"Я" та екологія

Тема у розділі 'Філософія та мораль', створена користувачем Liliyah Romanova, 10 жов 2008.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відкриваю тут, бо мені видається, що те, що людина переймається екологією - це життєва філософія, а не просто виконування правил, які встановлює та чи інша держава.

    Хотілося би знати, хто і як сприймає це питання, що робить зі свого боку, чи вважає, що одна людина повинна щось робити і може змінити, якщо почне зі себе й не чекатиме на інших?
    Що робити варто, а що є лише рекламою чи чиєюсь агітацією?

    Я розумію, що знаходжуся на континенті, де це ніби є правилом, але й тут не всі дбають, аби сортувати сміття чи прибирати за собою. Та й у Львові вже з"явилися контейнери для сортування. Нехай як експеримент поки.

    Дуже було би цікаво почути Самойловича. Пригадую, що Соломія колись розповідала, як у Німеччині довели сортування до неймовірної прецизійності.
     
    • Подобається Подобається x 5
  2. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

    Ну, в принципі, в дечому права була Соломія. Неймовірна прецизійність чи нє, але досить строго - це так.

    Трошки залежить від міста і регіону, але в основному в побуті так:

    - вся упаковка від продуктів - в спеціальні жовті мішки на зав"язку, які безкоштовно дають в мерії.
    - біосміття, але не термічно оброблені рештки їжі - зелений контейнер.
    - Ліки, окурки, галантерея, подерті одяг-мешти, термооброблені рештки їжі - коричневий контейнер. В окремих зав"язаних кульках.
    - Папір і картон - синій контейнер.
    - Відверто неправильно посортоване сміття - смітєвщик не випорожнює контейнер чи не забирає мішок, а залишає на місці з червоною наклейкою і вимогою пересортувати. При рецидиві - вроді штраф, ми принаймі колись 20 євро забашляли.
    - На кілька будинків стоять контейнери для скла, і вживаного одягу на Червоний Хрест. Прозоре скло - білий контейнер, коричневе - коричневий, зелене - зелений.
    - Пластикова ПЕТ-пляшка від напоїв - платиш в магазині заставу 25 центів, потім пусту пляшку здаєш в будь якомі іншому магазині і отримуєш заставу назад.
     
    • Подобається Подобається x 7
  3. harmony

    harmony Well-Known Member

    Самойлович, як мішки розрізняють дальтоніки і що буде, якщо переплутав мішок і не туди всипав ?
     
  4. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

    Як розрізняють - не знаю, вони різної форми, величини і будови, думаю ніяких проблем. А про "перплутав" я писав вище.
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Недошукалася у списку кількох речей:

    - пластикові пакети (кульки)
    - бляшані банки (пиво, пепсі)
    - батарейки
    - памперси

    Отак почитала, то в нас тут ще дуже поблажливі.

    Ми якось штраф заплатили. Здається, 50 канадських.
     
    Останнє редагування: 10 жов 2008
    • Подобається Подобається x 1
  6. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

    Ага, ще забув.
    Велосипеди, меблі поломані, електротехніка - замовляєш окремо машину, і виставляєш звечора, зранку забирають. До 4-х кубічних метрів безплатно, в деяких містах правда платно - 20 євро.

    Хочеш - можеш сам вивозити на спеціальні збірні пункти. Особливо будівельне сміття, за яке треба шось заплатити. Електротехніку і все решта на халяву викидаєш, але в різні багаточисельні контейнери - холодильники, меблі, тєлікі...

    - Пластикові пакети - коричневе сміття
    - бляшані банки - також через повернення, 25 центів застави
    - батарейки - окремі спеціальні контейнерчики в магазинах коло кас
    - памперси - коричневе сміття.
     
    Останнє редагування модератором: 10 жов 2008
    • Подобається Подобається x 6
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    У Канаді також є "обмеження на сміття". Тут вже най мене Патрік виправить, бо ми не живемо у хаті, а в помешканні.
    Люди мають право лише на один страндартний контейнер сміття (не знаю, скільки літрів, на жаль). За більшу кількість сміття треба доплачувати.

    Самойловичу, дуже дякую за таку поширену й детальну відповідь.

