Як Ви захищали диплом?

Тема у розділі 'Всяке різне', створена користувачем nirvanka, 12 гру 2007.

  1. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Розмова з Лільою спонукала до створення окремої теми про захист диплому. Я якраз завтра, тобто вже сьогодні буду захищатись.
    В мене ще нема вражень, поділюсь, коли будуть. А було б цікаво дізнатись як виглядала ця процедура на різних кафедрах, в різний час. Може згадаєте якісь кумедні випадки, казуси і так далі.. :)

    перенесено з іншої гілки
    Залишилось ще завтра пережити.. (захист диплому) :) Але то вже дурниця.. От зроблю сьогодні презентацію, подумаю про що розповідати і може навіть встигну поспати :)
     
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Звичний день

    Нірванко, а яка у вас спеціяльність?
    Я перед захистом пішла спати. Рано встала о 6. Перечитала рецензію (яку мені тільки о 1-шій ночі вислали). Накинула приблизний план і захищалася з голови.
    Але тут залежить, який предмет, аби так могти робити. :)
     
  3. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    "Інформаційні технології проектування".

    Я б теж пішла, але ще треба зробити купу справ, та ще і презентацію..
    Навіть якщо ляжу на пару годин, то важко буде встати, а можу і взагалі проспати (виключу 2 будильники, а потім навіть не пам'ятатиму про це :D ). Тому спати не планую.

    А я її сама писала :shy:

    В мене теж все в голові, бо сама диплом робила. Але перший захід магістрів вчора так гарно розказували про свої дипломи, що тепер думаю, як би то мені так зробити..

    Добре, що хоч не хвилююсь зовсім. Вчора зі своїми одногрупниками так нахвилювалась, що тепер абсолютно спокійна.
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Звичний день

    Це як? Ви ж диплом пишете. У диплома є рецензент. Принаймні у нас так.

    Додано через 3 хвилини
    Краще так не думайте. Я першою захищалася. Мої одногрупниці так думали, як би то так само як я гарно говорити і страшно затиналися. А потім на мене злостилися, що в мене 5, а в них усіх 4. :D:D:D
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Відповідь: Звичний день

    Мій диплом був готовий ще 2 тижні тому. Але керівник не мав можливості його переглянути. От пару днів тому він нарешті переглянув мою роботу, я виправляла ще дещо. Сьогодні він підписав і мене (та інших таких студентів, що невстигли) направили до рецензента, який є теж дуже зайнятий і звісно за сьогодні не перечитав би 300 сторінок, щоб писати рецензію.. От ми самі і написали :shy:

    Просто в нас 3 дівчини і 33 хлопці. І, звісно, що від дівчат чекають гарної відповіді. В мене язик підвішаний, розповім без затинань, навіть якщо і землетрус почнеться, але проблема в тому, що треба придумати як то пояснити, що я зробила в дипломі щось корисне, геніальне і по спеціальності :)

    Вчора у всіх наших було 5, завтра теж не планується четвірок :)

    Додано через 4 години 10 хвилин
    Нарешті я закінчила оформлювати презентацію до диплому. Ще є годинка, щоб перечитати теорію..
    Сама собі розповідала про диплом по презентації і почала гикати.. Тепер боюсь, що гикавка не пройде до захисту, або знову почну гикати на захисті.. :shy: Може тоді мене пошкодують і звільнять від цього позору :D
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. demetris

    demetris Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви захищали диплом?

    Диплом захищав... смішно як тепер згадаю...
    було подібно до екзаменів у школі - всі свої, самі ж за тебе переживають.
    Я так захопився відповіддю на питання, що мене аж зупиняли.
    Було приємно, що керівник прийшла. Вона в іншому вузі викладала, але прийшла на мій захист. :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    Відповідь: Як Ви захищали диплом?

    Нірванко, та коли ж вже вітати?
     
  8. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Як Ви захищали диплом?

    Ось зараз я напишу про свій захист – дехто не повірить. Але свята правда.

