Як позичити гроші?

Тема у розділі 'Економіка, бізнес і фінанси', створена користувачем VasMT, 16 бер 2010.

  1. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Файний колєга просить позичити доволі велику суму грошей (еквівалент 5 000 американських рублів)... Не позичити не пасує, а як зробити правильно, щоби не образити :dntknw: ?
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Вчора товариш звернувся,щоб допоміг..звів з людьми,хто може позичити 16 тисяч.
    Вкрали барсетку з взяткою...якраз віз давати...
    Я подзвонив,звів...поручився(нормальний хлопака)далі їх проблєми....
    А...позичати....Я от намагаюсь не позичати взагалі...один раз позичив...форум ще памятає....
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. night

    night Well-Known Member

    хочете і дальша мати файного колегу то не позичайте. З власного досвіду можу сказати що люди які позичають гроші під чесне слово і без матеріальних застав можуть досить довго їх віддавати в кращому випадку. А в гіршому самі розумієте як буває...Сума досить не маленька як для позики
     
    • Подобається Подобається x 4
  4. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    хм-м-м. Є над чим задуматись, якщо сказати по правді. Якщо є хоч крихта сумніву, то я не позичив би. Сказав би що потрібно самому в скорому часі. Хоча з другої сторони, сам позичав не раз, і бувало що тиснуло а віддати не мали звідки. Навіть недавно терміново потрібно було 4 тис малій на протези, а боржники мої не мали , хоча винні вже дано і постійно обіцяються. Думав продати одну з машин, але підфортило і нашкрябав сам. Отак то буває. З кінця 2008 року стараюсь не позичати нікому, а якщо позичити то невелику суму і на короткий термін.
    Що би я робив би в цьому випадку? Якщо перевірений друг, ну то напевно позичив би при трьох умовах:
    -йому дійсно то необхідно, і без того ніяк
    -в мене залишилось в загашнику на перший період, і нічого не планую поки що
    -обумовити якусь привязку до іншої валюти якщо в період віддавання курси сильно коливнуться (а таке буває останнім часом) то віддавати по привязці курсів щоб я не втратив
    Ну і можна позичити неповну суму а, наприклад, половину, мотивуючи що потрібно самому щось залишити. Ніби і допоміг чим міг, тому не до образ.
     
    • Подобається Подобається x 6
  5. redfox

    redfox Well-Known Member

    а нельзя сходить к нотариусу и подписать долговое обязательство? как бы дружба-дружбой, но пирожки врозь!
     
    • Подобається Подобається x 9
  6. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Так отож... Прийдеться запропонувати... От тыльки як то зробити тактовныше...
     
  7. night

    night Well-Known Member

    Сказати прямо. Якщо людину це поставить в тупік чи людина образиться або не захоче цього робити, то і на вчасне повернення позики розраховувати не варто. Зараз час ринкових відносин і ділові люди прекрасно розуміють що в таких умовах і брат брату не особливо довіряє не то що колега колезі (яким би файним він не був )
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Ума

    Ума Well-Known Member

    Ото побачила тему з ДП і вирішила дописати.

    Мене колсиь мій друг навчив як правильно позичати (ми не позичали один в одного, просто спілкувалияс на цю тему, що комусь треба позичити і як то правильно відмовити).

    По перше, не одразу казати ТАК, що позичиш. Потрібно особі сказати, що сьогодні не можу, прийди завтра ввечері, спробую щось зарадити і дістати гроші, бо вільних немає і не обіцяю всю суму, тому нехай пробує ще десь позичати. На наступний день - відмовка такого ж плану і на третій день також. А тоді робите висновки, якщо особа за три дні не знайшла в кого позичити (нехай і частинами), то ця особа не надійна і інші її друзі не ризикують. А якщо знайшла, то до вас вже не піде, бо ви все обіцяєте... :)

    По-друге, якщо й вирішили позичати, то таку суму, яку можете вибачити/забути (особі про це не конче знати). Бо випадки різні - сьогодні дав, а завтра його не стало і хто зобов"язання виконуватиме?

    Я в житті не раз опеклася з тим позичанням і були друзі, а тепер... сумні історії. Якщо хочете мати друга, то краще не позичати. Я тепер таким методом багато позичальників відсіяла. і ніби не відмовила і хотіла допомогти.

    Але перш за все треба знати мету для чого позичають і які плани щодо повернення (надходження). Коли це стосується хвороби, смерті - то це в мене табу. даю скільки можу.

    Рекомендую сказати другові, що немаєте потірбної суми, хіба як та справа на яку йому треба гроші важлива і в ваших очах, то сказати, що для нього в когось позичете, і той хтось хоче від вас розписку нотаріальну, тому і ви в нього хочете розписку... але то палка з двох кінців... усі ці розписки до єдного місця...
     