    Дуже цікаво, як швидко ви звикли до того всього і чи легко це робити, чи набридає?
     
  8. harmony

    harmony Well-Known Member

    Добре, що я тут.
     
  9. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

    Привикаєш, особливо коли всі кругом так роблять.
    правила - супер, я б ще строгіші ввів. Сам жеж тут живеш, і діти твої?! Все логічно і зрозуміло.
    Як до Львова приїду, то і за тиждень-два не відвикну - все підсвідомо за різними відрами і мішками шукаю, куда б сміття вкинути.
     
    • Подобається Подобається x 6
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Чим добре?
    Нас спершу попередили. Коли вдруге викинули несортоване сміття у контейнер для шкла - заплатили штраф.

    +100!!!
    Я от вас почитаю і до Німеції знову хочу! :blush:
     
    Останнє редагування: 10 жов 2008
    • Подобається Подобається x 1
  11. harmony

    harmony Well-Known Member

    А, якщо спочатку попередили, то інша справа. Я думав зразу вліпили штраф.
    Взагалі то все мудро зроблено, а то наші бідні бомжі мусять все підряд перебирати, а так підійшов, перебрав те, що потрібно і порядок.
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

    На підприємствах - ще строгіше.

    До того всього побутового додається промислове. Різні відходи - по різних великих контейнерах. Наприклад, як в паперово-картонному хлоп випадково засіче олійний папір(для нього і для паперу з машинним маслом окремий контейнер) - просто може не забрати контейнер, а то штрафи і неустойка. А для фірм - там вже суми йдуть нєпадєцкі...

    Особливо коли фірма серйозна і співпрацює з мегаконцернами, від яких залежить підписання міліонних контрактів. Як я приміром робив в автомобільній індустрії трохи, які на Ауді, Фольксваґен, Мерцедес поставляли. Тоді там поряд з тотальним всепоглинаючим контролем за якістю і порядком акцент ставиться на сортування також. Кілька раз на рік приїздить спеціальна комісія, яка перевіряє, чи фірма відповідає відповідним вимогам. Від висновків залежать контракти.

    В автопромисловості Тевтонії щодо екології - найкращі показники в світі. При виробництві однієї штуки авта відходів - лише 11 кілограм. І то на всій протяжності виробництва - від виробника лампочки до кінцевого складального конвеєра за пару сот кілометрів відстані. Офіційні дані за 2007 рік.
     
    • Подобається Подобається x 5
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Тут такого немає.
    Є служби, де бомжі можуть перебути ніч, отримати якийсь харч. Є одноденні роботи, крім того.
    Бомжі зі сміття беруть хіба цілі пляшки та металеві банки (пиво), аби їх здати та мати копійку. Багато-хто тут лінується возитися з тим мотлохом, тому кидають у контейнери, а вже кому треба, то візьме собі та піде здасть.
    От подивилася, на бляшанці з-під пепсі не пише скільки коштуватиме, пише лише recyclable. Отже, здавати можна лише з-під пива. Мабуть.
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

    Такі порядки. І це добре. :pardon:
    От до своєї автопромисловості повернуся.
    Наприклад, величенька фабрика на кілька сотень робітників в три зміни, включаючи нічну. Відділ логістики, постійна погрузка кількатонних рефрежираторів-каміонів, а то й залізничних вагонів. Сотні контейнерів, боксів, палетів з готовою продукцією. Знаєте, як то є?! Тара багаторазова, за свої шляхи вся по периметру обклеєна старими лейбами і етикетками, можливо навіть кількамісячної давності. Скажімо, йде партія на Ауді. На контейнерах має висіти виключно актуальна етикетка з штрихкодом. Забуває робітник зняти старі - закажчик при прийомі фоткає, і штраф на фірму-постачальника за кожну стару неактуальну лейбу, залишену на контейнері чи боксі - 150 євро. А здавалося б кавальчик паперу 5 на 10 см...