    Коли я був на останньому курсі, моя мама поїхала на місяць підвищувати кваліфікацію. Що відбувалося в хаті – можете собі уявити.
    Якось мій друг зайшов (у мою відсутність) із приятелем, молодим кандидатом наук з іншой кафедри КПІ і той побачив гору заліза та розсип деталей у мене на столі та під столом. Захотів зі мною познайомитися. Як познайомився, почав частенько заходити зі своєю дівчиною. Сказав, що йому на кафедру потрібен інженер, здатний щось змонтувати та налаштувати. А якщо мені стане нудно – відпустить через рік (тоді тре було примусово працювати за призначенням 3 роки). І запропонував стати моїм керівником диплому (улаштувавши всі питання в інституті). Ну хто відмовиться робити диплом у співпляшника :)

    Ось після 5 курсу приходжу до Володі типу на переддипломну практику і дізнаюся, що він стрибнув на інший факультет. Але розпорялився, щоби практику я проходив у його колеги. Колега через місяць звільнився. Передали мене коліжанці. Вона через місяць лягла «на збереження». Поки я гуляв, стіл з моїм макетом просто викинули. Окрема тема, як я «захистив» практику. :)

    Ну а «коза» диплома в мене була – тільки коза «дослідницька», а я мусив народити проект пристрою (щось там на п’єзотрансформаторах; я таки чесно 2 дні розбирався, як його підключити та запустити). А сторіночки щодо економізму» та «охорони праці» в мене вже були готові (зідрані).
    У січні ми (в т.ч. з керівником та його дівчиною) бухали – в Яремчі, потім на Вінничині (у знайомого – головногой технолога пивзаводу), грали в «мисливців» (мало не підстрелили селянських качок) і тут згадали, що в лютому – мій захист.

    Когось прилаштував накарябати щось на ватмані (потрібно було 5 аркушів), розміри не проставив, «штампи» не підписав.
    Десь там чернетки запропастилися. Блін, загубив ! А мені дзвонять однокурсники і кажуть, що післязавтра – останній день захисту. Кошмар !

    Тоді ще дозволялося написати диплом «від руки». І я за 24 години написав – всен «з голови». Розрахунки (які я видав) стосувалися лише резисторів в базах транзисторних каскадів та конденсаторів фільтрів (це я вмів і вмію робити на пальцях). А ще ж треба віднести палітурникам!

    Виявилося, що аркуші «технічної» та «еко-захисної» частин трохи різного формату, а п’яний палітурник зробив їх якраз «нерівно».Приїжджаю до інституту, кидаю на столи в коридорі «недописані» креслення, прошу однокурсників проставити розміри і написати щось у «штампах». І ось мене запускають – останнім!

    Мушу сказати, що в керівника в той день був або похмільний синдром, або «перетрах» і він не прийшов до інституту.

    Декан бере в руки «пояснювальну записку». Звідти випадають окремі аркуші і (бліііін!) забув написати «зміст» (по сторінках).

    Оскільки я за півроку до того поскулив з деканом при «розподілі» (а замдекана –був моїм потужнім «тилом» – він був фанат-філателіст і я йому підкидав деякі старі марки). Ось тут декан і відірвався: «Я бачив слабкі дипломи; я бачив дурні дипломи. А тут я взагалі НЕ БАЧУ ДИПЛОМА ! Іди геть !»

    Назавтра керівник пішов в атаку: «Деякі дрімучі дипломниці не можуть без довідника намалювати мультивибратор і ви їм ставите трійку й випускаєте!
    А тут мій дипломник створив діючий макет того, що піде в «космічну серію», а ви присікуєтеся до нумерації сторінок!

