Як приготувати справжню каву?

Тема у розділі 'Форумна кухня', створена користувачем Leri, 23 січ 2010.

  1. Leri

    Leri Well-Known Member

    мені дуже соромно, але зараз каву взагалі не готую... просто заливаю кип'ятком у чашці... :shyc:

    а раніше в джезві, додавала дрібку солі, какао... або під настрій кориці...:kissc:

    тепер розівчилася... усе доводиться робити швидко... і вже забувся справжній смак кави... :weep:

    може підкажете кілька рецептів?:smilec:
     
    Останнє редагування: 23 січ 2010
    • Подобається Подобається x 5
  2. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    І я з радістю прийму практичні уроки... Тільки скажіть що з собою принести! ;)
     
    • Подобається Подобається x 3
  3. Leri

    Leri Well-Known Member

    ммм... напевне хорошої кави :)
    бажано у зернах... і смажити їх треба власноруч

    (колись мій батько привіз із Польщі зерна і сам смажив - ото кава була!!!)
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. XrustunkA

    XrustunkA Дівчина із іншого життя..

    Ось мені сетра трошки порозказувала(ато я в джезві не варю:sad:часу не ввистарчає) :

    Рецептів приготування напоїв на основі натуральної кави існує багато.
    Стандартний і найпопулярніший із них: кавові зерна розмелюють у дуже дрібний порошок. Беруть джезву потрібного розміру (на одну, дві, чотири порції), кладуть туди цукор і наливають свіжу воду. Після того як вода закипить, додають кавовий порошок. Тоді, як підніметься піна, джезву на кілька секунд знімають з вогню, повторюючи цю процедуру тричі, не доводячи до кипіння. Пропорція класичної кави: на 50—60 мл води (маленька кавова чашечка) один шматочок швидкорозчинного цукру й повна чайна ложка кавового порошку. Цукру можна покласти менше або обмежитися дрібкою — тільки для пом’якшення води.
    Під час приготування кави з молоком спочатку готують чорну каву будь-яким зі способів, що подобається, а потім додають у неї молоко. Найчастіше каву й молоко змішують у рівних кількостях.
    Для приготування кави необхідно використовувати тільки свіжу й холодну воду. Вона повинна бути перевареною, інакше кава буде ледь гірчити і втратить частину аромату.


    Приємного кавування!:smilec::kissc::winkc:
     
    • Подобається Подобається x 6
  5. XrustunkA

    XrustunkA Дівчина із іншого життя..

    Знайшла в медичній газеті(хоча не знаю чи це сюди підходить чи до теми здоров"я):

