я бачила і в Херсонській, і в Одеській області, і в Луганській, бо мала нагоду там побувати теж. Молодь, яка поверталася до батьків з "города" вже "какала і штокала"! Це культурою вважалося! :D
     
  20. Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    Нет, астрономический Вы наш, родной язык какой уж есть, он "стать" родным не может. Для мамы он был такой, каким с ней её мама говорила, для меня - тот, которым моя мама со мной. По барабану указы (не бывает указов на каком с ребёнком в люльке агукаться). Так у большинства известных мне людей, которые мамкиной титькой вскормлены. Однако, ежели кто (пра-)дедкину титьку в детстве сосал - то оно, конечно, наверное, как скажете :rolleyes:
     
    • Подобається Подобається x 1
Статус теми:
Закрита.
а де твій аватар? :)