    • Подобається Подобається x 6
  9. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    ото ж бо. Випадки бувають різні, і тому кремпуватись не слід.
    От розкажу випадок. Два дні назад я був приємно здивований. Борг, який я для себе вже похоронив, повернув один знайомий, який ще позичив в 2003 році. Вірніше я не позичав, оскільки знав що в позичальника є проблеми з гральними автоматами, а позичили родичі/знайомі, а я тоді з безвиході переписав борг на себе оскільки почувався в фінансовому стані набагато краще. Потім була затяжна баталія по встановленню хлопаки на правильну путь-дорогу, але я надії мав мало і тому не приймав участі в настановах і перевихованнях. Видно сім'я таки добилась якогось успіху, і я за них радий, ну і ,само-собою, радий що отримав назад свої гроші :)

    ---------- Додано в 12:11 ---------- Попередній допис був написаний в 12:05 ----------

    ну це примінимо до просто знайомих. А інколи є таке поняття як "стара чоловіча дружба". Не знаю як в кого, але в мене, наприклад, є друзі яким я можу підсобити і які мені можуть підсобити в любий момент , і навіть без всяких розписок. Перевірено часом. Але то таке. Ситуація на ситуація не схожі
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. poetka

    poetka Дуже важлива персона

    Дуже вірно підмічено...............
    Мій чоловік також позичив гроші,щоправда не таку велику суму і не на велику нужду,а просто той фацик влетів в якусь халепу по своїй вині...............Отак то плакали його гроші ,і посейдень не вартає,робе вигляд,шо забув,шо у нас позичив,а мій то вже такий правильний,не нагадає і своє назад не забере(занадто добрий).А ще хохма,той ,хто позичив у нас гроші,ще пропонує купити у нього всякі речі,які він возе з Польщі,повторюсь купити а не віддати тими речами борг.
    Отож ми для себе зробили висновок:Без нужди особливо не позичати...........Бо плакатимуть наші гроші,а вони й без того важко даються.
     
    • Подобається Подобається x 11
  11. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Оформитись в нотаріуса, а ще краще - під заставу, якщо це людина, яка може і не віддати. Бо сума велика. Пояснити, що такі гроші для Вас не копійка; не знати, що буде завтра, хочете мати гарантії і т.д.
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. VangelaMykola

    VangelaMykola Member

    Знаю багато випадків коли через позичання грошей згасала дружба. Якщо позичати, то тільки щоб була розписка, і дійсно краще це зробити з допомогою нотаріуса. І ще було б добре уточнити дату, коли він поверне ці гроші. Це теж важливо.
    І не слід переживати що ніби це нетактовно і якось не по дружньому. Навпаки, це може зміцнити дружбу. А якщо друг не хоче нічого підписувати, то хай вибачае, нехай шукае іншого позичальника.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. kontra

    kontra Well-Known Member

    Можно и без нотариата, без проблем, бумага будет правильной, только её правильно надо составить, договор займа модно даже с процентами сделать.

    ---------- Додано в 22:12 ---------- Попередній допис був написаний в 21:56 ----------

    И ещё,
    1.распиской не обойдетесь, нужен договор займа и только он, рассписка есть только подтверждением передачи денег
    2. Свидетели роли не сыграют
    3. Если заемщик женат (за мужем) обязательно нужно согласие супруга

    Если решитесь девать будете брать залог, можете маякнуть помогу с правильным составлением.

    ---------- Додано в 22:14 ---------- Попередній допис був написаний в 22:12 ----------

    Еще раз повторюсь нотариальные заверения НЕ ОБЯЗАТЕЛЬНЫ, если нет ипотеки.

    И последнее, ТС, сейчас не вопрос взять залоговый (ипотека) кредит, так что посоветуйте коллеге обратиться к спецам в этом вопросе.
     
  14. Arthur

    Arthur Well-Known Member

    На мою думку, якщо друг надійний, то можна обійтись і без нотаріуса. Але потрібно хоча би десь записати і йому і Вам, що позичали, скільки, на яких умовах, коли людина має повертати гроші, скільки має повертати, як вище писав Picasso варто зробити прив’язку до якоїсь валюти.
    А ви знаєте для чого він позичає? Як оцінюєте його можливості віддати вам гроші?
     
  15. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Пізно вже думати... Гроші дані під чесслово... Чекаємо повернення :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. kontra

    kontra Well-Known Member

    Можна і так обійтись без нотаріуса))

    ---------- Додано в 21:20 ---------- Попередній допис був написаний в 21:19 ----------

    Ну сподіваюся, що друг надійний, щиро бажаю удачі))
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Arthur

    Arthur Well-Known Member

    Ну то залежить від того, які друзі. Я би своїх друзів до нотаріуса не повів.
     
  18. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    а заодно би позбувся декількох. Нє? :)))
     
  19. kontra

    kontra Well-Known Member

    Не залежить від друзів не має різниці нотаріальний договір чи ні! Зовсім не має! І друзі тут не важливі!!! Головне правильно скасти документа, так як однієї розписки часто буває недостатньо, а нотаріус тут не потрібен)) Хоч так, хоч інакше, гроші все одно прийдеться віддавати
    Вибачаюсь офф топ
     
  20. Arthur

    Arthur Well-Known Member

    А якщо не буде чим?
     
а де твій аватар? :)