    Тим часом я дістав довідку від окуліста, що в мене там щось таке, через що я так «коряво» написав і не дописав. :)

    Призначили захист через тиждень (разом з якоюсь вагітною студенткою).
    Три групи вболівальників стояли в коридорі.
    Почався розстріл перехресними запитаннями, спочатку я відповідав терпляче, а потім почав трохи навіть глузувати, даючи зрозуміти, що «дядя не зовсім компетентний, я можу дати літературу…

    Встає голова комісії (якийсь солідний пан з КБ ім. Мануїльського – закритої установи, де головним конструктором був Серго Лаврентійович Гегечкорі, в дівоцтві Берія).
    І каже: «Ми маємо унікальний випадок. З одного боку – порушення певних норм і халатність. А з іншого боку – перспективна розробка. І студент володіє усіма дрібними деталями роботи цієї розробки.
    Тому я просто змушений сказати, що в нас нема іншого виходу, як поставити оцінку «відмінно».

    Німа сцена.
    Тижневий запій.
     
    • Подобається Подобається x 22
  9. Руда Кішка

    Руда Кішка Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви захищали диплом?

    а я вже й не пам'ятаю як то було :)
    26 грудня буде як раз 10 років. З цього приводу народ збирається ;) 30 грудня у Львові, будемо згадувати :D
     
  10. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Відповідь: Як Ви захищали диплом?

    Захистилась :)
    Як все було. В нічку перед захистом зробила презентацію, сама собі розказувала, тренувалась.. О 8:00 заїхав одногрупник, підкинув мене на кафедру. Хвилювань ще не було.
    О 9:00 почався захист. Викладачі дуже всіх грузили, задавали питання. Мене це не турбувало, бо вмію триндіти і викручуватись. Лякало те, що в мене магістерська була дуже проста і мало розробок. За це могли дорікнути.
    Я записалась останньою, тому сиділа розслаблено. Прийшов мій друг мене пофоткати, я забрала в нього дзеркалку і почала відриватись :)
    Потім мій керівник з'явився. Він не написав мені відгуку, тому сказав іти вже захищатись, поки він є, щоб він усно сказав відгук про мою роботу.
    От тут я і почала нервуватись. Мене просто трусило. Я була не готова, не знала з чого почати..
    Виходила до проектора тремтячись.. Почала говорити все підряд, читала зі слайдів, молола безперестанку 10 хв. Добре, що на мій захист якраз вийшли викладачі, які дуже всіх грузили. Був лише керівник, зам.зав.каф і двоє викладачів, які мене не слухали. Тому я могла натриндіти все підряд.
    Закінчила виступ. Далі по сценарію секретарка мала б сказати "шановна комісіє, задавайте питання". Її не було і це зробила я. Задав питання лише зам.зав.каф., я відповіла. Прийшла секретарка, зачитала відгук рецензента, недоліки, які я сама собі написала. Я їх пояснила і все :)
    Повертаючись на місце, я не могла усвідомити, що це все. Все закінчилось! Була в шоці :)
    Звісно, поставили 5, як і всім решта. Ми гарно посвяткували і я нарешті трохи поспала :)
     
    • Подобається Подобається x 16
  11. Lavazza

    Lavazza Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви захищали диплом?

    nirvanko, тепер ви дипломований магістр, вітаю!
     
    • Подобається Подобається x 6
  12. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Відповідь: Як Ви захищали диплом?

    Дуже дякую! :)

    Ще додам про своє щасливе число 13, про що я вже раніше згадувала на форумі.

    13 вересня (п'ятниця) - день народження
    КН -13 - група в політесі
    13 грудня - захист
    13 слів у темі диплому (найдовша назва на всій кафедрі цього року)
    13 шрифт записки
    13 слайдів на презентації (то я вже спеціально сама зробила, щоб так вийшло. решта все сталось само собою)

    Ще я мала захищатись десь біля 13:00, але керівник переніс мій захист на раніше.
     
    • Подобається Подобається x 9
  13. Юстина

    Юстина молода мама

    Відповідь: Як Ви захищали диплом?