    КАВОВІ РЕЦЕПТИ ПРОТИ РІЗНИХ ХВОРОБ

    Є багато рецептів, де використовують каву як компонент лікарського засобу.
    Кава проти закрепів. У разі закрепу використовують настій кави (1 чайну ложку кавового порошку на 1/2 склянки окропу, заварюють як чай), який п’ють тільки теплим вранці і 1—2 рази протягом дня. Цей рецепт німецькі аптекарі пропонували ще в часи Петра I як засіб, що прекрасно впливає на перистальтику кишечнику.
    Кавові клізми для лікування внутрішніх органів. 2 столові ложки зелених підсушених зерен кави розмолоти в кавомолці, залити 0,5 л киплячої води й недовго потримати на слабкому вогні до закипання, як звичайну каву. Дати настоятися 15—20 хв, злити без осаду. Додати ще 1,5 л перевареної води. Цей екстракт використовувати для клізми. Звичайно її ставлять увечері перед сном після попереднього очищення кишечнику.
    Ця клізма корисна в разі геморою, захворювань травного тракту, печінки, підшлункової залози, цукрового діабету, а також за різних злоякісних новоутворень. Не рекомендують використовувати кавову клізму в разі захворювання нирок.
    Кавовий напій проти застуди. Щоб зігрітися в холодну вологу погоду й заспокоїти застудний кашель, можна заварити міцну каву, а в окремій посудині змішати жовток яйця із цукром і чайною ложкою рому (коньяку). У цю суміш влити чашку гарячої кави, добре розмішати й випити. Цей напій протипоказаний серцевим хворим і гіпертонікам.
    Кавова суміш проти бронхіальної астми. 250 г меленої кави ретельно розмішати з 0,5 кг меду. Приймати потроху перед їдою 20 днів, якщо буде поліпшення, зробити ще одну порцію.
    Швидкий засіб проти отруєння. Як засіб, що викликає блювання, рекомендується випити чашку гарячої кави із сіллю замість цукру.
    Кавова профілактика сп’яніння. До засобів народної медицини, що запобігають сп’янінню й знижують дію алкоголю на організм, відносять каву та чай. Перед очікуваним бенкетом, щоб не сп’яніти, рекомендують випити чашку добре завареного чорного або зеленого чаю з м’ятою, чорної кави або чаю з лимоном (і кава, і чай нейтралізують алкоголь). Після бенкету цю процедуру можна повторити. Сп’яніння (легке) швидко минає.
    Харчування для зачаття. У літературі запропоновано режим харчування, що поряд із фізіологічними методами допоможе з імовірністю до 80% обрати стать майбутньої дитини. Так, у списку продуктів, що сприяють зачаттю дівчинки, рекомендується дуже слабка кава один раз на день (міцна кава, як і чай небажані), а зачаттю хлопчика — кава (як і чай) сприятливіша.
    Порошок для ясен. У разі гінгівіту, запалення ясен потрібно обвуглити кавові зерна, розтерти на порошок і 1 частину змішати з 2 частинами цукрової пудри. За допомогою м’якої зовсім сухої зубної щітки масажувати ясна цією сумішшю 3 рази на день, полощучи рот розведеною настоянкою арніки (1 столову ложку аптечного препарату на 150 мл води).
    Кавова гуща проти грибка. У разі грибкових захворювань нігтів потрібно кілька разів на день потримати пальці рук або ніг у кавовій гущі міцної меленої кави. Роблять цю процедуру до одужання.
    Напій, що відновлює сили. У разі обмороження, непритомності (раптова короткочасна втрата свідомості) після надання потерпілому першої допомоги дають гарячу каву (або чай), що сприяє швидшому відновленню нормального стану. Навіть запах кави стимулює й тонізує.
    Зерна проти отрут. У разі отруєння отруйними рослинами (блекота, дурман, беладона) або чадним газом взяти 1 кавову ложку підсмажених і змелених насінин кавового дерева й з’їсти їх, не запиваючи нічим. Прийняти з інтервалом 30 хв чотири такі дози.
    Засіб від неприємного запаху з рота. Кавові зерна під час розжовування допомагають позбутися запаху часнику або цибулі.
    Суміш, помічна за клімаксу. У разі низького тиску в клімактеричний період присмажити й змолоти 50 г кавових зерен, змішати з 0,5 кг меду, додати сік одного лимона, все ретельно розмішати. Приймати по 1 чайній ложці через 2 години після їди.
    Кавова фарба. Для термінового фарбування сивого волосся у коричневий або каштановий колір змішати 1 чайну ложку розчинної кави з гарячим міцно завареним чаєм (1 чайна ложка на 1/4 склянки окропу, процідити), ретельно розмішати й нанести на волосся, після втирання розчесати. Таке фарбування маскує сивину на 10—15 днів. У разі поєднання кави з хною (по 4 чайні ложки) можна пофарбувати волосся в рудувато-русявий колір.
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. RomanSalij

    RomanSalij New Member

    А я готую так:
    -насипаю до горнятка ложку з гіркою меленої кави;
    -нагріваю холодну воду до того моменту, коли вона ледь-ледь почне кипіти (92 - 96 градусів);
    -заливаю каву водою;
    -чекаю 3 хвилини;
    -п'ю каву.
    Зауважте, що вода має бути свіжою, мати збалансований мінеральний смак (бажано - артезіанська).:good:
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Templar

    Templar Дуже важлива персона

    Для початку треба нормальну воду.
    А з цим проблема.
    Немає хорошої води, немає і кави!
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. oksalan

    oksalan Active Member

    Я очень люблю кофе и цена его вкус. И поэтому перед этим как гатовить кофе я мелю зерна и засипаю порошок в турку. И патом доважу до кипения и даю чючють остыть. И пю без сахара.
     
