Як я провів літо або поділіться враженнями про ваш відпочинок!!!

Тема у розділі 'Всяке різне', створена користувачем Веселка, 30 лип 2007.

  1. Веселка

    Веселка Well-Known Member

    Пропойную в цій гілці ділитися враженнями про відпочинок!!! При чому з подробицями і фотками!!!
    Особисто я просто не можу тримати у собі захоплення і радість від своєї відпустки!!! Тому хочу цією радістю поділитися!!!
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. ermana

    ermana Well-Known Member

    Відповідь: Як я провів літо або поділіться враженнями про ваш відпочинок!!!

    То ж діліться своєю радістю..... :crazy:
    Особисто в мене відпочинок ще попереду :)
     
  3. Веселка

    Веселка Well-Known Member

    Відповідь: Як я провів літо або поділіться враженнями про ваш відпочинок!!!

    Ми цього року поїхали на Закарпаття (на жаль, лише на тиждень), відпочивали на базі «Красія» (с. Кострино, Великоберезнянський район). Сказати, що нам сподобалось – не сказати нічого!!!
    Нас звозили на екскурсію до Ужгорода, повозили по замках, розповіли багато цікавих легенд та історій.
    Особливо сподобався Невицький замок з легендою про Погань-Діву, а цікавості додало те, що наш екскурсовод (він же – заступник начальника бази) брав участь у розкопках того замка та має певне відношення до легенди.
    Суть легенди в тому, що дух Погань-Діви охороняє золото, яке і досі є в замковій криниці і ніхто його дістати не може. Так от, наш Андрій Вікторович (якого інколи переіменовували у Віктора Андрійовича – випадково, а то й по приколу) розповів, що за ніч до того, як вони мали копати криницю над їхнім табором загорівся ЗЕЛЕНИЙ бук і впав на намет керівника експедиції, керівника врятувало те, що бук впав на сейф, а не на нього… Потім завалився ще якийсь хід, тому вони так і не відважилися копати криницю, хоча до того розкопали багато ходів і приміщень…
    Збіг це чи ні – додумуте самі, але розповідь була надзвичайно захоплюючою!!!

    [​IMG]

    Невицький замок​
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. Веселка

    Веселка Well-Known Member

    Відповідь: Як я провів літо або поділіться враженнями про ваш відпочинок!!!

    А ми почекаємо!!!

    Головне - приємного відпочинку!!! ;)
     
  5. ermana

    ermana Well-Known Member

    Відповідь: Як я провів літо або поділіться враженнями про ваш відпочинок!!!

    Дякую!!! Думаю, що обов'язково напишу про враження...
     
  6. Веселка

    Веселка Well-Known Member

    Відповідь: Як я провів літо або поділіться враженнями про ваш відпочинок!!!

    В Ужгороді ми теж відвідали замок, центр та два дуже цікавих ресторанчики.
    Перший – рок-кафе «Кактус» порадував дуже класною музикою (із задоволенням послухали чудову підбірку Queen, Depeche Mode та ін. ) та приємним інтер’єром в стилі кантрі, а другий – «Деца у нотаря» (можливо, ви про неї чули) – ресторан музей, у якому треба не одну годину ходити і роздивлятися різноманітні жартівливі а іноді і сатиричні експонати, взяті з нашего веселого життя.
    Навряд чи я зможу пройти повз той ресторанчик наступного разу, особливо не покуштувавши баношу (рік тому ми з мамою підсіли на цю угорську страву і тепер, приїхавши в Закарпаття, не заспокоюємося доки не покуштуємо. Хто не знає, банош – кукурудзянае борошно, зварене на самих вершках, так думаєш – якась каша, але нічого подібного – страва дуже ніжна з витонченим присмаком сиру і ледь вловимим ароматом вершків).

    [​IMG]


    Це я з мамою в "Кактусі", а далі все - "Деца у нотаря"

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 5
  7. Веселка

    Веселка Well-Known Member

    Відповідь: Як я провів літо або поділіться враженнями про ваш відпочинок!!!

    А куди ви збираєтеся у відпустку?
     
  8. ermana

    ermana Well-Known Member

    Відповідь: Як я провів літо або поділіться враженнями про ваш відпочинок!!!

    Друзі запросили в Крим, а саме в Алушту. їду туди напочатку вересня. :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Веселка

    Веселка Well-Known Member

    Відповідь: Як я провів літо або поділіться враженнями про ваш відпочинок!!!

    Проїхалися ми і повз джерела – глечики і – чайнички, і в «долині санаторіїв» побували (Сонячне, Поляна, Квітка, Карпати), попили різної мінеральної води (мені найбільше подобається квас – так жителі Поляни називають воду Поляна-купель, я вже 6 років його страшенно люблю – ми раніше завжди до Поляни їздили).