    Або контейнер готових деталей, штук так на тисячу-дві. Виявляють одну з більш-менш серйозним недоліком(ну тут звичайно залежить від деталі і характеру браку) - цілий бокс нєґлядя і не розбираючись довго, червоною стрічкою і назад. Вже скурпульозніше до цілої вантажівки приглядаються, знайшли боронь боже ще один-два контейнери з бракованою деталькою - тоді вже ціла партія цурюк. А це штрафи, неустойки, причина для перегляду умов контракту і т.д. і т.п.
    Сам був здивований організацією виробництва і особливо тотальним контролем за якістю, хоч вже здавалося б і привик до Гермляндії.
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. франц-йосип

    франц-йосип Well-Known Member

    Сортування сміття,це безперечно чудово.А гляньте:перед входом в універ,політех,перед, магазинами,на зупинках суцільні білі плямки (особливо добре видно після дощу)-це всьго навсьго виплюнуті жуйки,кількість обгорток від морозива,чіпсів та ін.,що запхані у всі існуючи на вулиці шпари невимірна,"канкрєтний пацан" витрушує попільнічку з авта на світофорі в центрі. І що саме цікаве в Польщі йому в його голову не прийде така ідея.Хіба такі люди будуть свідомо,добровільно сортувати свої відходи?навряд.
    Так і як там у нас із сортуванням?Спочатку напевне треба всьо файно посортувати в голові.Це -так ліричний вступ.
    А для того щоб впровадити систематизацію відходів необхідно вкладати кошти,на спеціальні баки ,на службу обслуги,службунагляду і накладання штрафів. Популяризація екологічної грамотності,реальна а не формальна теж коштує грошей.Як ми бачимо це все залежить переважно від добробуту суспільства.А заклики і апелювання до свідомості у нас малоефективні,нажаль.
     
    • Подобається Подобається x 6
  16. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    У нас тут пішла мода на відмову від пластикових кульків.
    Або паперовими користуються, або купують еко-торби. Я он теж закупилася.
    За кожну таку торбу, виявляється, мінусують по центу із загальної суми. Смішно.
    А от в Квебеку шиза вже пішла. За паперові пакети у SAQ (алкогольних магазинах) беруть по 5 центів. :8: Люди несуть просто в руках тоді, якщо забули торби вдома. Забавно...
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Patrick

    Patrick Well-Known Member

    Ліля вже все написала , лише додам що лампочки , які економлять елетроенергію( такі покручені) в сміття не викидають , а несуть назад в магазин , Гом Діпо , наприклад , і там викидають в спец.койнтейнер
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Щодо виховання такої філософії життя, то я би сказала, що воно нескладно насправді. Кольорові контейнери, сортування... Усе це нагадує дитячі ігри. А хто не любить бавитися? Ну, от така приємна і корисна забавка " в екологію" дає багато задоволення також. От є в людей віра, що кожна маленька особа є частиною великого організму, і - от люблю цей вислів - you can make a difference. :)

    А про Пекін десь було, що маса солдатів відчищали його від жуйок перед Олімпіадою. У Синґапурі така річ взагалі заборонена. Невідомо чи й можна купити її там. :dntknw:
    Я свого чоловіка постійно сварю за викидання жуйок будь-де. Тим більше, що смітників тут шукати не треба. Але й тут часто чую питання: а чим шкідлива жуйка для навколишнього середовища? :)
    Так що ідеального "екологічного" виховання, думаю, нема ніде. Важлива свідомість самих людей. Доступ до інформації є, голова на плечах є...
     
    Останнє редагування: 11 жов 2008
    • Подобається Подобається x 1
  19. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    А в нас,в під’їзді висить інструкція,ЯК ПРАВИЛЬНО ВИКИДАТИ СМІТТЯ.
    Навіть описано,ДЕ є контейнер для сміття.
    20м від під’їзду...
    Але,на жаль...люди неграмотні...
     
  20. Ykr@inochk@

    Ykr@inochk@ Well-Known Member

    [​IMG][/URL][/IMG] [​IMG] [​IMG]

    На такому тлі якось про сміття забувається. Це моє місто. Жах. І це таке можна побачити вдень, а вночі, кажуть, на металургійних (в нас їх два) підприємствах роблять продув пічей, або чого там ще, ото екологія!
    А взагалі-то люди самі себе не поважають, скільки смітників не став, сміття все одно долі валятиметься, а ще прикол в тому, що смітник рядом...лежить. А по осені починають ще й листя палити, хоч ти їм що. Це тільки в нашомі Донбасі таке, а?
     
    • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)