  9. Nikita R

    Nikita R Что за шум, а драки нет?

    Купите гейзерную кофеварку.
    Забабахивать дома молотый кофе кипятком - это, простите, извращение [​IMG]
     
  10. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

     
    • Подобається Подобається x 5
  11. Luna

    Luna змИючка - сокровище :)

    Да? Ну..я тоже извращенец. Ибо при всех существующих дома "прибабахах" забабахиваю кофе в чашке кипятком. И класс!
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. yasam

    yasam Well-Known Member

    Оце я називаю кава по українськи.
    А в джазбі це по турецьки, по арабськи і як завгодно, тільки не по нашому.
    В гейзерній кавоварці або в іншій паровій кавоварці це по італійськи.
    Але на вкус і цвєт...
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. iso

    iso Well-Known Member

    А ще є по-галицьки. Ложка цикорію, ложка спеціально засмаженого жита і варити в літрі води півгодини. Пити солодкою, гарячою і з молоком;).
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. Даже не во френч-прессе? Любите вкус гущи? :)
     
  15. yasam

    yasam Well-Known Member

    воно шлунок лікувати має чи щось в тому роді
     
  16. Luna

    Luna змИючка - сокровище :)

    В класичному варіанті - по - польськи.


    Ну...во-первых, никто не заставляет "до дна":), гущу не почувствуете, попробуйте. А во-вторых, в френч-прессе, на удивление, мелкие частички ощутимее, чем при таком варианте, взвесь какая-то и кофе мутный.
    Из гейзерной кофеварки кофе я не пью, не могу. На мой вкус, он горчит сильнее, острый, что ли...Да и вообще, я не очень гурман) Кофеваркой пользуюсь только когда хочется капуччино, в чашке кипятком - самое то.
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Полковник

    Полковник миється в бані

    Я научил барменшу кафешки на 1 этаже офиса заваривать именно такой, какой я люблю.
    А она порекомендовала буквально на кончике иголки засыпать туда мускатный орех.
    Так и делаю уже неделю.
    Весьма не дурно.
     
    • Подобається Подобається x 4
  18. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    А я люблю експерементувати .
    останнім часом підсіла на каву з карамелью.
    В турку насипаю чайну ложечку цукру, розплавляю, додаю каву, заливаю водою і чекаю поки підніметься пінка.
    Подобається з перчиком чілі або просто з чорним перцем.
    не люблю тільки з корицею, бо корицю не переношу.
     
    • Подобається Подобається x 5
  19. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    У мене є прес для еспресо, тому без варіантів. СмакотА залежить лише від якості кави.
    Єдине, щоб я хотів - придбати апарат, який би ще автоматично молов і видушував, а не лише видушував каву, але це в майбутньому.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. iso

    iso Well-Known Member

    Яку б апаратуру не застосовувалося, яку б технологію..,але якщо кава правильно не засмажена - "не тратьте куме сили" Зверніть увагу на зернову каву, що продає Галка (чи іншу) Частина зерен має чорнуватий відтінок. Це кава перепалена. І це саме той випадок, коли ложка дьогтю псує бочку меду. А згадайте (це до тих, хто вийшов із совка) яку каву привозили з москви. Або із закарпаття? По відтінку зЕрна майже не різнилися. Тому кава і не мала тої противної гіркоти перепалу. (Не все було поганим при совку:nea: )
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)