    [​IMG]

    Приїхали ми і до замку (насправді це не замок, а всього навсього мисливський будиночок графа Шенборна), до речі він виконаний у вигляді календаря:
    має 12 шпилів – місяців
    52 димоходи – тижні
    365 вікон – днів, до яких у високосний рік додавалося ще одне віконце (на вежці зліва), а у звичайні роки його знову замуровували.​
    Зайшли ми всередину – помилувалися відомою люстрою графа, яка символізує його улюблені забави – жінок, мисливство і рибальство, гарним каміном та шикарними сходами – все ХVIII ст. часів побудови замку. Багато цікавого нам розповіли і про озеро, що має контури Австрії ХVIII ст., і про джерело молодості і краси, з якого не можна робити більше 3-х ковтків (аби немовлям не стати, як у легенді).


    [​IMG]


    Це була люстра, а далі - сам "мислвський будиночок":

    [​IMG]

    Про Мукачівський замок теж багато цікавого розповідали, одним словом, на базу ми приїхали, оповиті старовинними легендами і приємним настроєм.
     
    • Подобається Подобається x 4
  10. Веселка

    Веселка Well-Known Member

    Відповідь: Як я провів літо або поділіться враженнями про ваш відпочинок!!!

    Ну, то може вже людей менше буде. А на Ай-Петрі ви були?
     
  11. Веселка

    Веселка Well-Known Member

    Відповідь: Як я провів літо або поділіться враженнями про ваш відпочинок!!!

    Окрім екскурсій, ми багато ходили в гори – через річку по мосту на тросах до мінерального джерела, яке знаходиться просто на галявині під ялинкою, піднімалися підйомником на гору Красію, звідки відкривається чудовий вид на гірські хребти (хоча, чесно кажучи, не дуже ми їх роздивилися - одразу розбрелися схилами та посідали як мавпочки вискубуючи з кущиків чорницю – по-закарпатськи – яфину, а оскільки не видно було, де ті чорниці закінчуються, то і гір ми за тими кущами практично не бачили).

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. Веселка

    Веселка Well-Known Member

    Відповідь: Як я провів літо або поділіться враженнями про ваш відпочинок!!!

    І нарешті, найяскравішим враженням поїздки був наш похід на Кременець – гору, де сходяться три кордони – польський, словацький та український.
    В похід ми самі напросилися – разом з дітьми, які на базі відпочивали (до речі, діти дуже приємні, практично не галасливі (як на дітей 12-13 років), дуже ввічливі і „без понтів”, зовсім не такі, як у нас в Одесі – може тому, що це були закарпатські діти, спеціальний табір для тих, хто любить походи, краєзнавство природу?..
    Одним словом, ми з ними гарненько здружилися і тепер, наслідуючи їх жарти, на питання „Що в нас сьогодні на вечерю?” ми скоромовкою відповідаємо: „Колочена квасоля, підбивані крумплі, вчорашній компот” (з чого той жарт пішов, я вже й не пригадаю, але це точно було не про нашу кухню на базі).

    Так от, списки тих, хто йшов на Кременець завчасно подали до прикордонників, ми прийшли до лісництва, де і переночували, а на ранок рушили на гору. Правда українські прикордонники дуже дбають про свій імідж, і незважаючи на подані списки, після ретельної перевірки протримали нас біля границі 2 години (ну, без цього б вони не були прикордонниками).
    Потім, під керівництвом Віктора Андрійовича (тьху, Андрія Вікторовича) та під конвоєм з прикордонників ми йшли 10 км, на гору (підкреслюю окреме написання), а по дорозі до нас приєднався лісник з дивовижними (для мене – дитини міста) розповідями про його зустрічі з ведмедями, косулями, оленями та іншими тваринками.

    [​IMG]

    Коли ми піднялися на Кременець ми потрапили на „дорогу доброго дня”, де постійно зустрічали поляків і з усіма віталися. Так, на вершині Кременця ми всі були на вершині блаженства:) – „Поделись улыбкою своей и она к тебе не раз еще вернется”. Зайшли ми до Словаччини, набрали води (наша, до речі, набагато смачніша – правда, це всі визнали).
    В Словакії ми зустріли чехів:) , яких чомусь дуже звеселили мої слова про дружбу народів і понеслось – фотографії, сміх, посмішки... Потім пікнік і ще 10 км, вже вниз, піт градом і нарешті ... прохолодна гірська річка біля лісництва...Всю втому зняло ніби рукою, а вражень...і досі ввижаються холодні дзвінкі джерела, явори, вищі за небо, море квітів і зеленої трави (а нам, одеситам зелена трава – як бальзам на душу, бо у нас влітку вона завжди вигоріла, а тут така соковита – сам би жував).


    [​IMG]

    Між Польщею та Україною
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. Веселка

    Веселка Well-Known Member

    Відповідь: Як я провів літо або поділіться враженнями про ваш відпочинок!!!