    Я захищала диплом у 1999-му. Досліджувала забруднення р. Зах. Буг. Пів року возила воду на дослідження вмісту міді та цинку. Цікаво відбір проводився. Переважно ми з татом ходили на цю процедуру. Правильність відбору полягає у врахуванні багатьох речей: відстань від берега, погодні умови тощо. Човна в нас, звичайно, на той момент не було і доводилося татові тримати мене, здогадайтеся за яке, місце, щоб я набрала повну півліторову баклажку тої водички. :o Весело.
    А ще пригадую як ми знову ж таки з татом в неділю таємно проникали (лазили через плоти, скакали з мурів) на територію Сокальського заводу хімволокна (страшнющий забруднювач на той момент) і знімали всі жахи, які там відбувалися. Те ж саме з очисними спорудами...
    Все це я красиво продемонструвалася на захисті комісії. Видовище станом на 1999 рік було вражаюче. Мені поставили "5", не задали ні одного додаткового запитання і рекомендували в аспірантуру...:cowboy:
     
    • Подобається Подобається x 19
  14. Олюська

    Олюська Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви захищали диплом?

    Нірванко, вітаю з захистом!!!:)
    А я захистилась 10-го:)
    Ось як це виглядало (сорі, що не в розділі Фото - дуже воно сюди пасує):
    [​IMG]
    Признатись чесно, не переживала взагалі цілий день до того моменту(захист починався о 14.00), а коли прийшла моя черга, то так розхвилювалась, що всім збоку здавалось,ніби я зараз розплачусь:)
    Але все пройшло супер, на всі питання відповіла, отримала "відмінно" і рекомендації в аспіратуру:) Кілька днів після того мені ну ніяк не вірилось, що вже все, - ніби й не доповідала - тільки недавно я почала усвідомлювати, що всі зв'язки з ВНЗ розірвано:)
     
    • Подобається Подобається x 12
  15. Капітан

    Капітан Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви захищали диплом?

    Про время защиты своей магистрской, я узнал за пол-часа до начала этой самой защиты. Как сейчас помню - пятница, еду в маршрутном такси, и тут звонок от руководителя... Я ведь рассчитывал что защита будет не раньше чем через две недели... И вот я как белая ворона, в вязаном свитере, джинсах и кросовках стою среди накрохмаленых белых рубашек и галстуков, лихорадочно сочиняя в уме текст выступления.
    ЗЫ: ...в тот день я был единственным кто защитился :)
     
    • Подобається Подобається x 18
  16. kYula

    kYula Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви захищали диплом?

    Вітаю! Інакще й бути не могло! :) :) :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. A_Stella

    A_Stella Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви захищали диплом?

    Я так того боялась, що страшне. Але коли захистилась подумалу -тьху, і чого було труситись. Як кажуть : "Не я перша, не я остання" і не святі горшки ліплять. Раніше переймалась оцінками, а зараз - практикую певний пофігізм.
     
    • Подобається Подобається x 3
  18. Alla

    Alla Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви захищали диплом?

    Я свій захист без усмішки не згадую...зранку о 9.00 перед аудиторією трусились всі студентки моєї групи і ніхто не міг наважитись зайти першим.хоча черга наперед була обумовлена...екзаменатори почали нервуватись і кричати..я щоб не сердити їх(бо всім було б гірше) завалююсь сама перша відспівую і відповідаю на всі додоткові запитання...вони шоковані але щасливі:) і отже вже о 9.20 я святкувала свій захист соком і заспокоювала всіх знервованих студентів..:radist: ось такий я..прикольно було.ой ..забула сказати...це при тому що я цілу ніч дипломну набирала..
     
    • Подобається Подобається x 8
  19. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Відповідь: Як Ви захищали диплом?

    Нічого собі екстрім.. :y:
     
  20. KabMiner

    KabMiner Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви захищали диплом?

    А я пропустив день захисту диплома - оце була хохма:) У нас групу поділили на 2 частини - 1-а в один день захищалася, а 2-а на наступний. Я чомусь подумав, що я в 2-й групі :D
    Довелося захищати на наступний день і розказувати, що погано себе почував напередодні:D
     
    • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)