    Ще кілька слів про саму базу –вона стоїть біля самого Ужа, неподалік від природного джакузі, де купатися в спеку- просто фантастичне задоволення, навкруги безкрайні гори і зелень, а вздовж дороги тягнеться село.
    У порівнянні з Поляною, у Кострині набагато тихіше, тут практично немає машин, гаміру, а вночі чудово видно зірки.

    Якщо говорити про практичну сторону питання, номери не претендують на надмірну комфортабельність чи розкіш, але ми були дуже задоволені, хоч меблі не нові, але все чистенько, охайно, все необхідне є: гаряча вода, електрика, холодильник, дуже симпатичний бар з приємним інтер’єром, більярд, настільний теніс, сауна, басейн і дуже класна колиба, а от ціни дуже і дуже помірні, я би сказала, невисокі, кого цікавлять подробиці, питайте, все розкажу.

    Щодо кухні – годували нас добре, аж занадто, я не пам’ятаю жодного дня, коли б мені вдалося з’їсти все, хоча все було дуже смачним – закарпатські голубці, кнелі з підливкою, мисливські ковбаски і т.д.

    Ще в селі є магазини, де можна купити необхідні товари, через Кострино ходить електричка – кілька разів на день і автобус з Ужгорода, так що з добиранням особливих проблем не було (просто треба розклад завчасно знати).
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Веселка

    Веселка Well-Known Member

    Відповідь: Як я провів літо або поділіться враженнями про ваш відпочинок!!!

    І останнє – про людей... Дуже-дуже і ще раз дуже всім хочеться подякувати, бо такого уважного ставлення, такої відкритості і щирості у нас на південних курортах навряд чи знайдеш. Після тижневого спілкування для тебе всі вже такі рідні...а ще, дуже підкупає в людях ота щира, непідробна любов до рідного краю, отой єдиний колорит, дух Карпат, під чари якого попадаєш і який притягує тебе так сильно, що ти вже не маєш вибору – повертаєшся до цих чарівних гір знову і знову.

    [​IMG]

    P.S. Може комусь не до вподоби моя надмірна балакливість чи пафосність, але повірте, усі ці слова – ніщо в порівнянні з почуттями, які подарували мені гори.
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. ermana

    ermana Well-Known Member

    Відповідь: Як я провів літо або поділіться враженнями про ваш відпочинок!!!

    Ні, ще не була. Думаю цей недолік виправити десь за місяць :)
     
  16. Веселка

    Веселка Well-Known Member

    Відповідь: Як я провів літо або поділіться враженнями про ваш відпочинок!!!

    Ідея класна!!! Якщо дозволите, дам вам одну пораду: дочекайтеся канатної дороги (хоча б наверх), не їдьте машиною. На мою думку, це видовище варте того, щоб чекати навіть три години - враження таке, ніби летиш над землею - високо-високо, ще й швидко, а краєвиди... Хоча якщо туман дуже сильний, я не знаю, чи буде щось видно, коли ми були, туман був середній, та коли ми над ним піднялися...це щось!!!
     
  17. ermana

    ermana Well-Known Member

    Відповідь: Як я провів літо або поділіться враженнями про ваш відпочинок!!!

    Дякую за пораду.... ;) Ой щось я вже захопилась думками про свій відпочинок :radist: А ще треба з Америки до Львова долетіти... :)
     
  18. Веселка

    Веселка Well-Known Member

    Відповідь: Як я провів літо або поділіться враженнями про ваш відпочинок!!!

    Ну, тоді вас видами з висоти пташиного польоту не здивуєш :) , але...враження все одно супер!!!
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Черешенька

    Черешенька Well-Known Member

    Відповідь: Як я провів літо або поділіться враженнями про ваш відпочинок!!!

    Ах, Веселко, нагадала ти мені такі приємні миті життя.
    Рівно десять років тому відпочивали ми теж у тих районах, першого дня познайомились з чудовим киянином (найособливішою людиною для мене), який інколи у нас в номері так довго засиджувався, що потім через вікна у свій корпус лазити мусів (тоді був режим строгий, бо база була відпочинкова і оздоровча, об 11 годині вечора всі вхідні двері до будинків зачиняли, щоб нарід спокійно спати міг).
    Отже, якось ми втрьох пішли до того джерела. І вирішили серйозно омолодитися, - скупатися у ньому (окунутися, тобто). Єдина проблема, яка нас розхвилювала, була та, що переживали, якщо всі дружньо малесенькими діточками станемо, хто нас на виховання забере і впізнає зрештою. Отак і не вирішившись, хто готовий малятами опікуватись, пересунили нагоду омолодження на пізніший час, може, десь через років 30 поїдемо знову туди і таки наважимося :):):)...
     
    • Подобається Подобається x 4
  20. Meg

    Meg Well-Known Member

    Відповідь: Як я провів літо або поділіться враженнями про ваш відпочинок!!!

    Га-га!А я ше їду відпочивати!Десь через тиждень,певно.На моря,на моря...:radist: :radist:
     
а де твій аватар? :)